Πήγα σε ξεματιαστρα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    133

    Πήγα σε ξεματιαστρα

    Εδώ και καιρό δεν μου πάει τίποτα καλά, νιώθω μια αρνητική ενέργεια να με περιβάλλει,, εε και γω πάνω στον πανικό μου πήγα να με ξεματιασουν. Δεν ξέρω, είχα ανάγκη να σκεφτώ ότι ίσως με αυτό τον τροπο θα γίνουν καλά πράγματα στη ζωή μου. δεν ξέρω αν πέτυχε ή θέλει καιρό, πάντως οι φοβιες μου μεγαλωσαν.
    Αυτές πως φευγουν;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    ειναι τερατολογιες για το αν η ζωη ενος ανθρωπου δεν βαινει καλως, οτι καποιο ματι υπαρχει... καποιος που τον μελεταει η κατι σχετιο, εγω το μονο που εχω να σε πω ειναι οτι μονο η πιστη στον αληθινο θεο, φερνει αισιοδοξια, θετικη ενεργεια και ελπιδα... ολα τα αλλα στρεφουν τον ανθρωπο μακρια και τον τρωνε... απλα στρεψου προς τον Χριστο, αυτος ειναι η ελπιδα, το φως και η σωτηρια.... το σχολιο μου απευθυνεται κυριως ατομικα, σε βιαστικα ατομα που θα πεσουν να γραψουν λογους αντιρρησιας και τα σχετικα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by menis_644 View Post
    ειναι τερατολογιες για το αν η ζωη ενος ανθρωπου δεν βαινει καλως, οτι καποιο ματι υπαρχει... καποιος που τον μελεταει η κατι σχετιο, εγω το μονο που εχω να σε πω ειναι οτι μονο η πιστη στον αληθινο θεο, φερνει αισιοδοξια, θετικη ενεργεια και ελπιδα... ολα τα αλλα στρεφουν τον ανθρωπο μακρια και τον τρωνε... απλα στρεψου προς τον Χριστο, αυτος ειναι η ελπιδα, το φως και η σωτηρια.... το σχολιο μου απευθυνεται κυριως ατομικα, σε βιαστικα ατομα που θα πεσουν να γραψουν λογους αντιρρησιας και τα σχετικα
    Τρολαρεις Ε? Πες μου ότι απλά τρολαρεις.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Τρολαρεις Ε? Πες μου ότι απλά τρολαρεις.
    (σσσσσσσ, δεν τρολαρει... παμε να φυγουμε τωρα που δεν βλεπουν. ασε να μαλλιτραβηχτει το παπαδαριο με τις ξεματιαστρες... μετα λεμε που ξεφυτρωσαν τοσοι ψεκ... ο σκοταδισμος ειναι το φυτωριο των απανταχου ψεκ.. )

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    (σσσσσσσ, δεν τρολαρει... παμε να φυγουμε τωρα που δεν βλεπουν. ασε να μαλλιτραβηχτει το παπαδαριο με τις ξεματιαστρες... μετα λεμε που ξεφυτρωσαν τοσοι ψεκ... ο σκοταδισμος ειναι το φυτωριο των απανταχου ψεκ.. )
    Πόσο δίκιο έχεις.... Μα πόσο δίκιο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    133
    Εγώ δυστυχώς πιστεύω. Δεν ξέρω γιατί αλλά πιστευω. Δεν μου αρέσει να με κοροϊδεύουν γι αυτό. Πολλοί πιστεύουν στο ματι και πολλοί ξεματιαζονται. Είμαι και θρησκευόμενη και η εκκλησία μας πιστεύει στο ματι. Δε πιστεύω ότι κάνω κακο σε κανέναν.
    Πχ Κάθε φορά που βάζω κάτι στο ΙΝΣΤΑΓΚΡΑΜ κάτι συμβαίνει και νιώθω χάλια. καθε μα καθε φορα οποτε αναγκαζομαι να τις σβηνω. Δεν ειναι τυχαίο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Quote Originally Posted by Meli-meli View Post
    Εγώ δυστυχώς πιστεύω. Δεν ξέρω γιατί αλλά πιστευω. Δεν μου αρέσει να με κοροϊδεύουν γι αυτό. Πολλοί πιστεύουν στο ματι και πολλοί ξεματιαζονται. Είμαι και θρησκευόμενη και η εκκλησία μας πιστεύει στο ματι. Δε πιστεύω ότι κάνω κακο σε κανέναν.
    Πχ Κάθε φορά που βάζω κάτι στο ΙΝΣΤΑΓΚΡΑΜ κάτι συμβαίνει και νιώθω χάλια. καθε μα καθε φορα οποτε αναγκαζομαι να τις σβηνω. Δεν ειναι τυχαίο.
    Όχι δεν είναι τυχαίο!
    Πιστεύω έχεις μια πολύ ανεπτυγμένη ψυχή που το αισθάνεσαι όταν σου λέει κάτι. Πρέπει να εισαι και πολύ διαισθητική
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    "Δεν ξέρω γιατί πιστεύω αλλά πιστεύω "

    (facepalm)

    Νταξ, αρκετο ίντερνετ για σήμερα, παω για ύπνο, και αν είναι να διαβάζω τέτοια ελπίζω να μην ξυπνησω ποτέ.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Meli-meli View Post
    Εγώ δυστυχώς πιστεύω. Δεν ξέρω γιατί αλλά πιστευω. Δεν μου αρέσει να με κοροϊδεύουν γι αυτό. Πολλοί πιστεύουν στο ματι και πολλοί ξεματιαζονται. Είμαι και θρησκευόμενη και η εκκλησία μας πιστεύει στο ματι. Δε πιστεύω ότι κάνω κακο σε κανέναν.
    Πχ Κάθε φορά που βάζω κάτι στο ΙΝΣΤΑΓΚΡΑΜ κάτι συμβαίνει και νιώθω χάλια. καθε μα καθε φορα οποτε αναγκαζομαι να τις σβηνω. Δεν ειναι τυχαίο.
    το να λες "δεν μ αρεσει να με κοροιδευουν, γι αυτο πιστευω στο ματι", ειναι αντιφαση και παραλογισμος....
    δεν κανεις κακο σε κανεναν αλλον, εκτος απο τον εαυτο σου.
    αν αυτα που πιστευεις ίσχυαν, δεν θα ειχες ψυχολογικα προβληματα. θα στα ειχαν λυσει οι παπαδες και οι ξεματιαστρες... δεν βλεπω τιποτε λυμμενο.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Meli-meli;1176264[QUOTE
    ]Εγώ δυστυχώς πιστεύω. Δεν ξέρω γιατί αλλά πιστευω. Δεν μου αρέσει να με κοροϊδεύουν γι αυτό.
    Στο χερι σου ειναι να μην τους επιτρεπεις !

    Πολλοί πιστεύουν στο ματι και πολλοί ξεματιαζονται. Είμαι και θρησκευόμενη και η εκκλησία μας πιστεύει στο ματι.
    Αλλο το ενα και αλλο το αλλο και καλο ειναι να διαβασεις τι λεει η εκκλησια για την βασκανια και πως την αντιμετωπιζει για να μην εχεις καποια λανθασμενη αποψη .


    Δε πιστεύω ότι κάνω κακο σε κανέναν.
    Πχ Κάθε φορά που βάζω κάτι στο ΙΝΣΤΑΓΚΡΑΜ κάτι συμβαίνει και νιώθω χάλια. καθε μα καθε φορα οποτε αναγκαζομαι να τις σβηνω. Δεν ειναι τυχαίο.
    Δεν ειναι ετσι και δεν εχει καμια σχεση αυτο που λες ..Αυτη ειναι μια εμμονη που σου εχει κολλησει .Δηλαδη ολοι αυτοι που ποσταρουν τι ειναι ματιασμενοι ?
    Και ποιος ο λογος να σε ¨ματιαζουν ¨?
    Θελεις να πεις οτι σε ζηλευουν που περνας καλα ή που εχεις καποια αλφα εμφανιση ?

    Ενταξει αυτος ειναι παραλογισμος και μαλλον δεν ξερεις να αξιολογεις τα αιτια αυτων που σου συμβαινουν ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Στο χερι σου ειναι να μην τους επιτρεπεις ! ..
    Πως θα το καταφέρει αυτό? Πχ με μενα που εγω ξεκάθαρα την κοροϊδεύω?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Πως θα το καταφέρει αυτό? Πχ με μενα που εγω ξεκάθαρα την κοροϊδεύω?
    Αν κοροϊδεύεις ενα άτομο το οποιο ο ψυχισμός του ειναι ευάλωτος και μοιράζεται ενα προβληματισμο του ποιος λες να εκτιθεται εσυ ή αυτος ?
    ή νομιζεις οτι καποιοι που ειρωνευονται ειναι σε καλυτερη κατασταση ?

    Οποτε τι βαση να δωσεις στα λεγομενα τετοιων ανθρωπων ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αν κοροϊδεύεις ενα άτομο το οποιο ο ψυχισμός του ειναι ευάλωτος και μοιράζεται ενα προβληματισμο του ποιος λες να εκτιθεται εσυ ή αυτος ?
    ή νομιζεις οτι καποιοι που ειρωνευονται ειναι σε καλυτερη κατασταση ?

    Οποτε τι βαση να δωσεις στα λεγομενα τετοιων ανθρωπων ...
    Είναι μερικές περιπτώσεις που ειλικρινά λεω χαλαλι ακόμη και αν τα λουστώ αυτά που λεω.

    Θελω να καταλάβεις εδω τι ακριβώς κοροϊδεύω, οχι την κατάσταση ενός ατόμου αλλά τους αιολους ισχυρισμούς του.

    Εξάλλου όπως σωστά λες όλοι εδώ έχουμε τα θέματα μας.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Είναι μερικές περιπτώσεις που ειλικρινά λεω χαλαλι ακόμη και αν τα λουστώ αυτά που λεω.

    Θελω να καταλάβεις εδω τι ακριβώς κοροϊδεύω, οχι την κατάσταση ενός ατόμου αλλά τους αιολους ισχυρισμούς του.

    Εξάλλου όπως σωστά λες όλοι εδώ έχουμε τα θέματα μας.
    Για εμενα το ιδιο ειναι εφοσον η κατσταση του ατομου τον οδηγει σε κατι τετοιο ..ας μην παιζουμε με τις λεξεις .
    Δεν μπηκε να τρολαρει ενας ανθρωπος οταν συμπεριφερεται ετσι ..

    Εκει κανε οτι θες και οτι αντεχεις βαση της διαθεσης σου ...
    Αλλωστε εγω καταλαβαινω το θεμα ειναι να καταλαβει και ο αντιστοιχος θεματοθετης

    Και φυσικα να πουμε το γεγονος οτι οποιος αντιμετωπιζει θεματακια δεν τον απαλλάσσει απο ολο αυτο ....Ισα ισα οταν οντως αντιμετωπιζεις ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ θεματα δεν αντιδρας με αυτο τον τροπο γιατι εχεις πληρη ενσυναισθηση για το εν λογο ατομο και το πως αισθανεται εκεινη την στιγμη
    Εκτος και αν αυτος ειναι ο σκοπος σου πλεον ,να κανεις τον αλλον να αισθανεται ετσι οπου εκει φυσικα μιλαμε για αλλες πολυ πιο σοβαρες περιπτωσεις ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Εκτος και αν αυτος ειναι ο σκοπος σου πλεον ,να κανεις τον αλλον να αισθανεται ετσι οπου εκει φυσικα μιλαμε για αλλες πολυ πιο σοβαρες περιπτωσεις ..
    Δεν εχω κανένα άλλο σκοπό υπογειο η μη.

    Είμαι ολίγον ευαίσθητος στα θέματα αυτα και όταν τα συναντάω γυρνάει το ματάκι μου.

    Θα πρέπει να καταλάβει ο νηματοπωςτοειπες οτι αυτές οι απόψεις "δεν στέκουν" και είναι μέρος/αιτία του προβλήματος του.

    Εγω αυτό το πρόβλημα της μη διπλωματικοτητας το εχω απο μικρός, πάντα τα έλεγα χύμα.

    Είμαι παλιοχαρακτηρας και τεντυμποις το ξέρω.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πήγα σε ιατρό αλλά.........
    By Iamill in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 05-04-2021, 13:59
  2. Πήγα σε ψυχολόγο τελικά!
    By WhyAlwaysMe? in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 100
    Last Post: 24-06-2016, 00:32
  3. πηγα.
    By IreneK_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 3
    Last Post: 10-02-2009, 09:44
  4. Πήγα σε ψυχολόγο!!
    By dolphin_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 70
    Last Post: 03-09-2008, 20:08
  5. Πήγα στον Ψυχολόγο
    By kallia13 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 42
    Last Post: 04-12-2007, 01:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •