Η διπλανή μου στο γραφείο - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 15 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 166 to 180 of 211
  1. #166
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Insomnia96 View Post
    Αμ βέβαια, όποιος αδυνατεί να αναλάβει την ευθύνη του εαυτού του, μεταθέτει τις ευθύνες σε άλλους.
    Ε καλά τώρα πάγια τακτική πολλών ανθρώπων πλέον κρύβοντας έτσι δυστηχως τα θεματακια τους κάτω από το χαλακι αλλά έλα όμως που κάποια στιγμή θα τα βρουν μπροστά τους και οι μόνοι χαμένοι θα είναι αυτοί !!!

    Ή καλύτερα οι μόνοι χαμένει θα ειναι η νιότης τους που όταν αποφασίσουν επιτέλους να βρουν αυτό που πραγματικά θέλουν στην ζωή τους δεν θα τους ακολουθεί μετά αυτή για να κάνουνε πράξη το όνειρο τους να πηγαίνουν με μικρουλες ������

    Ο χρόνος δεν κιλά πάντα υπέρ μας οπότε όποιος καθυστερεί στο να βρει την χαρά του ή αυτό που ποθεί ,αυτόματα χάνει πολλά συζητώντας τις μεγάλες φιλοσοφίες του ...
    Πόσο θα ζήσουμε καιρός όσο μας απομένει να παίρναμε όσο μπορούμε εμείς καλύτερα !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #167
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    σωστόν. οι κυρίες το ξέρουν; Ή τους χαλάει το αφήγημα περί του ...ιερού θεσμού του γάμου και της οικογένειας, της "συντροφικότητας" κι όλα τα άλλα γλαφυρά;
    Το δικό σου το αφήγημα θα έπρεπε να χαλάει.... γιατί αυτό σημαίνει ότι αν εσύ είσαι άντρας και θες να ξενογαμησεις τότε και η γυναικα σου ως πανγαμικος άνθρωπος θα θέλει να ξενογαμηθει και μπορεί να το έχει κάνει ήδη.

    Πώς νιώθεις στην ιδέα ότι η σύντροφός σου μπορεί να σε έχει κερατωσει ή να θέλει να το κάνει στο μελλον;

    Ή μάλλον όχι, όλα τα όντα είναι πανγαμικα εκτός από τη γυναίκα σου που μόνο της μέλημα είναι το σπίτι της και είναι αφοσιωμένη σε σένα.σωστα

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by Insomnia96 View Post

    "Ο φιλος nikos2,καποιοι μη υποταγμενοι-ζωντανοινεκροι παντρεμενοι.." : εκφράζει την κλασική πατριαρχική άποψη του "ο άντρας κάνει κουμάντο", γι ' αυτό και χαρακτηρίζει μη υποταγμένους παντρεμένους αυτούς που κάνουν ό,τι γουστάρουν, ακούνε μόνο το ΕΓΩ τους και δεν σέβονται την οικογένεια τους, γιατί αν έκαναν όλα αυτά θα υποτάσσονταν στο γυναικείο φύλο, σύμφωνα με αυτόν!

    "
    ωχ! δεν λεω ποτε τετοια πραγματα, οτι δεν συμμετειχα στο νημα θα επρεπε να σε βαλει σε υποψιες

    ΥΓ ουτε στο αλλο με τον 65χρονο κτλ.

    δευτερο ΥΓ σιγα τωρα μην δεν ηξερα αν ηθελα τι να σχολιασω,
    λαιμαι τορα............

  4. #169
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Το δικό σου το αφήγημα θα έπρεπε να χαλάει.... γιατί αυτό σημαίνει ότι αν εσύ είσαι άντρας και θες να ξενογαμησεις τότε και η γυναικα σου ως πανγαμικος άνθρωπος θα θέλει να ξενογαμηθει και μπορεί να το έχει κάνει ήδη.

    Πώς νιώθεις στην ιδέα ότι η σύντροφός σου μπορεί να σε έχει κερατωσει ή να θέλει να το κάνει στο μελλον;

    Ή μάλλον όχι, όλα τα όντα είναι πανγαμικα εκτός από τη γυναίκα σου που μόνο της μέλημα είναι το σπίτι της και είναι αφοσιωμένη σε σένα.σωστα
    λοιπόν, αγαπητή:
    α) αν η γυναίκα μου είναι πανγαμική, ας μου το έλεγε εξαρχής όταν αρχίσαμε να βγαίνουμε, ότι θα έχουμε ελεύθερη σχέση και δεν θα θεωρεί ο ένας τον άλλο κτήμα του. θα το σεβόμουν και θα το εκτιμούσα. Ας σεβόταν κι εκείνη αυτό που της δήλωσα ρητά, ότι δεν ενδιαφέρομαι για γάμο και οικογένεια κι ας έψαχνε να βγει κα'ναν παραδοσιακό άντρα που να είχε σκοπό ζωής να γίνει οικογενειάρχης. Αφού είχε την απαίτηση να γίνω ο "σύζυγος", αυτομάτως αναλαμβάνει την υποχρέωση να είναι κι αυτή "η σύζυγος".

    β) και μια φράση που διάβασα σ' ένα ωραιότατο βιβλίο που κυκλοφόρησε πρόσφατα. Όταν ρώτησαν κάποιον παντρεμένο - και μάλιστα με γυναίκα που τραβούσε τα βλέμματα - γιατί ξενοκοιτάει, αυτός απάντησε:
    What can I say? Home cooking is fine, but every once n a while a man likes to eat out.
    Σεξιστικό, ε;

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Insomnia96 View Post
    Σε ευχαριστώ που παρέθεσες το απόσπασμα της απάντησης του χρήστη, διότι μου επιτρέπεις να απαντήσω με αποδείξεις και να εξηγήσω με ακρίβεια, εφόσον κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις ή όντως δεν καταλαβαίνεις σε τι αναφέρομαι:

    "Εχω την εντυπωση οτι γνωριζεις τι εποχες ζουμε...." : ειρωνικό σχόλιο του χρήστη περί της σημερινής κοινωνίας και της κοινωνικής μεταβολής, η οποία διατάραξε τους ρόλους των φύλων και έχει οδηγήσει στην ανεξαρτητοποίηση των γυναικών και την δημιουργία προοδευτικών κινημάτων και σχετικών θεσμών (αν και χρειάζεται να γίνει ακόμη πολλή δουλειά...)

    "Μπραβο που το διασκεδαζεις ( δεν αξιζει για τπτ περισσοτερο)" : ο χρήστης αναφερόμενος στον σχολιασμό του θέματος από το γυναικείο φύλο, συγχαίρει τον θεματοθέτη που διασκεδάζει με όλο αυτό και θεωρεί πως ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ, ότι δεν αξίζει να ληφθούν σοβαρά οι απόψεις των γυναικών γιατί σύμφωνα με αυτόν οι γυναίκες δεν έχουν άποψη

    "Ο φιλος nikos2,καποιοι μη υποταγμενοι-ζωντανοινεκροι παντρεμενοι.." : εκφράζει την κλασική πατριαρχική άποψη του "ο άντρας κάνει κουμάντο", γι ' αυτό και χαρακτηρίζει μη υποταγμένους παντρεμένους αυτούς που κάνουν ό,τι γουστάρουν, ακούνε μόνο το ΕΓΩ τους και δεν σέβονται την οικογένεια τους, γιατί αν έκαναν όλα αυτά θα υποτάσσονταν στο γυναικείο φύλο, σύμφωνα με αυτόν!

    "ΑΝ το αφησεις και δεν ακουσεις τον κοινωνικο προγραμματισμο και τις νουθεσιες του καθενος." : θεωρεί πως ο σεβασμος προς την προσωπικότητα και την ελευθερία των άλλων είναι ένας "κοινωνικός προγραμματισμός", ενώ είναι αναφαίρετο δικαίωμα ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥ...κοινωνικός προγραμματισμός είναι ο γάμος, η δημιουργία οικογένειας και οι όποιες προσδοκίες έχει η κοινωνία απο μας, ΟΧΙ ΤΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ.

    "θα το αφηνα και θα ειχα ανοικτες τις επιλογες μου για αλλου." : ο χρήστης προτρέπει έναν παντρεμένο άνθρωπο να συνάψει εξωσυζυγική σχέση, παραβλέποντας την ηθική διάσταση του θέματος και την προδοσία που θα βιώσει η σύζυγος του, μετά την αποκάλυψη της αλήθειας.

    "πολυ ανθρωπινη η αναγκη σου και μπραβο που δε νιωθεις ασχημα. Ετσι πρεπει!" : συνεχίζει συγχαίροντας τον θεματοθέτη για την σκέψη του να απατήσει τη γυναίκα του και μάλιστα τονίζει πως ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ, οι άντρες θα πρέπει να επιβάλλονται και να απατούν τις γυναίκες τους, επειδή είναι άντρες.

    "μη βρεθεις να πληρωνεις κερατιατικα οπως οι περισσοτεροι αντρες.." : εε ναι αν βρεθει και σε αυτή τη κατάσταση θα τον λυπηθούμε πολύ, θα είναι πολύ αδικο γι αυτον να βρεθει σε αυτή τη κατάσταση....ξανά εκφράζει τον μισογυνισμό του, διότι το πώς θα νιώσει η γυναίκα του και τα παιδιά του πως ο ίδιος δεν σέβεται τον γάμο του, δεν το σκέφτηκε ο χρήστης αλλά σκέφτηκε την ψυχολογική κατάσταση του θεματοθέτη, γιατί για τον ίδιο μονο οι αντρες μετράνε.

    "Περισσοτερο σε εχει αναγκη εκεινη , παρα εσυ εκεινη...." : αντιτάσσεται στην ανεξαρτησία των γυναικών, θεωρώντας τες ως άβουλα όντα που είναι εξαρτημένα στον σύζυγο τους και έχουν την ανάγκη του.

    "Στο γαμο θα εισαι υπηρετης πλεον των αλλων" : ισχυρίζεται πως οι ευθύνες που αναλαμβάνει κάθε παντρεμένος άνθρωπος είναι δουλεία και πως ο σωστός ο άντρας μέσα στον γάμο θα πρέπει να είναι αφέντης, αλλιώς αν χρειάζεται να αναλαβει κάποια ευθύνη αμέσως χαρακτηρίζεται ως υπηρέτης και υποταγμένος.

    Όλα αυτά επιβεβαιώνουν αυτά που υποστηρίζω παραπάνω!
    Εγώ αυτό που βλέπω είναι αστήριχτα συμπεράσματα.

    Όταν ακούμε κάποιες απόψεις ακόμα κι αν μας φαίνονται ακραίες. συνήθως, ο σωστός δρόμος για να βγάλουμε ρεαλιστικά συμπεράσματα για το πραγματικό ή βαθύτερο νόημα των λεγομένων του άλλου, είναι να τον ρωτήσουμε μία απλή ερώτηση: "τι εννοείς;". Αν προχωρήσουμε σε συμπεράσματα πριν κάνουμε αυτή την ερώτηση τότε αυτό ονομάζεται εικασίες.

  6. #171
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ωχ! δεν λεω ποτε τετοια πραγματα, οτι δεν συμμετειχα στο νημα θα επρεπε να σε βαλει σε υποψιες

    ΥΓ ουτε στο αλλο με τον 65χρονο κτλ.

    δευτερο ΥΓ σιγα τωρα μην δεν ηξερα αν ηθελα τι να σχολιασω,
    λαιμαι τορα............
    Δεν κατάλαβες...δεν λεω ότι είπες αυτό το πράγμα εσύ! Απανταω στον aeolus σχετικα με το σχολιο του greek misti...

  7. #172
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Εγώ αυτό που βλέπω είναι αστήριχτα συμπεράσματα.

    Όταν ακούμε κάποιες απόψεις ακόμα κι αν μας φαίνονται ακραίες. συνήθως, ο σωστός δρόμος για να βγάλουμε ρεαλιστικά συμπεράσματα για το πραγματικό ή βαθύτερο νόημα των λεγομένων του άλλου, είναι να τον ρωτήσουμε μία απλή ερώτηση: "τι εννοείς;". Αν προχωρήσουμε σε συμπεράσματα πριν κάνουμε αυτή την ερώτηση τότε αυτό ονομάζεται εικασίες.
    Ευτυχώς κατανοώ την ελληνική γλώσσα, δεν έχω πρόβλημα όσον αφορά την κειμενική κατανόηση. Δεν πρόκειται για ουδεμία εικασία! Αν ήταν εικασίες, θα σχολίαζα κάτι τυπου : "εδώ ο χρήστης θα μπορούσε να εννοει....", πράγμα που δεν το έκανα και ούτε θα κάθομαι να ρωτάω σαν την ηλίθια τι εννοείς, γιατί ολοφάνερα ο καθένας μπορεί να καταλάβει τι εννοεί. Εσύ τώρα μου λες να αγνοήσω το προφανές! Αν δεν κατανοούσα κάτι απ' τα λεγόμενα του πίστεψε με δεν θα απαντούσα ούτε με τόση σιγουριά, ούτε με λεπτομερείς αποδείξεις, επιχειρήματα και αιτιολογίες όσον αφορά την επιλογή μου να αποδώσω τους συγκεκριμένους χαρακτηρισμούς στο εν λόγω πρόσωπο. Σου απάντησα με αποδείξεις και διευκρινίσεις όπως ζήτησες, παραθέτοντας συγκεκριμένα χωρία που εκφράζουν αυτά που σχολίασα αρνητικά στο προηγούμενο μου μήνυμα. Αν εσύ τώρα παριστάνεις τον δικηγόρο του greek mistis και θες να συνεχίσεις αυτή τη λογομαχία, κανένα πρόβλημα δεν έχω από μεριάς μου. Επιχειρηματολόγησε ομως ΓΙΑΤΙ κρίνεις τα συμπεράσματα μου αστήριχτα, εφόσον τα στηρίζω με αποδείξεις.

  8. #173
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    Πραγματικά δεν ξέρω ποιος είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος προσέγγισης σε τέτοιες περιπτώσεις. Κάθε άποψη θα είναι ευπρόσδεκτη και χρήσιμη.
    Πω-πω, ζαλίστηκα με τόσα πολλά που γράφτηκαν ως εδώ. Ας κάνουμε ένα διάλειμμα με μερικές ... καινούργιες ιδέες :D γύρω από το πρόβλημά σου:

    https://www.youtube.com/watch?v=cokngZwEwrw

  9. #174
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    εδώ όμως μιλάμε για ένα υπαρκτό πρόβλημα που με απασχολεί.
    Και έχε τα μάτια σου ανοιχτά για καταστάσεις όπως αυτή:

    https://www.youtube.com/watch?v=lxd2IZabG0U

    (για να θυμούνται οι πιο παλιοί και να μαθαίνουν οι νεώτεροι)

  10. #175
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    Δεν έχει μέχρι στιγμής εμφανιστεί κα'νας άρρεν συμφορουμίτης, που να έχει αντιμετωπίσει παρόμοια κατάσταση - διότι μη μου πείτε ότι είμαι ο μοναδικός παντρεμένος που έλκεται σεξουαλικά από μια ελεύθερη συνάδελφο - να μας πει την άποψή του, να μας μεταφέρει τυχόν εμπειρία του, να μας πει πώς διαχειρίστηκε εκείνος το θέμα.
    Αφού ρωτάς συγκεκριμένα ας σου πω εγώ, αν και δε νομίζω ότι αυτό θα σε βοηθήσει.

    Το γεγονός ότι μιλάμε για συνάδελφο, για μένα ισοδυναμεί καταρχήν με ένα μεγάλο «ΟΧΙ». Δεν έχω νιώσει το παραμικρό για οποιαδήποτε συνάδελφο. Ο εργασιακός χώρος για μένα είναι μείζων παράγοντας καταστολής. Χώρια τον κίνδυνο να δημιουργηθούν εκρηκτικές καταστάσεις και να χάσεις μέχρι και τη δουλειά σου. Επομένως αυτό είναι κάτι που δεν καταλαβαίνω.

    Ας πούμε λοιπόν ότι δεν είναι συνάδελφος και ας υποθέσουμε ότι νιώθω έλξη σε σημείο που αποφασίζω να ενεργήσω. Τότε λοιπόν θα μιλούσα στη σύντροφό μου, κι ας γινόταν ό,τι ήταν να γίνει. Δεν μπορώ να κάνω κρυφά κάτι τέτοιο.

  11. #176
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Γι αυτό κι εγώ για μεγάλο χρονικό διάστημα δεν μπορούσα να εξηγήσω το γιατί ως μπακούρι δε γυρνούσε να με κοιτάξει καμία, ενω ως δεσμευμένος αυξανόταν η ζήτησή. Περίεργα πράματα!
    Το θέμα που θίγεις είναι γνωστό και έχει προκαλέσει το ενδιαφέρον των ερευνητών. Στη διεθνή βιβλιογραφία περιγράφεται με τον όρο "mate poaching" (λαθροθηρία συντρόφου):

    Who’s chasing whom? The impact of gender and relationship status on mate poaching
    (Journal of Experimental Social Psychology, Volume 45, Issue 4, July 2009, Pages 1016-1019)

    Είναι μακρύς ο κατάλογος των πιθανών ερμηνειών. Αυτό το άρθρο κάνει μια αρκετά περιεκτική ανασκόπηση.

  12. #177
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Insomnia96 View Post
    Δεν μπορεί να έχει ελεύθερη σχέση τη στιγμή που είναι παντρεμένος (το ότι είναι παντρεμένος με μια γυναίκα, φανερώνει πως ήδη βρίσκεται σε μια μονογαμική σχέση). Για να κάνεις ελεύθερη σχέση πάει να πει πως δεν είσαι και δεσμευμένος, ειδάλλως είσαι απλώς μαλάκας.
    Η πολυγαμία υπήρχε και σε αρχαίες φυλές που οι κοινωνίες ήταν κατά βάση μητριαρχικές. Δεν υπήρχε αυτό που λέμε έρωτας και δέσμευση. Οι άνθρωποι είχαν μεταξύ τους σεξουαλικές επαφές, χωρίς αποκλειστικότητα. Μελέτες έχουν δείξει πως οι γυναίκες είναι πιθανότερο να είναι πολυγαμικές απ' ότι οι άνδρες, κι αυτό εξηγείται μέσα από το ιστορικό background. Αυτά όμως ανήκουν στο παρελθόν, γιατί πλέον στη σημερινή κοινωνία, ο άνθρωπος υποτίθεται είναι πολιτισμένος, παντρεύεται από έρωτα και έχει ανάγκη από τη συντροφικότητα και την αποκλειστικότητα. Ωστόσο, σέβομαι τους ανθρώπους οι οποίοι είναι πολυγαμικοί, διότι γνωρίζω πως υπάρχει στη φύση και πως υπάρχουν άνθρωποι οι οποίοι απολαμβάνουν την πολυσυντροφικότητα, βέβαια οι πολυγαμικοί άνθρωποι αναπτύσσουν πολυγαμικές σχέσεις με άλλους πολυγαμικούς ανθρώπους και αυτή είναι η διαφορά τους με τον θεματοθέτη. Γιατί αυτός μπήκε σε έναν γάμο, με μια μονογαμική σύζυγο, η οποία επιδιώκει την αποκλειστικότητα. Όταν ο θεματοθέτης παριστάνει τον μονογαμικό κοροϊδεύοντας την σύντροφο του και ο ίδιος τώρα τάσσεται υπέρ της πολυγαμίας και θέλει να συνάψει κι άλλες σχέσεις εν αγνοία όμως της συντρόφου του, ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΟΛΥΓΑΜΙΑ, ΑΛΛΑ ΔΟΥΛΕΜΑ. Ας μάθουμε να ξεχωρίζουμε λίγο τις καταστάσεις. Α και επίσης αυτό το "ο αντρας ανέκαθεν ήταν πολυγαμικός" είναι άλλο ένα αδιαστικό στερεότυπο της πατριαρχικά δομημένης κοινωνίας, το οποίο δικαιολογεί το ανδρικό φύλο και κανονικοποιεί την ασέβεια και την εξαπάτηση του γυναικείου φύλου. Ξέρεις πόσες γυναίκες ξέρω που είναι πολυγαμικές;;; Κάποιοι ζείτε αλλού μου φαίνεταιιιι

    μάλλον εσείς ζείτε αλλού
    το λένε και γυναίκες αυτό όχι μόνο οι άντρες

    για να απιστισει ένας άντρας έχει και ευθύνη και η γυναίκα

  13. #178
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    λοιπόν, αγαπητή:
    α) αν η γυναίκα μου είναι πανγαμική, ας μου το έλεγε εξαρχής όταν αρχίσαμε να βγαίνουμε, ότι θα έχουμε ελεύθερη σχέση και δεν θα θεωρεί ο ένας τον άλλο κτήμα του. θα το σεβόμουν και θα το εκτιμούσα. Ας σεβόταν κι εκείνη αυτό που της δήλωσα ρητά, ότι δεν ενδιαφέρομαι για γάμο και οικογένεια κι ας έψαχνε να βγει κα'ναν παραδοσιακό άντρα που να είχε σκοπό ζωής να γίνει οικογενειάρχης. Αφού είχε την απαίτηση να γίνω ο "σύζυγος", αυτομάτως αναλαμβάνει την υποχρέωση να είναι κι αυτή "η σύζυγος".

    β) και μια φράση που διάβασα σ' ένα ωραιότατο βιβλίο που κυκλοφόρησε πρόσφατα. Όταν ρώτησαν κάποιον παντρεμένο - και μάλιστα με γυναίκα που τραβούσε τα βλέμματα - γιατί ξενοκοιτάει, αυτός απάντησε:
    What can I say? Home cooking is fine, but every once n a while a man likes to eat out.
    Σεξιστικό, ε;
    Αυτή μπορεί να ήθελε να σε παντρευτεί.
    Αφού εσύ ΔΕΝ ήθελες να παντρευτείς ρε φίλε , γιατί παντρεύτηκες;;;; σε εκβίαζε; σε απειλούσε ότι θα σε σκοτώσει...;

    Και το κοπανας συνέχεια λες και σε εξαναγκασε...

    Κοίτα, σε βοήθησα αλλά τόση ανωριμότητα δεν τη μπορώ αλλο. Αυτό είναι το πρόβλημα σου , δεν είσαι άντρας ώριμος να παίρνεις ευθύνες και να πληρώνεις το τίμημα των πράξεων σου , ζεις τη ζωή και φορτώνεις στους άλλους τις δικές σου επιλογές.

    Όταν με το καλό ωριμάσεις ψυχικά και γίνεις υπεύθυνος άνθρωπος που θα αναλαμβάνει την ευθύνη των πράξεων του, τότε αυτόματα θα λυθεί και το θέμα περι ξενογαμηματος που έχεις.

    Για το ότι εσύ παντρεύτηκες φταίει η γυναικα σου .
    Για το ότι θες να ξενοπηδηξεις φταίει πάλι η γυναικα σου.

    Για όλες τις αποφάσεις της ζωής ΣΟΥ ευθύνεται κάποιος άλλος.

    Με βάση τα παραπάνω, αν δεν δεχεσαι οτι είσαι ψυχικά ανωριμος , τότε είσαι είτε άβουλος είτε καθυστερημένος.

    Διάλεξε και πάρε.

  14. #179
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    μην επιμενεις σε τετοιες ερωτησεις black opium,
    γιατι θα επαναλαβει το ανεκδοτο με τον βατραχο και θα ξερασω βατραχια....

  15. #180
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Αυτή μπορεί να ήθελε να σε παντρευτεί.
    Αφού εσύ ΔΕΝ ήθελες να παντρευτείς ρε φίλε , γιατί παντρεύτηκες;;;; σε εκβίαζε; σε απειλούσε ότι θα σε σκοτώσει...;

    .
    μηπως τον τυλιξε οπως κανουν πολλες πολλες;
    μια υποθεση κανω

Page 12 of 15 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γραφείο σσυμβουλευτικης
    By Sotiris01 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 0
    Last Post: 31-08-2021, 21:55
  2. ΧΑΡΤΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΠΛΑΝΗ!
    By OcdGuy in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 30-10-2020, 22:04
  3. Γραφείο
    By Katacunia in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 12-09-2020, 00:14
  4. έρωτας στο γραφείο..
    By vasso82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 05-12-2012, 06:40
  5. διατροφη στο γραφείο
    By angel_sky in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 5
    Last Post: 24-08-2007, 15:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •