Η διπλανή μου στο γραφείο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 211
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ασε τα κοριτσια του φορουμ να λενε οτι θελουν.
    εγω θα σε ρωτησω κατι απλο.
    λεφτα εχεις;
    η απαντηση του φτωχομπινε, μισογυνη...

  2. #17
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ασε τα κοριτσια του φορουμ να λενε οτι θελουν.
    εγω θα σε ρωτησω κατι απλο.
    λεφτα εχεις;
    Σωστά! Δεν νομίζω να κάτσει να ασχοληθεί γυναίκα για να κάνει σεξ μόνο μια φορά το μήνα .
    Μόνο επί πληρωμή.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κυριε στεφανε η οπως σε λενε, δεν θα σου πω για θεματα ηθικης αφου δεν σε απασχολουν. θα σου πω για το επιχειρησιακο κομματι της ιδεας.
    δεν εχει κανενα value η προταση που σκεφτεσαι να κανεις.

    μια ελευθερη γυναικα που βλεπεται κιολας, για ποιον λογο ακριβως θα προτιμουσε ενα διωρο σεξ τον μηνα με εναν αρκετα μεγαλυτερο και πιθανως οχι πολυ αποδοτικο στο σεξ, παντρεμενο εραστη, απο το να κανει μια σχεση με εναν ελευθερο που θα ερωτευθει και θα τον βλεπει καθε μερα;;;
    οταν απαντησεις αυτο, θα εχεις την απαντηση σου..
    Συμφορουμητισα με το ανωθεν σχολιο μου εχω δωσει και την λυσηπαρ ολα αυτα συνεχιζεις να κανεις πως δεν καταλαβαινεις. Δεν εντυπωσιαζομαι καθολου

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    Συμφορουμητισα με το ανωθεν σχολιο μου εχω δωσει και την λυσηπαρ ολα αυτα συνεχιζεις να κανεις πως δεν καταλαβαινεις. Δεν εντυπωσιαζομαι καθολου
    ποια ειναι η λυση συμφωνα με την εμετικη απαντηση σου, νικουδυου; να της δινει χρηματα για να κανουν σεξ 2 ωρες τον μηνα;

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Σωστά! Δεν νομίζω να κάτσει να ασχοληθεί γυναίκα για να κάνει σεξ μόνο μια φορά το μήνα .
    Μόνο επί πληρωμή.
    Το ερωτημα ειναι καθαρα ακαδημαικο. Αν 10 της ειναι λιγα 100 της ειναι περισσοτερα 1000 ισως ειναι αρκετα και αν οχι 10000 σιγουρα φτανουν. Το συμπερασμα ειναι οτι ολοι και ολες εχουν την τιμη τους. Και μην με πεις μισογυνι οπως αφελεστατα εκανε η ρεμεντι. Αυτα ισχυουν για ολους τους ανθρωπους

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ποια ειναι η λυση συμφωνα με την εμετικη απαντηση σου, νικουδυου; να της δινει χρηματα για να κανουν σεξ 2 ωρες τον μηνα;
    Πο ρε παιδακι μου αμα μπορει ας της κανει δωρο ακομα και ενα αμαξι. Εκει ειναι το προβλημα; εαν δεν μπορει οφοιλετε στους οικονομικους
    του θεματοθετη περιορισμους

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Μην κανετε πως δεν καταλαβαινετε. Ο αθανασιος διακος και οι καλυτεροι του που δεν δεχτηκαν να πληρωθουν ειναι πολυ λιγοι. Οι υπολοιποι και υπολοιπες εχουν ολοι τους την τιμη τους φθηνη η ακριβη αναλογα πως την αξιολογουν οι ιδιοι

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    Μην κανετε πως δεν καταλαβαινετε. Ο αθανασιος διακος και οι καλυτεροι του που δεν δεχτηκαν να πληρωθουν ειναι πολυ λιγοι. Οι υπολοιποι και υπολοιπες εχουν ολοι τους την τιμη τους φθηνη η ακριβη αναλογα πως την αξιολογουν οι ιδιοι
    Τι βλέπω πρωινιάτικααα;;;;; Πόσο ξεφτίλας είναι ο άνθρωπος που προσπαθεί να εξαγοράσει άλλους ανθρώπους;;; Έχεις καταλάβει πως αυτό που λες είναι ανήθικο και ευτελίζει συνάμα την ανθρώπινη υπόσταση και αξιοπρέπεια;; Αν εσύ που μιλάς για όλους τους άλλους έτσι γενικευμένα και μας λες πως θα ξεπουλιόμασταν για τα λεφτά, γιατί δεν δέχεσαι εσύ την δωροδοκία του θεματοθέτη αφού έχεις κι εσύ την "τιμή" σου σε ευρώ (γιατί η "τιμή" με την έννοια της ηθικής έχει χαθεί στην προκειμενη περιπτωση), με αντάλλαγμα το σώμα σου;; Αυτή η ιδέα πώς σου φαίνεται;;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by Insomnia96 View Post
    Τι βλέπω πρωινιάτικααα;;;;; Πόσο ξεφτίλας είναι ο άνθρωπος που προσπαθεί να εξαγοράσει άλλους ανθρώπους;;; Έχεις καταλάβει πως αυτό που λες είναι ανήθικο και ευτελίζει συνάμα την ανθρώπινη υπόσταση και αξιοπρέπεια;; Αν εσύ που μιλάς για όλους τους άλλους έτσι γενικευμένα και μας λες πως θα ξεπουλιόμασταν για τα λεφτά, γιατί δεν δέχεσαι εσύ την δωροδοκία του θεματοθέτη αφού έχεις κι εσύ την "τιμή" σου σε ευρώ (γιατί η "τιμή" με την έννοια της ηθικής έχει χαθεί στην προκειμενη περιπτωση), με αντάλλαγμα το σώμα σου;; Αυτή η ιδέα πώς σου φαίνεται;;
    Δεν κατάλαβαινω γιατι αρπαζεσαι. Και εγω εχω την δικη μου τιμη. Δεν με βγαζω απ εξω. Ομως καταλαβε οτι τα περισσοτερα τα εγραψα για να δειξω στην ρεμεντι οτι τα σχολια μου δεν ηταν μισογυνιστικα. Νομιζω δεν το καταλαβε

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    Μην κανετε πως δεν καταλαβαινετε. Ο αθανασιος διακος και οι καλυτεροι του που δεν δεχτηκαν να πληρωθουν ειναι πολυ λιγοι. Οι υπολοιποι και υπολοιπες εχουν ολοι τους την τιμη τους φθηνη η ακριβη αναλογα πως την αξιολογουν οι ιδιοι
    Ξερεις τι γίνεται; Ο καθένας μας πάντα βλέπει τον κόσμο μέσα απο τα δικά του μάτια και τις δικές του αντιλήψεις.
    Η πεποίθηση που έχεις ότι όλοι οι άνθρωποι πλην ελαχίστων, έχουν την τιμή τους και μπορεί να ξεπουληθούν ανά πάσα στιγμή, είναι ακριβώς η αντίληψη που έχεις για τον εαυτό σου και την προβάλλεις σε όλους τους γύρω σου. Εσύ προφανώς είσια αυτός που έχεις δώσει τόση αξία στα χρήματα και στην καλή ζωή που είσαι έτοιμος να ξεπουληθείς για να τα αποκτήσεις.

    Κι απτην άλλη αυτή η θεώρηση σου προσφέρει μια πολύ ανακουφιστική ερμηνεία για το γεγονός πως είσαι μόνος. Δεν έχεις αρκετά για να πληρώσεις. Πολύ βολική αντίληψη!


    Επειδή ο κόσμος δεν λειτουργεί έτσι όμως, δυστυχώς θα συνεχίζεις να είσαι μόνος μέχρι να δεις ότι το πρόβλημα δεν είναι που δεν έχεις, το πρόβλημα είναι που δεν είσαι, κι όσα κι αν πληρώσεις για αυτό θα συνεχίσει να υπάρχει.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Ξερεις τι γίνεται; Ο καθένας μας πάντα βλέπει τον κόσμο μέσα απο τα δικά του μάτια και τις δικές του αντιλήψεις.
    Η πεποίθηση που έχεις ότι όλοι οι άνθρωποι πλην ελαχίστων, έχουν την τιμή τους και μπορεί να ξεπουληθούν ανά πάσα στιγμή, είναι ακριβώς η αντίληψη που έχεις για τον εαυτό σου και την προβάλλεις σε όλους τους γύρω σου. Εσύ προφανώς είσια αυτός που έχεις δώσει τόση αξία στα χρήματα και στην καλή ζωή που είσαι έτοιμος να ξεπουληθείς για να τα αποκτήσεις.

    Κι απτην άλλη αυτή η θεώρηση σου προσφέρει μια πολύ ανακουφιστική ερμηνεία για το γεγονός πως είσαι μόνος. Δεν έχεις αρκετά για να πληρώσεις. Πολύ βολική αντίληψη!


    Επειδή ο κόσμος δεν λειτουργεί έτσι όμως, δυστυχώς θα συνεχίζεις να είσαι μόνος μέχρι να δεις ότι το πρόβλημα δεν είναι που δεν έχεις, το πρόβλημα είναι που δεν είσαι, κι όσα κι αν πληρώσεις για αυτό θα συνεχίσει να υπάρχει.
    Ενδιαφερουσα απαντηση αλλα εκει που πας να γφαψεις κατι τελικα το κανεις προσωπικα για εμεναν και τελικα τα κανεις κουλουβαχατα. Στο κατω κατω δεν ξερεις τιποτα για τον νικος2 υποθεσεις κανεις. Ομως αυτα που εγραψα εγω εχουν αξια γιατι μπορουν να χρησιμοποιηθουν μαλλον με καλα αποτελεσματα αν οχι στην περιπτωση του θεματοθετη καιτης διπλανης του στον επομενο διπλανο και διπλανη. Ετσι νομιζω οτι βλεπεις το δεντρο και χανεις το δασος οχι σε ολα τα σχολια σου αλλα σε αυτο

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Προσωπικικά θεωρώ, ότι εφόσον αντιμετωπίζεις ένα πρόβλημα, όπως το τέλμα στην ερωτική ζωή μεταξύ εσού και της συζύγου σου, καλό είναι να το διορθώσεις και να βελτιώσεις την κατάσταση. Να το συζητήσεις με την άμεσα εμπλεκόμενη. Πριν δηλαδή αναζητήσεις αλλού αυτό που σου λείπει, μήπως να κοιτούσες να αναθερμάνεις τη σχέση σου με τη σύζυγο σου; Στη σύγχρονη εποχή μας υπάρχουν και σύμβουλοι γάμου αλλά και σεξολόγοι που μπορούν να βοηθήσουν σε τέτοιου είδους θέματα.
    Επίσης, σε μια σχέση που έχει χαθεί η σπίθα του ερωτισμού καλό είναι να βλέπουν και οι δυο μεριές τα λάθη τους. Και από την άλλη θα ήσουν οκ αν την ίδια σκέψη ακριβώς με εσένα την έκανε και η γυναίκα σου; Δηλαδή να ψάξει και εκείνη αλλού αυτό που της λείπει; Και μετά μπορείτε να συνεχίσετε τη ζωή σας ωραία και καλά, ποζάροντας αγαπημένοι στις οικογενειακές φωτογραφίες.

    By the way, συμφωνώ με μια παραπάνω άποψη οτι αν η κοπέλα είναι σοβαρή και της μιλήσεις για κάτι τέτοιο πολύ εύκολα σε δίνει στο τμήμα Προσωπικού.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    Ενδιαφερουσα απαντηση αλλα εκει που πας να γφαψεις κατι τελικα το κανεις προσωπικα για εμεναν και τελικα τα κανεις κουλουβαχατα. Στο κατω κατω δεν ξερεις τιποτα για τον νικος2 υποθεσεις κανεις. Ομως αυτα που εγραψα εγω εχουν αξια γιατι μπορουν να χρησιμοποιηθουν μαλλον με καλα αποτελεσματα αν οχι στην περιπτωση του θεματοθετη καιτης διπλανης του στον επομενο διπλανο και διπλανη. Ετσι νομιζω οτι βλεπεις το δεντρο και χανεις το δασος οχι σε ολα τα σχολια σου αλλα σε αυτο
    Το κάνω προσωπικό σε σένα γιατί εσύ είσαι αυτός που γράφεις συνεχώς για χρήματα. Είναι εμφανές το πόση σημασία τους δίνεις και πως τα θεωρείς την αιτία για όλα τα δεινά της ζωής σου. Και προφανώς πιστεύεις πως ΑΝ είχες χρήματα, θα σουν μια χαρά.

    Όσο για το τι ξέρω για σένα...εσύ τα χεις πει, δεν τα υποθέτω.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    Δεν κατάλαβαινω γιατι αρπαζεσαι. Και εγω εχω την δικη μου τιμη. Δεν με βγαζω απ εξω. Ομως καταλαβε οτι τα περισσοτερα τα εγραψα για να δειξω στην ρεμεντι οτι τα σχολια μου δεν ηταν μισογυνιστικα. Νομιζω δεν το καταλαβε
    Το ότι εσύ βλέπεις έτσι τον εαυτό σου, δεν σημαίνει πως αυτό ισχύει και για όλους τους άλλους. Έστω ότι η απάντηση σου απευθυνόταν στην ρεμεντι για να της δείξεις πως τα σχολια σου δεν είναι μισογυνιστικά. Το θέμα είναι πως τα σχόλια σου εκφράζουν μίσος προς το ανθρώπινο είδος γενικότερα. Δείχνουν πόσο φθηνή θεωρείς την ανθρώπινη υπόσταση. Και να σου πω την αλήθεια αυτό εξηγεί και το γιατί είσαι μισογύνης. Στα προηγούμενα σου σχόλια καλά έκανε και η ρεμεντι και εγώ και σου αποδώσαμε το χαρακτηρισμό "μισογύνη" βάσει των όσων έλεγες: "ασε τα κορίτσια να λένε ότι θελουν", πράγμα που δείχνει πως θεωρείς τη γνώμη των γυναικών αδιάφορη, επίσης ρωτάς τον θεματοθέτη αν έχει λεφτά, γιατί πιστεύεις πως οι γυναίκες δεν έχουν αξιοπρέπεια και ότι πάνε όπου βλέπουν λεφτά, γεγονός που εκφράζει πέρα από τις προσωπικές σου ανασφάλειες και ένα μίσος προς το γυναικείο φύλο. Μετά όμως μας λες πως "όλοι οι άνθρωποι εξαγοράζονται", άρα ξεφτιλίζεις την ανθρώπινη υπόσταση. Μας θεωρείς όλους πουλημένους, γυναίκες και άνδρες. Όποτε ναι φίλε είσαι μισάνθρωπος, άρα και μισογύνης.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Ξερεις τι γίνεται; Ο καθένας μας πάντα βλέπει τον κόσμο μέσα απο τα δικά του μάτια και τις δικές του αντιλήψεις.
    Η πεποίθηση που έχεις ότι όλοι οι άνθρωποι πλην ελαχίστων, έχουν την τιμή τους και μπορεί να ξεπουληθούν ανά πάσα στιγμή, είναι ακριβώς η αντίληψη που έχεις για τον εαυτό σου και την προβάλλεις σε όλους τους γύρω σου. Εσύ προφανώς είσια αυτός που έχεις δώσει τόση αξία στα χρήματα και στην καλή ζωή που είσαι έτοιμος να ξεπουληθείς για να τα αποκτήσεις.

    Κι απτην άλλη αυτή η θεώρηση σου προσφέρει μια πολύ ανακουφιστική ερμηνεία για το γεγονός πως είσαι μόνος. Δεν έχεις αρκετά για να πληρώσεις. Πολύ βολική αντίληψη!


    Επειδή ο κόσμος δεν λειτουργεί έτσι όμως, δυστυχώς θα συνεχίζεις να είσαι μόνος μέχρι να δεις ότι το πρόβλημα δεν είναι που δεν έχεις, το πρόβλημα είναι που δεν είσαι, κι όσα κι αν πληρώσεις για αυτό θα συνεχίσει να υπάρχει.
    Πολύ καλή ανάλυση!! Συμφωνώ απόλυτα!

Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γραφείο σσυμβουλευτικης
    By Sotiris01 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 0
    Last Post: 31-08-2021, 21:55
  2. ΧΑΡΤΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΠΛΑΝΗ!
    By OcdGuy in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 30-10-2020, 22:04
  3. Γραφείο
    By Katacunia in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 12-09-2020, 00:14
  4. έρωτας στο γραφείο..
    By vasso82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 05-12-2012, 06:40
  5. διατροφη στο γραφείο
    By angel_sky in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 5
    Last Post: 24-08-2007, 15:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •