Νιώθω αποστροφή προς τους άντρες - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 91 to 105 of 108
  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Μου συμβαίνει πολύ δύσκολα αυτό.
    Δηλαδή σε όλη μου τη ζωή 2-3 να γουσταρα και αυτό όχι από την αρχή.
    Δεν παθαίνω δηλαδή την πλάκα μου ποτέ με κανέναν από την εμφάνιση ή την πρώτη ματιά. Θέλω γνωριμία πρώτα

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    @Lemonpie5
    γενικα οπως το περιγραφεις κατι δεν λειτουργει στο κομματι της σεξουαλικοτητας σου, η απλα δεν σαρεσουν οι αντρες.

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Μα δεν παίζω με τα συναισθήματα κανενός , με τις καύλες τους παίζω .
    Λίγους τους κάνω να νιώθουν είτε δείχνοντας ότι βαριέμαι και έχω ξενερώσει είτε προσβάλλοντας στα ίσα ( αλλα από μηνύματα, φοβάμαι να το κάνω από κοντά έτσι που έχουν αγριεψει τα πράγματα)

    ας το κλειδώσει κάποιος τοθέμα


    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Μου συμβαίνει πολύ δύσκολα αυτό.
    Δηλαδή σε όλη μου τη ζωή 2-3 να γουσταρα και αυτό όχι από την αρχή.
    Δεν παθαίνω δηλαδή την πλάκα μου ποτέ με κανέναν από την εμφάνιση ή την πρώτη ματιά. Θέλω γνωριμία πρώτα

    με τέτοια συμπεριφορά ποιος θα σε αντέξει

  4. #94
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δυσκολεύομαι να πιστέψω όμως ότι υπάρχουν γυναίκες που κολακεύονται με τέτοια αγαρμπη προσέγγιση.
    Με μπλοκάρει ότι δεν γουστάρω τους εκάστοτε τύπους σίγουρα και ότι όσο κι αν προσπάθησα, με ξενερωναν όπως έκαναν και δεν μου έδιναν χρονο
    Όχι. Σε πολλές ίσως δεν αρέσει.

    Όμως μου φαίνεται ότι έχεις πάρει όλα τα λιγουρια σβάρνα καταλάθος.Μάλλον δεν έχεις ποτέ συναναστραφει σε μεγάλο κύκλο με γνωστούς στην ηλικία σου, που να υπάρχουν και άντρες που να μοιαζετε σαν άνθρωποι και να είναι πιο καλοβαλμένοι,και πιο του γούστου σου. Για να δεις και στη πραγματικότητα ότι στη κοινωνία υπάρχει κάθε καρυδιάς, καρύδι.

    Εσύ παίζει από την απελπισία σου να έβγαινες ραντεβού με όποιον , μα όποιον τύχει που σου πέταξε εκεί ένα κομπλιμέντο, ίσα ίσα για να βγεις ραντεβού. Χωρίς να κοιτάξεις τον χαρακτήρα του και τις προτιμήσεις του, χωρίς να ξέρεις τη ποιότητα του ως άνθρωπος και αν είσαι συμβατή με αυτόν. Και έτσι θεωρείς ότι όλοι οι άντρες είναι λιγουρια. Και ίσως να ξέρεις έστω και στο πίσω μέρος του μυαλού σου ότι όντως υπάρχουν και οι πιο "σωστοι" άντρες όμως ΔΕΝ πιστεύεις ότι θα σου τυχουν.

    Το μεγαλύτερο σοκ θα το πάθεις όταν βγεις από το καβούκι σου και ανακαλύψεις πως τριγύρω σου υπάρχουν, αρκετα καλα παιδιά που θα σου φαίνονται και εμφανισημα και που θα άξιζε τον κόπο να τα γνωρίσεις καλύτερα.

    Θα μετανιώσεις για τον θυμό σου και για τον χρόνο που σκορπάς σε μνησικακιες, σε οργή και εγωκεντρισμους. Θα σιχαθείς τον εαυτό σου και τους άντρες, σε σημείο που και ο σωστός για σένα να έρθει εσύ θα έχεις γίνει απροσπέλαστη πλέον.

    Μην ασχολείσαι με όσους δεν σου κάνουν, προχωράς και στοχεύεις να πετύχεις εκεί που θες. Το να γεμίζεις με νεύρα, και με φθηνα αισθήματα εκδίκησης για ότι αρσενικό υπαρχει γύρω σου,δεν είναι υγιής αντίδραση

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Πράγματι, επειδή πίστευα ότι δεν μου αξίζει κάτι καλύτερο και θεωρούσα μειονέκτημα την έλλειψη εμπειρίας, έβγαινα με τύπους που δεν μου άρεσαν αρκετά (ίσως μόνο εμφανισιακά) με σκοπό να κάνω απλά μια αρχή να πάρω το θάρρος. Αυτό που λέμε δηλαδή "αν δεν μπαζωσεις δεν χτίζεις". Τώρα που έχω παραπάνω αυτοπεποίθηση δεν θα ξαναέκανα το λάθος να ασχοληθώ με κάτι τέτοιους, παρά μόνο για δούλεμα.
    Αποκτώντας κάποιες παραπάνω συναναστροφές λόγω εξόδων και δουλειάς βλέπω πως έχω ένα πέσιμο σε κάθε έξοδο (άσχετα αν είναι ατσαλο) και μάλιστα από ωραίους. Οπότε αυτό με έχει ανεβάσει ψυχολογικά
    Αν κάποιος μου φερθεί σωστά , ταιριάζουμε στη διασκέδαση, θέλει να με γνωρίσει και δεν κοιτάει την πάρτη του δεν έχω λόγο να του φερθώ άσχημα, ακόμα και σεξ θα έκανα νωρίτερα από ότι θα ήθελα , αν τα βρίσκαμε σε όλα τα υπόλοιπα

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Πράγματι, επειδή πίστευα ότι δεν μου αξίζει κάτι καλύτερο και θεωρούσα μειονέκτημα την έλλειψη εμπειρίας, έβγαινα με τύπους που δεν μου άρεσαν αρκετά (ίσως μόνο εμφανισιακά) με σκοπό να κάνω απλά μια αρχή να πάρω το θάρρος. Αυτό που λέμε δηλαδή "αν δεν μπαζωσεις δεν χτίζεις". Τώρα που έχω παραπάνω αυτοπεποίθηση δεν θα ξαναέκανα το λάθος να ασχοληθώ με κάτι τέτοιους, παρά μόνο για δούλεμα.
    Αποκτώντας κάποιες παραπάνω συναναστροφές λόγω εξόδων και δουλειάς βλέπω πως έχω ένα πέσιμο σε κάθε έξοδο (άσχετα αν είναι ατσαλο) και μάλιστα από ωραίους. Οπότε αυτό με έχει ανεβάσει ψυχολογικά
    Αν κάποιος μου φερθεί σωστά , ταιριάζουμε στη διασκέδαση, θέλει να με γνωρίσει και δεν κοιτάει την πάρτη του δεν έχω λόγο να του φερθώ άσχημα, ακόμα και σεξ θα έκανα νωρίτερα από ότι θα ήθελα , αν τα βρίσκαμε σε όλα τα υπόλοιπα
    εισαι τοσο δηλητηριασμενη απο τα συμπλεγματα σου και την απορριψη, που μονο δηλητηριο βγαζεις σε οσους γνωριζεις.
    οχι, δεν θα τον αναγνωρισεις αυτον που θα "αξιζει", με τον τροπο που βλεπεις τους ανδρες και τ ο σ εξ, αυτην την στιγμη.
    τα "αν δεν μπαζωσεις, δεν χτιζεις" δεν τα λενε ουτε τα πιο ανεγκεφαλα λιγουρια.
    δενε χεις κοινωνικες σχεσεις με ανδρες, ΚΑΘΟΛΟΥ. βγαινεις με ανδρες, απο "πεσιματα". δεν εχεις ανδρες στον περιγυρο σου σαν φιλους, ωστε να διαμορφωσεις σχεσεις με βασεις συναισθηματικες. αλλα ουτε και γυναικες. βρηκες αυτες τις φιλες για την βραδυνη εξοδο που γελανε οταν προσβαλεις τους ανδρες, και νομιζεις οτι αυτο ειναι φιλια..
    εχεις γινει το θηλυκο αυτου που μισεις. μισεις τονε αυτο σου, γι αυτο μισεις και τους ανδρες.
    αν δεν παθεις ολικη επαναφορα στα μυαλα σου ΜΕ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ,
    ουτε θα μπαζωσεις, ουτε θα χτισεις, ουτε θα πουλησεις...

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Έχω προσπαθήσει να κάνω φίλους άντρες στο παρελθόν αλλά ο ένας με γουσταρε και τον γουσταρα κι εγώ αλλά τότε ένιωθα μειονεκτικά και έτσι δεν το συνέχισα, και μετά σπαστηκε και το γυρίσαμε σε κόντρα. Με έναν άλλο που έκανα παρέα, εκνευρίστηκε όταν έκανα κάτι με ενα παιδί .
    Θα ήθελα να προκύψει κι ένας άντρας φίλος στη ζωή μου, θα με βοηθούσε πιστεύω στο να καταλάβω τι σκέφτονται.
    Με τις φίλες μου δεν μας συνδέει μόνο αυτό, το ξαναειπα, αλλά είναι κάτι που μου αρέσει ιδιαίτερα, το ότι δεν τρέχουν πίσω από κανέναν και δεν είναι κολλημένες με τους άντρες και τις σχέσεις όπως οι παλιότερες με τις απόψεις που πάνε να περάσουν πως μόνο όταν έχεις σχέση αξίζεις

  8. #98
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,391
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δεν λέω λιγουρη όποιον μου μιλήσει, προφανώς και έχω λόγο που το λέω.
    Όταν ο άλλος καλά καλά δεν με ξέρει και θέλει την επόμενη φορά ( ή και επιτόπου) να πάμε σε σπίτι, λέει ότι κάνει καλό σεξ και καμιά δεν είχε παραπονο ( λες κι άμα είχε παράπονο, θα του το έλεγε) ή το άλλο το σιχαμα που βρεθήκαμε σε κοινή παρέα και άπλωνε το χέρι του κι έλεγε θα πάει στην τουαλέτα να παίξει το πουλί του, τι είναι; Νορμάλ άνθρωποι ή ξελιγωμενα ζώα;
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Από τη στιγμή που δεν με σέβονται, δεν έχω κανένα λόγο να τους σεβαστώ. Και δεν τους πλακώνω και στο ξύλο. Τους χτυπάω τα ελαττώματά τους, αυτά που δεν κοιτάνε να βελτιώσουν και κατά τα άλλα θέλουν σεξ με το καλημέρα σας. Εγώ γιατί να τους το δώσω; Και γενικά η οποιαδήποτε γυναίκα
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δυσκολεύομαι να πιστέψω όμως ότι υπάρχουν γυναίκες που κολακεύονται με τέτοια αγαρμπη προσέγγιση.
    Με μπλοκάρει ότι δεν γουστάρω τους εκάστοτε τύπους σίγουρα και ότι όσο κι αν προσπάθησα, με ξενερωναν όπως έκαναν και δεν μου έδιναν χρονο
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Έχω προσπαθήσει να κάνω φίλους άντρες στο παρελθόν αλλά ο ένας με γουσταρε και τον γουσταρα κι εγώ αλλά τότε ένιωθα μειονεκτικά και έτσι δεν το συνέχισα, και μετά σπαστηκε και το γυρίσαμε σε κόντρα. Με έναν άλλο που έκανα παρέα, εκνευρίστηκε όταν έκανα κάτι με ενα παιδί .
    Θα ήθελα να προκύψει κι ένας άντρας φίλος στη ζωή μου, θα με βοηθούσε πιστεύω στο να καταλάβω τι σκέφτονται.
    Με τις φίλες μου δεν μας συνδέει μόνο αυτό, το ξαναειπα, αλλά είναι κάτι που μου αρέσει ιδιαίτερα, το ότι δεν τρέχουν πίσω από κανέναν και δεν είναι κολλημένες με τους άντρες και τις σχέσεις όπως οι παλιότερες με τις απόψεις που πάνε να περάσουν πως μόνο όταν έχεις σχέση αξίζεις
    Λέμον αν διαβάσει κάποιος τα μηνύματα σου ένα χρόνο πριν και τα τωρινά δεν θα δει καμία απολύτως διαφορά .
    Μόνο εσύ την βλέπεις όλη αυτή που παρουσιάζεις .
    Τότε είχες την δικαιολογία ότι δεν είχες φίλους χρήματα και δεν έκανες εξόδους .
    Τωρα τι δικαιολογία έχεις που απ' ό τι μας λες έχεις όλα αυτά αλλά ακόμα άντρα που να εκτιμας δεν έχεις βρει ..

    Κορίτσι μου καλό όσα χρήματα και να έχεις όσους "φίλους " γιατί ούτε αυτούς έχεις δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι από την στιγμή που το θέμα είσαι εσύ και όχι οι άλλοι ..

    Βαλτω καλά στο μυαλό σου ,δεν υποτιμάς τους άλλους που τους προσφέρεις ένα σεξακι μέσο μιας οθόνης ..
    Αυτοί ΑΥΤΟ και μόνο θέλουν από εσένα και το έχουν .
    Τώρα ποιος υποτιμά ποιον είναι άλλο θέμα .
    Αν σεβοσουν το ευατο σου δεν θα καταδεχοσουν καταρχήν ούτε να μιλάς μαζί τους .

    Να ξέρεις ότι οι άντρες που σου την πέφτουν είναι μόνο οι ανάλογοι .
    Κανένας από όλους αυτούς που ονειρεύεσαι δεν θα σε πλησιάσουν γιατί να ξέρεις ότι εκπέμπουμε προσελκύουμε .
    Γι αυτό μην απορεις για τις άλλες γυναίκες .
    Δεν έχουν τέτοιους άντρες γιατί αν είχαν δεν θα έρχονταν αυτοί σε εσένα ...

    Το θέμα σου νομίζω επαναλαμβάνεται και αδίκως το συζητάμε γιατί δεν έχεις σκοπό να δουλέψεις πρώτα εσύ με τον ευατο σου .
    Οι άντρες που σε πλησιάζουν αυτό που θέλουν το παίρνουν ,έχεις γίνει αντικείμενο για αυτούς να εκτονώνονται .
    Μάντεψε λοιπόν ποιος υποτιμά ποιον ..
    Όλα τα άλλα τα έχουμε χιλιοαναλυση ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #99
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    @Lemonpie5
    νομίζω ότι έχεις μια αρκετά διαστρεβλωμένη πραγματικότητα. Τους άντρες τους λες όλους λιγούρια, όχι επειδή είναι απαραίτητα αλλά επειδή τους αποστρέφεσαι. Με αυτές τις γυναικες κανεις παρεα επειδη δε σε ενοχλει το φυλο τους και ισως ως ενα βαθμο εχετε τα ιδια κομπλεξ. Ούτε με γυναικες εχεις ειλικρινεις σχεσεις. Βγαζεις κακια για τους αντρες και δεν παραδεχεσαι στον εαυτο σου οτι απλα αφορμη ψαχνεις για αυτη την κακια. Οχι, και τους φερεσαι ασχημα και μας λες οτι αυτοι φταινε.

  10. #100
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Έχω προσπαθήσει να κάνω φίλους άντρες στο παρελθόν αλλά ο ένας με γουσταρε και τον γουσταρα κι εγώ αλλά τότε ένιωθα μειονεκτικά και έτσι δεν το συνέχισα, και μετά σπαστηκε και το γυρίσαμε σε κόντρα. Με έναν άλλο που έκανα παρέα, εκνευρίστηκε όταν έκανα κάτι με ενα παιδί .
    Θα ήθελα να προκύψει κι ένας άντρας φίλος στη ζωή μου, θα με βοηθούσε πιστεύω στο να καταλάβω τι σκέφτονται.
    Με τις φίλες μου δεν μας συνδέει μόνο αυτό, το ξαναειπα, αλλά είναι κάτι που μου αρέσει ιδιαίτερα, το ότι δεν τρέχουν πίσω από κανέναν και δεν είναι κολλημένες με τους άντρες και τις σχέσεις όπως οι παλιότερες με τις απόψεις που πάνε να περάσουν πως μόνο όταν έχεις σχέση αξίζεις
    σου αρεσει, επειδη ειναι το κομπλεξ σου, το οτι δεν μπορεις να κανεις σχεσεις...
    δεν ειναι φιλια το οτι δεν τρεχουν πισω απο ανδρες και γελανε οταν τους βριζεις. εσυ ψαχνεις απο αυτες μια επιβραβευση στο προβλημα σου....

    το ιδιο λεμε. ΔΕΝ μπορεις να κανεις σχεσεις με ανδρες... χρειαζεσαι ψυχοθεραπεια, οχι περισσοτερα αποτυχημενα ραντεβου.

  11. #101
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    @remedy
    είχε αναφέρει πως πήγαινε σε ψυχολόγο αλλά σταμάτησε

  12. #102
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Έχω προσπαθήσει να κάνω φίλους άντρες στο παρελθόν αλλά ο ένας με γουσταρε και τον γουσταρα κι εγώ αλλά τότε ένιωθα μειονεκτικά και έτσι δεν το συνέχισα, και μετά σπαστηκε και το γυρίσαμε σε κόντρα. Με έναν άλλο που έκανα παρέα, εκνευρίστηκε όταν έκανα κάτι με ενα παιδί .
    Θα ήθελα να προκύψει κι ένας άντρας φίλος στη ζωή μου, θα με βοηθούσε πιστεύω στο να καταλάβω τι σκέφτονται.
    Με τις φίλες μου δεν μας συνδέει μόνο αυτό, το ξαναειπα, αλλά είναι κάτι που μου αρέσει ιδιαίτερα, το ότι δεν τρέχουν πίσω από κανέναν και δεν είναι κολλημένες με τους άντρες και τις σχέσεις όπως οι παλιότερες με τις απόψεις που πάνε να περάσουν πως μόνο όταν έχεις σχέση αξίζεις
    Πρώτα πρέπει να λύσεις τα κόμπλεξ σου. Το οτι εσύ βλέπεις μειονεκτικα τον εαυτό σου δεν σημαίνει ότι ολοι οι άντρες βλέπουν τα ελαττώματα που βλέπεις εσύ σε σένα.

    Δεν σου φταίνε οι άντρες επειδή εσύ έχεις συμπλέγματα κατωτερότητας. Αγάπησε τον εαυτό σου και μετά θα δεις ότι θα σου φύγει η μνησικακία και η αποστροφή.

    Επίσης, για να χτιστεί η οποιαδήποτε σχέση πρέπει να υπάρχουν κοινά σε δύο ανθρώπους. Δεν χτίζεις κάτι με το να παίρνεις σβάρνα κάθε ασχετο που απλά για τους δικούς του λόγους δεν θέλει να κάνει κάτι παραπάνω. Και έτυχε να σε φλερτάρει. Τέτοιοι υπάρχουν πολλοί. Πρέπει να εστιάσεις σε άντρες που ειναι συμβατοί σε σένα.

    Που έχετε κοινή φιλοσοφία, παρόμοια ενδιαφέροντα, έτσι χτίζοντας οι σχέσεις.

    Αν πχ εσύ σαν γυναικα σου αρέσει να ακούς πιο έντεχνη μουσική και σου αρέσουν οι ουσιαστικες μονογαμικες σχέσεις, είσαι μια γυναικα που δεν της αρέσει να βρίζει και θέλει καλούς τρόπους ΔΕΝ θα πας να βγεις ραντεβού με τον γκόμενο από το Μενίδι (δεν εχω τπτ με τη περιοχή) που ακούει λαϊκά, που κάνει εφήμερες σχέσεις και μέσα σε μια συνομιλία σας έχει πει 15 φορές "μαλακα" και "αρχιδι" και θα ρευεται μπροστά σου.

    Τι connection να υπάρξει μεταξύ δύο τέτοιων ανθρώπων;

    Ντάξει, είπα ένα ακραίο παράδειγμα επίτηδες.

    Πες στην μουσική και στα γούστα με κάποιον τα βρίσκεις και ας μην τα έχεις κοινά.

    Αλλά πρέπει να σου ταιριάζει αυτός το άτομο σαν πεποίθηση , σαν ιδεολογία. Μα είστε από την ίδια πάστα. Κάνε παρέες με ανθρώπους που ταιριάζεις για να γνωρισεις μέσα από εκεί, κανε χομπυ που σου αρέσουν και μην κάθεσαι να χάνεις χρόνο με αυτούς που ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ.

  13. #103
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Το δούλεμα που νομίζεις ότι ρίχνεις στους άλλους, το ρίχνεις σε σένα. Κυριολεκτικά εσένα κοροιδευεις.

    Γιατί ασχολείσαι με μικροπρέπειες και με κατινιες που δεν σου προσφέρουν τίποτα;

    Αν δεν σου κάνει ο άλλος και δεν έχετε τα ίδια θέλω του λες ευχαριστώ πολύ και σηκώνεσαι και φεύγεις. Δεν κάθεσαι μα αναλώνεσαι σε τέτοιες γελοίες συμπεριφορές.

    Τόσο μεγάλο είναι το κόμπλεξ σου που νιώθεις ανώτερη με το να νομίζεις ότι τους δουλεύεις; έχεις πολλά άλυτα θέματα

  14. #104
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Πράγματι, επειδή πίστευα ότι δεν μου αξίζει κάτι καλύτερο και θεωρούσα μειονέκτημα την έλλειψη εμπειρίας, έβγαινα με τύπους που δεν μου άρεσαν αρκετά (ίσως μόνο εμφανισιακά) με σκοπό να κάνω απλά μια αρχή να πάρω το θάρρος. Αυτό που λέμε δηλαδή "αν δεν μπαζωσεις δεν χτίζεις". Τώρα που έχω παραπάνω αυτοπεποίθηση δεν θα ξαναέκανα το λάθος να ασχοληθώ με κάτι τέτοιους, παρά μόνο για δούλεμα.
    Αποκτώντας κάποιες παραπάνω συναναστροφές λόγω εξόδων και δουλειάς βλέπω πως έχω ένα πέσιμο σε κάθε έξοδο (άσχετα αν είναι ατσαλο) και μάλιστα από ωραίους. Οπότε αυτό με έχει ανεβάσει ψυχολογικά
    Αν κάποιος μου φερθεί σωστά , ταιριάζουμε στη διασκέδαση, θέλει να με γνωρίσει και δεν κοιτάει την πάρτη του δεν έχω λόγο να του φερθώ άσχημα, ακόμα και σεξ θα έκανα νωρίτερα από ότι θα ήθελα , αν τα βρίσκαμε σε όλα τα υπόλοιπα
    Κάπου πρέπει να βαλεις νερό στο κρασί σου.

    Ο mr. Perfect που θα είναι κούκλος, καλός ευγενικός αλλά και αλητης με αυτοπεποιθηση αλλά θα θέλει σχέση την ίδια στιγμή με σένα και θα τα κάνει όλα τέλεια (Όπως εσύ έχεις στο μυαλό σου ότι είναι το τέλειο) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ..δεν υπάρχει αυτός ο άντρας που θα γινει χαλί να τον πατήσεις με το καλημέρα, αλλά θα σου βγάζει ότι ειναι αρσενικό, που θα κόβεται και θα βάζει το χέρι του στη φωτιά και δεν θα κάνει τίποτα μα τίποτα "λάθος"

    Ελλατωματα έχουμε όλοι , ακόμα και ο υποψήφιος συμβατός σου σύντροφος. Και πιθανότατα όταν τον γνωρίσεις να τα δεις αυτά τα ελλατωματα . Το θέμα είναι αυτός ο άνθρωπος να έχει ελαττώματα που εσύ θα μπορείς να τα ανεχτείς και να συμβιβαστείς με αυτά.

    Τέλειος δεν είναι κανεις. Και δεν σου χρωστάει κάνεις να είναι τελειος.

    Έναν άντρα χρειάζεσαι για αρχή, να σου τη βαρέσει λίγο μαζί του , να γουσταρει και αυτός λίγο μαζί σου και να δείξει μια στοιχειώδη υπομονή και όλα τα υπόλοιπα θα τα βρείτε στη πορεία.

    Ο πρίγκιπας στο άσπρο άλογο δεν υπάρχει.

  15. #105
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    @Black Opium

    Επίσης η ζωή επιστρέφει συμπεριφορές. Απλά νομίζω η νηματοθέτρια δεν ψάχνει κάποιον. Δεν θέλε ούτε να κάνει σεξ, ούτε να αγαπήσει. Υπάρχουν και αυτοί οι άνθρωποι. Δες πως το κουράζει για να κάνει σεξ. Γιατί δεν το θέλει και επειδή δεν το θέλει δεν ξέρει πως να το ζητήσει. Όταν θες σεξ απλά ακούς το σώμα σου. Υπάρχει πολλές φορές ένας πουριτανισμός. Ότι πρέπει το σεξ να ναι έρωτας, ότι πρέπει να προηγείται ένας θυελλώδης έρωτας και ιστορίες με παπαρούνες. Αν δεις οταν την ρώτησα αν έχει ποθήσει κάποιον, είπε καναδυο και το ενιωσα πολύ χλιαρό όπως το έθεσε. Δες πόσο έχει ασχοληθεί η τέχνη ανά τους αιώνες με τον έρωτα και τον πόθο (δεν βάζω στο παιχνίδι την αγάπη). Από το έρως ανίκατε μάχαν μέχρι το έχεις μια γεύση τρικυμίας στα χείλη στο πέρασμα των αιώνων και των χιλιετηρίδων ο έρωτας υμνήθηκε. Εδώ έχουμε μια περίπτωση που απλά δεν την έχει αγγίξει το θέμα. Δεν μπορούμε εμείς με λόγια να την κάνουμε να το καταλάβει. Μπορείς σε έναν τυφλό να εξηγήσεις τα χρώματα και σε έναν κωφό τη μουσική; Ίσως χρειάζεται ειδικό. Ωστόσο, τις άσχημες συμπεριφορές δεν τις δέχομαι ούτε υπο το πρήσμα του ότι είναι λιγούρια. Είναι θέμα αγωγής και παιδείας. Και κάνει και victim blaming γιατι θεωρει ότι φταινε κ απο πανω.

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 20-05-2021, 18:11
  2. Replies: 432
    Last Post: 12-09-2016, 16:48
  3. Προς όλους τους χρήστες του forum που νιώθουν μόνοι τους
    By Apos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 92
    Last Post: 15-01-2016, 20:56
  4. Replies: 67
    Last Post: 30-08-2015, 19:56
  5. Προς άντρες
    By Kleiw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 02-01-2008, 11:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •