Serotiapin
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4

Thread: Serotiapin

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    421

    Serotiapin

    Γεια σας! Εδώ και μια εβδομάδα παίρνω ένα γενοσημο φάρμακο του seroquel το serotiapin
    100mg το πρωί και 100mg το βράδυ για διπολική διαταραχή και αϋπνία. Με βοηθάει πολύ στον ύπνο αλλά τη μέρα νιώθω σαν ζόμπι, κουρασμένη και νιώθω παράξενα σαν να μην έχω συναισθήματα καθόλου, συν ότι μου προκαλεί ναυτία. Με τρομάζει λίγο αυτό το αίσθημα που μου προκαλεί. Παίρνω επίσης effexor και dezepil με τα οποία δεν είχα ποτέ κανένα παρόμοιο προβλημα. Θέλω να ρωτήσω όσους έχουν πάρει αυτό το φάρμακο αν είχαν τέτοια συμπτώματα και αν αυτά υποχώρησαν αργότερα η όχι γιατί είμαι χάλια και δεν αντέχω αυτή την αίσθηση που μου προκαλούν. Παλιότερα έπαιρνα και ολανζαπινη η οποία δεν μου δημιούργησε παρενέργειες όμως δεν με έπιανε και μου την άλλαξε ο γιατρός.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    127
    το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 07-12-2021 at 18:06.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    421
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Πήρα χτες το γιατρό τηλέφωνο και μου είπε ότι κανονικά αυτά τα χαπια τα παίρνεις ένα πρωί ένα βράδυ αλλά αν είναι να τα πάρω τον πρώτο καιρό και τα δύο το βραδυ. Εγώ πάλι πιστεύω δεν θα αντέξω τη ναυτία αν τα πάρω μαζί οπότε θα μειώσω στα 100. Θα παίρνω 50 πρωί και 50 βράδυ γιατί δεν τα αντέχω και πολύ, μου φαίνονται δυνατά

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    127
    Quote Originally Posted by Mary93 View Post
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Πήρα χτες το γιατρό τηλέφωνο και μου είπε ότι κανονικά αυτά τα χαπια τα παίρνεις ένα πρωί ένα βράδυ αλλά αν είναι να τα πάρω τον πρώτο καιρό και τα δύο το βραδυ. Εγώ πάλι πιστεύω δεν θα αντέξω τη ναυτία αν τα πάρω μαζί οπότε θα μειώσω στα 100. Θα παίρνω 50 πρωί και 50 βράδυ γιατί δεν τα αντέχω και πολύ, μου φαίνονται δυνατά
    το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 07-12-2021 at 18:06.

Similar Threads

  1. Serotiapin
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 07-11-2018, 21:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •