Νιώθω αποστροφή προς τους άντρες - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 108
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,132
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Όχι δεν είναι κακό. Δεν της έχει κάνει κανένας κλικ. Απλά κάποιοι ήταν λιγότερο απωθητικοί από άλλους. Τίποτα από τα λόγια της δεν δείχνει έλξη, κυρίως απάθεια και αποστροφή. Το λέει και ο τίτλος εξαλλου. Μπορει απλα να μην την ενδιαφεριε το σπορ. Σπανιο, αλλα γινεται και αυτο. Ενας ψυχολογος θα βοηθησει. Μου θυμίζει μια πάθηση που ο ασθενής δεν νιώθει πόνο ποτέ και προσπαθείς να του εξηγήσεις τι είναι ο πόνος.
    Ακριβώς για αυτόν τον λόγο είπα... sex-repulsed. Υπάρχουν άτομα που δηλώνουν ότι είναι και σε dating sites υποσεξουαλικών και ασεξουαλικών ατόμων

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Έτσι όπως περιγράφεις δεν νομίζω να έχω νιώσει.
    Έχει συμβεί να γουστάρω κάποιον 2 φορές, σε μικρότερη ηλικία, τότε που δεν είχα καθόλου αυτοπεποίθηση και έτσι δεν έκανα κίνηση, παρόλο που έβλεπα κάποιο ενδιαφέρον αλλά δεν ήξερα αν ίσχυε.
    Με όσους έκανα κάτι δεν αισθανόμουν το παραμικρό και δεν ευχαριστιομουν καθόλου. Μόνο λίγο με τον τελευταίο ένιωθα μια έλξη, αλλά επειδή μου αρεσε εμφανισιακά και επειδή με κυνηγουσε και σεβόταν ο,τι του έλεγα, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό.
    Και τώρα με αυτό το παιδί που λέω ότι μου αρέσει λίγο νιώθω καλά δίπλα του, νιώθω ότι θέλω να με φιλήσει αλλά δεν ξέρω πως σκέφτεται για εμένα μετά από όσα προηγήθηκαν. Σκέφτομαι μήπως το θεωρεί απίθανο να με ενδιαφέρει.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    @Eagle guy εσύ όμως όπως και να σουν παλι η θρησκεια δεν θα σε φρεναρε απο αυτο;

    @Lemonpie5 για το παιδί δεν μπρώ να σου πω συγκεκριμενα. Αυτο που μπορώ να σου πω είναι πως κάπως πρεπει να δεις την σεξουαλικοτητα σου. Το θεμα του σεξ ειναι πολυ απλο. Εννοω του να θέλεις σεξ/επαφή/έρωτα. Το σώμα σου μιλαει. Δεν σκεφτεσαι τι και πως. Όταν ημουν γυμνασιο ενας συναθλητης μου στο μποξ μ ακουμπάει λίγο πάνω απο το γονατο όπως μιλαγαμε (φιλικα). Ηταν ενας πολυ ωραιος αντρας. Ενιωσα τετοια ανατριχίλα, ένιωσα να ανατριχιάζω και να φουντώνω, το αιμα να το νιωθω καυτο να ανεβαινει στο προσωπο να φουντωνω. Μου εχει συμβει ομως και ωραιος αντρας να με αγγιξει οταν δεν ημουν σε φαση και να μη νιωσω τιποτα. Νομιζω οτι δεν εισαι σε φαση και πρεπει να βρεις το γιατι.

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    @Eagle guy εσύ όμως όπως και να σουν παλι η θρησκεια δεν θα σε φρεναρε απο αυτο;

    @Lemonpie5 για το παιδί δεν μπρώ να σου πω συγκεκριμενα. Αυτο που μπορώ να σου πω είναι πως κάπως πρεπει να δεις την σεξουαλικοτητα σου. Το θεμα του σεξ ειναι πολυ απλο. Εννοω του να θέλεις σεξ/επαφή/έρωτα. Το σώμα σου μιλαει. Δεν σκεφτεσαι τι και πως. Όταν ημουν γυμνασιο ενας συναθλητης μου στο μποξ μ ακουμπάει λίγο πάνω απο το γονατο όπως μιλαγαμε (φιλικα). Ηταν ενας πολυ ωραιος αντρας. Ενιωσα τετοια ανατριχίλα, ένιωσα να ανατριχιάζω και να φουντώνω, το αιμα να το νιωθω καυτο να ανεβαινει στο προσωπο να φουντωνω. Μου εχει συμβει ομως και ωραιος αντρας να με αγγιξει οταν δεν ημουν σε φαση και να μη νιωσω τιποτα. Νομιζω οτι δεν εισαι σε φαση και πρεπει να βρεις το γιατι.
    Ίσως είναι η κατηγορία γυναικών που δεν νιώθουν σεξουαλική επιθυμία και είναι ανοργασμικες

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Μα αν δεν γνωρίσω τον άλλο και δεν έχω περάσει καλά μαζί του, πως θα νιώσω επιθυμία;
    Και πως είναι δυνατόν να θέλω να ασχοληθώ με ένα άτομο που τον νοιάζει μόνο το σεξ και δεν θέλει να πηγαίνουμε ούτε για ένα ποτό;
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Επίσης την "αγενή" συμπεριφορά και το δούλεμα τα κάνω μόνο σε λιγουρηδες, όχι σε άτομα που θα μου φανούν νορμάλ

    Και είπα πως έτσι φέρθηκα όμως και σε κάποιον που μου αρέσει λίγο και είδα ότι στενοχωρήθηκε και μου είπε "τέτοια γνώμη έχεις για εμένα;" αλλά μετά επέμενε να βγούμε με την παρέα μου και να γνωριστούμε καλύτερα και τα έχουμε βρει
    Τότε αναρωτήθηκα μήπως έχω πάρει πολλή φορα και γίνομαι άδικη
    Αλλά για τη συμπεριφορά μου και τις προσβολές μου σε λιγουρηδες δεν μετανιώνω
    η επιθυμια για σεξ, υπαρχει απο μονη της, οταν ωριμασει σεξουαλικα ενα ατομο...
    δεν δημιουργειται οταν περασεις καλα...
    αυτο δεν σημαινει οτι θελεις να κανεις σεξ με οποιον δεις μπροστα σου. κανεις επιλογες. με ο,τι κριτηρια θελεις.
    αν νοιωθεις καλυτερα να γνωρισεις καλα καποιον, αυτο και να κανεις.
    αλλα η επιθυμια υπαρχει.
    αν δεν νοιωθεις καμια σωματικη επιθυμια για σεξ ΓΕΝΙΚΑ, κατι ειναι μπλοκαρισμενο, η ισως εισαι και ασεξουαλ.

    με αυτα που μας περιγραφεις και τον τρομο που εχεις πλεον για τους ανδρες και το σεξ, πολυ αμφιβαλω οτι θα δωσεις σε καποιον που αξιζει την ευκαιρια να τον γνωρισεις και παραπανω.
    το να σου κανει νιξεις ερωτικες απο τηνα ρχη, δεν τον κανουν λιγουρι...

  6. #66
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    να υποκρινεται οτι τι;
    οτι εχει αισθηματα για σενα;
    κανεις δεν εχει αισθηματα, αμεσως μολις γνωρισει καποιαν.
    τα αισθηματα ανατυσσονται στην εξελιξη της σχεσης. πολυ μετα το σεξ, συνηθως..
    θελει αρκετη παρεα για να δημιουργηθουν αισθηματα.
    καποιος, πλησιαζει καποιαν, απο μια ελξη, απο ενα ενδιαφερον ερωτικο.
    το να θελει σεξ, δεν σημαινει ουτε οτι σε κοροιδευει, ουτε οτι δεν θα αναπτυξει συναισθηματα στο μελλον.
    εξακολουθεις να τα εχεις μπερδεμενα.
    το σεξ δεν ειναι κοροιδια.....
    φυσικα και δεν προκειται να ερωτευθεις αν ολους τους κοιτας με μισο ματι, τους ειρωνευεσαι, και τους διωχνεις μηπως και θελουν σεξ..
    τι να θελουν στην ηλικια σας; να πλεξετε πουλοβερ;
    να ανησυχησεις οταν καποιος ΔΕΝ θα θελει σεξ...

    εξακολουθω οπως και τοτε να πιστευω οτι χρειαζεσαι ψυχοθεραπεια, αγαπητη λεμον. το οτι ενδιαφερθηκε καποιος ειλικρινα για σενα, δενε χει λυσει τον προβληματικο τροπο που σκεφτεσαι, ουτε την σπαστικη συμπεριφορα, ουτε τα συμπλεγματα σου.
    κριμα να χανεις τον ερωτα, απο φοβο μηπως καποιος θελει σεξ...
    Πουλόβερ όχι αλλά θα πεις και μια κουβέντα με τον άνθρωπο που σκοπεύεις να κοιμηθείς μαζί του ή που κοιμήθηκες, μπορείτε να πιείτε και ένα ποτό μαζί και ας μη θέλετε σχέση. Δεν είμαστε και κτήνη και σεξ μόνο για την εκτόνωση , γιατί και αυτά ακούγονται .

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by led View Post
    Πουλόβερ όχι αλλά θα πεις και μια κουβέντα με τον άνθρωπο που σκοπεύεις να κοιμηθείς μαζί του ή που κοιμήθηκες, μπορείτε να πιείτε και ένα ποτό μαζί και ας μη θέλετε σχέση. Δεν είμαστε και κτήνη και σεξ μόνο για την εκτόνωση , γιατί και αυτά ακούγονται .
    τι λες βρε;
    ποιος λεει να μην πεις μια και πολλες κουβεντες, να πιεις ποτα , να κανεις πολλες συναντησεις πριν δεις τι θελεις να κανεις μαζι του κι αν θα μεινεις στα ποτα η θα κανεις και κατι παραπανω;

    αυτο που ειπα ειναι οτι το ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ειναι να ενδιαφερεται για σεξ ο αλλος και ναι, μπορει να προκυψεισ την κουβεντα απο πολυ νωρις. αυτο δεν σημαινει οτι δεν σε εκτιμαει, ουτε οτι σε κοροιδευει. το προβλημα ειναι να ΜΗΝ περναει το σεξ απο το μυαλο του στην συναναστροφη σας.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    ξέρω αν το σιχαίνομαι εντελώς το σεξ, αλλά σίγουρα δεν το έχω προτεραιότητα.
    Ας πούμε στη ζωή ως ευτυχία θεωρώ το να έχω οικονομική άνεση να κάνω βόλτες, ταξίδια, να μην στερούμαι, να έχω τις ασχολίες μου να γνωρίζω καινούρια μέρη και εμπειρίες.
    Εκεί έχω καταλήξει αν με ρωτήσει κανείς τι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΆ θέλω εγώ και όχι ο,τι με ταιζουν τόσα χρόνια ότι ευτυχία είναι ο άντρας και η οικογένεια.
    Προσωπική μου άποψη πάντα...
    Τόσα χρόνια δεν μπορούσα να κανω τα παραπάνω γιατί δεν είχα δικά μου χρήματα (ή είχα λιγοτερα) και δεν είχα και φίλες. Ή οι φίλες που είχα δεν ήθελαν ή δεν είχαν χρήματα για ποτα ως αργά ας πούμε. Θεωρούσα πως η σχέση είναι ένα διαβατήριο για αυτά και για την καλοπέραση, αλλά συνειδητοποιώ πως η οικονομική μου κατάσταση είναι καλύτερη από αρκετών αντρών στην ηλικία μου

    Κανονίζω να βγω με ενα παιδί που μιλούσα παλιότερα και φαινόταν λιγούρης, αλλά το παίζει καλός για να κρατήσει τα προσχήματα .είναι εμφανίσιμος αρκετά και φαίνεται ότι πάει ταξίδια, έχει ενδιαφέροντα κλπ
    Εγώ όμως το πρώτο που έχω στο μυαλό μου είναι να του φερθώ υποτιμητικά. Ήδη του απάντησα εμμέσως πως βγαίνω μαζί του γιατί η παρέα μου δεν είναι διαθέσιμη αυτές τις μέρες λόγω εξεταστικής.
    Δηλαδή αντί να μου βγει ερωτική διάθεση μου βγαίνει εκδικητική και θέλω να τον κάνω και στην έξοδο μας να νιώσει λίγος.
    Αυτό νιώθω δεν ξέρω αν είναι σωστό ή λάθος απλώς εδώ πως αν τα πω αλλού θα παρεξηγηθώ

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,391
    Λέμον αν ακόμα εισαι στο στάδιο να αναρωτιέσαι αν όλη αυτή η συμπεριφορά σου είναι σωστή η όχι τι συζητάμε πλέον ?

    Τα ίδια έλεγες και στα προηγούμενα σου θέματα πριν κάνα χρόνο περίπου ..

    Ψυχολόγο χρειάζεσαι κοριτσάκι μου και άμεσα ..
    Ούτε άντρα ούτε λεφτά ούτε τίποτα ..
    Ότι και να λέμε εσύ καταλήγεις στον ίδιο παρονομαστή δυστηχως ...

    Δεν έχει νόημα πλέον να προσπαθουμε να σου πούμε αυτά που σου έχουμε χιλιοπει αλλά εσύ δεν δίνεις καμία σημασία ..

    Μόνο στον ψυχολόγο θα λυθεί το θέμα σου ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    @Lemonpie5

    Άλλο άντρας και οικογένεια, αλλο το σεξ. Το σεξ ειναι απλά το σεξ. Σε βλέπω σε γουστάρω κάνουμε σεξ. Είναι μια απο τις αναγκες του ανθρωπου. Όταν θες να πιεις νερό το σκέφτεσαι τόσο πχ; Δε σου λεω να κανεις σεξ με το ζορυ, σου λεω να ξεκαθαρισεις τι ειναι σεξ, τι ειναι σχεση κτλ. Νιώθω σαν να προσπαθώ να εξηγήσω σε κάποιον που δε βλέπει τι σημαίνει ότι κάτι είναι πράσινο ή μπλε. Δεν σου έχει τύχει να δεις κάποιον και να πάθεις την πλάκα σου; Και να πεις απλά θέλω να τον φιλήσω; Θα σου δώσω ένα παράδειγμα. Εγώ στο γυμναστήριο είδα ένα ωραίο παιδί. Ήταν τόσο όμορφος (χτες αυτό). Τον είδα και φούντωσα και δεν εννοώ εκει κάτω. Χτύπησε η καρδιά μου πιο γρήγορα. Δεν έκατσα να σκεφτώ αν είναι μόνος, αν είναι γκει, αν του αρέσουν οι βόλτες, αν θέλει να πάμε για καφέ ή οτιδηποτε. Απλά φούντωσα και συνέχισα την προπόνησή μου. Οπότε το σεξ (σου περιγράφω τώρα την επιθυμία) είναι κάτι "αυτόματο". Μπορείς να επιλέξεις να μην κάνεις (δεν κανει κανεις σεξ με οποιον του αρέσει, αλλα το ότι ξυπναει η επιθυμία του μέσα όταν το βλέπει).
    Σκέψου και το τραγούδι "Ρίξε σπίρτο στο κορμί μου να πυρποληθώ". Τι εννοεί; Ότι είναι μια γυναίκα, που ποθεί πολύ κάποιον και με ένα τσακ (το σπίρτο) είναι έτοιμη να πάρει φωτιά γιατί ο έρωτας λειτουργεί σαν καύσιμη ύλη σε αυτή τη μεταφορά.

    Αυτό είναι απόλυτα θεμιτό. Το να φέρεσαι άσχημα σε κάποιον, δεν είναι τουλάχιστον για μενα. Και δείχνει άσχημα πράγματα για τον χαρακτήρα σου. Είναι σχεδόν ναρκισιστικό.

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752

    Smile

    Quote Originally Posted by Noctis View Post

    Άλλο άντρας και οικογένεια, αλλο το σεξ. Το σεξ ειναι απλά το σεξ. Σε βλέπω σε γουστάρω κάνουμε σεξ. .
    απευθυνεσε σε γυναικα!!

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Άλλο άντρας και οικογένεια, αλλο το σεξ. Το σεξ ειναι απλά το σεξ. Σε βλέπω σε γουστάρω κάνουμε σεξ.
    Είναι βέβαιο ότι δεν μπορούν όλοι να λειτουργήσουν έτσι.

    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Είναι μια απο τις αναγκες του ανθρωπου. Όταν θες να πιεις νερό το σκέφτεσαι τόσο πχ;
    Σίγουρα δεν είναι ανάγκη όπως είναι η ανάγκη για τροφή και νερό.

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    @Vox δύο ένστικτα έχουμε επιβίωση (φαγητό κτλ) και αναπαραγωγής (σεξ). Είναι ανάγκη.

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    @Vox δύο ένστικτα έχουμε επιβίωση (φαγητό κτλ) και αναπαραγωγής (σεξ). Είναι ανάγκη.
    Ακριβώς. Είναι ανάγκη μέχρι να εξυπηρετηθεί η αναπαραγωγή. Από κει και πέρα δεν το χρειάζεσαι. Ειδάλλως τώρα θα ήμουν στον τάφο και θα έγραφε εδώ το πνεύμα μου. Δεν μπορείς να συγκρίνεις το σεξ με την τροφή.

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,391
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    @Lemonpie5

    Άλλο άντρας και οικογένεια, αλλο το σεξ. Το σεξ ειναι απλά το σεξ. Σε βλέπω σε γουστάρω κάνουμε σεξ. Είναι μια απο τις αναγκες του ανθρωπου. Όταν θες να πιεις νερό το σκέφτεσαι τόσο πχ; Δε σου λεω να κανεις σεξ με το ζορυ, σου λεω να ξεκαθαρισεις τι ειναι σεξ, τι ειναι σχεση κτλ. Νιώθω σαν να προσπαθώ να εξηγήσω σε κάποιον που δε βλέπει τι σημαίνει ότι κάτι είναι πράσινο ή μπλε. Δεν σου έχει τύχει να δεις κάποιον και να πάθεις την πλάκα σου; Και να πεις απλά θέλω να τον φιλήσω; Θα σου δώσω ένα παράδειγμα. Εγώ στο γυμναστήριο είδα ένα ωραίο παιδί. Ήταν τόσο όμορφος (χτες αυτό). Τον είδα και φούντωσα και δεν εννοώ εκει κάτω. Χτύπησε η καρδιά μου πιο γρήγορα. Δεν έκατσα να σκεφτώ αν είναι μόνος, αν είναι γκει, αν του αρέσουν οι βόλτες, αν θέλει να πάμε για καφέ ή οτιδηποτε. Απλά φούντωσα και συνέχισα την προπόνησή μου. Οπότε το σεξ (σου περιγράφω τώρα την επιθυμία) είναι κάτι "αυτόματο". Μπορείς να επιλέξεις να μην κάνεις (δεν κανει κανεις σεξ με οποιον του αρέσει, αλλα το ότι ξυπναει η επιθυμία του μέσα όταν το βλέπει).
    Σκέψου και το τραγούδι "Ρίξε σπίρτο στο κορμί μου να πυρποληθώ". Τι εννοεί; Ότι είναι μια γυναίκα, που ποθεί πολύ κάποιον και με ένα τσακ (το σπίρτο) είναι έτοιμη να πάρει φωτιά γιατί ο έρωτας λειτουργεί σαν καύσιμη ύλη σε αυτή τη μεταφορά.

    Αυτό είναι απόλυτα θεμιτό. Το να φέρεσαι άσχημα σε κάποιον, δεν είναι τουλάχιστον για μενα. Και δείχνει άσχημα πράγματα για τον χαρακτήρα σου. Είναι σχεδόν ναρκισιστικό.

    Χαχαχα !
    Α ρε συ να σαι καλά με έκανες και γέλασα με το τραγούδι ..

    Πραγματικά τι σχέση έχει αυτό που παρουσιάζεις ?
    Εσύ υποτίθεται είσαι σε σχέση και μάλιστα έντονα ερωτικά όπως μας έχεις πει ..

    Πως γίνεται ένας άνθρωπος που είναι καλυμμένος ερωτικά να νοιώθει όλα αυτά που λες για κάποιον άλλον άγνωστο ..
    Αυτό παραπέμπει αλλού ...
    Άλλο βλέπω έναν ωραίο άντρα και το λέω και μέχρι εκεί και άλλο βλέπω κάποιον και αρχίζει η καρδιά μου να χτυπά και μετά θα έρθουν και οι πεταλουδιτσες και η φωτιά ..

    Όταν είσαι αποκλειστικά με κάποιον και είσαι πλήρως καλυμμένος ο άλλος γυμνός να έρθει μπροστα σου ούτε αίσθηση δεν θα σου κάνει ..
    Είσαι αλλού ,καλυμμένος και δεν λαχταρας κάτι που το έχεις ήδη ..
    Γιατί για εσένα μιλάμε για λαχτάρα ,προσμονή ενθουσιασμός όταν μιλάς για καρδιά και όλα τα επακόλουθα ..

    Αν ειναι να καρδιοχτυπαμε με όποιον βλέπουμε στο δρόμο πάει από καρδιακό θα πάμε ..

    Και όσο για το τραγούδι άλλο εννοεί ...μιλάει για σπίρτα και αγάπη ..όχι για κάποιον που είδαμε τυχαία και ανάψαμε κατευθείαν ..

    Το θέμα της Λέμον είναι άλλο και αν κάνεις μια αναδρομή θα δεις τι την οδήγησε πλέον να βλέπει άντρα και να τις βγαίνει όλο αυτό ..
    Δεν έχει να κάνει ούτε με την σεξουαλικότητα της ούτε με τίποτα τέτοιο ...
    Όταν πιέζεις τον ευατο σου να πηγαίνεις με τον κάθε Λιγουρι στην αηδία θα φτάσεις στο τέλος ..
    Μόνη της προκάλεσε όλο αυτό στον ευατο της με την εμμονή της να κάνει σεξ επειδή μόνο και μόνο έφτασε σε μια ηλικία και όχι γιατί ερωτεύτηκε .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 20-05-2021, 18:11
  2. Replies: 432
    Last Post: 12-09-2016, 16:48
  3. Προς όλους τους χρήστες του forum που νιώθουν μόνοι τους
    By Apos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 92
    Last Post: 15-01-2016, 20:56
  4. Replies: 67
    Last Post: 30-08-2015, 19:56
  5. Προς άντρες
    By Kleiw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 02-01-2008, 11:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •