Δεσμιδωσεις / μυικοι σπασμοι μετά το εμβολιο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    4

    Δεσμιδωσεις / μυικοι σπασμοι μετά το εμβολιο

    Καλησπέρα σας
    Μετράω δύο μήνες plus μετά τον πλήρη εμβολιασμό μου με pfizer. Από τότε πέρα από μια αρρυθμία που έχω που και που μου άφησε ένα υπέροχο κουσουρι: μυικοι σπασμοί σε όλο το σώμα! Ξεκίνησε με σφυροκοπημα στη γαμπα από την πρώτη μέρα και μετά άρχισε να πηγαίνει σε κάθε σημείο του σώματος. Κυρίως στα άκρα και στην ωμοπλάτη. Κοιταζομουν στον καθρέφτη και έβλεπα το δερμα μου να χορεύει, λες και υπήρχε ένα alien από κατω.
    Πήγα στο νευρολογο είπε είναι όλα οκ δεν φαίνεται να έχω κάποιο νόσημα. Ξεκίνησα μονη μου μαγνησιο, ίσως να βοηθάει λιγάκι. Έχει ύφεσεις κ εξάρσεις. Κάθε μερα είναι διαφορετική. Τώρα είναι λιγότερο έντονο αλλά είναι ακόμα εδώ, δεν έχει εξαλειφθεί.
    Ψάχνοντας σε φόρουμ του εξωτερικού, βρήκα ποστ ομοιοπαθων που περιγράφουν ακριβως τα ιδια. Σε άλλους πέρασε αμέσως, σε άλλους μετά από δύο μήνες, σε άλλους ακόμα καλά κρατεί.

    Εχει κάποιος από εσάς παρόμοια συμπτώματα;
    δεν μπορεί να είμαι η μόνη

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    225
    Το ίδιο και σε μένα, μετά την πρώτη δόση Pfiser. Ξεκίνησε από το πρόσωπο και το αριστερό μάτι, πήγε χέρι και τρέμουν τα νεύρα μου παντού. Όχι όλη τη μέρα. Συνήθως όταν ηρεμώ το βράδυ. Παίρνω κι εγώ μαγνήσιο μπας και..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Εγώ αισθάνομαι σαν κάψιμο στο πάνω μέρος του μηρού. Κι ένας συνάδελφος το ίδιο και μουδιάσματα. Pfizer και οι δύο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    182
    Κ εγω το ιδιο. Κ καμποσα αλλα. Εχουν περασει 2 μηνες απο τη 2η. Μου μυρμηγκιαζει το χερι στο μπρατσο. Εχω ταχυκαρδιες με την παραμικρη κινηση. Με ποναει απο την 1η κιολας δοση η μασχαλη, το χερι κ το στηθος. Κ απο χθες το χερι μου εχει ξεραθει απο τον πονο. Δεν ξερω που να το ακουμπησω για να ανακουφιστω. Μετανιωσα που το εκανα μονο κ μονο γιατι δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι απο αγχος, τι απο το εμβολιο κ τι παθολογικο

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    4
    Καλησπέρα παιδιά και εγώ μια από τα ίδια. Σας έφυγε καθόλου ή ακόμα σας ταλαιπωρεί ;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    182
    Quote Originally Posted by Jimmyn View Post
    Καλησπέρα παιδιά και εγώ μια από τα ίδια. Σας έφυγε καθόλου ή ακόμα σας ταλαιπωρεί ;
    Καλησπερα Jimmyn. Εγω εχω ακομα θεμα στη μασχαλη, το χερι κ το στηθος. Μεσα στους λεμφαδενες. Απο την πρωτη μερα που εμβολιαστηκα εως κ τωρα. Κ πρωτη φορα εμβολιαστηκα 1η Ιουλιου

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Τα ίδια και δύο άτομα από το οικογενειακό μου περιβάλλον. Έχουν καταστρέψει πολύ κόσμο τέλικα. Φοβήθηκαν κάποιοι μην τους χαρακτηρίσουν ψέκες οι πολύ μορφωμένοι χουντικοί της ΝΔ με τα πλαστά διδακτορικά και τα αγορασμένα πτυχία και έτρεξαν να παίξουν με την υγεία τους για έναν ιό που κατέληξε ενδημικός και που ανεβοκατεβάζουν την επικινδυνότητα ανάλογα με το αν ανοίγει η σεζόν ή όχι. Και όχι, δεν είμαι κατά των εμβολίων, ειμαι κατά της γενικότητας της επιβολής τους. Ούτε οι ίδιοι δεν ξέρουν ακόμα τις αλληλεπιδράσεις, ειδικά το πώς αλληλεπιδρά με άλλα φάρμακα. Αυτα συμβαίνουν όταν ένα θέμα υγείας καταντά πολιτική και όταν μία χώρα πέφτει θύμα της πόλωσης που επέβαλλαν οι κυβερνώντες.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    216
    Είναι πειραματικά και κακώς σπεύσατε να κάνετε τα δηλητήρια στο σώμα σας...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Καλησπερα,εγω εχω δεσμιδωσεις εδω και 4 χρονια,και η αιτια δεν εχει βρεθει...εμβολιο δεν εχω κανει(και ουτε προκειται).Ενα φορουμ που εχει πλουσιο υλικο για δεσμιδωσεις και νευρολογικα συμπτωματα ειναι το About bfs.com εμενα με βοηθησε πολυ.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Καλησπερα σε ολες κι ολους. Τους τελευταιους 11 μηνες ζω μια κολαση. Μετα απο μια περιοδο ακραιου στρες, επαθα ταχυκαρδια. Περασε και μου αφησε αισθημα χαμενου παλμου, το νιωθω που και που. Αφου περασα μια ηρεμη περιοδο για 2 μηνες, εμφανισα μυικες συσπασεις, ηταν ομως πολυ λιγες και δεν εδωσα σημασια. Πηγα διακοπες κανονικα κι αφου γυρισα περασα λιγες μερες μετριου αγχους, κι εκει ξεκινησε το πανηγυρι. Μυικες συσπασεις παντου κι κυριως στα ποδια. Το θεμα ειναι πως μετα απο καιρο συνδυασα οτι οι συσπασεις ξεκινησαν 2 εβδομαδες μετα το εμβολιο. Αλλα δεν πιστεψα οτι ειναι απο αυτο κι εκανα και τριτη δοση.Με τα πολλα τον δεκεμβρη πηγα σε νευρολογο (ειμαι απο τις αρωστοφοβικες που φοβουνται να πανε στους γιατρους). Η νευρολογος ειδε λιγο αυξημενα αντανακλαστικα αλλα μου πε οτι συμβαινει σε αγχωδεις και πολυ αδυνατους ανθρωπους. εγω παλι διαβασα οτι αποτελει ισχυρη ενδειξη για σπ. Εκανα μυογραφημα, βγηκε οκ. Πηγα για μαγνητικη αλλα κολωσα κι εφυγα απο την εξεταση! Τωρα ζω σα ζωντανη νεκρη. εχω αρχισει να χω κι αλλα συμπτωματα και ειμαι πια σιγουρη οτι εχω σκληρυνση και τρελαινομαι! Λετε να μου πυροδοτησε το εμβολιο καμια νεθρολογικη ασθενεια; Δεν την παλευω αλλο! Στο τελος ακομη κι αν δεν ειμαι αρρωστη θα αρρωστησω...

  11. #11
    Καλησπέρα και από εμένα
    ...1η και τελευταία δόση 6 Ιανουαρίου.
    Μετά 3 μέρες ξεκίνησαν μουδιάσματα παντού.... Το αποτέλεσμα να τρέχω στα επείγοντα. Έχω πάρει σε πλους τους γιατρούς τπτ παθολογικό.
    Πλέον έχουν φύγει τα μουδιάσματα αλλά όλο αυτό οδήγησε σε αγχος, πολύ άγχος και φόβο... Μυϊκούς σπασμούς επίσης έχω και εγώ.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Εσεισ που νομιζετε οτι εχετε προβληματα θα πατε σε ενα γιατρο θα σασ φτιαξει το προβλημα και θα συνεχισετε τη ζωη σασ με το προβλημα για 20 χρονια ακομα τουλαχιστον το προβλημα που ειναι θα συνεχισετε με μειωμενεσ επιδοσεισ εγω εχω προβλημα στην καρδια απο το 07 παιρνω χαπι οκ στο χερι σασ ειναι πωσ θα το διαχειριστειτε συνηθωσ οι ανθρωποι θελουν να ειναι υγιεισ για να πετυχαινουν αυτο ειναι μαλακια κανενασ στη

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Στην ελλαδα δεν ειναι υγιησ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Και μην αρχισετε τα σπιναλογκα κλπ ειναι συνηθωσ μετρια προβληματα με τα εμβολια ολα λυνονται τα περισσοτερα εγω ετσι τα ελυσα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Πηγα και σε αλλο νευρολογο. με εξετασε, μου πε δεν εχω τιποτα κι οτι η σκληρυνση φαινεται απο την κλινικη εξεταση κι οτι οι μυικες συσπασεις δεν ειναι συμπτωμα της σκηρυνσης.μου γραψε μαγνητικη εγκεφαλου αυχενα επειδη τις ζητησα. Αλλα μου πε οι μαγνητικες μπορει να δειξουν εστιες και να μην ειναι σκληρυνση. Λετε να ναι κανς αλμπανης; Και τωρα ειμαι σε διλημμα να τις κανω ή οχι. δεν ειναι κι ευκολη εξεταση.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Παρενέργειες ένα μήνα μετά το εμβολιο
    By Kallie29 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 6
    Last Post: 25-03-2022, 00:01
  2. Μετά το εμβόλιο, ζω ένα ψυχολογικό δράμα
    By PenyP in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 30
    Last Post: 07-11-2021, 22:00
  3. Άγχος. μετά το εμβόλιο
    By gr.7.7 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 4
    Last Post: 26-08-2021, 20:24
  4. Πονος στη πλατη μετα το εμβολιο που παραμενει ή πονος από αγχος?
    By ΝΙΚΚΙ24 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 24-07-2021, 15:42
  5. Φόβος μετά το εμβόλιο
    By agapoula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 11-07-2021, 12:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •