Εμβόλιο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9

Thread: Εμβόλιο

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496

    Εμβόλιο

    Όσοι νοσησατε καί έπειτα κάνατε τό εμβόλιο πώς ήταν για εσας; πώς τό περάσατε; Παρενέργειες;
    Έχω γενικά άγχος καί τώρα έχω άγχος καί για αυτό. Σκέφτομαι ότι θά πάθω κάτι.
    Σκέφτομαι ότι ήδη μπορεί νά έχω κάτι που δεν γνωρίζω καί ότι θά πάθω κάτι χειρότερο.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    Εγώ νόσησα τον Ιούλιο είναι να το κάνω Γενάρη. Δεν φοβάμαι να το κάνω. Εσυ γιατί φοβάσαι ;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 15-09-2021 at 14:54.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Εγώ νόσησα τον Δεκέμβρη αλλά δεν είχα συμπτώματα. Είχα μετρήσει αντισώματα και είχα υψηλό τίτλο. Μπορούσα λόγω δουλειάς να εμβολιαστώ από Γενάρη, αλλά εμβολιάστηκα Ιούνη για να κρατήσει παραπάνω η ανοσία μου. Πέραν από λίγο πόνο στον ώμο δεν είχα κανένα άλλο σύμπτωμα. Μη φοβασαι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Εγώ φοβάμαι μήν πάθω κάτι από αυτά που βγαίνουν και λένε μία στο τόσο.
    Σκέφτομαι μήν έχω κάποια λοίμωξη ή κάτι, κάποια αρρώστια που δεν γνωρίζω καί πάθω μετά κάτι άλλο. Αλλά αυτές είναι οι δικές μου παρανοϊκές σκέψεις. Θά ηρεμήσω καί θά πάω. Θά τό κάνω λίγο νωρίτερα πρίν ολοκληρωθεί τό εξάμηνο αλλά δεν πιστεύω νά υπάρχει θέμα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Προσωπικά δε νόσησα, δύο φίλοι μου που νόσησαν έκαναν πριν λίγο καιρό και το εμβολίο.
    Ο ένας δεν είχε καμιά παρενέργεια, η κοπέλα είχε την επόμενη μέρα λίγο πυρετό κι αυτό ήταν όλο. Και τον κλασικό πόνο στο χέρι απτο τρύπημα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Όσοι νοσησατε καί έπειτα κάνατε τό εμβόλιο πώς ήταν για εσας; πώς τό περάσατε; Παρενέργειες;
    Έχω γενικά άγχος καί τώρα έχω άγχος καί για αυτό. Σκέφτομαι ότι θά πάθω κάτι.
    Σκέφτομαι ότι ήδη μπορεί νά έχω κάτι που δεν γνωρίζω καί ότι θά πάθω κάτι χειρότερο.
    Καλημέρα !

    Εφόσον νοσησες χωρίς να έχεις κάνει το εμβόλιο μην φοβάσαι πλέον να το κάνεις .
    Κάνε όμως ένα τεστ αντισωμάτων πρώτα να είσαι σίγουρη μήπως το φρενάρεις λιγάκι .

    Ο πατέρας μου νόσησε μετά το εμβόλιο και αυτό που έχω να σου πω είναι καλά που πρόλαβε και το έκανε γιατί περάσαμε όλοι πολύ δύσκολα και αν δεν είχε προλάβει,δεν ξέρω σε τι κατάσταση θα ειμασταν τώρα .

    Αν δεν έχεις αντισώματα να μην το καθυστερεις καθόλου και μην φοβάσαι το πολύ πολύ λίγο πόνο στο χέρι και λίγα δέκατα να έχεις τίποτε παραπάνω !

    Καλή ανοσία !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Αν όμως εχεις γενικά ταχυκαρδία... καί ενίοτε πίεση... Μπορείς νά ξέρεις ότι θά είσαι ασφαλής μετά τόν εμβολιασμό;;
    Έχω αγχωθει πολύ...
    Σκέφτομαι νά τό αναβάλλω...
    Έχω διαβάσει διάφορες τέτοιες περιπτώσεις. Τώρα τελευταία γενικά δεν είμαι καλά, παθαίνω δυσπνοιες καί άλλα.
    Δεν ξέρω πόσο καλή ιδέα είναι νά τό κάνω τώρα...

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    29
    κοιτά σκέψου ότι από όλα τα φάρμακα και τα εμβόλια μπορούν να υπάρξουν παρενέργειες....μέχρι και από το depon....τωρα εαν το χεις παρει με τοσο φοβο αστο καλυτερα να ηρεμησεις γιατι απο το αγχος και μονο θα σε πιανουν ψυχοσωματικα και θα νομιζεις οτι φταιει το εμβολιο και θα μπεις σε εναν φαυλο κυκλο πολυ παραξενο...στο λεω γιατι ειμαι σε παρομοια φαση
    Last edited by panagiotiss; 19-09-2021 at 01:59.

Similar Threads

  1. Ψυχοσωματικα και εμβολιο
    By andriana in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 05-09-2021, 19:57
  2. Υπερβολικό άγχος για το εμβόλιο!
    By Giotoula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 58
    Last Post: 04-09-2021, 14:53
  3. Άγχος. μετά το εμβόλιο
    By gr.7.7 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 4
    Last Post: 26-08-2021, 20:24
  4. εμβολιο covid
    By pavlosla in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 19
    Last Post: 01-04-2021, 22:30
  5. Αρκάς! Το εμβόλιο!
    By homebod in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 10-11-2020, 09:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •