Η διπλανή μου στο γραφείο - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 15 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 211
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,743

    Talking

    Κοριτσια για αλλη μια φορα εμαι στα ορια του μπαν..... Συμφωνω στα περισσοτερα μαζι σας. Να ειστε παντα καλα

  2. #32
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    Το ερωτημα ειναι καθαρα ακαδημαικο. Αν 10 της ειναι λιγα 100 της ειναι περισσοτερα 1000 ισως ειναι αρκετα και αν οχι 10000 σιγουρα φτανουν. Το συμπερασμα ειναι οτι ολοι και ολες εχουν την τιμη τους. Και μην με πεις μισογυνι οπως αφελεστατα εκανε η ρεμεντι. Αυτα ισχυουν για ολους τους ανθρωπους
    Συνήθως όμως, αυτοί που πληρώνονται για να κάνουν οι άλλοι σεξ μαζί τους δεν κάνουν οκτάωρα και δωδεκάωρα σε γραφεία και εργοστάσια.
    Δεν καταλαβαίνω γιατί πιστεύεις ότι όλοι οι άνθρωποι σκέφτονται το σεξ με όρους συναλλαγών.
    Όταν δύο άνθρωποι θέλουν ο ένας τον άλλον η χρηματική αποζημίωση δεν έχει νόημα.
    Αλλά και λίγοι άνθρωποι θα κακοποιούσαν την αξιοπρέπειά τους, το συναίσθημά τους και την ψυχική τους υγεία για να πάρουν χρήματα από το σεξ.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Νίκο οποίος έχει πολλά λεφτά και πληρώνει για να έχει γκομενα, συνήθως θα τον προσεγγίσουν οι ενδιαφερόμενες που επιδιώκουν ένα τέτοιο νταραβερι, δεν θα επιλέξει αυτος. Σίγουρα θα τον βρουν αρκετές αλλά δε σημαίνει ότι μπορεί να έχει και οποία θέλει.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ασε τα κοριτσια του φορουμ να λενε οτι θελουν.
    εγω θα σε ρωτησω κατι απλο.
    λεφτα εχεις;
    α, αυτή είναι πολύ καίρια και εύστοχη ερώτηση. Είμαι επιστήμονας μεν μισθωτός δε, όχι των 600-700 ευρώ το μήνα, ζω οριακά αξιοπρεπώς, δεν έχω όμως σκάφος και SUV των 80.000 ευρώ και δεν χαλάω μισό μηνιάτικο για μια έξοδο σε μοδάτο κλαμπ. Οπότε μάλλον να τα παρατήσω, ε;

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    εσύ έχεις δοκιμάσει να μιλήσετε με την γυναίκα σου ώστε να αλλάξει κάτι και να γίνει η σχέση σας ποιο πικάντικη?
    αγαπητέ Πάνο, η αδιαφορία στα ζευγάρια που έχουν μακροχρόνια σχέση, σε σχέση με το σεξ, είναι αλληλοτροφοδοτούμενη. Όταν η σύζυγος αρχίζει να έχει πολύ συχνά "πονοκέφαλο" και "να είναι πολύ κουρασμένη" και μετά αρχίζει να έχει και αντικειμενικά προβλήματα λόγω εγκυμοσύνης και γέννας, κάποια στιγμή κι ο σύζυγος θα πει "ρε άει στο διάολο που θα παρακαλάω για το αυτονόητο" και θα σταματήσει να ασχολείται.
    Όταν κάποια δεσμεύει τον ...εκλεκτό της σε μακροχρόνια μονογαμική σχέση, αυτό σημαίνει ότι αποδέχεται ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ότι θα φροντίζει να ικανοποιεί τις σεξουαλικές του ανάγκες, Σε διαφορετική περίπτωση, οφείλει να του πει "συγγνώμη, εγώ δεν μπορώ να φροντίσω για τη σεξουαλική σου ζωή πλέον, κάνε το κουμάντο σου". Λέω κάτι παράλογο;

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Με τέτοια συχνότητα σεξουαλικών επαφών (μία φορά το μήνα) χρειάζονται τουλάχιστον 10 παντρεμένοι για να συμπληρωθεί ενας σχετικά ικανοποιητικός αριθμός επαφών για μια κοπέλα.
    συμφωνώ απόλυτα. Και με δεδομένη τη συχνότητα των επαφών που έχει ένας παντρεμένος επί 15 χρόνια και του σεξουαλικού ενδιαφέροντος που επιδεικνύει η νόμιμη σύζυγος, χρειάζονται τουλάχιστον 2-3 friends with benefits για να έχει κανονική σεξουαλική ζωή ο παντρεμένος.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    αγαπητέ Πάνο, η αδιαφορία στα ζευγάρια που έχουν μακροχρόνια σχέση, σε σχέση με το σεξ, είναι αλληλοτροφοδοτούμενη. Όταν η σύζυγος αρχίζει να έχει πολύ συχνά "πονοκέφαλο" και "να είναι πολύ κουρασμένη" και μετά αρχίζει να έχει και αντικειμενικά προβλήματα λόγω εγκυμοσύνης και γέννας, κάποια στιγμή κι ο σύζυγος θα πει "ρε άει στο διάολο που θα παρακαλάω για το αυτονόητο" και θα σταματήσει να ασχολείται.
    Όταν κάποια δεσμεύει τον ...εκλεκτό της σε μακροχρόνια μονογαμική σχέση, αυτό σημαίνει ότι αποδέχεται ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ότι θα φροντίζει να ικανοποιεί τις σεξουαλικές του ανάγκες, Σε διαφορετική περίπτωση, οφείλει να του πει "συγγνώμη, εγώ δεν μπορώ να φροντίσω για τη σεξουαλική σου ζωή πλέον, κάνε το κουμάντο σου". Λέω κάτι παράλογο;
    Εντελώς παράλογο λες.
    Αν η γυναίκα σου δηλαδή έχει ένα ιατρικό θέμα για το οποίο δεν μπορεί να κάνει σεξ...τότε εσύ είναι οκ να βρεις γκόμενα;;;

    Επίσης αυτού του είδους η σχέση που περιγράφεις που θα ρθει η αλλη ανοιχτά και θα σου πει να κάνεις το κουμάντο σου...είναι σχέση δυο ανθρώπων ξέρεις, δεν είναι μόνη της στη σχέση. Αν προέκυψε βαρεμάρα και αδιαφορία έγινε και από τους δύο όχι μόνο από εκείνη. Εσύ την έπιασες να της πεις ανοιχτά "α κοίτα έχω ανάγκες που δεν ικανοποιείς, θα κάνω κι εγώ το κουμάντο μου";

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κυριε στεφανε η οπως σε λενε, δεν θα σου πω για θεματα ηθικης αφου δεν σε απασχολουν. θα σου πω για το επιχειρησιακο κομματι της ιδεας.
    δεν εχει κανενα value η προταση που σκεφτεσαι να κανεις.

    μια ελευθερη γυναικα που βλεπεται κιολας, για ποιον λογο ακριβως θα προτιμουσε ενα διωρο σεξ τον μηνα με εναν αρκετα μεγαλυτερο και πιθανως οχι πολυ αποδοτικο στο σεξ, παντρεμενο εραστη, απο το να κανει μια σχεση με εναν ελευθερο που θα ερωτευθει και θα τον βλεπει καθε μερα;;;
    οταν απαντησεις αυτο, θα εχεις την απαντηση σου..
    και πώς είσαι τόσο σίγουρη, αγαπητή Remedy, ότι είμαι "όχι πολύ αποδοτικός στο σεξ";
    Εξάλλου, μια ελεύθερη κι εμφανίσιμη γυναίκα, μπορεί να κάνει ό,τι θέλει όλες τις υπόλοιπες ώρες του μήνα πλην του δίωρου. Ο παντρεμένος δεν θα της ζητήσει αποκλειστικότητα.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αχαχααχαχαχα!!!
    θα τον παιρνει σαν αντιδωρο. και τις υπολοιπες μερες του μηνα θα μπαινει στον καταψυκτη, να μην μπαγιατευει κιολας...
    μα πραγματικα, τι εχουν μερικοι ανθρωποι αναμεσα απο τα δυο αυτια τους!!!
    και μετα αναρωτιεται γιατι δεν ε χει καταφερει ουτε ξεπετα τα τελευταια 30 χρονια...
    ελα ντε. γιατι αραγε;
    χιχι... αγαπητή Remedy, χαίρομαι που επιβεβαιώνεις τα λεγόμενά μου. Αυτό που εγώ ανέφερα ως σχήμα λόγου, το παίρνεις κυριολεκτικά. Να λοιπόν που ακόμα και για "ξεπέτα" πρέπει κανείς να σας παραμυθιάσει με τον α ή β τρόπο. Μάλιστα - η ζωή λοιπόν είναι ένα τεύχος Άρλεκιν!

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Μπορείς να χωρίσεις ώστε ως ελεύθερος να διεκδικήσεις είτε περιστασιακό σεξ είτε μια νέα σχέση,είτε μια νέα ζωή με άλλη γυναίκα που θα σε ευχαριστεί ή οτιδήποτε θα σε κάνει να νιώθεις γεμάτος. Αν η γυναικα σου δεν θέλει να βρίσκεστε ερωτικά ποιος ο λόγος να είστε ζευγάρι;

    Εάν το θέμα σου είναι καθαρά το σεξουαλικό, μου κάνει εντύπωση που ακόμα προσπαθείς να κάνεις σεξ εκτός γάμου. Για έναν παντρεμένο (ακόμα και για έναν εργένη) το να κάνει ευκαιριακό σεξ είναι από τα πιο εύκολα πράγματα. Τι πιο εύκολο από το να περάσεις λίγες στιγμές ηδονής με οποία κάτσει; Αφού ζητάς απλά και λίγα πράγματα...σε οποίο μέσο κοινωνικής δικτύωσης και αν πας όλο και κάποια θα βρεις πρόθυμη. Σε οποία καφετέρια και αν βγεις, όλο και κάποια θα σου κάτσει. Με τη δεύτερη, τη τριτη φορά, όσες χυλοπιτες και αν φας κάτι θα βρεις.

    Δεν σε προβληματίζει που δεν μπορείς να προχωρήσεις σε κάτι τόσο απλό που υπάρχει σε αφθονία έξω;

    Χωρίς να θέλω να σε προσβάλω είτε είσαι πολύ επιλεκτικος και τρως φλασιες με συγκεκριμένες γυναίκες που μπορεί να μη σε θέλουν ή να μη θέλουν να μπλέξουν με παντρεμένο και κολλάς εκεί,ειτε είσαι εμφανισιακά πολύ κατω του μετρίου και δυσκολεύεσαι.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Εντελώς παράλογο λες.
    Αν η γυναίκα σου δηλαδή έχει ένα ιατρικό θέμα για το οποίο δεν μπορεί να κάνει σεξ...τότε εσύ είναι οκ να βρεις γκόμενα;;;

    Επίσης αυτού του είδους η σχέση που περιγράφεις που θα ρθει η αλλη ανοιχτά και θα σου πει να κάνεις το κουμάντο σου...είναι σχέση δυο ανθρώπων ξέρεις, δεν είναι μόνη της στη σχέση. Αν προέκυψε βαρεμάρα και αδιαφορία έγινε και από τους δύο όχι μόνο από εκείνη. Εσύ την έπιασες να της πεις ανοιχτά "α κοίτα έχω ανάγκες που δεν ικανοποιείς, θα κάνω κι εγώ το κουμάντο μου";
    εντάξει Ελισάβετ μου. Αφού η σύζυγος λοιπόν λόγω ηλικίας-εγκυμοσύνης-γέννας δυσκολεύεται να κάνει σεξ (η αδιαφορία βέβαια κι οι "πονοκέφαλοι" είχαν ξεκινήσει πρωτύτερα), θα σταματήσω να ασχολούμαι με το γυναικείο φύλο και θα περιποιούμαι 1-2 φορές τη βδομάδα χειρωνακτικώς το γεννητικό μου όργανο, για όσο ακόμα κάνει κούκου. Όλα καλά;

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    εντάξει Ελισάβετ μου. Αφού η σύζυγος λοιπόν λόγω ηλικίας-εγκυμοσύνης-γέννας δυσκολεύεται να κάνει σεξ (η αδιαφορία βέβαια κι οι "πονοκέφαλοι" είχαν ξεκινήσει πρωτύτερα), θα σταματήσω να ασχολούμαι με το γυναικείο φύλο και θα περιποιούμαι 1-2 φορές τη βδομάδα χειρωνακτικώς το γεννητικό μου όργανο, για όσο ακόμα κάνει κούκου. Όλα καλά;
    Δεν απαντάς όμως.
    Οι σχέσεις για να μην γίνουν αδιάφορες και βαρετές θέλουν δύο.
    Εσύ όταν η γυναίκα σου άρχισε τα περι πονοκεφαλου κτλ έκατσες να συζητήσετε γιατί το κάνει; Γιατί δεν θέλει πια σεξ μαζι σου; Την ρώτησες ποτέ;
    Κι επίσης.....όταν πια βαρέθηκες να ασχολείσαι και αποφάσισες να βρεις άλλη, της το είπες; Γιατί δεν δοκιμάζεις αφού έχεις όλο το δίκιο με το μέρος σου και σε παραμελεί τόσα χρόνια, να της πεις κοίτα να δεις εγώ από δω και στο εξής θα κάνω το κουμάντο μου;

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    και πώς είσαι τόσο σίγουρη, αγαπητή Remedy, ότι είμαι "όχι πολύ αποδοτικός στο σεξ";
    Εξάλλου, μια ελεύθερη κι εμφανίσιμη γυναίκα, μπορεί να κάνει ό,τι θέλει όλες τις υπόλοιπες ώρες του μήνα πλην του δίωρου. Ο παντρεμένος δεν θα της ζητήσει αποκλειστικότητα.
    Ναι αλλά ξέρεις σε ποια γυναίκα απευθύνεσαι;

    η κοπέλα που θες μπορεί να είναι κολλημένη αλλου, μπορεί να έχει αλλα θέματα και να μην επιθυμεί αυτό το καιρο ερωτικές σχέσεις με κανέναν.

    Ή ακόμα και να ήταν πραγματικά διαθέσιμη και να σε ήθελε, πού ξέρεις τι είδους σχέσεις κάνει η συγκεκριμένη;

    Μπορεί να είναι ρομαντικός τύπος και να θέλει να συνάπτει σχέσεις πιο αποκλειστικές, και να μη θέλει να μπλέξει με έναν παντρεμένο που δεν θα μπορεί να της προσφέρει συναισθηματικά τίποτα. Επιπλέον, η ηθική της μπορεί να μην της επιτρέπει να κάνει κάτι μαζί σου επειδή ανήκεις σε άλλη.

    Δηλαδή πως τσουβιαλιαζουμε έτσι τις γυναίκες; μαθε πρώτα τι καπνό φουμαρει η αλλη και μετά πήγαινε να της πετάξεις τα δικά σου φούμαρα περι 2ωρου κτλ

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    Κοριτσια για αλλη μια φορα εμαι στα ορια του μπαν..... Συμφωνω στα περισσοτερα μαζι σας. Να ειστε παντα καλα
    Και σύμφωνα με τα λεγόμενα σου φταίνε πάλι οι γυναίκες που εσύ είσαι στα όρια του μπαν (να πω πως δεν το περίμενα;; θα πω ψέματα!)
    Και μετά μας λες πως δεν είσαι μισογύνης

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    η απαντηση του φτωχομπινε, μισογυνη...
    αγαπητή Remedy, με όλο το σεβασμό, θεωρώ ότι είναι μάλλον βιαστικός ο αναθεματισμός εκ μέρους σου του ανθρώπου ως "φτωχομπινέ και μισογύνη".
    Είτε σου αρέσει είτε όχι, είτε το επιδοκιμάζεις είτε όχι, υπάρχει μια σημαντική μερίδα γυναικών, κυρίως της ηλικιακής ομάδας 20-30, που έλκεται σεξουαλικά από το χρήμα, την κοινωνική θέση ή την αναγνωρισιμότητα (συνήθως αυτά πάνε μαζί).
    Εάν λοιπόν μια 25χρονη βρίσκει ...πολύ σέξυ τον 45αρη επιχειρηματία με το σκάφος και το SUV των 80.000 ευρώ που θα ξοδεύει για πάρτη της έναν μισθό το μήνα σε εξόδους, ακριβά δώρα κ.λπ., συγγμώμη αλά δεν φταίμε γι' αυτό εμείς οι "μισογύνηδες".

Page 3 of 15 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γραφείο σσυμβουλευτικης
    By Sotiris01 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 0
    Last Post: 31-08-2021, 21:55
  2. ΧΑΡΤΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΠΛΑΝΗ!
    By OcdGuy in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 30-10-2020, 22:04
  3. Γραφείο
    By Katacunia in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 12-09-2020, 00:14
  4. έρωτας στο γραφείο..
    By vasso82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 05-12-2012, 06:40
  5. διατροφη στο γραφείο
    By angel_sky in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 5
    Last Post: 24-08-2007, 15:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •