Σκέφτομαι να παω σε ψυχολόγο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Όπως έχω πει σε προηγούμενο θέμα, έχω χάσει έναν φίλο και αυτό είναι κάτι που έχω διαχειριστεί αλλά δεν έχω ξεπεράσει. Είχα ένα ψιλοάσχημο επεισόδιο όπου τον έβλεπα στον ύπνο μου και ξύπνησα και νόμιζα ότι όλο αυτό ήταν ψέμα, αλλά δεν ήταν και άρχισα να κλαίω. Το συζήτησα με έναν δικό μου άνθρωπο και όπως καιάλλοι με συμβούλεψε να πάω σε ψυχολόγο. Δεν είμαι αρνητικός και μάλλον θα πάω, αλλά δεν ξέρω τι έχω να κερδίσω. Τι θα μπορούσε να γίνει; Να τον ξεχάσω; Να πάψει να με νοιάζει; Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει κάτι.
    Να πας.Μονο καλό μπορεί να σου κανει.Εχω χάσει και εγω καποιον πολυ δικό μου αλλα δεν το θεωρω κακο να κλαίω που και που.Ειναι ένας τροπος να ξεσπαω
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Σημερα ειχα συναντηση με τον γιατρο μου

    μου ειπε μπορει να καλυψει τον πονο μου με αγωγη, αλλα παντα θα ναι εκει. Μου ειπε να μοιραστω με τη σχεση μου αυτο τοθεμα που εχω. Μου ειπε να εκφραζω τη θλιψη μου. Μου ειπε οτιδεν εχω ουτε κατα διαννοια αποδεκτει τον χαμο του και μου ειπε να βρω μια ασχολια να εκτονωνω αυτη τη συναισθηματικη φορτιση τυπου θεατρικη ομαδα ξερω γω.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Σημερα ειχα συναντηση με τον γιατρο μου

    μου ειπε μπορει να καλυψει τον πονο μου με αγωγη, αλλα παντα θα ναι εκει. Μου ειπε να μοιραστω με τη σχεση μου αυτο τοθεμα που εχω. Μου ειπε να εκφραζω τη θλιψη μου. Μου ειπε οτιδεν εχω ουτε κατα διαννοια αποδεκτει τον χαμο του και μου ειπε να βρω μια ασχολια να εκτονωνω αυτη τη συναισθηματικη φορτιση τυπου θεατρικη ομαδα ξερω γω.
    Ότι χαπι και να παρεις ειναι λογικό να σου λειπει κ να τον σκέφτεσαι.Και εγώ έπαιρνα φάρμακα αλλα τον σκεφτομουν εντονα ανά περιόδους και κλείνουμε δεκα χρονια.Εγω εχω παρατηρήσει οτι τον σκέφτομαι στο κρεβάτι συνηθως πριν κοιμηθώ.Ειναι κάτι που δε μπορώ να αποφύγω
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Σημερα ειχα συναντηση με τον γιατρο μου

    μου ειπε μπορει να καλυψει τον πονο μου με αγωγη, αλλα παντα θα ναι εκει. Μου ειπε να μοιραστω με τη σχεση μου αυτο τοθεμα που εχω. Μου ειπε να εκφραζω τη θλιψη μου. Μου ειπε οτιδεν εχω ουτε κατα διαννοια αποδεκτει τον χαμο του και μου ειπε να βρω μια ασχολια να εκτονωνω αυτη τη συναισθηματικη φορτιση τυπου θεατρικη ομαδα ξερω γω.
    καλημερα.
    απο αυτα που σου ειπε, καταλαβαινω οτι δεν ειναι εκπαιδευμενος σε θεραπεια μεσω συνεδριων (και συζητησης) αλλα κανει μονο θεραπειες που απαιτουν φαρμακευτικη αγωγη.
    ακομα και ο ιδιος σου ειπε με τροπο, οτι τα χαπια απλα θα καλυψουν το θεμα . δεν θα το διωξουν.
    η γνωμη μου ειναι οτι η περιπτωση σου ειναι για ψυχοθεραπεια, οχι για φαρμακα. σε ψυχολογο-ψυχοθεραπευτη πρεπει να απευθυνθεις.
    νομιζω δεν ειναι τυχαιο που πηηγες σε γιατρο.
    αφενος τους εχεις σε μεγαλυτερη υποληψη λογω του οτι θαυμαζεις την ιατρικη και αφετερου εχεις μεγαλο ζορι να εκφραστεις για το συγκεκριμενο θεμα και θα σου αρεσε η λυση του να παρεις ενα χαπακι και να σταματησει να σε ταλαιπωρει.
    δεν ξερω αν ενδεδειγμενη θα ηταν η δραματοθεραπεια, ξερω ομως οτι πρεπει με καποιον θεραπευτη να επεξεργαστεις το θεμα αυτο για να μπορεσεις να το διαχειριστεις.
    Last edited by Remedy; 16-10-2021 at 12:50.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    @Remedy ισως δε το εθεσα σωστα. Νομιζω εννοουσε οτι το θεμα δεν ειναι να κουκουλωσω τα "συμπτωματα" γιατι μπορει να το κανει. το θεμα ειναι να "δουλεψουμε" το προβλημα.

    Φαρμακο δεν θα επαιρνα καθολου ευκολα, ουτε θεωρω οτι χρηζω αγωγης. Και ουτε αυτος νομιζω το παει εκει. Αφενος η πρωτη μου προσεγγιση ηταν σε ψυχολογο. Αφετερου εχω τους γιατρους οντως σε μεγαλυτερη εκτιμηση. Σιγουρα μεροληπτω ως ενα βαθμο οντας και εγω του ιατρικου κλάδου. Αλλα θεωρω οτι ενας ψυχιατρος μπορει να το δει πιο ολοκληρωμενα. Αποσο ξερω οι ψυχολογοι δεν μπορουν καν να κανουν διαγνωση.

    Δραματοθεραπεια δεν θα εκανα ευκολα. Μου κανει λιγο.. δεν ξερω πως.. μου κανει λιγο ερασιτεχνικο. Δεν θα προσεγγιζα ετσι το θεατρο. Ακομα και αν ο σκοπος ειναι η θεραπεια και οχι το να γινεις ηθοποιος. Ουτε μαρεσει η ιδεα οτι πρεπει να εγκλιματιστω με αλλους 10 ασχετους που θα "δουλευουμε μαζι". Ψυχοθεραπευτικα για μενα δρα το μποξ.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    @Remedy ισως δε το εθεσα σωστα. Νομιζω εννοουσε οτι το θεμα δεν ειναι να κουκουλωσω τα "συμπτωματα" γιατι μπορει να το κανει. το θεμα ειναι να "δουλεψουμε" το προβλημα.

    Φαρμακο δεν θα επαιρνα καθολου ευκολα, ουτε θεωρω οτι χρηζω αγωγης. Και ουτε αυτος νομιζω το παει εκει. Αφενος η πρωτη μου προσεγγιση ηταν σε ψυχολογο. Αφετερου εχω τους γιατρους οντως σε μεγαλυτερη εκτιμηση. Σιγουρα μεροληπτω ως ενα βαθμο οντας και εγω του ιατρικου κλάδου. Αλλα θεωρω οτι ενας ψυχιατρος μπορει να το δει πιο ολοκληρωμενα. Αποσο ξερω οι ψυχολογοι δεν μπορουν καν να κανουν διαγνωση.

    Δραματοθεραπεια δεν θα εκανα ευκολα. Μου κανει λιγο.. δεν ξερω πως.. μου κανει λιγο ερασιτεχνικο. Δεν θα προσεγγιζα ετσι το θεατρο. Ακομα και αν ο σκοπος ειναι η θεραπεια και οχι το να γινεις ηθοποιος. Ουτε μαρεσει η ιδεα οτι πρεπει να εγκλιματιστω με αλλους 10 ασχετους που θα "δουλευουμε μαζι". Ψυχοθεραπευτικα για μενα δρα το μποξ.
    οχι. σε αυτο κανεις λαθος.
    το μποξ δρα σε σενα ΕΚΤΟΝΩΤΙΚΑ και οχι ψυχοθεραπευτικα. και παραλληλα σου δινει μια αισθηση αρρενωποτητας για το αλλο σου συμπλεγμα με την κρυφη σου ομοφυλοφιλια..
    δηλαδη, σου κουκουκλωνει τα προβληματα.
    καλο κανει σε αλλα. δεν λεω να το αφησεις, αλλα προς την ψυχοθεραπεια, δεν αποτελει κανενα βημα.
    δεν χρειαζεται να κανεις δραματοθεραπεια.
    μπορεις να κανεις ψυχοθεραπεια με συζητηση. αυτογνωσιας, ψυχοθεραπεια.
    ΕΑΝ ο γιατρος αυτος ειναι εκπαιδευμενος καισ την ψυχοθεραπεια και σου ταιριαξε, κανε μαζι του. αλλιως βρες καποιον αλλον.

    ο γιατρος ειναι πιο ολοκληρωμενος ΑΝ ειναι και εκπαιδευμενος ψυχοθεραπευτης.
    αλλιως, καλυπτει το θεμα της φαρμακευτικης αγωγης, που ο ψυχολογος δεν επιτρεπεται και δεν ξερει να κανει, αλλα δεν καλυπτει το κομματι της ψυχοθεραπειας που σε παρα πολλες περιπτωσεις ειναι αυτο που χρειαζεται...

    τυπικα, δεν κανει διαγνωση ο ψυχολογος.
    ξερει ομως ποτε εισαι για αγωγη και ποτε οχι. οταν δεν εισαι για αγωγη, ειναι αρμοδιοτητα του η θεραπεια σου...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    @Remedy
    To μποξ για μενα δρα πολλαπλα. Οντως με κανει και νιωθω πιο αρρενωπος. Βεβαια δεν λεει κατι απο μονο του. Ενας στο μποξ πχ δεν εχω την παραμικρη αμφιβολια οτι ειναι str8, αλλα μου φαινεται αποκρουστικος στη συμπεριφορα. Δεν θα θελα κατι τετοιο. Κι οντως μαρεσει αλλιως θα κανα κατι αλλο. Δρα εκτονωτικα γιατι εχεις νευρα; Σε εκτονωνει. Ομως το μποξ εχει μια δομημενη προπονηση. Δεν πας και βαρας εναν σακο μεχρι να νιωσεις καλυτερα. Δρα ψυχοθεραπευτικα γιατι σε οτι δυσκολο μου συμβαινει με εχει βαλει σε ενα προγραμμα. Οτι τωρα εχω προπονηση. Οταν εχασα τον μπαμπα μου ημουν χαλια αλλα ηταν το μοναδικο πραγμα που μου εδινε μια κανονικοτητα και συνεχιζα και δεν "χαθηκα" στη μαυριλα. Επισης οταν παλευεις με τον συμπαικτη σου αναπτυσσεις μια ωραια σχεση. Εχεις εναν ιδιοτυπο συντροφο. Και εχεις τη χαρα για μικρες και μεγαλυτερες νικες.

    O "δικος μου" ειναι εκπαιδευμενος, τουλαχιστον ετσι γραφει.. ελπιζω μη με κοροιδεύει :P Αλλα ουτε και ο ψυχολογος αν δεν κανει ειδικευση στην ψυχοθεραπεια ειναι καταλληλος. κοινως το βλεπω οτι ο ψυχιατρος μπορει να κανει τα παντα ενω ο ψυχολογος ενα κομματι. Και δεν μπορει να δωσει αγωγή επειδη κανει μια ειδικευση. Ενω ο ψυχιατρος μπορει να ειδικευτει στην ψυχαναλυση.Και το χειροτερο ολων ειναι οτι δεν κανουν διαγνωση.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    @Remedy
    To μποξ για μενα δρα πολλαπλα. Οντως με κανει και νιωθω πιο αρρενωπος. Βεβαια δεν λεει κατι απο μονο του. Ενας στο μποξ πχ δεν εχω την παραμικρη αμφιβολια οτι ειναι str8, αλλα μου φαινεται αποκρουστικος στη συμπεριφορα. Δεν θα θελα κατι τετοιο. Κι οντως μαρεσει αλλιως θα κανα κατι αλλο. Δρα εκτονωτικα γιατι εχεις νευρα; Σε εκτονωνει. Ομως το μποξ εχει μια δομημενη προπονηση. Δεν πας και βαρας εναν σακο μεχρι να νιωσεις καλυτερα. Δρα ψυχοθεραπευτικα γιατι σε οτι δυσκολο μου συμβαινει με εχει βαλει σε ενα προγραμμα. Οτι τωρα εχω προπονηση. Οταν εχασα τον μπαμπα μου ημουν χαλια αλλα ηταν το μοναδικο πραγμα που μου εδινε μια κανονικοτητα και συνεχιζα και δεν "χαθηκα" στη μαυριλα. Επισης οταν παλευεις με τον συμπαικτη σου αναπτυσσεις μια ωραια σχεση. Εχεις εναν ιδιοτυπο συντροφο. Και εχεις τη χαρα για μικρες και μεγαλυτερες νικες.

    O "δικος μου" ειναι εκπαιδευμενος, τουλαχιστον ετσι γραφει.. ελπιζω μη με κοροιδεύει :P Αλλα ουτε και ο ψυχολογος αν δεν κανει ειδικευση στην ψυχοθεραπεια ειναι καταλληλος. κοινως το βλεπω οτι ο ψυχιατρος μπορει να κανει τα παντα ενω ο ψυχολογος ενα κομματι. Και δεν μπορει να δωσει αγωγή επειδη κανει μια ειδικευση. Ενω ο ψυχιατρος μπορει να ειδικευτει στην ψυχαναλυση.Και το χειροτερο ολων ειναι οτι δεν κανουν διαγνωση.
    μα γι αυτο σου σου ειπα οτι το μποξ σου κανει καλο σε αλλα. δεν σου λυνει ομως το θεμα του γιατι εχεις αυτην την δυσλειτουργια με το θανατο του φιλου σου, απλα το κουκουλωνει δινοντας σουα υτην την κανονικοτητα, αυτην την εκτονωση, αυτην την δραστηριοτητα για τον ελευθερο χρονο σου, αλλα το προβλημα εινια εκει, γιατι ΔΕΝ ΤΟ ΑΚΟΥΜΠΑΣ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΑ.
    το ιδιο κανει με το προβλημα της κρυφης ομοφυλοφιλιας σου. σε φερνει σε επαφη με ωραιους ανδρες χωρις να στιγματιζεισαι, σου φιαχνει ενα δυνατο κορμι , ωστε μαζι με την μαχητικοτητα να δειχνεις προς τα εξω αρρενωπος και να μην αμφισβητει κανεις την σεξουαλικησ ου προτιμηση. να κρυβεσαι καλυτερα δηλαδη...,


    για τον ψυχ, εννοειται!!! γι αυτο λεω παντα ψυχολογος- ψυχοθεραπευτης και οχι απλα ψυχολογος. ο καθενας που εχει ενα πτυχιο ψυχολογιας δεν μπορει να κανει ψυχοθεραπεια αν δεν εκπαιδευτει γι αυτο κι αν δεν εχει θεραπευθει ο ιδιος... ενα σωρο ψυχολογοι εχουν κανει αυτες τις σπουδες γιατι εχουν οι ιδιοι προβληματα και θελουν να τα διερευνησουν, δεν εχουν αποθεραπευθει ομως, ουτε ειναι σε θεση να θεραπευσουν αλλους...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μα γι αυτο σου σου ειπα οτι το μποξ σου κανει καλο σε αλλα. δεν σου λυνει ομως το θεμα του γιατι εχεις αυτην την δυσλειτουργια με το θανατο του φιλου σου, απλα το κουκουλωνει δινοντας σουα υτην την κανονικοτητα, αυτην την εκτονωση, αυτην την δραστηριοτητα για τον ελευθερο χρονο σου, αλλα το προβλημα εινια εκει, γιατι ΔΕΝ ΤΟ ΑΚΟΥΜΠΑΣ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΑ.
    το ιδιο κανει με το προβλημα της κρυφης ομοφυλοφιλιας σου. σε φερνει σε επαφη με ωραιους ανδρες χωρις να στιγματιζεισαι, σου φιαχνει ενα δυνατο κορμι , ωστε μαζι με την μαχητικοτητα να δειχνεις προς τα εξω αρρενωπος και να μην αμφισβητει κανεις την σεξουαλικησ ου προτιμηση. να κρυβεσαι καλυτερα δηλαδη...,


    για τον ψυχ, εννοειται!!! γι αυτο λεω παντα ψυχολογος- ψυχοθεραπευτης και οχι απλα ψυχολογος. ο καθενας που εχει ενα πτυχιο ψυχολογιας δεν μπορει να κανει ψυχοθεραπεια αν δεν εκπαιδευτει γι αυτο κι αν δεν εχει θεραπευθει ο ιδιος... ενα σωρο ψυχολογοι εχουν κανει αυτες τις σπουδες γιατι εχουν οι ιδιοι προβληματα και θελουν να τα διερευνησουν, δεν εχουν αποθεραπευθει ομως, ουτε ειναι σε θεση να θεραπευσουν αλλους...
    Που ναι οι ωραιοι αντρες; :P Εκτος απο εναν νοστιμο που υπαρχει, γενικα δεεεεν. Οχι οτι ειναι ασχημοι, απλα δεν ειναι κινητρο.
    Δεν νομιζω οτι κανω το μποξ για να κρυβομαι. Θα μπορουσα να κανω και αλλο αθλημα. Το κροσφιτ το βρισκω μια χαρα "αντρικο" πχ.
    Ουτως η αλλως νομιζω οι επειδη δεν μεχουν δει με γυναικα σκεφτονται διαφορα. Δεν πιστευω θα λενε α αυτος παει μποξ αποκλειεται να ναι γκει.

    Δεν θεωρω κακους τους ψυχολογους. Και η μανα μου ειναι και ξερει πολλα, ακομα και για φαρμακα εχουν γνωση αλλο που δεν δινουν. Απα νιωθω πιο ασφαλης να ναι γιατρος.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Που ναι οι ωραιοι αντρες; :P Εκτος απο εναν νοστιμο που υπαρχει, γενικα δεεεεν. Οχι οτι ειναι ασχημοι, απλα δεν ειναι κινητρο.
    Δεν νομιζω οτι κανω το μποξ για να κρυβομαι. Θα μπορουσα να κανω και αλλο αθλημα. Το κροσφιτ το βρισκω μια χαρα "αντρικο" πχ.
    Ουτως η αλλως νομιζω οι επειδη δεν μεχουν δει με γυναικα σκεφτονται διαφορα. Δεν πιστευω θα λενε α αυτος παει μποξ αποκλειεται να ναι γκει.

    Δεν θεωρω κακους τους ψυχολογους. Και η μανα μου ειναι και ξερει πολλα, ακομα και για φαρμακα εχουν γνωση αλλο που δεν δινουν. Απα νιωθω πιο ασφαλης να ναι γιατρος.
    δεν εχει σημασια αν ειναι μοντελα..
    σημασια για εσενα εχει οτι εχεις σωματικη και συναισθηματικη επαφη μαζι τους, χωρις να στιγματιζεσαι οτι ειναι κατι σεξουαλικο, επειδη τυχαινει να εισαι γκει...
    το κρος φιτ, δενε χει σωματικη επαφη με αλλους...

    δεν εχει σημασια αν λενε "εαποκλειεται". κανεις δεν "αποκλειεται". ΕΣΥ εχεις την αισθηση μιας παραπανω αρρενωποτητας και παραλληλα εχεις ελευθεραα ομοφυλε σχεσεις χωρις να σε κοιτανε με μισο αμτι οι ομοφοβικοι..

    το ξερω οτι εξρουν καποια πραγματα για φαρμακα.και μπορουν και να δωσουν καποια που δεν χρειαζονται συνταγογραφηση. δεν εξρουνομως ΠΟΛΛΑ για τα "δυσκολα" φαρμακα και ουτε δοσολογιες κλπ..

    η μανα σου ειναι εκπαιδευμενη ψυχοθεραπευτρια, ή εχει πτυχιο ψυχολογιας χωρις παραπανω εκπαιδευση;

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    @Remedy στεκει αυτο, αλλα αν δεν μπορουσα να ειχα αντρα αλλιως. Εχω τον φιλο μου. Αν δεν ηθελα τον φιλο μου μπορουσα να ειχα παρα πολλες επιλογες σε apps. Το να παιζω μποξ για να "καυλαντιζω" δεν μου λεει κατι. Σαν τις 50 αποχρωσεις του γκρι. Δεν ειναι ουτε ταινια ουτε τσοντα.

    Το 2ο το αποκλειεται, εχεις ενα δικιο

    Η μανα μου εχει ειδικευση στην εγκληματολογια, δεν εχει ασχοληθει ποτε με το κομματι της ψυχοθεραπειας. Ξερω οτι εχει κανει σεμιναρια, αλλα νομιζω επειδη της αρεσει να ενημερωνεται, δεν εχει ποτε εμπλακει ενεργα.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Εχασα κάποιον πριν 21 χρόνια...21 χρόνια πονάει το ίδιο.Κια επειδη εφυγε από κάποια αρρωστια σκεφτομαι οτι ολη η αρρωστοφοβία μου ξεκινάει από εκει.Τα πρωτα χρόνια ηταν πολυ πολύ χειροτερα.Τωρα πλεον εχω μαθει να αποφευγω να το σκεφτομαι .Δεν το εχω συζητησει με κανεναν ουτε θελω...ουτε μπορω. Δεν τον εχω δει ποτε στον υπνο μου και αυτο με ποναει ακομα περισσοτερο.21 χρονια μετα καποιες φορες νομιζω οτι δεν μπορω να φερω στη μνηνη μου το προσωπο του...αυτο με τσακιζει.Αλλα εχω αποδεχτει οτι ο θανατος ειναι μερος τη ζωης και συνεχιζω.Κατα τ αλλα ...προσδοκώ ανασταση νεκρών.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by nicolina View Post
    Εχασα κάποιον πριν 21 χρόνια...21 χρόνια πονάει το ίδιο.Κια επειδη εφυγε από κάποια αρρωστια σκεφτομαι οτι ολη η αρρωστοφοβία μου ξεκινάει από εκει.Τα πρωτα χρόνια ηταν πολυ πολύ χειροτερα.Τωρα πλεον εχω μαθει να αποφευγω να το σκεφτομαι .Δεν το εχω συζητησει με κανεναν ουτε θελω...ουτε μπορω. Δεν τον εχω δει ποτε στον υπνο μου και αυτο με ποναει ακομα περισσοτερο.21 χρονια μετα καποιες φορες νομιζω οτι δεν μπορω να φερω στη μνηνη μου το προσωπο του...αυτο με τσακιζει.Αλλα εχω αποδεχτει οτι ο θανατος ειναι μερος τη ζωης και συνεχιζω.Κατα τ αλλα ...προσδοκώ ανασταση νεκρών.
    Να ξερες πως σε καταλαβαινω. Ο φιλος μου τουλαχιστον δεν ταλαιπωρθηκε, μια κι εξω. Το προσωπο του δεν θα το ξεχασω ποτε, τον θυμαμαι με αιμα και ανοικτα ματια. Εκεινες τις μερες το ειχα ξεχασει, δεν ημουν καλα. Αλλα το θυμαμαι σαν να ταν χτες. Μαθαμε στη σχολη οτι στο τραυμα οι θανατοι εμφανιζουν 3 αιχμες (αυξηση θανατων). 1 αμεσως τη στιγμη του τραυματος οπου καμια βοηθεια δεν θα προσφερει τιποτα, 2 μια ωρα μετα και 3 ενα μηνα περιπου μετα. Ο φιλος μου ηταν στο 1. Ο 100στος νεκρός στο Μάτι ήταν στην 3η κορυφή.

    Οσο για την ασθενεια.. δεν εχιε νοημα να φοβομαστε τον ισκιο μας.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. NA TO ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ Η' OXI?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 11-03-2016, 01:37
  2. Σκέφτομαι...
    By WhyAlwaysMe? in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 1735
    Last Post: 21-02-2016, 22:42
  3. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΑ
    By ΜΑΡΙΛΟΥ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 06-12-2010, 02:07
  4. ΨΥΧΟΛΟΓΟ Η ΨΥΧΟΛΟΓΟ-ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ ?
    By Antonios in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 3
    Last Post: 30-12-2009, 21:45
  5. Σκέφτομαι...
    By flirim in forum Παχυσαρκία
    Replies: 81
    Last Post: 28-01-2009, 14:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •