Μπλέξιμο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    36

    Μπλέξιμο

    Γεια σας παιδιά καλησπέρα. Σε γράφω για ένα πρόβλημα που μου προέκυψε και θα ήθελα την γνώμη σας. Κατά τη διάρκεια που μου άρεσε η "φίλη" μου, είχα μπει ήδη στην διαδικασία να την ξεχάσω δημιουργώντας μια φιλία με μια άλλη κοπέλα (γενικά η προσέγγιση μου είναι στην αρχή φιλική και τότε σιγά σιγά να κλιμακώνω την κατάσταση). Της είχα εμπιστευτεί αυτό το θέμα με την φίλη μου καθώς και σε ένα άλλο παιδί, γνωστό μου που έτυχε και είχαμε κοινά ενδιαφέροντα και κάναμε λίγη παρέα. Το πρόβλημα είναι ότι αυτό το παιδί κάνουν παρέα οι δύο τους και ήδη υποψιαζόμουν αλλά πράγματα (π.χ. τους έβλεπα που και που αγκαλιά, την έλεγαν ο ένας στον άλλο ως φιλική σχέση που είχαν οι δύο τους, είχαμε βγει για καφέ και είχε έρθει και αυτός) και ήδη άρχισα την κλιμάκωση με το να έχω με την κοπέλα ένα είδος φλερτ ("φιλικό" πάντα) καθώς και πρόταση για "ραντεβού" να βγούμε για πίτσα και συμφώνησε (όλα αυτά με σκοπό να την γνωρίσω καλύτερα πάντα διότι φαίνεται αρκετά καλή κοπέλα). Σήμερα όμως, μου ήρθε το μεγάλο μπαμ: Ήμουν σήμερα με την κοπέλα που μιλάω και ήταν και ο φίλος της μαζί της (που είναι και δικός μου φίλος και είχα μια υποψία ότι τα έχουν). Το επιβεβαίωσα ότι ίσως τα έχει με το άλλο παιδί διότι ήμασταν πάλι οι τρεις μας σε μια κοινή παρέα όμως, φιλιόντουσαν που και που εκείνο το άλλο, την έλεγε αυτή σε αυτόν και επειδή τυχαίνει και θα είναι γειτόνισσα μου (το σπίτι της είναι δίπλα από το σπίτι που έχω νοικιάσει για το Πανεπιστήμιο εντελώς τυχαία), έλεγε θα έρχομαι σπίτι σου να παίρνω ζάχαρη ναι λέω να βλέπουμε και ταινίες να μου λέει αυτή να με πειράξει ας πούμε και πήδημα εγώ είπα ε πρώτα καμία ταινία και αυτή τύπου έλα να πειράξουμε τον τάδε (έτσι λένε το αγόρι/φίλο ? της και γνωστό μου) να του κάνουμε πλάκα άσε λέω κρίμα είναι τον κακομοίρη δεν θέλω και αυτός μου έλεγε θα σε βαρήσω αλήθεια σου λέω θα μου κλέψεις την κοπέλα και τέτοια εγώ για να δικαιολογηθώ σε αυτήν πες τα του έλεγα αυτή άρχισε όχι εγώ εγώ δεν έκανα τίποτα στο ορκίζομαι είμαι φίλος σου και σου λέω την αλήθεια (ενώ δεν ισχύει διότι την είχα ψιλοφλερτάρει κιόλας όλα αυτά μέσα σε φιλικό πλαίσιο αρχικά ξέρετε με σκοπό να την γνωρίσω καλύτερα). Και όλα αυτά μπροστά της ή αυτή ότι μου έλεγε ή μου έκανε αυτά μπροστά του. Σκέφτομαι να φύγω όσο πιο μακριά γίνεται διότι η κατάσταση πραγματικά φαίνεται να μπερδεύεται άσχημα και δεν θέλω να μπλέξω δεν θέλω μπλεξίματα. Από την μια, διακυβέυεται η σχέση μου με αυτόν τον γνωστό της διότι πραγματικά θέλω να κρατήσω μια επαφή μαζί τους διότι έχουμε μερικά κοινά και από την άλλη, θέλω να γνωρίσω την κοπέλα καλύτερα καθώς φαίνεται και αυτή όντως να έχει ένα ενδιαφέρον ώστε να δω τι θα κάνω και αν όντως αξίζει να την δω ερωτικά.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    2
    Αφού τα έχει με άλλον δεν αξίζει να την δεις ερωτικά. Ή θα απομακρυνθείς και από τους δυο ή θα συνεχίσεις να κάνεις παρέα με τον φίλο σου και να φέρεσαι φιλικά στην κοπέλα του.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    γενικά η προσέγγιση μου είναι στην αρχή φιλική και τότε σιγά σιγά να κλιμακώνω την κατάσταση
    Μόνος σου δημιουργείς όλα αυτά τα κουλουβάχατα. Να είσαι ξεκάθαρος και να μη το παίζεις φίλος αν γουστάρεις κάποια. Γενικά να μη παίζετε την κολοκυθιά σαν παρέα, μόνο παρεξηγήσεις και μπλεξίματα δημιουργεί αυτό.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Επειδη αναφέρεις πολλές λεπτομέρειες κράτησα μόνο το ζουμί. Λοιπόν, όταν μας αρέσει μια γυναίκα καλο είναι να μην το παίζουμε φιλαρακια γιατι μπορεί να μπλεχτουν τα πράγματα και εντελει να φας και τα μούτρα σου, γιατι η άλλη πιθανό να σε θελει για φίλο και οχι για κάτι άλλο. Και με το δίκιο της εφόσον, φιλία πήγες να κανεις εξαρχής μαζί της και δεν της εκδηλωσες τις προθέσεις σου.

    Άσε που δεν το βρίσκω και τίμιο, να θες κάποια ερωτικά και να της το παίζεις φιλαρακι. Ναι, υπάρχουν ερωτικές σχέσεις που ξεκίνησαν ως φιλίες αλλα επειδη οι δύο τους να μην ήθελαν κάτι άλλο πριν τους κάνει κλικ και γίνουν ζευγάρι.

    Βελτίωσε τις δεξιότητες σου στο φλερτ και κάνε καθαρές τις προθέσεις σου από την αρχή. Δεν ξέρω αν της κοπελας της αρέσει κάποιος φίλος σου ή εάν θα δοκίμαζε να κάνει σεξ με κάποιον από την παρέα. Αλλά ακόμα και αν θέλει, δικαίωμα της. Εσύ κοίτα να ξεκαθαρίσεις τη δική σου θέση. Για να σου λυθούν τα ερωτηματικά

  5. #5
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    36
    Μα δεν γίνεται όμως όταν γνωρίζεις μια κοπέλα να της πεις κατευθείαν ότι σε γουστάρω θα της το δείξεις σιγά σιγά θα μάθεις πρώτα κάποια πράγματα αλλιώς πως θα κάνεις παιχνίδι ;

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by Panos999 View Post
    Μα δεν γίνεται όμως όταν γνωρίζεις μια κοπέλα να της πεις κατευθείαν ότι σε γουστάρω θα της το δείξεις σιγά σιγά θα μάθεις πρώτα κάποια πράγματα αλλιώς πως θα κάνεις παιχνίδι ;
    Δεν της παρουσιάζεσαι σαν φίλος. Της δείχνεις με τον τρόπο σου ότι την βλέπεις σαν γυναικα. Δεν γίνεσαι κολληταρι , να συζητάτε αυτή για τους πρώην της και εσύ για άλλες πχ.

  7. #7
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    36
    Μα έτσι πάει γίνεται μια γνωριμία, βγαίνετε δύο τρία ραντεβού και αν κάνετε κλικ τότε προχωράς παρακάτω την φάση εγώ έτσι πιστεύω με το φλερτ είναι αρχάριος το μόνο που ξέρω είναι ότι γενικά η αυτοπεποίθηση και το χιούμορ- ιδιαίτερα το πρώτο, μετράνε πολύ

Similar Threads

  1. παντα μια καινουργια αρχη κ παντα ενα μπλεξιμο....
    By _kassandra_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 07-04-2013, 20:37
  2. μπλεξιμο δαχτυλων
    By sunset in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 18-10-2009, 02:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •