Νιώθω αποστροφή προς τους άντρες - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 76 to 90 of 108
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Το ότι είμαι σε σχέση δε σημαίνει δε νιώθω έλξη για άλλους. Άμα περάσει ένας ωραίος άντρας δίπλα μου θα τον κοιτάξω, αλλα δε θα κάνω κάτι. Δεν το βρίσκω κακό. Μου αρέσει να κοιτάζω κάτι ωραίο. Εγώ κάθε φορά που βλέπω κάτι ωραίο με πιάνει ταχυπαλμία. Δεν έχει να κάνει με έρωτα, έτσι λειτουργεί το σώμα. Δε νιώθω κάποια προσμονή η κάτι. Απλά αν δω κάποιον και σκαλώσω, θα χτυπήσει γρήγορα η καρδιά μου και θα χρειαστώ μια βαθιά ανάσα.

    Ναι για το τραγούδι δε μιλάει για αγάπη, μιλάει για πόθο. Στον πόθο ήθελα να σταθώ που νομίζω η γραφούσα δεν έχει νιωσει για αυτό της το έδωσα για παράδειγμα.

    Καλά το να πιέζεις τον εαυτό σου μόνο σε κοντρα θα βγει. Αλλά ειναι έλλογο ον, μπορεί να φέρεται μεευγένεια.

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Το ότι είμαι σε σχέση δε σημαίνει δε νιώθω έλξη για άλλους. Άμα περάσει ένας ωραίος άντρας δίπλα μου θα τον κοιτάξω, αλλα δε θα κάνω κάτι. Δεν το βρίσκω κακό. Μου αρέσει να κοιτάζω κάτι ωραίο. Εγώ κάθε φορά που βλέπω κάτι ωραίο με πιάνει ταχυπαλμία. Δεν έχει να κάνει με έρωτα, έτσι λειτουργεί το σώμα. Δε νιώθω κάποια προσμονή η κάτι. Απλά αν δω κάποιον και σκαλώσω, θα χτυπήσει γρήγορα η καρδιά μου και θα χρειαστώ μια βαθιά ανάσα.

    Ναι για το τραγούδι δε μιλάει για αγάπη, μιλάει για πόθο. Στον πόθο ήθελα να σταθώ που νομίζω η γραφούσα δεν έχει νιωσει για αυτό της το έδωσα για παράδειγμα.

    Καλά το να πιέζεις τον εαυτό σου μόνο σε κοντρα θα βγει. Αλλά ειναι έλλογο ον, μπορεί να φέρεται μεευγένεια.
    Δεν υπάρχει το στοιχείο της ευγένειας δυστηχως και όλα αυτά έχουν χαθεί ...
    Το να βρει άντρα ήταν γιατί υπήρχαν "φίλες" πολύ πιο άσχημες σύμφωνα με τα λεγόμενα της που είχαν βρει ενώ εκείνη όχι ..
    Οπότε όταν ένας άνθρωπος υποτιμά εκτός από τους άντρες και τις ίδιες τις φίλες της δεν εστιάζεις ότι το θέμα ει άι σεξουαλικό ...

    Και γενικά το θέμα άντρας από την αρχή έγινε εμμονή όχι γιατί είναι άμεση δική της ανάγκη ..

    Ύστερα το να μπλέξεις με το κάθε λιγουρι και τιποτένιο όπως ισχυριζόταν και να τον αφήνεις να σε αγγίζει και να σε φιλάει καταλαβαίνεις τι αποκρουστικό συναίσθημα είναι όλο αυτό από μόνο του και τι αφήνει στον ψυχισμό μιας γυναίκας μια τέτοια πράξη..

    Οπότε για ποια επιθυμία να μιλάμε και για ποιο ερωτικό συναίσθημα όταν η παρουσία του άντρα στην ζωή της μόνο με αρνητικά συναισθήματα έχει συνδεθεί και όλο αυτό γιατί δεν εστίασε στο πραγματικό της θέμα που σίγουρα δεν είναι το σεξουαλικό .
    Αυτό είναι το αποτέλεσμα δυστηχως της γενικής αντίληψης που έχει για όλους τους άλλους πλην εκείνης ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Αγαπητή θεματοθέτρια,

    θεωρώ πως τα "ναρκισσιστικά στοιχεία" που έχουν βγει στην επιφάνεια στην ουσία δεν είναι τίποτα άλλο παρά η άμυνα που άρχισες να χτίζεις τον τελευταίο ένα χρόνο. Σίγουρα κάτι σε τραυμάτισε στις επαφές σου με τους άντρες και ταυτόχρονα, σίγουρα υπάρχει μια ευαλωτότητα δική σου που την αναπληρώνεις με την υποτίμηση του άλλου. Δηλαδή υποτιμώντας τους άντρες και βάζοντάς τους όλους σε ένα τσουβάλι (λιγούρια) προστατεύεις τον εαυτο σου από το να αισθανθεί ανεπαρκής (κάτι που λογικά προυπήρχε) και από το να πληγωθεί.
    Όλος αυτός ο μηχανισμός της γενίκευσης και της υποτίμησης προς το ανδρικό φυλο μπορεί να σε προστατεύει πολύ καλά αλλά σε ακρωτηριάζει στο να συνδεθείς σε ένα βαθύτερο επίπεδο και με ένα πιο ουσιαστικό τρόπο με έναν άνδρα. Δεν είναι το να επιλέξεις τη φιλία, την οικονομική επιτυχία ή τον έρωτα. Ο κάθε τομέας είναι τελείως διαφορετικός και ο κάθε τομέας σου προσφέρει τελείως διαφορετικά πράγματα. Μπορείς να κάτσεις στο κάστρο σου που έχει χτίσει (ώστε να μην πληγωθείς) όσο μένεις όμως εκεί, δλδ συνεχίζεις να αποσταποιήσε από τις διαφυλικές σχέσεις τόσο θα βρίσκεσαι στο σημείο 0 σε αυτό το κομμάτι.

    Εννοείται πως μπορείς να έχεις ένα φίλτρο ως προς το σε ποιον να δώσεις μι ευκαιρία - σίγουρα θα είναι ενας άνθρωπος που ενδιαφέρεται να μάθει για εσένα, και θέλει να σε γνωρίσει. Μπορεί το παιδί που αναφέρεσαι να θέλει να σε γνωρίσει. Γιατί να μην πάτε πχ για ένα καφέ;
    Το ν θυσιάζεις την προσωπική σου ευτυχία για την διατήρηση της παρέας είναι κάτι που ούτε στο ζήτησε κάποιος ούτε σου κάνει καλό. Οι φίλοι είναι δίπλα μας για να μας ενισχύουν και να μας βοηθούν να εξελισσόμαστε. Αμα ο τρόπος που συνδέεσαι με τους φίλους σου είναι σνομπάροντας και αναιρόντας κάθε συναισθηματικό ενδιαφέρον δικό σου προς ένα άντρα, τότε μάλλον χρειάζεται να εξερευνήσεις άλλους τρόπους που μπορείς να συνδέεσαι με αυτή την παρέα.

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Φυσικά και δεν είναι αυτό που με συνδέει με τη νέα μου παρέα. Έχουμε κοινά, για πρωτη φορά ας πούμε έχω κοινά γούστα στη διασκέδαση και κυρίως έχω απαλλαχθεί από τις κατινοσυζητησεις, όπως εύστοχα είπε κάποιος παραπάνω.

    Αυτος που θα βγω σίγουρα δεν αξίζει, μιλούσαμε παλιότερα και ήθελε σεξτινγκ από τις πρώτες μέρες. Εγώ απαντούσα ενώ παράλληλα μπορεί να έβαφα τα νύχια των ποδιών μου πχ κι αυτός μην πω τι έκανε. Κι εγώ του έλεγα αυτά που θέλει να ακούσει . Από κοντά θα τον κάνω να νιώσει λίγος. Γενικά μου αρέσει να προκαλώ αυτό το συναίσθημα σε κάτι τέτοιους τύπους πλέον.

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Φυσικά και δεν είναι αυτό που με συνδέει με τη νέα μου παρέα. Έχουμε κοινά, για πρωτη φορά ας πούμε έχω κοινά γούστα στη διασκέδαση και κυρίως έχω απαλλαχθεί από τις κατινοσυζητησεις, όπως εύστοχα είπε κάποιος παραπάνω.

    Αυτος που θα βγω σίγουρα δεν αξίζει, μιλούσαμε παλιότερα και ήθελε σεξτινγκ από τις πρώτες μέρες. Εγώ απαντούσα ενώ παράλληλα μπορεί να έβαφα τα νύχια των ποδιών μου πχ κι αυτός μην πω τι έκανε. Κι εγώ του έλεγα αυτά που θέλει να ακούσει . Από κοντά θα τον κάνω να νιώσει λίγος. Γενικά μου αρέσει να προκαλώ αυτό το συναίσθημα σε κάτι τέτοιους τύπους πλέον.
    και νιώθεις καλά με αυτά που κάνεις? Αν σου συμπεριφορωνταν έτσι εσύ πως θα το επερνες?

    πως ακριβώς θα τον κάνεις να νοιώσει λίγος?

    υγ κάποιος διαχειριστής να κλείσει το θέμα
    έχει κουράσει

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    @Lemonpie5
    τι ακριβώς σαρέσει; Να κάνεις κάποιον να νιώθει άσχημα; να νιώθει ανεπαρκής; να γίνεσαι κακιά; θα θελες να φερόταν κάποια έτσι στον αδερφό σου, τον κολλητό σου, το γιο σου; Επειδή απλά νομίζεις ότι δεν αξίζουν; Νομιζω οτι ο μισανδρισμός κρατάει την παρέα σου. Αλλά χαμμένοι δεν είναι οι αντρες που μειωνεις. Γλιτωνουν απο ενα κακο ατομο δπλα τους. Χαμμενη εισαι εσυ που δεν έχεις αγαπήσει κανέναν και που αν συνεχισεις ετσι, ουτε προκειται.

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Μα δεν παίζω με τα συναισθήματα κανενός , με τις καύλες τους παίζω .
    Λίγους τους κάνω να νιώθουν είτε δείχνοντας ότι βαριέμαι και έχω ξενερώσει είτε προσβάλλοντας στα ίσα ( αλλα από μηνύματα, φοβάμαι να το κάνω από κοντά έτσι που έχουν αγριεψει τα πράγματα)

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    @Lemonpie5
    τι ακριβώς σαρέσει; Να κάνεις κάποιον να νιώθει άσχημα; να νιώθει ανεπαρκής; να γίνεσαι κακιά; θα θελες να φερόταν κάποια έτσι στον αδερφό σου, τον κολλητό σου, το γιο σου; Επειδή απλά νομίζεις ότι δεν αξίζουν; Νομιζω οτι ο μισανδρισμός κρατάει την παρέα σου. Αλλά χαμμένοι δεν είναι οι αντρες που μειωνεις. Γλιτωνουν απο ενα κακο ατομο δπλα τους. Χαμμενη εισαι εσυ που δεν έχεις αγαπήσει κανέναν και που αν συνεχισεις ετσι, ουτε προκειται.
    Αν ο αδερφός μου ο κολλητός μου ο γιος μου (που θα φρόντιζα μην καταντήσει ποτέ έτσι το παιδί που θα μεγάλωνα εγώ) συμπεριφερόταν έτσι πρωτόγονα στις κοπέλες και χωρίς σεβασμό, ναι , καλά θα τους έκαναν.

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    @Lemonpie5
    με τον τροπο που τα παρουσιάζεις δε νομιζω οτι ασχολεισαι με συμπεριφορες. Τους βαζεις ολους στην κατηγορια λιγουρια και ξεμπερδευεις. Επισης και λιγουρια να ειναι μπορεις να το ξεκοψεις και οχι να τους κοροϊδεύεις. Μην ψαχνεις ελαφρυντικά στην κακια σου.

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Δεν λέω λιγουρη όποιον μου μιλήσει, προφανώς και έχω λόγο που το λέω.
    Όταν ο άλλος καλά καλά δεν με ξέρει και θέλει την επόμενη φορά ( ή και επιτόπου) να πάμε σε σπίτι, λέει ότι κάνει καλό σεξ και καμιά δεν είχε παραπονο ( λες κι άμα είχε παράπονο, θα του το έλεγε) ή το άλλο το σιχαμα που βρεθήκαμε σε κοινή παρέα και άπλωνε το χέρι του κι έλεγε θα πάει στην τουαλέτα να παίξει το πουλί του, τι είναι; Νορμάλ άνθρωποι ή ξελιγωμενα ζώα;

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Κοίτα ξεκινας το θεμα με τιτλο νιωθω αποστροφη προς τους αντρες. Οποτε το αφηνεις γενικο.
    Επισης νιωθεις ή μάλλον δε νιωθεις καποια ιδιαιτερη ερωτικη επιθυμία με βάση αυτά που εχεις γράψει. Οποτε αυτοματα το "λιγουρομετρο" σου χτυπάει κόκκινο αμεσως. Για αυτο και εχεις και αυτη την ασχημη συμπεριφορα.
    Αν καποιος σου φερθει με αναρμοστο τροπο του το λες, η αν θεωρησεις οτι σε παρενοχλει μπορεις να κανεις καταγγελια. Το να θεωρησεις τον αλλον μη ανθρωπο η να θεωρησεις οτι μπορεις να του φερεσαι άσχημα δεν ειναι αποδεκτο.

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Από τη στιγμή που δεν με σέβονται, δεν έχω κανένα λόγο να τους σεβαστώ. Και δεν τους πλακώνω και στο ξύλο. Τους χτυπάω τα ελαττώματά τους, αυτά που δεν κοιτάνε να βελτιώσουν και κατά τα άλλα θέλουν σεξ με το καλημέρα σας. Εγώ γιατί να τους το δώσω; Και γενικά η οποιαδήποτε γυναίκα

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Ενώ εσύ κοιτάς να βελτιώνεσαι; Οχυρώνεσαι πίσω από το ότι είναι λιγούρια και βγαζεις κομπλεξ. Γενικα το άσχημο πέσιμο δεν αρέσει, αλλά συνήθως οι γυναίκες θελουν σεξ, όπως και οι αντρες. Εσυ απλα δε θελειςσεξ με κανεναν. Οχι οτι πρεπει με το ζορυ, αλλα δεν σε προβληματιζει που δεν εχεις κανει σεξ οτι κατι σε μπλοκαρει; για ολα φταινε οι αλλοι;

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Δυσκολεύομαι να πιστέψω όμως ότι υπάρχουν γυναίκες που κολακεύονται με τέτοια αγαρμπη προσέγγιση.
    Με μπλοκάρει ότι δεν γουστάρω τους εκάστοτε τύπους σίγουρα και ότι όσο κι αν προσπάθησα, με ξενερωναν όπως έκαναν και δεν μου έδιναν χρονο

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Γουστάρεις όμως κάποιον; Να τον δεις και να παθεις την πλάκα σου; Χωρίς να το αναλυεις, απλα να πεις αυτον τον θελω τωρα.

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 20-05-2021, 19:11
  2. Replies: 432
    Last Post: 12-09-2016, 17:48
  3. Προς όλους τους χρήστες του forum που νιώθουν μόνοι τους
    By Apos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 92
    Last Post: 15-01-2016, 21:56
  4. Replies: 67
    Last Post: 30-08-2015, 20:56
  5. Προς άντρες
    By Kleiw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 02-01-2008, 12:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •