Έφαγα άκυρο??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1

    Έφαγα άκυρο για άλλη μια φορά

    Γειά σας! Καιρό είχα να γράψω στο φόρουμ και δυστυχώς να που ξαναχρειαστηκε.
    Εχθές ήταν μια πολύ ευτυχισμένη μέρα για μένα μιας και κατόρθωσα να πάρω επιτέλους ένα λαικ από ένα όμορφο παιδί σε σάιτ γνωριμιών και με την κουβέντα ανταλλάξαμε μέχρι και τηλέφωνα. Μιλήσαμε κιόλας, άκουσα την φωνή του... Ένιωσα για λίγο έναν έρωτα...
    Σήμερα όμως είναι εξαφανισμένος. Μιλήσαμε λίγο το πρωί με μηνύματα και τώρα δεν μου απαντάει καθόλου και όποτε τον παίρνω τηλέφωνο μου λέει ότι μιλάει...

    Μάλλον με μπλόκαρε. Και δεν ξέρω γιατί. Πριν λίγες στιγμές πήγα να αυτοκτονήσω από την απογοήτευση αλλά δεν είχα το κουράγιο. Δεν είχα ποτέ μου μια ερωτική σχέση. Πάντα θα ήθελα μια ερωτική σχέση. Απογοήτευση ξανά... Μια ζωή απογοήτευση...
    Last edited by Χάλια Μαύρα; 20-09-2021 at 00:01.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,088
    Αν είχαμε αυτοκτονήσει όσοι έχουμε φάει άκυρο σε σάιτ γνωριμιών δεν θα είχε μείνει άνθρωπος. Καλύτερα να ζητήσεις βοήθεια από ειδικό εφόσον σου δημιουργεί τέτοια απογοήτευση η γνωριμία μιας μέρας. Κι εγώ έτσι ήμουν, όχι να θέλω να αυτοκτονήσω αλλά ήμουν χάλια. Αλλά τότε που ήμουν έτσι δεν ήμουν καθόλου καλά και είχα ξεκινήσει αγωγή και ήρθα στα ίσια μου ( για αγχωδη κατάθλιψη). Βοήθησε κι η ψυχοθεραπεία.

  3. #3
    Βλέπω ανίκανους ειδικούς εδώ και τρία με τέσσερα χρόνια και δεν με έχουν βοηθήσει σχεδόν καθόλου. Παίρνω φάρμακα για σχιζοφρένεια, για κατάθλιψη, βαρέθηκα αυτήν την ζωή. Δεν έχω φίλους πέραν μερικών γνωστών, δεν μπορώ να εργαστώ, νιώθω ανικανότητα, νιώθω κόμπλεξ με τον εαυτό μου, στα 23 μου μόνο έναν άνθρωπο φίλησα ... Βαρέθηκα να τα καταπίνω όλα ρε γαμωτο! Δεν αξίζει αυτή η ζωή

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,088
    Αυτές είναι αντικειμενικές δυσκολίες. Θέλει καθημερινή προσπάθεια. Μην τα παρατάς. Ποιο είναι το συγκεκριμένο παράπονο από τον γιατρό σου;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Χάλια Μαύρα View Post
    Βλέπω ανίκανους ειδικούς εδώ και τρία με τέσσερα χρόνια και δεν με έχουν βοηθήσει σχεδόν καθόλου. Παίρνω φάρμακα για σχιζοφρένεια, για κατάθλιψη, βαρέθηκα αυτήν την ζωή. Δεν έχω φίλους πέραν μερικών γνωστών, δεν μπορώ να εργαστώ, νιώθω ανικανότητα, νιώθω κόμπλεξ με τον εαυτό μου, στα 23 μου μόνο έναν άνθρωπο φίλησα ... Βαρέθηκα να τα καταπίνω όλα ρε γαμωτο! Δεν αξίζει αυτή η ζωή
    Επειδή είμαι χρονια σε σάιτ γνωριμιων θα σου πω τα εξής.Αρχικα μπορεί να μη θελετε τα ιδια και να το αντιληφθηκε.Μπορει να είπες κατι που δε του αρεσε,μπορει να ένιωσε πίεση.Μη ξεχναμε όμως ότι έχουμε να κάνουμε με αγνώστους ανθρώπους και δε ξερεις τι μπορει να κουβαλανε μεσα τους.Το πιο απλο θα σου πω,μπορει απλά να καυλαντιζει για να παίρνει επιβεβαιώση,ή μπορεί κάτι να συνέβη δικο του και να μην ηθελε παραπάνω επικοινωνία.Οπως και να χει και εχω φάει και έχω ρίξει μπλοκ με άτομα που μίλησα είναι μεσα στο παιχνιδι.Μην απογοήτευεσαι.Αυτα συμβαίνουν.Επισης επειδή παιζουν πολλα φεικ προφίλ ζητα φωτογραφίες ή βίντεο κλήση για να επαληθεύσεις οτι είναι αυτός που μιλας.Ελπιζω την επόμενη φορα να έχεις τη τυχη με το μέρος σου
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  6. #6
    Με παρακολουθεί ένας ψυχίατρος και μία ψυχολόγος (βασικά πολλοί ψυχολόγοι με έχουν παρακολουθήσει ως τώρα). Η ψυχολόγος δεν με βοηθάει καθόλου όπως και όλες οι προηγούμενες, μόνο θεωρίες είναι. Ο ψυχίατρος είναι λίγο απόμακρος και ψυχρός μαζί μου, διστάζω να τον πάρω τηλέφωνο να του πω το πρόβλημα μου...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,088
    Quote Originally Posted by Χάλια Μαύρα View Post
    Με παρακολουθεί ένας ψυχίατρος και μία ψυχολόγος (βασικά πολλοί ψυχολόγοι με έχουν παρακολουθήσει ως τώρα). Η ψυχολόγος δεν με βοηθάει καθόλου όπως και όλες οι προηγούμενες, μόνο θεωρίες είναι. Ο ψυχίατρος είναι λίγο απόμακρος και ψυχρός μαζί μου, διστάζω να τον πάρω τηλέφωνο να του πω το πρόβλημα μου...
    Κάθε πότε πηγαίνεις στη ψυχολόγο; Πόσα πληρώνεις; Κανένα πρόβλημα δεν λύνεται από το τηλέφωνο, είναι μόνο για τα επείγοντα. Αλλά αν διστάζεις ακόμα και για τα σοβαρά είναι πρόβλημα που πρέπει να το συζητήσετε

  8. #8
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Κάθε πότε πηγαίνεις στη ψυχολόγο; Πόσα πληρώνεις; Κανένα πρόβλημα δεν λύνεται από το τηλέφωνο, είναι μόνο για τα επείγοντα. Αλλά αν διστάζεις ακόμα και για τα σοβαρά είναι πρόβλημα που πρέπει να το συζητήσετε
    Δεν πληρώνω, είναι της σχολής μου. Πηγαίνω κάθε δύο εβδομάδες.

  9. #9
    Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    42
    Quote Originally Posted by Χάλια Μαύρα View Post
    Με παρακολουθεί ένας ψυχίατρος και μία ψυχολόγος (βασικά πολλοί ψυχολόγοι με έχουν παρακολουθήσει ως τώρα). Η ψυχολόγος δεν με βοηθάει καθόλου όπως και όλες οι προηγούμενες, μόνο θεωρίες είναι. Ο ψυχίατρος είναι λίγο απόμακρος και ψυχρός μαζί μου, διστάζω να τον πάρω τηλέφωνο να του πω το πρόβλημα μου...
    Υπάρχει ένα σάιτ που ονομάζεται my happy self που μπορείς να κανείς δωρεάν την πρώτη συνέδρια και στην πορεία σου προτείνουν αυτοί έναν ειδικό ψυχολόγο που έχει ειδίκευση στο πρόβλημα που αντιμετωπίζεις

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    242
    Ρε συ Χάλια Μαύρα άραξε λίγο...μια φορά μιλήσατε σε ένα σαιτ γνωριμιών...πότε πρόλαβες και τον ερωτεύτηκες; Νομίζω πως ο λόγος που απογοητεύεσαι τόσο πολύ είναι επειδή θες να ζήσεις την εμπειρία του έρωτα και της αγάπης και όταν βλέπεις ό,τι κάτι πάει να γίνει το εξιδανικεύεις και πετάς στα ουράνια, κάνεις μόνη σου σχέδια και στη πρώτη στιγμή που θα δεις πως κάτι δεν λειτουργεί απογοητεύεσαι και προσγειώνεσαι απότομα, γιατί είχες πολλές προσδοκίες. Μην πιέζεις καταστάσεις, άσε τα πράγματα να κυλήσουν ομαλά. Είσαι αρκετά νέα ακόμη. Αυτό το ερωτεύομαι που ο άλλος μου δίνει λίγη σημασία ή είναι ευγενικός μαζί μου, ανασφάλεια μου βγάζει. Στην ουσία ούτε καν τον ερωτεύτηκες, απλά ενθουσιάστηκες υπερβολικά και ένιωσες πως επιτέλους ήρθε η στιγμή που θα ζήσεις έναν έρωτα, γι' αυτό και το πήρες κατάκαρδα, από ανασφάλεια και έλλειψη εμπειριών.

  11. #11
    Γειά σας και ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Επικοινώνησα με μια ψυχολόγο από το σάιτ που μου είπε ο/η kopel και παρότι μιλήσαμε 45 λεπτά δεν είπα ουσιαστικά ούτε τα μισά από τα θέματα μου. Μου είπε κιόλας ότι ίσως να μην με αναλάβουν γιατί με βλέπει ήδη ψυχίατρος.
    Σήμερα είχα καινούργιο ραντεβού με κάποιον που γνώρισα στο ίντερνετ. Θα συναντιομασταν το απόγευμα μια συγκεκριμένη ώρα σε ένα σημείο. Περίμενα 20-25 λεπτά, του έστειλα μήνυμα αν θα έρθει και δεν μου απάντησε. Έφυγα και πήγα σε έναν φίλο μου...

    Καμιά ώρα μετά βλέπω μήνυμα (στο σάιτ γνωριμιών) από αυτόν να λέει ότι τώρα ξεκινάει γιατί άργησε να έρθει ο πατέρας του με το αυτοκίνητο (έτσι κατάλαβα...). Του εξήγησα ότι τώρα έπινα καφέ στον φίλο και θα ήταν αγένεια να φύγω αμέσως, οπότε του ζησα να μου δώσει ένα μισάωρο. Το κανονίσαμε για τις 19:00. Περίμενα πάλι κανένα μισάωρο χωρίς να τον βλέπω. Μου στέλνει μήνυμα ότι έφτασε. Ρωτάω "πού είναι"; Λέει "απέναντι στο σαντουιτσαδικο". Πάω απέναντι να δω, κανένας, κάτι άσχετοι. Μου στέλνει μήνυμα "με βλέπεις;" και εγώ απαντάω "όχι, εσύ;" Και τότε σε μια στιγμή διέγραψε το προφίλ του. Ο τύπος απλά εξαφανίστηκε από το σάιτ, από τις συζητήσεις μου.

    Ανησύχησα ότι μπορεί να ήταν όλο αυτό μια φάρσα ή και κάτι χειρότερο και έφυγα κοιτώντας πότε πότε πίσω από την πλάτη μου μην τυχόν με ακολουθεί κανείς. Κάνα πεντάλεπτο μετά (λιγότερο) με παίρνει κάποιος τηλέφωνο από απόκρυψη. Δεν το σήκωσα. Τώρα δεν μπορώ να καταλάβω... Είναι δυνατόν να ήταν αυτός; Και αν ναι, πώς βρήκε το τηλέφωνο μου;

    Να πω ότι καθώς περίμενα αυτόν συναντήθηκα τελείως τυχαία και με μια ενοχλητική που είχα να την δω μήνες, μπορεί και χρόνο, και την οποία την έχω μπλοκαρισμένη στο κινητό. Λέτε αυτή να ήταν;

    Ειδάλλως θα πρέπει να ανησυχώ...

    Τέλος πάντων, τέρμα αυτά τα ηλίθια σάιτ. Τα προφίλ είναι όλα ψεύτικα και έπαψα να ελπίζω ότι θα βρω από εκεί σύντροφό.

    Σε λίγες μέρες ξεκινάει το ΙΕΚ και ίσως εκεί να γνωρίσω άτομα που να με ενδιαφέρουν και να τους ενδιαφέρω

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Χάλια Μαύρα View Post
    Γειά σας και ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Επικοινώνησα με μια ψυχολόγο από το σάιτ που μου είπε ο/η kopel και παρότι μιλήσαμε 45 λεπτά δεν είπα ουσιαστικά ούτε τα μισά από τα θέματα μου. Μου είπε κιόλας ότι ίσως να μην με αναλάβουν γιατί με βλέπει ήδη ψυχίατρος.
    Σήμερα είχα καινούργιο ραντεβού με κάποιον που γνώρισα στο ίντερνετ. Θα συναντιομασταν το απόγευμα μια συγκεκριμένη ώρα σε ένα σημείο. Περίμενα 20-25 λεπτά, του έστειλα μήνυμα αν θα έρθει και δεν μου απάντησε. Έφυγα και πήγα σε έναν φίλο μου...

    Καμιά ώρα μετά βλέπω μήνυμα (στο σάιτ γνωριμιών) από αυτόν να λέει ότι τώρα ξεκινάει γιατί άργησε να έρθει ο πατέρας του με το αυτοκίνητο (έτσι κατάλαβα...). Του εξήγησα ότι τώρα έπινα καφέ στον φίλο και θα ήταν αγένεια να φύγω αμέσως, οπότε του ζησα να μου δώσει ένα μισάωρο. Το κανονίσαμε για τις 19:00. Περίμενα πάλι κανένα μισάωρο χωρίς να τον βλέπω. Μου στέλνει μήνυμα ότι έφτασε. Ρωτάω "πού είναι"; Λέει "απέναντι στο σαντουιτσαδικο". Πάω απέναντι να δω, κανένας, κάτι άσχετοι. Μου στέλνει μήνυμα "με βλέπεις;" και εγώ απαντάω "όχι, εσύ;" Και τότε σε μια στιγμή διέγραψε το προφίλ του. Ο τύπος απλά εξαφανίστηκε από το σάιτ, από τις συζητήσεις μου.

    Ανησύχησα ότι μπορεί να ήταν όλο αυτό μια φάρσα ή και κάτι χειρότερο και έφυγα κοιτώντας πότε πότε πίσω από την πλάτη μου μην τυχόν με ακολουθεί κανείς. Κάνα πεντάλεπτο μετά (λιγότερο) με παίρνει κάποιος τηλέφωνο από απόκρυψη. Δεν το σήκωσα. Τώρα δεν μπορώ να καταλάβω... Είναι δυνατόν να ήταν αυτός; Και αν ναι, πώς βρήκε το τηλέφωνο μου;

    Να πω ότι καθώς περίμενα αυτόν συναντήθηκα τελείως τυχαία και με μια ενοχλητική που είχα να την δω μήνες, μπορεί και χρόνο, και την οποία την έχω μπλοκαρισμένη στο κινητό. Λέτε αυτή να ήταν;

    Ειδάλλως θα πρέπει να ανησυχώ...

    Τέλος πάντων, τέρμα αυτά τα ηλίθια σάιτ. Τα προφίλ είναι όλα ψεύτικα και έπαψα να ελπίζω ότι θα βρω από εκεί σύντροφό.

    Σε λίγες μέρες ξεκινάει το ΙΕΚ και ίσως εκεί να γνωρίσω άτομα που να με ενδιαφέρουν και να τους ενδιαφέρω
    Δεν φταιει πουθενα το σάιτ,εχω κανει και γνωριμιες απο εκει και σχεσεις.Ηθελες να βγεις με ανθρωπο που δεν ειχες ανταλλαξει τηλέφωνα ή σοσιαλ;;;Εισαι πολυ λαθος.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  13. #13
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Δεν φταιει πουθενα το σάιτ,εχω κανει και γνωριμιες απο εκει και σχεσεις.Ηθελες να βγεις με ανθρωπο που δεν ειχες ανταλλαξει τηλέφωνα ή σοσιαλ;;;Εισαι πολυ λαθος.
    Το ξέρω. Αλλά ήμουν τόσο μες την απελπισία που το έκανα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Χάλια Μαύρα View Post
    Το ξέρω. Αλλά ήμουν τόσο μες την απελπισία που το έκανα.
    Ναι αλλα ετσι μπορει η γνωριμία να γίνει επικίνδυνη.Πρεπει να επιβεβαιώσουμε οτι το προσωπο που μιλαμε ειναι αληθινο και μετα να επιδιώξουμε συνάντηση και παντα κάπου με κόσμο
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Similar Threads

  1. Τι ΔΕΝ έφαγα σήμερα
    By Sethunya in forum Παχυσαρκία
    Replies: 31
    Last Post: 06-11-2017, 17:18
  2. Εφαγα αλλα γουσταρα
    By Good in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 8
    Last Post: 21-04-2016, 01:19
  3. ΤΙ ΘΑ ΦΑΩ - ΤΙ ΕΦΑΓΑ;
    By popcorn in forum Διατροφή, Fitness-Ασκηση
    Replies: 13
    Last Post: 22-12-2014, 15:09
  4. Τί έφαγα σήμερα!
    By fuxia in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 89
    Last Post: 29-11-2010, 22:15
  5. Replies: 179
    Last Post: 25-02-2010, 18:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •