Κουράστηκα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788

    Κουράστηκα

    Μιλούσα με μια κοπέλα. Ένιωσα ότι υπήρχε μια σύνδεση μεταξύ μας. Είχα καιρό να νιώσω κάτι τέτοιο. Πολύ καιρό. Χαμογελούσα κάθε φορά που μου έστελνε μήνυμα. Φυσικά δεν της εξέφρασα αυτά τα συναισθήματα γιατί δεν μιλούσαμε πολύ καιρό και θα ήταν επιπόλαιο, ήθελα να ωριμάσει το όλο θέμα μέσα μου.
    Της είχα πει πράγματα για μένα και εκείνη το ίδιο. Έμοιαζε πολύ υποστηρικτική σε όλα. Μέχρι χθες που με γκουγκλαρε και είδε ότι ειμαι ένα χρόνο μεγαλύτερος απο ότι της είπα. Το έκανα στην αρχή αρχή της συνομιλίας μας ασυναίσθητα. Τα γενέθλια μου ήταν πριν ενάμιση μήνα. Συχνά λέω ένα δύο χρόνια μικρότερος. Δεν ξέρω αν αυτό θεωρείται κακό και δεν με ενδιαφέρει κιόλας, το κάνω από τότε που ήμουν 18. Έχω ένα θέμα με την ηλικία μου γενικά, ίσως γιατί φοβάμαι τον θάνατο, ίσως γιατί φοβάμαι τη φθορά. Σε κάθε περίπτωση, με ρώτησε γιατί της είπα ψέματα και εγώ άρχισα να κάνω χαζα αστεία γιατί δεν περίμενα να θυμώσει για ένα χρόνο διαφορα. Αλλά θύμωσε. Μου είπε ότι αν ήταν παραπάνω χρόνια θα το καταλάβαινε, αλλά το να κρύβω ένα χρόνο είναι λέει περίεργο. Μετά της είπα για πλάκα να της δείξω την ταυτότητα μου για να δει ότι δεν κρύβω δέκα χρόνια ξέρω γω κι εκείνη κατάλαβε ότι μπλοφαρα λέει για να την πεισω ότι ειμαι ένα χρόνο μικρότερος.
    Θύμωσε αδικαιολόγητα. Και όχι μόνο αυτό, θεωρώ ότι το ήξερε πολύ πιο πριν γιατί με είχε ρωτήσει μια δύο φορές να της πω συγκεκριμένα χρονολογία και εγώ το έπαιρνα στην πλάκα ΑΦΉΝΟΝΤΑΣ να εννοηθεί ότι ποτέ δεν λέω ακριβή ημερομηνία, σαν την Σαπουντζακη. Είχε μάλιστα αστειευτει ότι το ίδιο κάνει και η γιαγιά της. Και χθες νευρίασε από το πουθενά και μετά από αυτή τη συζήτηση και ενώ προσπαθούσα να της εξηγήσω με μπλόκαρε.
    Δεν είναι υπερβολική η αντίδραση; Αν το ήξερε όπως υποψιάζομαι πιο πριν πώς γίνεται να της ήρθε ξαφνικά χθες να μου το πει; Και πώς γίνεται μέχρι προχθές να μιλούσαμε για συναντηση κλπ και ξαφνικά να συμβαίνει αυτό;
    Δεν μπορώ να καταλάβω. Και έχω στεναχωρηθεί πολύ γιατί μου άρεσε. Και δεν μπορώ πια να ποδοπατουνται έτσι τα συναισθήματα μου. Νιώθω πολύ κουρασμένος και απογοητευμένος. Στο δρόμο σημερα κλωτσουσα τα πετραδάκια και μουρμούριζα μόνος μου. Φυσικά ψεγω τον εαυτό μου για την ανωριμότητα μου αλλά δεν είναι κάτι που έκανα εκ πρόθεσης.
    Ήμουν χάλια όλη τη μέρα. Νιώθω βάρος στην πλάτη και στο στέρνο. Δεν μπορώ να διαχειριστώ τέτοιες καταστάσεις. Το παίρνω πολύ κατακαρδα, στην κυριολεξια.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Καλημέρα !

    Είσαι σίγουρος βρε Αντώνη ότι μόνο αυτή η αστεία δικαιολογία ήταν ο λόγος που απομακρύνθηκε η κοπέλα ?

    Πραγματικά πολύ παιδικό μου ακούγεται όλο αυτό ..
    Ένας χρόνος δεν είναι τίποτα και σιγά εφόσον μιλούσατε ήταν ικανό να σβήσει και όλα τα άλλα που λέγατε ?

    Προφανώς για να κανονισατε και συνάντηση κάτι καλό υπήρχε ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Μιλούσα με μια κοπέλα. Ένιωσα ότι υπήρχε μια σύνδεση μεταξύ μας. Είχα καιρό να νιώσω κάτι τέτοιο. Πολύ καιρό. Χαμογελούσα κάθε φορά που μου έστελνε μήνυμα. Φυσικά δεν της εξέφρασα αυτά τα συναισθήματα γιατί δεν μιλούσαμε πολύ καιρό και θα ήταν επιπόλαιο, ήθελα να ωριμάσει το όλο θέμα μέσα μου.
    Της είχα πει πράγματα για μένα και εκείνη το ίδιο. Έμοιαζε πολύ υποστηρικτική σε όλα. Μέχρι χθες που με γκουγκλαρε και είδε ότι ειμαι ένα χρόνο μεγαλύτερος απο ότι της είπα. Το έκανα στην αρχή αρχή της συνομιλίας μας ασυναίσθητα. Τα γενέθλια μου ήταν πριν ενάμιση μήνα. Συχνά λέω ένα δύο χρόνια μικρότερος. Δεν ξέρω αν αυτό θεωρείται κακό και δεν με ενδιαφέρει κιόλας, το κάνω από τότε που ήμουν 18. Έχω ένα θέμα με την ηλικία μου γενικά, ίσως γιατί φοβάμαι τον θάνατο, ίσως γιατί φοβάμαι τη φθορά. Σε κάθε περίπτωση, με ρώτησε γιατί της είπα ψέματα και εγώ άρχισα να κάνω χαζα αστεία γιατί δεν περίμενα να θυμώσει για ένα χρόνο διαφορα. Αλλά θύμωσε. Μου είπε ότι αν ήταν παραπάνω χρόνια θα το καταλάβαινε, αλλά το να κρύβω ένα χρόνο είναι λέει περίεργο. Μετά της είπα για πλάκα να της δείξω την ταυτότητα μου για να δει ότι δεν κρύβω δέκα χρόνια ξέρω γω κι εκείνη κατάλαβε ότι μπλοφαρα λέει για να την πεισω ότι ειμαι ένα χρόνο μικρότερος.
    Θύμωσε αδικαιολόγητα. Και όχι μόνο αυτό, θεωρώ ότι το ήξερε πολύ πιο πριν γιατί με είχε ρωτήσει μια δύο φορές να της πω συγκεκριμένα χρονολογία και εγώ το έπαιρνα στην πλάκα ΑΦΉΝΟΝΤΑΣ να εννοηθεί ότι ποτέ δεν λέω ακριβή ημερομηνία, σαν την Σαπουντζακη. Είχε μάλιστα αστειευτει ότι το ίδιο κάνει και η γιαγιά της. Και χθες νευρίασε από το πουθενά και μετά από αυτή τη συζήτηση και ενώ προσπαθούσα να της εξηγήσω με μπλόκαρε.
    Δεν είναι υπερβολική η αντίδραση; Αν το ήξερε όπως υποψιάζομαι πιο πριν πώς γίνεται να της ήρθε ξαφνικά χθες να μου το πει; Και πώς γίνεται μέχρι προχθές να μιλούσαμε για συναντηση κλπ και ξαφνικά να συμβαίνει αυτό;
    Δεν μπορώ να καταλάβω. Και έχω στεναχωρηθεί πολύ γιατί μου άρεσε. Και δεν μπορώ πια να ποδοπατουνται έτσι τα συναισθήματα μου. Νιώθω πολύ κουρασμένος και απογοητευμένος. Στο δρόμο σημερα κλωτσουσα τα πετραδάκια και μουρμούριζα μόνος μου. Φυσικά ψεγω τον εαυτό μου για την ανωριμότητα μου αλλά δεν είναι κάτι που έκανα εκ πρόθεσης.
    Ήμουν χάλια όλη τη μέρα. Νιώθω βάρος στην πλάτη και στο στέρνο. Δεν μπορώ να διαχειριστώ τέτοιες καταστάσεις. Το παίρνω πολύ κατακαρδα, στην κυριολεξια.
    καλημερα σκιουρακι.
    ως προς το συγκεκριμενο θεμα, συμφωνω μαζι σου, οτι εχει σημασια η ποσοτητα των ετων. αν εκρυβες 10 χρονια πχ θα προσπαθουσες να την πεισεις οτι εισαι ενας αλλος. τα 1-2 χρονια, δειχνουν μονο το δικο σου κολλημα, δεν νομιζω οτι ειναι κατι που επρεπε να στεναχωρει η να προβληματιζει εκεινην.
    αλλα ειναι τοσο λιγο (ως παραπλανηση), που δεν εξηγει μια ρηξη τοσο απολυτη και αποτομη.
    ΜΗΠΩΣ αυτο που την εδιωξε ηταν η συμπεριφορα σου στο να της το εξηγησεις και οχι το ιδιο το ψεμα;.
    δλδ μηπως εκνευριστηκε που κοροιδευες μετα, αντι να της πεις απλα και ωραια γιατι το κανεις και να τελειωνει; δεν ξερω. μου δινει την εντυπωση οτι κατι αλλο την ξενερωσε κι οχι το ιδιο το ψεμα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα !

    Είσαι σίγουρος βρε Αντώνη ότι μόνο αυτή η αστεία δικαιολογία ήταν ο λόγος που απομακρύνθηκε η κοπέλα ?

    Πραγματικά πολύ παιδικό μου ακούγεται όλο αυτό ..
    Ένας χρόνος δεν είναι τίποτα και σιγά εφόσον μιλούσατε ήταν ικανό να σβήσει και όλα τα άλλα που λέγατε ?

    Προφανώς για να κανονισατε και συνάντηση κάτι καλό υπήρχε ..
    Υπήρχε σίγουρα κάτι καλό και το διέλυσα

    Δεν είχε δείξει κάτι άλλο να την έχει ενοχλήσει. Ούτε κουραστικός θέλω να πιστεύω ότι της ήμουν αφού στέλναμε σε ίδια συχνότητα, δηλαδή αν τύχαινε να μην της στείλω εγώ το μέχρι το μεσημέρι, θα μου είχε στείλει εκείνη. Ενδιαφερόταν για ότι της έλεγα, είχαμε κοινά ενδιαφέροντα, δεν ξέρω πώς κατέληξε να τη χαλάσει κάτι τόσο μικρό .

    Την προηγούμενη μέρα η αληθεια είναι ότι της είχα στείλει εγώ ότι δεν ήμουν πολύ καλά, είχα το στομάχι μου και παλμούς και μιλήσαμε λίγο όσο ήμουν στη δουλειά. Δεν έδειξε να ενοχλείται, ξέρει όλα τα θέματα μου με τους παλμούς κλπ και ήταν πολύ υποστηρικτική και όλη την ημέρα που δεν ήμουν καλά με ρωτούσε πώς ειμαι. Δεν ξέρω, μήπως θα μπορούσε να φταίει ότι αποφάσισε ξαφνικά ότι κάτι άλλο δεν της άρεσε και βρήκε αυτό ως πρόφαση.

    Σε κάθε περίπτωση έχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ, δεν νομίζω ότι θα καταφέρω να ξαναεμπιστευτω κάποια σε σύντομο διάστημα.
    Last edited by Skiouros8; 25-09-2021 at 15:55.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα σκιουρακι.
    ως προς το συγκεκριμενο θεμα, συμφωνω μαζι σου, οτι εχει σημασια η ποσοτητα των ετων. αν εκρυβες 10 χρονια πχ θα προσπαθουσες να την πεισεις οτι εισαι ενας αλλος. τα 1-2 χρονια, δειχνουν μονο το δικο σου κολλημα, δεν νομιζω οτι ειναι κατι που επρεπε να στεναχωρει η να προβληματιζει εκεινην.
    αλλα ειναι τοσο λιγο (ως παραπλανηση), που δεν εξηγει μια ρηξη τοσο απολυτη και αποτομη.
    ΜΗΠΩΣ αυτο που την εδιωξε ηταν η συμπεριφορα σου στο να της το εξηγησεις και οχι το ιδιο το ψεμα;.
    δλδ μηπως εκνευριστηκε που κοροιδευες μετα, αντι να της πεις απλα και ωραια γιατι το κανεις και να τελειωνει; δεν ξερω. μου δινει την εντυπωση οτι κατι αλλο την ξενερωσε κι οχι το ιδιο το ψεμα.
    Μπορεί να ξενέρωσε όντως από το ότι δεν το πήρα σοβαρά όταν με ρώτησε. Άρχισα να λέω βλακείες τύπου "τυχερή ήσουν που δεν σου είπα ότι ειμαι 28" (της είπα 31) και μετά όταν της είπα να της στείλω ταυτότητα για να δει ότι δεν κρύβω κάτι άλλο, αυτή το κατάλαβε διαφορετικά ότι δηλαδή ότι έλεγα ως μπλόφα για να την πεισω ότι ειμαι 31. Είναι πραγματικά χαζό. Μετά της έστειλα ηχητικά που της ζήτησα συγνωμη και ότι πριν έκανα απλώς χαζα αστεία γιατί δεν κατάλαβα ότι το είχε πάρει τόσο σοβαρά και κάπου εκεί με μπλόκαρε χωρίς καμία περαιτέρω εξήγηση.

    Και το πιο περίεργο είναι ότι εκείνη με προσέγγισε πρώτη, εγώ δεν είχα καμία όρεξη για αισθηματικά μετά από προηγουμενα παθήματά μου και ξαφνικά βρέθηκα πάλι να ασχολούμαι με κάτι που προφανώς δεν θα ευοδωθεί.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Τώρα σκέφτομαι να περιμένω να περάσει καμιά βδομάδα γιατί η αλήθεια είναι ότι της έστειλα και ένα μακροσκελές απολογητικό μέιλ και ούτε σε αυτό απάντησε και μετά αφού περάσει λίγο διαστημα να της στείλω ένα πακέτο με βιβλία και κάτι σκουλαρίκια που είχα σκοπό να της στείλω και μου είχε δώσει τη διεύθυνση της.

    Θεωρείτε ότι μπορεί να το πάρει στραβά και ότι δεν σέβομαι την απόφαση της; Θα της στείλω και ένα σημείωμα που θα της ζητάω εκ νέου συγνωμη και αν δω ότι δεν ανταποκρίνεται δεν θα ξαναστείλω κάτι. Ή να μην στείλω τίποτα εξαρχής;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Υπήρχε σίγουρα κάτι καλό και το διέλυσα

    Δεν είχε δείξει κάτι άλλο να την έχει ενοχλήσει. Ούτε κουραστικός θέλω να πιστεύω ότι της ήμουν αφού στέλναμε σε ίδια συχνότητα, δηλαδή αν τύχαινε να μην της στείλω εγώ το μέχρι το μεσημέρι, θα μου είχε στείλει εκείνη. Ενδιαφερόταν για ότι της έλεγα, είχαμε κοινά ενδιαφέροντα, δεν ξέρω πώς κατέληξε να τη χαλάσει κάτι τόσο μικρό .

    Την προηγούμενη μέρα η αληθεια είναι ότι της είχα στείλει εγώ ότι δεν ήμουν πολύ καλά, είχα το στομάχι μου και παλμούς και μιλήσαμε λίγο όσο ήμουν στη δουλειά. Δεν έδειξε να ενοχλείται, ξέρει όλα τα θέματα μου με τους παλμούς κλπ και ήταν πολύ υποστηρικτική και όλη την ημέρα που δεν ήμουν καλά με ρωτούσε πώς ειμαι. Δεν ξέρω, μήπως θα μπορούσε να φταίει ότι αποφάσισε ξαφνικά ότι κάτι άλλο δεν της άρεσε και βρήκε αυτό ως πρόφαση.

    Σε κάθε περίπτωση έχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ, δεν νομίζω ότι θα καταφέρω να ξαναεμπιστευτω κάποια σε σύντομο διάστημα.
    Μάλλον βιαστικες πολύ και επενδυσες σε έναν άνθρωπο τον οποίο απλά μιλούσατε και δεν είχατε καν βρεθεί από κοντά .

    Αντιλαμβάνομαι ότι μάλλον το είχες πολύ ανάγκη όλο αυτό και σε έκανε να προχωρήσεις συναισθηματικά πριν καν σιγουρευτείτε ότι μπορεί να υπάρξει και συνέχεια .

    Δεν είναι πάντως αιτία κάτι τοσο χαζό γι αυτή την αντίδραση της και σίγουρα δεν δικαιολογείται.
    Μάλλον είναι κάτι άλλο το οποίο δεν ήθελε να σου πει για τους λόγους της και βρήκε πάτημα αυτό το ασήμαντο και ξέσπασε .

    Εφόσον τις έστειλες ότι μετανοιωνεις με το μέιλ καλύτερα να σεβαστείς την απόφαση της και να μην κάνεις καμιά άλλη κίνηση .
    Άσε λίγο τον καιρό να περάσει ,να καταλαγιάσει ολο αυτό και αν δεν σου απαντήσει καλύτερα να το ξεχάσεις .
    Άλλωστε μια διαδικτυακή γνωριμία ήταν και οχι κάτι παραπάνω και δεν υπάρχει λόγος κάτι τέτοιο να σε σταματήσει από το να γνωρίζεις κόσμο εφόσον το θέλεις .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Δεν είναι ότι το κάνω συνέχεια, αλλά με τη συγκεκριμένη ένιωσα μια σύνδεση όπως ανέφερα και ακριβώς επειδή με άλλες δεν το νιώθω εύκολα, θα καταλήξω να πεθάνω μόνος μου με αμέτρητες γάτες.
    Και δεν είναι προφανώς μόνο αυτό το περιστατικό που θα με κάνει διστακτικο από δω και μπρος. Είναι ότι αυτό ήταν ένα κερασάκι σε μια τεραστια ανοστη τούρτα.
    Μέχρι προχθές μου μιλούσε μια χαρά και ξαφνικά νευρίασε. Αν ήταν κάτι από κάτω, μάλλον το έκρυβε πολύ καλά. Αν πχ της φάνηκε κουραστικός, δεν ξέρω γιατί μου μιλούσε τόσες πολλές ώρες.


    Άρα να μην της στείλω τα πράγματα; Τα είχα παραγγείλει από πριν μαλώσουμε. Αν της τα στείλω λέγοντάς ότι δεν επιθυμώ να μου μιλήσει απλά να τα κρατήσει; Δεν έχω τι να τα κάνω. Δεν θέλω να μπω στη διαδικασία να τα επιστρέψω.
    Last edited by Skiouros8; 25-09-2021 at 17:46.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Το ξέρει ότι τα παρήγγειλες και ότι θα τις τα εστελνες ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Το ξέρει ότι τα παρήγγειλες και ότι θα τις τα εστελνες ?


    Ξέρει για τα βιβλία, για αυτό μου είχε δώσει τη διεύθυνση της. Για τα σκουλαρίκια δεν είχαμε πει κάτι, είχα σκοπό να της στείλω όμως από πριν .

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Μπορείς αν θέλεις να στείλεις τα βιβλία και να τις πεις ότι αν δεν τα θέλει έτσι πως έγινε η κατασταση να τα δωρίσει κάπου αλλού εφόσον ήταν καθαρά για εκείνη .

    Ίσως είναι και μια αιτία να μιλήσετε γιατί πραγματικά αν εσύ έχεις επενδύσει τόσο και είναι μόνο αυτός ο λόγος που τα σπάσατε μπορεί με αυτή την κίνηση να λυθεί η παρεξήγηση .
    Και στην τελική έτσι και μιλήσετε μπορείς να της πεις ότι αν υπάρχει άλλος λόγος καλό είναι να τον ξέρεις για να καταλάβεις και εσύ κάποια πράγματα παραπάνω.


    Πάντως Αντώνη το ότι μας απορρίπτει ένας άνθρωπος κάτω από αυτές τις συνθήκες δεν είναι λόγος για να μας παίρνει από κάτω .
    Ίσως έγινε και για καλό όλο αυτό πριν ακόμα προχωρήσει ακόμα πιο πολύ και είναι χειρότερα μετά .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #12
    Δεν θα στειλεις τίποτα..δεν θα κανείς καμμία άλλη κίνηση…Στην τελική ήταν μια γνωριμία μέσω Ίντερνετ και τίποτα παραπάνω…το ότι θύμωσε λόγο ηλικίας είναι μικρό και άνευ σημασιας..προφανως ο λόγος είναι άλλος…απλά δεν θέλει να έχει άλλο επικοινωνια…απλά τα πράγματα…καλως η κακως στην κοινωνία του σήμερα τα πράγματα έτσι είναι-ποσό μάλλον οτσν η γνωριμία μέσω Ίντερνετ…και τι πάει να πει ειχατε δέσιμο;;;από πέντε έξι κουβέντες μέσω Ίντερνετ ;;;έκανες αυτά που θεώρησες σωστό να κανείς και τέλος… αν συνεχίσεις θα πέσεις στα μάτια της.θα σκεφτεί οτι δεν έχεις αυτοεκτίμηση και τσαγανό.. . Προχωρας παρακάτω .. και Σορυ και αν είμαι κάπως απότομη ξέρω γω… αλλά επειδή ωντας πιο μικρή την έχω πατήσει και εγώ από την μια μπορώ να σε καταλάβω..από την άλλη όμως όχι..μην το κανείς αυτό στον εαυτό σου…

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,090
    Μην το κουράζεις άλλο το μυαλό σου με το να ασχολείσαι με κάτι που δεν υφίσταται. Δυστυχώς η ψηφιακή επικοινωνία έχει πολλά στραβά, δεν μπορεί να αποτυπώσει το ύφος, τον τόνο αυτών που λες. Αυτό με τα βιβλία και τα σκουλαρίκια κλπ το θεωρώ άκυρο και πριν σε μπλοκάρει εάν το έκανες πριν καν συναντηθείτε, πόσο μάλλον τώρα. Πάμε γι' άλλα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Τώρα σκέφτομαι να περιμένω να περάσει καμιά βδομάδα γιατί η αλήθεια είναι ότι της έστειλα και ένα μακροσκελές απολογητικό μέιλ και ούτε σε αυτό απάντησε και μετά αφού περάσει λίγο διαστημα να της στείλω ένα πακέτο με βιβλία και κάτι σκουλαρίκια που είχα σκοπό να της στείλω και μου είχε δώσει τη διεύθυνση της.

    Θεωρείτε ότι μπορεί να το πάρει στραβά και ότι δεν σέβομαι την απόφαση της; Θα της στείλω και ένα σημείωμα που θα της ζητάω εκ νέου συγνωμη και αν δω ότι δεν ανταποκρίνεται δεν θα ξαναστείλω κάτι. Ή να μην στείλω τίποτα εξαρχής;
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Δεν είναι ότι το κάνω συνέχεια, αλλά με τη συγκεκριμένη ένιωσα μια σύνδεση όπως ανέφερα και ακριβώς επειδή με άλλες δεν το νιώθω εύκολα, θα καταλήξω να πεθάνω μόνος μου με αμέτρητες γάτες.
    Και δεν είναι προφανώς μόνο αυτό το περιστατικό που θα με κάνει διστακτικο από δω και μπρος. Είναι ότι αυτό ήταν ένα κερασάκι σε μια τεραστια ανοστη τούρτα.

    Μέχρι προχθές μου μιλούσε μια χαρά και ξαφνικά νευρίασε. Αν ήταν κάτι από κάτω, μάλλον το έκρυβε πολύ καλά. Αν πχ της φάνηκε κουραστικός, δεν ξέρω γιατί μου μιλούσε τόσες πολλές ώρες.


    Άρα να μην της στείλω τα πράγματα; Τα είχα παραγγείλει από πριν μαλώσουμε. Αν της τα στείλω λέγοντάς ότι δεν επιθυμώ να μου μιλήσει απλά να τα κρατήσει; Δεν έχω τι να τα κάνω. Δεν θέλω να μπω στη διαδικασία να τα επιστρέψω.
    καλημερα.
    κατι εχει γινει και μπλοκαρε η κατασταση.
    ειναι αυτο που εσυ λες, οτι ενω μιλουσατε τοση ωρα και μια χαρα, εκανε μια εκρηξη και σου γυρισε την πλατη.
    δεν ξερουμε τι ηταν αυτο, αν στα μαζευε και ξαφνικα πηρε μια οριστικη αποφαση, η ηταν μια εκρηξη που ισως μετα απο ωριμη σκεψη μετανοιωσει και θελησει να δωσει αλλη μια ευκαιρια στην επικοινωνια σας.

    απο ολα τα σχεδια σου, εγω θα κρατουσα την αποσταση.
    κι αυτο προτεινω και σε σενα.
    αν ηταν κατι οριστικο, αν ειναι ακομα θυμωμενη, η προσεγγιση σου μονο παραπανω εκνευρισμο της προκαλει.
    αν υπαρχει περιπτωση να ηρεμησει και να το ξανασκεφτει, η απομακρυνση σου θα δωσει αυτην την ευκαιρια και επιπλεον θα της δημιουργησει σκεψεις οτι ισως ηταν υπερβολικη και εχασε αδικα κατι καλο και ταιριαστο. αυτα που σκεφτεσαι τωρα εσυ, δηλαδη.
    οσο ομως δειχνεις ποσο παρων εισαι και αδημονεις, τοσο απομακρυνεται αυτη η πιθανοτητα αν ε χει εκνευριστει.

    το αλλο που θελω να σου πω ειναι να μην χρεωνεις ξαφνικα ολη σου την απογοητευση απο τις γνωριμιες σου και τους φοβους σου για ενα μοναχικο μελλον σε αυτη την απομακρυνση και την φορτιζεις κι αλλο. ξεφορτισε την κατασταση , για να μπορεσεις να ηρεμησεις,
    να το βλεπεις για αυτο που ειναι . ΜΙΑ γνωριμια, μια εκρηξη και απομακρυνση που δεν ξερεις γιατι εγινε και καλο θα ηταν καποτε να μαθεις/ καταλαβεις, ωστε να βοηθηθεις να δεις τι φταιει και ναυαγουν γνωριμιες. ΜΙΑ, ομως. δεν ειναι καταστροφη της ζωης η ΜΙΑ.
    ασε λοιπον την συνολικη απογοητευση, ασε το δυσοιωνο μελλον. ξεχνα τα. επικεντρωσου στο παρον.
    ηρεμησε, δειξε ψυχραιμια, δωσε χρονο να καταλαβεει κι αυτη τι εγινε κι αν θελει να ξαναδοκιμασετε.


    για τα πραγματα που της πηρες, βαλε μια παρενθεση. μην τα στειλεις τωρα, ουτε να τα πεταξεις. σκεψου οτι θα αποφασισεις σε αλλον χρονο τι θα τα κανεις. αν τελικα αποφασισει ΕΚΕΙΝΗ να ξαναεπικοινωνησετε, τα στελνεις τοτε.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    So, μιλούσαμε κανονικά λίγες μέρες μετά από αυτό το θέμα μέχρι και προχθές, οπότε και μου ανακοίνωσε ότι της αρέσω μεν, αλλά δεν νιώθει τον ίδιο ενθουσιασμό με τις πρώτες μέρες και δεν με έχει ερωτευτεί. Και αυτό το ξεφούρνισε μετά από δική μου επιμονή, γιατί με αγνοούσε για 1.5 μέρα και της είπα ότι νιώθω ότι κάτι έχει αλλάξει. Όλο αυτό το διάστημα μιλούσαμε κάθε μέρα και θα ερχόταν στο νησί για ένα σαββατοκύριακο το επόμενο διάστημα.
    Δεν ξέρω τι να κάνω πάλι. Μου φαίνεται χαζό να λέει ότι δεν με έχει ερωτευτεί αφού αυτό είναι μάλλον λογικό, μιας και δεν έχουμε γνωριστεί ακόμα από κοντά. Αρα δεν ξέρω μήπως έχει ξενερώσει με κάτι. Αλλά δεν καταλαβαίνω πώς γίνεται μια βδομάδα πριν να μιλούσαμε για εισιτήρια και τι θα κάναμε όταν έρθει και μετά να μου λέει αυτό, μόνο αφότου εγώ τη ρώτησα.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Κουράστηκα....
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 03-06-2020, 10:46
  2. Κουράστηκα...
    By lost girl in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 21-09-2012, 12:27
  3. .........................ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ..... .......................
    By galina in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 13-07-2012, 15:35
  4. κουραστηκα
    By kaity in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 18-02-2012, 02:23
  5. Κουραστηκα
    By fiLm in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 17-01-2012, 13:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •