Νιώθω μόνος και στεναχωρημένος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    105

    Νιώθω μόνος και στεναχωρημένος

    Μένω με τον αδερφό μου. Λείπει εκτός Ελλάδας για κάποιες μέρες. Νιώθω χάλια από τότε που έφυγε. Αγχωμένος, σαν να κρυώνω, μόνος. Δεν κοιμάμαι πολύ καλά το βράδυ. Δεν του στέλνω συνέχεια για να μην τον ενοχλώ. Νιώθω άσχημα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by 99Silent View Post
    Μένω με τον αδερφό μου. Λείπει εκτός Ελλάδας για κάποιες μέρες. Νιώθω χάλια από τότε που έφυγε. Αγχωμένος, σαν να κρυώνω, μόνος. Δεν κοιμάμαι πολύ καλά το βράδυ. Δεν του στέλνω συνέχεια για να μην τον ενοχλώ. Νιώθω άσχημα.
    καλησπερα.
    τι δραστηριοτητες εχεις;
    σπουδαζεις; εργαζεσαι; την κοπελα σου ποσο συχνα την συναντας;

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    105
    Καλησπερα
    Τελειώνω το μεταπτυχιακό μου τώρα και δουλεύω. Πάω γυμναστήριο. Η κοπέλα μου είναι άρρωστη και πριν απο αυτο ημουν εγω αρρωστος και εδω και 20 μερες δεν εχουμε βρεθει γιατι δεν ξερουμε αν ηταν ίωση και μην κολλήσουμε. Δεν ειναι κοβιντ ομως εκανε μοριακο. Κατα τ'αλλα τη συναντω 2 φορες την εβδομαδα και τις αλλες μιλαμε στο τηλεφωνο.Αν μεναμε πιο κοντα θα συναντιομασταν περισσοτερο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by 99Silent View Post
    Καλησπερα
    Τελειώνω το μεταπτυχιακό μου τώρα και δουλεύω. Πάω γυμναστήριο. Η κοπέλα μου είναι άρρωστη και πριν απο αυτο ημουν εγω αρρωστος και εδω και 20 μερες δεν εχουμε βρεθει γιατι δεν ξερουμε αν ηταν ίωση και μην κολλήσουμε. Δεν ειναι κοβιντ ομως εκανε μοριακο. Κατα τ'αλλα τη συναντω 2 φορες την εβδομαδα και τις αλλες μιλαμε στο τηλεφωνο.Αν μεναμε πιο κοντα θα συναντιομασταν περισσοτερο.
    κανεις λιγο σαν μωρο, να σου πω την αληθεια...
    οκ, θα ειχε μια λογικη ηα ντιδραση σου αν ησουν ακινητοποιημενος στο σπιτι να περιμενεις τον αδερφο.
    εχεις πολλες ωρες δραστηριοτητες εκτος, συν πολλη δουλεια στο σπιτι με το μεταπτυχιακο. κι αν δεν ηταν αρρωστη η κοπελα σου, θα μπορουσατε να κανετε παρεα καθε μερα.
    ησουν αρρωστος εσυ και τωρα ειναι αρρωστη αυτη. τι κανει νιαου νιαου. εσυ την κολησες.. αφου δεν ειναι κοβιντ, το εχεις ηδη περασει.
    κανε λιγο υπομονη να γινει καλα και πες της να ερθει σπιτι σου να μεινει μερικες μερες. μην φερνεις την καταστροφη για ενα ταξιδι...

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    105
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κανεις λιγο σαν μωρο, να σου πω την αληθεια...
    οκ, θα ειχε μια λογικη ηα ντιδραση σου αν ησουν ακινητοποιημενος στο σπιτι να περιμενεις τον αδερφο.
    εχεις πολλες ωρες δραστηριοτητες εκτος, συν πολλη δουλεια στο σπιτι με το μεταπτυχιακο. κι αν δεν ηταν αρρωστη η κοπελα σου, θα μπορουσατε να κανετε παρεα καθε μερα.
    ησουν αρρωστος εσυ και τωρα ειναι αρρωστη αυτη. τι κανει νιαου νιαου. εσυ την κολησες.. αφου δεν ειναι κοβιντ, το εχεις ηδη περασει.
    κανε λιγο υπομονη να γινει καλα και πες της να ερθει σπιτι σου να μεινει μερικες μερες. μην φερνεις την καταστροφη για ενα ταξιδι...
    Δεν ξερω 100% αν την κολλησα γιατι εγω ειχα γαστρεντεριτιδα και αυτη εχει συμπτωματα σαν ιωση (πονοκεφαλος, πυρετος κτλ). Έχω πολύ τρέξιμο απλά το βράδυ και το πρωί νιώθω μόνος. Όταν πάω δουλειά χαίρομαι που βλέπω τους συναδελφους μου. Τωρα στο μεταπτυχιακο αλλη φαση.. δε μιλαει κανεις με κανεναν λες και εχουμε κατι να χωρισουμε. Μονο μια κοπελα μου μιλαει. Δεν φερνω την καταστροφη μωρε, απλα νιωθω καπως μόνος. Η δικια μου εχει κανει κεφαλι απο το κρυωμα και τα φαρμακα ο αδερφοςμου δεν εχει καν σημα..και αν μιλησω σε οποιονδηποτε αλλο θα λεμε για δουλεια.Δεν λεω οτι εχωκαποιοσοβαρο προβλημα,απλως νιωθω καπως μονος.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by 99Silent View Post
    Δεν ξερω 100% αν την κολλησα γιατι εγω ειχα γαστρεντεριτιδα και αυτη εχει συμπτωματα σαν ιωση (πονοκεφαλος, πυρετος κτλ). Έχω πολύ τρέξιμο απλά το βράδυ και το πρωί νιώθω μόνος. Όταν πάω δουλειά χαίρομαι που βλέπω τους συναδελφους μου. Τωρα στο μεταπτυχιακο αλλη φαση.. δε μιλαει κανεις με κανεναν λες και εχουμε κατι να χωρισουμε. Μονο μια κοπελα μου μιλαει. Δεν φερνω την καταστροφη μωρε, απλα νιωθω καπως μόνος. Η δικια μου εχει κανει κεφαλι απο το κρυωμα και τα φαρμακα ο αδερφοςμου δεν εχει καν σημα..και αν μιλησω σε οποιονδηποτε αλλο θα λεμε για δουλεια.Δεν λεω οτι εχωκαποιοσοβαρο προβλημα,απλως νιωθω καπως μονος.
    γιατι φοβασαι τοσο να μενεις μερικες ωρες μονος με τοση δραστηριοτητα; δεν εχεις πραγματα να κανεις για τονε αυτο σου;
    αλλο οι δραστηριοτητες και αλλο η μοναξια βεβαια. μου κανει εντυπωση που δενε χεις ανθρωπο να μιλησεις...

    μα, δεν εχεις κανεναν φιλο; μονο με τον αδερφο μιλατε για θεματα εκτος δουλειας;
    γιατι, ετσι;;

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    105
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    γιατι φοβασαι τοσο να μενεις μερικες ωρες μονος με τοση δραστηριοτητα; δεν εχεις πραγματα να κανεις για τονε αυτο σου;
    αλλο οι δραστηριοτητες και αλλο η μοναξια βεβαια. μου κανει εντυπωση που δενε χεις ανθρωπο να μιλησεις...

    μα, δεν εχεις κανεναν φιλο; μονο με τον αδερφο μιλατε για θεματα εκτος δουλειας;
    γιατι, ετσι;;
    Όλοι οι φίλοι μου είναι από τη σχολή οπότε όλοι οι διάλογοι ξεκινάνε "γεια τι κανεις; καλα ρε συ εδω στη δουλεια.. και αρχιζουν". Όχι οτι δεν το κανω και εγω. Ένας άλλος πολυ καλος φιλος εδώ και κατι μερες ολο βγαινει για σινεμα μονος του η με συναδελους και με παιρνει τηλ στις 12 το βραδυ που κοιμαμαι.. δεν το ακουω.. του στελνω στις 7 στο viber αλλακοιμαται αυτος. Ειναι λες και ολοι εξαφανιστηκαν ταυτοχρονα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by 99Silent View Post
    Όλοι οι φίλοι μου είναι από τη σχολή οπότε όλοι οι διάλογοι ξεκινάνε "γεια τι κανεις; καλα ρε συ εδω στη δουλεια.. και αρχιζουν". Όχι οτι δεν το κανω και εγω. Ένας άλλος πολυ καλος φιλος εδώ και κατι μερες ολο βγαινει για σινεμα μονος του η με συναδελους και με παιρνει τηλ στις 12 το βραδυ που κοιμαμαι.. δεν το ακουω.. του στελνω στις 7 στο viber αλλακοιμαται αυτος. Ειναι λες και ολοι εξαφανιστηκαν ταυτοχρονα.
    οργανωσε το λιγο καλυτερα και μη πνιγεσαι σε μια κουταλια νερο..
    παρε τον φιλο που σε παιρνει ασχετες ωρες και κανονσιτε κατι απο την προηγουμενη μερα.
    αυτους που "εξαφανσιτηκαν", ψαξε τους εσυ. μην περιμενεις να μυρισουν τα νυχια τους οτι ενω παλιοτερα τους εψαχνες μια φορα τον μηνα επειδη ηταν εκει οα δερφος σου, τωρα θελεις να τους δεις..
    παρτους εσυ τηλεφωνο για να τους δεις.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    105
    Αυτό έκανα βασικά, του είπα αν θελει να ερθει καμια βολτα να αράξουμε. Νομίζω το θεμα μου ειναι οτι εχουν αλλαξει πολλά στη ζωή μου. Κατάφερα κάτι που ήθελα πάρα πολύ. Τη δουλειά μου επίσης την αγαπώ. Αλλά κάτι με τρώει. Και τώρα που λειπει ο μπρο και δν εχω την κοπελα μου ήταν αυτο το τσικ που με εκανε λιγο χειροτερα.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    105
    Χτες ηρθε ενας φιλος μου και περασαμε ομορφα. Ξυπνησα χαρουμενος. Αυριο θα βρεθω επιτελους με την κοπελα μου. Αλλα παλι μεχει πιασει τωρα. Ο αδερφακος μου περναει και δυσκολα μου ειπε και μεεριξε αυτο.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Γενικώς μια χαρα είσαι, απλά εχε υπόψη σου ότι αυτά δείχνουν μια αδυναμία απροσδιόριστη την οποία βλέπει και η κοπέλα σου και δεν θα νοιωθει "ασφαλής". Να ξέρεις ότι όσο σοβαρεύει η σχέση μεταξύ σας, αυτά παίζουν πρωταρχικό ρόλο. Στα λέω με βάση την εικόνα που έβγαλες σε εμάς εδώ

  12. #12
    kopela93
    Guest
    Αυτή τη μοναξιά τη νιώθει πολύς κόσμος και δεν έχει να κάνει με κάτι συγκεκριμένο. Πολλές φορές απλά είναι υπαρξιακό. Νομίζω την έχω κι εγώ. Δεν ξέρω τι να κάνω. Μια χαρά φαίνεται η ζωή σου αλλά παρόλα αυτά νιώθεις έτσι. Δεν ξέρω τι να προτείνω για λύση. Εσύ τι πιστεύεις ότι θα έπρεπε να κάνεις για να μη νιώθεις έτσι;
    Δε νομίζω ότι αν είχες κόσμο δίπλα σου δε θα ένιωθες τη μοναξιά. Η μοναξιά νομίζω είναι κάτι εσωτερικό που ακόμη και κόσμο να έχουμε δίπλα μας δηλαδή άτομα που αγαπάμε ίσως ακόμη κι έτσι συνεχίζουμε να το νιώθουμε αυτό.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Και εγώ νιώθω μοναξιά, βαρεμάρα την ίδια καθημερινή ρουτίνα!

Similar Threads

  1. Νιώθω μόνος!!
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 26
    Last Post: 16-07-2020, 23:35
  2. Νιώθω μόνος
    By John11 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 03-10-2016, 07:35
  3. Νιωθω πως δν μ καταλαβαινει κανεις ... Νιωθω μονος
    By Sotirishatzi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 01-12-2015, 11:03
  4. Νιωθω μονος
    By Deleted-2807 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 21
    Last Post: 19-06-2014, 04:56
  5. Νιώθω μόνος
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 07-09-2012, 15:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •