Νιώθω αποστροφή προς τους άντρες - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 108
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Καλά κάνεις και δεν σε νοιάζει τι θα νομίζει λες και χρειάζεται να δώσεις εξετάσεις για να πάρεις πιστοποίηση. Το θέμα είναι το προηγούμενο που είπες ότι έχεις κατασταλάξει ότι δεν μπορείς να έχεις εμπιστοσύνη σε κανέναν, ότι θα κοιτάξεις να πάρεις αυτό που θες κλπ. Δεν αντιλέγω ότι η όλη φάση με τις εφαρμογές και γενικά η εποχή μας του φαστ φουντ σε όλα ακόμη και στον έρωτα δεν σε προδιαθέτει για κάτι καλό αλλά εάν σκέφτεσαι έτσι στην ουσία φαίνεται να μην είσαι διαθέσιμη ( με την ψυχολογική του όρου έννοια) στο να προκύψει κάτι καλό, φαίνεται σαν αμυντικός μηχανισμός

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,345
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Όσοι έχουν ξαναδιαβάσει θέμα μου ξέρουν ότι όλες μου οι γνωριμίες ως τώρα ήταν χάλια, λόγω της εμμονής των εκάστοτε ατόμων να κάνουμε γρήγορα σεξ, πράγμα που με ξενερωνε, ενώ εγώ ήθελα μια σχέση σιγά σιγά με όλα τα σωστά βήματα.
    Ήμουν και χωρίς παρέες οπότε όσοι γνωριζα ήταν από εφαρμογές γνωριμιών και μόνο ένας ήταν που είχα γνωρίσει από κοντά.

    Τον τελευταίο καιρό αισθάνομαι μεν καλύτερα με τον εαυτό μου γιατί
    α) έκανα κάποιες φιλίες που ταιριάζουμε και περνάω καλά, άρχισα να βγαίνω , να πηγαίνω διακοπές κτλ
    β) τον χειμώνα έκανα μια σχέση - ο Θεός να την κανει- με έναν που με έβλεπε σοβαρά όσο κανένας άλλος και μάλιστα στην αρχή είχα επιθυμία να κάνω κάτι μαζί του αλλά όταν βαρέθηκα/ ξενέρωσα άρχισε να με απωθεί κι αυτός ερωτικά και δεν ήθελα να ολοκληρώσω.

    Το θέμα μου είναι ότι από τότε που βγαίνω, ενώ σε κάθε έξοδο κάποιος θα με φλερτάρει, μου βγαίνει η ανάγκη να τον υποτιμήσω και μάλιστα να κάνουμε χαβαλε και με την παρέα μου. Δηλαδή πιστεύουν πως με κηνυγανε οι άντρες και εγώ τους απορρίπτω και τους κοροϊδεύω .
    Μου αρέσει λίγο και κάποιος από το περιβάλλον μου, τον οποίο όμως μου έβγαινε να τον κοροϊδεύω, ίσως επειδή τον κορόιδευαν και οι φίλες μου (είχε προηγηθεί μια διαφωνία και μια κόντρα για ένα θέμα) αλλά τώρα τα βρήκαμε κάπως και δείχνει ότι θέλει να μας γνωρίσει ( έχουμε βγει με παρέα 3 φορές αλλά έρχεται και κάθεται δίπλα μου και μου πιάνει την κουβέντα). Δεν ξέρω τι να κάνω με αυτόν κι αν έχει νόημα να ασχοληθώ. Κάποια στιγμή που χορεύαμε τον έβλεπα να με κοιτάζει λιγουρικα και κάπως ξενέρωσα. Δεν θέλω να υποκρίνεται ότι τον ενδιαφέρω σαν άτομο και να θέλει κι αυτός ν πηδήξει.
    Το αποκορύφωμα όμως ήταν πριν μερικές ημέρες που βγήκαμε με γνωστούς μιας φίλης και εκεί ήταν ένας που μου επιανε την κουβέντα, χορέψαμε μαζί και σε κάποια φάση άρχισε να απλώνει χέρι και μου πέταξε και υπονοούμενο ότι θα πάει στην τουαλέτα να αυνανιστει. Είχε πιει λίγο, αλλά δεν τον δικαιολογώ. Η φίλη μου δεν είχε πάρει είδηση γιατί ήταν και σε μια άλλη παρέα και εγώ απλά της είπα ότι νυσταξα και θέλω να φύγουμε κι ακόμα δεν της είπα τι έγινε.
    Επίσης μου στέλνει και ένα παιδί αρκετά όμορφο, που μιλούσα και στο παρελθόν αλλά αποδείχθηκε λιγουρι, και μου ζητάει να βγούμε. Σκέφτηκα προς στιγμήν να βγω και να ολοκληρώσω μαζί του, να φύγει κάποια στιγμή αυτό από πάνω μου, αλλά σκαλωνω τόσο πολύ να δεχτώ. Πραγματικά δυσκολεύομαι να αφήσω κάποιον να με ακουμπήσει πλέον, νιώθω μια αηδία. Η επιθυμία που έχω είναι να βγω μαζί του για να τον αντιμετωπίσω υποτιμητικά και να του δώσω ελπίδες ότι θα κάνουμε κάτι και απλά να τον ταλαιπωρήσω.
    Μου έχουν στείλει διάφοροι στα σοσιαλ και τους βρίζω.
    Νιώθω μια οργή και μια αποστροφή προς τους άντρες , εδώ και ενάμιση χρόνο περίπου.
    Καιγομουν να κάνω σχέση και τώρα νιώθω ότι, αφού έχω πάρει επιβεβαίωση ακόμα και από έναν σχεσακια, δεν μου χρησιμεύουν σε κάτι άλλο. Τους αντιμετωπίζω υποτιμητικά και ικανοποιούμαι από αυτό, σαν να αντιστράφηκαν οι ρόλοι κάπως.
    Στις φίλες μου έχω πει μέσες άκρες ότι όσοι έχω γνωρίσει ήταν λιγουρια και με επικροτούν που φέρομαι έτσι γιατί συμφωνούν πως οι άντρες έχουν γίνει χάλια, αλλά δεν έχω πει πως δεν έχω ολοκληρώσει και πως δυσκολεύομαι να δεχτώ να με ακουμπήσουν.

    Από τη μία νιώθω καλύτερα, από την άλλη δεν ξέρω, φοβάμαι μήπως από την οργή μου αδικήσω κάποιον που αξίζει γιατί έχω γίνει καχύποπτη και δεν μπορώ να δω κανένα άντρα με καλό μάτι

    Ευχαριστώ όποιον το διάβασε, δεν ξέρω αν υπάρχει λύση, ήθελα να το βγάλω από μέσα μου
    Χαίρομαι που υπάρχει κοπέλα που δεν βάζει το sex σε πρώτη φάση και θέλει μια σχέση με τα σωστά βήματα!!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,729
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Χαίρομαι που υπάρχει κοπέλα που δεν βάζει το sex σε πρώτη φάση και θέλει μια σχέση με τα σωστά βήματα!!
    τι θες να πεις;
    οτι οι αντρες που επιθυμουν σεξ δεν κανουν τα σωστα βηματα;

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Ο καθένας ας κανει οτι θελει, αλλα δεν υπαρχει κανενας απολυτως λογος να κοροϊδευουμε ανθρωπους. hate only generates hate.. επισης karma is a bitch :P

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,642
    Αμα μεσα στο στομα του αντρα δε ζουν 3 κροκοδειλοι κι 7 πιθηκοι γενικα μια πανιδα απο τα ποτα και τα τσιγαρα δεν εχει νοημα να πασ μαζι του εσυ θεσ να μυριζει νυχτολουλουδο η γιασεμι
    Υγ βαλε το να τα ακουσεισ απο τον λαμπροπουλο φανη ειναι κωμικοσ ηθοποιοσ

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ακόμα και να το καταλάβουν δεν με νοιάζει πλέον και αν δεν τους αρέσει επίσης δεν με νοιάζει, λες κι εκείνοι το κάνουν τέλεια. Από τα προκαταρκτικά υποπτευομουν ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται αλλά πίστευα ότι επειδή δεν έχω εμπειριες δεν μπορώ να κρίνω. Αλλά η σύγκριση με τον τελευταίο και από κουβέντες με φίλες κατάλαβα ότι όντως δεεν
    Άντρας που σε κρίνει από το τι έχεις κάνει και τι όχι δεν με ενδιαφέρει...

    άμα σε ένοιαζε θα τους το έλεγες και δεν θα το εκρυβες
    αφού δεν έχεις εμπειρίες πως ξέρεις ότι δεν ήταν καλοί? !!

    για να γράψεις εδώ άρα σε νοιαζουν οι γνώμες

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Επίσης λίγη ενσυναίσθηση να μην παιζεις με τους ανθρωπους;

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Κοίτα τώρα το βλέπω πιο χαλαρά, ότι θα έκανα και σεξ εκτός σχέσης αλλά ΜΟΝΟ αν το ήθελα και αν έβλεπα ουσιαστικό ενδιαφέρον από τον άλλον, όχι απαραίτητα να έχουμε πει ότι έχουμε δέσμευση.
    Το να προσπαθεί κάποιος που δεν με τρελαίνει, να με χειριστεί ώστε να του κάτσω χωρίς μάλιστα να μου προσφέρει το παραμικρό, όχι, δεν το θέλω. Με αηδιάζει.
    Και αυτό που λες με την απόρριψη το σκέφτηκα καλά τελευταία και κατέληξα στο ότι εγώ κυρίως δεν τους ήθελα και μάλιστα όταν ήμουν με αυτόν που με ήθελε για σχέση τους έστειλα μήνυμα να τους πω ότι εγώ δεν τους ήθελα πραγματικά και τους κοπανησα και τα μειονεκτήματα τους.
    Πως όμως κατάφερες ρε θηρίο να κάνεις φιλίες τώρα στη πανδημία που ήταν όλα κλειστά;; και όλα τα σεμινάρια και μεταπτυχιακά ονλαιν;;;

    άρα έχεις επικοινωνιακά skills.......

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,345
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    τι θες να πεις;
    οτι οι αντρες που επιθυμουν σεξ δεν κανουν τα σωστα βηματα;
    Όχι δεν λέω αυτό, απλώς εγώ σαν άντρας μου άρεσε αυτό που διάβασα από μια γυναίκα!

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Πως όμως κατάφερες ρε θηρίο να κάνεις φιλίες τώρα στη πανδημία που ήταν όλα κλειστά;; και όλα τα σεμινάρια και μεταπτυχιακά ονλαιν;;;

    άρα έχεις επικοινωνιακά skills.......
    Μιλούσαμε από τα σοσιαλ και έτσι είχαμε χτίσει μια επικοινωνία και μόλις τελείωσε η καραντίνα βγαίναμε συχνά

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Επίσης λίγη ενσυναίσθηση να μην παιζεις με τους ανθρωπους;

    Δεν θεωρώ ότι παίζω με συναισθήματα .
    Απλά με την ανάγκη τους να τους καθίσω και σε όσους μου φέρθηκαν λιγουρικα που τους κοπανησα μετά τα μειονεκτήματα τους. Αυτό μόνο.
    Ε τέτοια άτομα που συνήθως κοροϊδεύουν κοπέλες για να τους κάτσουν, δεν νομίζω ότι δεν αξίζουν την κοροϊδία

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Κοίτα μη γίνεις σαν τον ευλογητό από τη λάμψη, θυμάσαι το τέλος του :P

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,192
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Όσοι έχουν ξαναδιαβάσει θέμα μου ξέρουν ότι όλες μου οι γνωριμίες ως τώρα ήταν χάλια, λόγω της εμμονής των εκάστοτε ατόμων να κάνουμε γρήγορα σεξ, πράγμα που με ξενερωνε, ενώ εγώ ήθελα μια σχέση σιγά σιγά με όλα τα σωστά βήματα.
    Ήμουν και χωρίς παρέες οπότε όσοι γνωριζα ήταν από εφαρμογές γνωριμιών και μόνο ένας ήταν που είχα γνωρίσει από κοντά.

    Τον τελευταίο καιρό αισθάνομαι μεν καλύτερα με τον εαυτό μου γιατί
    α) έκανα κάποιες φιλίες που ταιριάζουμε και περνάω καλά, άρχισα να βγαίνω , να πηγαίνω διακοπές κτλ
    β) τον χειμώνα έκανα μια σχέση - ο Θεός να την κανει- με έναν που με έβλεπε σοβαρά όσο κανένας άλλος και μάλιστα στην αρχή είχα επιθυμία να κάνω κάτι μαζί του αλλά όταν βαρέθηκα/ ξενέρωσα άρχισε να με απωθεί κι αυτός ερωτικά και δεν ήθελα να ολοκληρώσω.

    Το θέμα μου είναι ότι από τότε που βγαίνω, ενώ σε κάθε έξοδο κάποιος θα με φλερτάρει, μου βγαίνει η ανάγκη να τον υποτιμήσω και μάλιστα να κάνουμε χαβαλε και με την παρέα μου. Δηλαδή πιστεύουν πως με κηνυγανε οι άντρες και εγώ τους απορρίπτω και τους κοροϊδεύω .
    Μου αρέσει λίγο και κάποιος από το περιβάλλον μου, τον οποίο όμως μου έβγαινε να τον κοροϊδεύω, ίσως επειδή τον κορόιδευαν και οι φίλες μου (είχε προηγηθεί μια διαφωνία και μια κόντρα για ένα θέμα) αλλά τώρα τα βρήκαμε κάπως και δείχνει ότι θέλει να μας γνωρίσει ( έχουμε βγει με παρέα 3 φορές αλλά έρχεται και κάθεται δίπλα μου και μου πιάνει την κουβέντα). Δεν ξέρω τι να κάνω με αυτόν κι αν έχει νόημα να ασχοληθώ. Κάποια στιγμή που χορεύαμε τον έβλεπα να με κοιτάζει λιγουρικα και κάπως ξενέρωσα. Δεν θέλω να υποκρίνεται ότι τον ενδιαφέρω σαν άτομο και να θέλει κι αυτός ν πηδήξει.
    Το αποκορύφωμα όμως ήταν πριν μερικές ημέρες που βγήκαμε με γνωστούς μιας φίλης και εκεί ήταν ένας που μου επιανε την κουβέντα, χορέψαμε μαζί και σε κάποια φάση άρχισε να απλώνει χέρι και μου πέταξε και υπονοούμενο ότι θα πάει στην τουαλέτα να αυνανιστει. Είχε πιει λίγο, αλλά δεν τον δικαιολογώ. Η φίλη μου δεν είχε πάρει είδηση γιατί ήταν και σε μια άλλη παρέα και εγώ απλά της είπα ότι νυσταξα και θέλω να φύγουμε κι ακόμα δεν της είπα τι έγινε.
    Επίσης μου στέλνει και ένα παιδί αρκετά όμορφο, που μιλούσα και στο παρελθόν αλλά αποδείχθηκε λιγουρι, και μου ζητάει να βγούμε. Σκέφτηκα προς στιγμήν να βγω και να ολοκληρώσω μαζί του, να φύγει κάποια στιγμή αυτό από πάνω μου, αλλά σκαλωνω τόσο πολύ να δεχτώ. Πραγματικά δυσκολεύομαι να αφήσω κάποιον να με ακουμπήσει πλέον, νιώθω μια αηδία. Η επιθυμία που έχω είναι να βγω μαζί του για να τον αντιμετωπίσω υποτιμητικά και να του δώσω ελπίδες ότι θα κάνουμε κάτι και απλά να τον ταλαιπωρήσω.
    Μου έχουν στείλει διάφοροι στα σοσιαλ και τους βρίζω.
    Νιώθω μια οργή και μια αποστροφή προς τους άντρες , εδώ και ενάμιση χρόνο περίπου.
    Καιγομουν να κάνω σχέση και τώρα νιώθω ότι, αφού έχω πάρει επιβεβαίωση ακόμα και από έναν σχεσακια, δεν μου χρησιμεύουν σε κάτι άλλο. Τους αντιμετωπίζω υποτιμητικά και ικανοποιούμαι από αυτό, σαν να αντιστράφηκαν οι ρόλοι κάπως.
    Στις φίλες μου έχω πει μέσες άκρες ότι όσοι έχω γνωρίσει ήταν λιγουρια και με επικροτούν που φέρομαι έτσι γιατί συμφωνούν πως οι άντρες έχουν γίνει χάλια, αλλά δεν έχω πει πως δεν έχω ολοκληρώσει και πως δυσκολεύομαι να δεχτώ να με ακουμπήσουν.

    Από τη μία νιώθω καλύτερα, από την άλλη δεν ξέρω, φοβάμαι μήπως από την οργή μου αδικήσω κάποιον που αξίζει γιατί έχω γίνει καχύποπτη και δεν μπορώ να δω κανένα άντρα με καλό μάτι

    Ευχαριστώ όποιον το διάβασε, δεν ξέρω αν υπάρχει λύση, ήθελα να το βγάλω από μέσα μου
    Καλημερα λεμον !

    Πραγματικα μετα απο τοσο καιρο που ειχες να φανεις με ενα ακομα ιδιο θεμα πιστευα οτι θα βρήκες λυση στο θεμα σου εφοσον πλεον αυτο το θεμα σου εχει συζητηθει ουκ ολιγες φορεςς και παντα καταλήγεις στο ιδιο σημειο ..
    Περαν ολων αυτων για πες μας πως τα πας με τις συνεδριες σου ?

    Αν θυμαμαι καλα ειχες κανει μια πρωτη επαφη και θα προσπαθουσες να δεις πως θα το διαχειριστης ολο αυτο .
    Με τους γονεις σου τι γινεται ?
    Συνεχιζει το ιδιο τροπαριο , να βρεις επιτελους και να κανεις μια σχεση ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Τις συνεδρίες τις σταμάτησα από όταν έκανα σχέση με αυτό το παιδί που με κυνηγούσε έντονα και ανέβηκε η αυτοπεποίθηση μου ότι με θέλουν και για σχέση.
    Οι γονείς σταμάτησαν να με πρήζουν και μάλιστα από ένα γεγονός στον κύκλο μας με ένα αγαπημένο -πιστευαμε- ζευγάρι που χώρισε το έκοψαν μαχαίρι και λένε ότι θέλουν απλά να νιώθω και να περνάω καλά. Χαίρονται κιόλας που έκανα παρέα και πήγα και διακοπές.

    Πρόβλημα ποιο εννοείς; Την απέχθεια για τους άντρες; Αυτό το έχω εδώ και ένα χρόνο και δυσκολεύομαι πολύ να αφήσω κάποιον να με αγγίξει. Με το παιδί που ανέφερα παραπάνω, κάναμε ένα μήνα γνωριμίας για να κάνουμε προκαταρκτικά.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Τις συνεδρίες τις σταμάτησα από όταν έκανα σχέση με αυτό το παιδί που με κυνηγούσε έντονα και ανέβηκε η αυτοπεποίθηση μου ότι με θέλουν και για σχέση.
    Οι γονείς σταμάτησαν να με πρήζουν και μάλιστα από ένα γεγονός στον κύκλο μας με ένα αγαπημένο -πιστευαμε- ζευγάρι που χώρισε το έκοψαν μαχαίρι και λένε ότι θέλουν απλά να νιώθω και να περνάω καλά. Χαίρονται κιόλας που έκανα παρέα και πήγα και διακοπές.

    Πρόβλημα ποιο εννοείς; Την απέχθεια για τους άντρες; Αυτό το έχω εδώ και ένα χρόνο και δυσκολεύομαι πολύ να αφήσω κάποιον να με αγγίξει. Με το παιδί που ανέφερα παραπάνω, κάναμε ένα μήνα γνωριμίας για να κάνουμε προκαταρκτικά.
    και απο τοτε αρχισες να καβαλας το καλαμι εν ολιγοις
    με τον συγκεκριμενο εισαι ακομα η τον σουταρες?

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 20-05-2021, 19:11
  2. Replies: 432
    Last Post: 12-09-2016, 17:48
  3. Προς όλους τους χρήστες του forum που νιώθουν μόνοι τους
    By Apos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 92
    Last Post: 15-01-2016, 21:56
  4. Replies: 67
    Last Post: 30-08-2015, 20:56
  5. Προς άντρες
    By Kleiw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 02-01-2008, 12:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •