Νέα γνωριμία, Απόσταση και.. αναμονή! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 147
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by KostasAnagn View Post
    Καλημέρα σε όλους και ευχαριστώ για τις απαντήσεις-συμβουλές!

    Θα σας πω μερικές πληροφορίες ακόμα γιατί δεν έχετε όλη την εικόνα όπως την έχω εγώ κ ίσως κάποιες φορές αυτό να αλλάζει το πως βλέπουμε τα πράγματα.
    Η κοπέλα μου είχε αναφέρει ότι στο παρελθόν είχε κάνει σχέση εξ αποστάσεως κ ξέρει πως είναι. Όπως σας ανέφερα αντιμετωπίζει σοβαρές δυσκολίες στην δουλειά της αλλά πριν από αυτό το σκηνικό είχε άλλα τρεχάματα που την ανάγκασαν να κλείσει προφίλ σε Facebook και να αλλάξει τηλεφωνικό αριθμό (το Messenger το έχει κρατήσει και από εκεί επικοινωνούμε κατά κύριο λόγο αν όχι τηλεφωνικά).
    Ο παλιός αριθμός καταργήθηκε και μου έδωσε τον νέο της αριθμό. Δεν ήταν κ πολυ των social, πέρα από το Fb δεν είχε κάτι άλλο και γενικά δεν ασχολιόταν, κάποιες φορές ανέβαζε τραγούδια σε στυλ αφιέρωσης προς εμένα όπως μου έλεγε. Οπότε το να ασχοληθώ με social δεν θα αλλάξει κάτι δεν μπορεί να δει κάτι..

    Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω και σύμφωνα με αυτά που μου λέτε, γιατί συνέχισε η καθημερινή επικοινωνία ακόμα και αφού έφυγα από το σπίτι για αρκετό διάστημα, μου έδωσε νέο αριθμό της, έκανε αφιερώσεις, μου είπε ότι θα έρθει Αθήνα στην κολλητή της και μέχρι την 2η μέρα μιλούσαμε κανονικά και απο εκεί κ πέρα άλλαξαν όλα μέσα σε μία μέρα? Και άλλαξαν επειδή ή κάτι έγινε εδώ ή ενημερώθηκε για κάτι για την δουλειά της, γιατί από τότε μόνο αυτό μου αναφέρει γενικότερα και ότι έχει τρεχάματα. Αν έχει κάτι σε θέμα υγείας-ψυχολογικού που την επηρεάζει στο να κρατήσει την θέση της στην δουλειά της το πιθανότερο είναι να μην θέλει να το αναφέρει σε μένα για τους δικούς της λόγους (μήπως οι προηγούμενες σχέσεις της διαλύθηκαν λόγο αυτού κ φοβάται να μου το πει?!). Στον γάμο της κολλητής της δεν ήρθε εν τέλη, που σημαίνει ότι όντως κάτι σοβαρό έχει παιχτεί αλλιώς δεν χάνεις τον γάμο των κολλητών σου έτσι χωρίς σοβαρό λόγο.. Το πρόβλημα που έχει με την δουλειά της δεν μου το έχει πεί ξεκάθαρα, δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι έχει γίνει, λες και δεν θέλει να μου το αναφέρει για κάποιον λόγο κ απο την μία σεβαστό γιατί στην τελική ούτε με ξέρει χρόνια ούτε έχουμε σχέση για να το μοιραστεί, αλλά το όλο σκηνικό εκεί που πήγαινε μια χαρά πάγωσε.

    Από ότι έχω καταλάβει από το λίγο που την γνωρίζω όταν περνάει φάσεις άγχους-δυσκολίες μάλλον κλείνεται κ στοχεύει μόνο εκεί (κακό θα μου πείτε γιατί να θες να κάνεις κάτι με τέτοιο άτομο), μέχρι να επιλύσει το πρόβλημα της. Αν ήταν να έχει ξενερώσει με κάτι ως προς εμένα (πχ που δεν έγινε κάτι σπίτι της που στην τελική εκείνη έδειξε ότι δεν ήταν έτοιμη..) δεν θα γινόταν σε πιο γρήγορη στιγμή πχ 1-2 βδομάδες αφού είχα φύγει? Ναι εκείνη πλέον δεν στέλνει πρώτη, έχει αρκετό καιρό να στείλει έστω ένα μήνυμα φάσης καλημέρα τι κάνεις.. Δεν ξέρω τι γίνεται μέσα στο μυαλό της, αλλά από την μία στιγμή στην άλλη να αλλάζει έτσι ο άνθρωπος χωρίς να έχει γίνει κάτι κακό ή κάτι που να την πείραξε από την πλευρά μου δεν μπορώ να το καταλάβω. Γιατί όταν μιλήσαμε στο τηλέφωνο τότε που ήταν Αθήνα και την άκουσα χάλια την ρώτησα ευθέως και 2 φορές μάλιστα, αν έχει γίνει κάτι που να αφορά εμένα κ είναι έτσι κ αν δεν θέλει πλέον για κάποιον λόγο να μην μιλάμε.. κ μου απάντησε κ τις 2 φορές ότι δεν έχει να κάνει με μένα αυτό.

    Άβυσσος.....
    πολυ πιθανον να εχει ερωτικο ενδιαφερον για καποιον στο περιβαλλον των κολλητων της.
    το θεμα τους, ναυαγησε οταν πηγε να τους δει στην ετοιμασια του γαμου, γιαυτο ηταν ΞΑΦΝΙΚΑ τοσο χαλια, γι αυτο απεφυγε και τον γαμο...

    φυσικα και δεν εχει να κανει με σενα αυτο, εαν αφορα καποιον αλλον...
    το μονο που δεν πιστευω ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΠΤ οτι ισχυει, ειναι οτι ολο οφειλεται σε καποια επαγγελματικη δυσκολια.
    οι επαγγελματικες δυσκολιες δεν ξενερωνουν . βγαλτε το αυτο απ το μυαλο σ ας, ειναι δουλεμα οταν σ ας το λενε...

    οσο για το ξενερωμα με σενα, οχι, εαν ξενερωσε οταν βρεθηκατε μονοι σας, δεν θα το επεδιωκε 2 εβδομαδες μετα.
    μονο που εγω, δεν πιστευω οτι ξενερωσε επειδη δεν της την επεσες πιο πιεστικα. ΑΝ ξενερωσε μαζι σου, ξενερωσε γιατι δεν της ταιριαζει ο ερωτισμος σου. δεν της βγηκε το σεξουαλικο και το γυρισε σε αγκαλιτσες.. οποτε, γιατι να το επιδιωξει μετα; εδω σε ειχε στο κρεβατι της και δεν θελησε. γιατι να επανελθει;

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    οσο για το ξενερωμα με σενα, οχι, εαν ξενερωσε οταν βρεθηκατε μονοι σας, δεν θα το επεδιωκε 2 εβδομαδες μετα.
    μονο που εγω, δεν πιστευω οτι ξενερωσε επειδη δεν της την επεσες πιο πιεστικα. ΑΝ ξενερωσε μαζι σου, ξενερωσε γιατι δεν της ταιριαζει ο ερωτισμος σου. δεν της βγηκε το σεξουαλικο και το γυρισε σε αγκαλιτσες.. οποτε, γιατι να το επιδιωξει μετα; εδω σε ειχε στο κρεβατι της και δεν θελησε. γιατι να επανελθει;
    Ακριβώς αυτό!

  3. #33
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    36
    Επόμενα βήματα λοιπόν όπως το έχω εγώ στο μυαλό μου..

    Την αφήνω για καμιά 10αριά μέρες χωρίς καμία επαφή, αν στείλει εκείνη πρώτη έχει καλώς. Άν όχι θα της προτείνω να ανέβω για κάποιες μέρες πάλι πάνω να δω αντίδραση, αν δω ότι ζορίζεται ή προσπαθεί να το αποφύγει θα της το πω χύμα. Δεν μπορώ τις συζητήσεις κ τις καταστάσεις του 50/50, δεν ξέρω, θα δούμε κτλπ. Εγώ της έχω πει άπειρες φορές το τι θέλω κ τι ψάχνω κ το πως νιώθω για εκείνη, αν δεν θέλει ας το πει ξεκάθαρα, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι γυναίκες δεν είναι ξεκάθαρες σε αυτό.
    Να γυρίσει να πει ότι οκ το σκέφτηκα πχ είναι η απόσταση κ δεν θέλω να το ξανακάνω, η να πει ότι δεν ταιριάζουμε τελικά, η να πει ότι περνάω δύσκολη φάση κ δεν θέλω να κάνω κάτι αυτή την στιγμή. Αλλά να δώσει κάτι, να πει κάτι.. με έχει στο κενό κ εγώ δεν ξέρω τι να σκεφτώ εν τέλη. Με έχει αφήσει στην αναμονή στην ουσία με την κουβέντα που είχαμε κάνει ότι θέλει λίγο χρόνο κ από τότε έχουν περάσει σχεδόν 2 μήνες, οκ ναι περνάει δύσκολες καταστάσεις το καταλαβαίνω αλλά ας το πει..
    Όσον αφορά το κομμάτι το επαγγελματικό παίζει ρόλο σημαντικό όσον αφορά εκείνη γιατί αν τυχόν γίνει κάτι σοβαρό κ πχ χάσει την δουλειά της δεν ξαναβρίσκει, τουλάχιστον όχι στον τομέα που είναι (δεν θέλω να αναφερθώ για ευνόητους λόγους - κρατική υπηρεσία!)

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by KostasAnagn View Post
    Επόμενα βήματα λοιπόν όπως το έχω εγώ στο μυαλό μου..

    Την αφήνω για καμιά 10αριά μέρες χωρίς καμία επαφή, αν στείλει εκείνη πρώτη έχει καλώς. Άν όχι θα της προτείνω να ανέβω για κάποιες μέρες πάλι πάνω να δω αντίδραση, αν δω ότι ζορίζεται ή προσπαθεί να το αποφύγει θα της το πω χύμα. Δεν μπορώ τις συζητήσεις κ τις καταστάσεις του 50/50, δεν ξέρω, θα δούμε κτλπ. Εγώ της έχω πει άπειρες φορές το τι θέλω κ τι ψάχνω κ το πως νιώθω για εκείνη, αν δεν θέλει ας το πει ξεκάθαρα, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι γυναίκες δεν είναι ξεκάθαρες σε αυτό.
    Να γυρίσει να πει ότι οκ το σκέφτηκα πχ είναι η απόσταση κ δεν θέλω να το ξανακάνω, η να πει ότι δεν ταιριάζουμε τελικά, η να πει ότι περνάω δύσκολη φάση κ δεν θέλω να κάνω κάτι αυτή την στιγμή. Αλλά να δώσει κάτι, να πει κάτι.. με έχει στο κενό κ εγώ δεν ξέρω τι να σκεφτώ εν τέλη. Με έχει αφήσει στην αναμονή στην ουσία με την κουβέντα που είχαμε κάνει ότι θέλει λίγο χρόνο κ από τότε έχουν περάσει σχεδόν 2 μήνες, οκ ναι περνάει δύσκολες καταστάσεις το καταλαβαίνω αλλά ας το πει..
    Όσον αφορά το κομμάτι το επαγγελματικό παίζει ρόλο σημαντικό όσον αφορά εκείνη γιατί αν τυχόν γίνει κάτι σοβαρό κ πχ χάσει την δουλειά της δεν ξαναβρίσκει, τουλάχιστον όχι στον τομέα που είναι (δεν θέλω να αναφερθώ για ευνόητους λόγους - κρατική υπηρεσία!)
    μα για ολους παιζει πολυ σοβαρο ρολο το επαγγελματικο κομματι, αλλα δεν συνδεεται με τοε ρωτικο!!! αυτο ειπα.
    δλδ, αν ειμαι ερωτευμενη, δεν θα παψω να ειμαι επειδη απολυθηκα.. ισα ισα θα εχω μια μεγαλησ τηριξη αν βρεθω απολυμμενη αλλα εχω εναν συντροφο που με εξιταρει... και μου ε χει συμβει, κιολας.

    αυτη μπορει να σε εχει σ την αναμονη, γιατι αυτο την βολευει.
    δεν υπαρχει μονο το σε θελω-δεν σε θελω. υπαρχει και το "για παρεα καλος εισαι, κατσ εκαι περιμενε"...
    εσυ που δεν θελεις να εισαι στην αναμονη, εισαι αυτος που επρεπε να θεσει τα ορια του και μετα να βαλει ενα τελος.
    δεν ευθυνεται για τις αποφσεις που δεν παιρνεις εσυ.
    εσυ οφειλεις να παρεις τις δικες σου αποφασεις, συμφωνα με αυτα που σου παρουσιαζουν οι αλλοι.
    εκεινη ευθυνεται για τις δικες της αποφασεις, οχι για τις δικες σου.

  5. #35
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μα για ολους παιζει πολυ σοβαρο ρολο το επαγγελματικο κομματι, αλλα δεν συνδεεται με τοε ρωτικο!!! αυτο ειπα.
    δλδ, αν ειμαι ερωτευμενη, δεν θα παψω να ειμαι επειδη απολυθηκα.. ισα ισα θα εχω μια μεγαλησ τηριξη αν βρεθω απολυμμενη αλλα εχω εναν συντροφο που με εξιταρει... και μου ε χει συμβει, κιολας.

    αυτη μπορει να σε εχει σ την αναμονη, γιατι αυτο την βολευει.
    δεν υπαρχει μονο το σε θελω-δεν σε θελω. υπαρχει και το "για παρεα καλος εισαι, κατσ εκαι περιμενε"...
    εσυ που δεν θελεις να εισαι στην αναμονη, εισαι αυτος που επρεπε να θεσει τα ορια του και μετα να βαλει ενα τελος.
    δεν ευθυνεται για τις αποφσεις που δεν παιρνεις εσυ.
    εσυ οφειλεις να παρεις τις δικες σου αποφασεις, συμφωνα με αυτα που σου παρουσιαζουν οι αλλοι.
    εκεινη ευθυνεται για τις δικες της αποφασεις, οχι για τις δικες σου.
    Το καταλαβαίνω αυτό που λες αλλά επειδή είναι στα αρχικά στάδια η όλη κατάσταση ίσως δεν το βλέπει έτσι εκείνη, δηλαδή να με δει σαν δικό της άνθρωπο που θα στηριχτεί πάνω του κ ένα παραπάνω που υπάρχει κ η απόσταση κ δεν είναι άμεση η επαφή, πχ να μου πει σήμερα δεν είμαι καλά θα ήθελα να έρθεις ή να βρεθούμε για να νιώσει καλύτερα.
    Πρέπει να ξεκαθαρίσει η κατάσταση κ ο μόνος τρόπος είναι να το κάνω εγώ, γιατί αν περιμένω απο εκείνη να πει ή να κάνει κάτι παίζει να αλλάξει η χρονιά κ ακόμα να μην ξέρω τι μου γίνεται..

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by KostasAnagn View Post
    Το καταλαβαίνω αυτό που λες αλλά επειδή είναι στα αρχικά στάδια η όλη κατάσταση ίσως δεν το βλέπει έτσι εκείνη, δηλαδή να με δει σαν δικό της άνθρωπο που θα στηριχτεί πάνω του κ ένα παραπάνω που υπάρχει κ η απόσταση κ δεν είναι άμεση η επαφή, πχ να μου πει σήμερα δεν είμαι καλά θα ήθελα να έρθεις ή να βρεθούμε για να νιώσει καλύτερα.
    Πρέπει να ξεκαθαρίσει η κατάσταση κ ο μόνος τρόπος είναι να το κάνω εγώ, γιατί αν περιμένω απο εκείνη να πει ή να κάνει κάτι παίζει να αλλάξει η χρονιά κ ακόμα να μην ξέρω τι μου γίνεται..
    μα ΔΕΝ εισαι δικος της ανθρωπος.
    αυτο που λεω οτι αν ενοιωθε ερωτικα για σενα, ΘΑ σε εκανε δικο της ανθρωπο, χωρις να κολλαει στο οτι εχει προβληματα επαγγελματικα...
    δεν συνεδεονταια υτα τα δυο και μαλιστα αν συνδεονται, συνδεονται με αντιθςτο τροπο απο αυτον που υπονοει..

    ΠΡΟΦΑΝΩΣ και, αν θελεις να ξεκαθαρισει η ακτασταση θα πρεπει να το κανεις εσυ.
    και για την ακριβεια, θα πρεπει να παρεις τις αποφασεις σου..

  7. #37
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    36
    Μωρε δίκιο έχετε όλοι.. αλλά έλα που είναι δύσκολο να το χωνέψω.
    Είναι περίεργη η κατάσταση κ τα ψυχολογικά μου επίσης είναι στα τάρταρα. Παίζει σημαντικό ρόλο κ το ότι έχω πολύ καιρό να κάνω σχέση μετά από τον τελευταίο χωρισμό κ αυτό παίζει τεράστιο ρόλο, γιατί γενικά δεν κάνω κινήσεις για δημιουργία σχέσης, δεν βγαίνω, δεν κάνω νέες γνωριμίες κτλπ.
    Κ τώρα που έτυχε αυτό, μέσω της δουλειά μου δηλαδή αλλιώς δεν υπήρχαν άλλες ευκαιρίες εφόσον δεν το κυνηγάω, είπα να το δοκιμάσω είδα ανταπόκριση κ τελικά τι έγινε.. έχουν μείνει στον αέρα ή κ στο τίποτα όλα.

    Από υπομονή δυστήχως έχω πολύ.. κ ίσως αυτό είναι που με έχει κρατήσει μέχρι στιγμής στο να μην κάνω ξεκαθάρισμα αλλά θέλω χρόνο να το διαχειριστώ όπως επίσης σίγουρα για να το λήξω στο μυαλό μου θέλω απάντηση, καθώς δεν μπορώ να το αφήσω εντελώς χωρίς να έχω μια απάντηση, κάτι τέλος πάντων που να με βοηθήσει να το τερματίσω αν όντως η υπόθεση έχει αυτή την κατάληξη.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Κατα τη γνωμη μου οσο πιο νωρις ξεκαθαριζουν τα πραγματα , τοσο λιγοτερες απωλειες υπαρχουν.

    Ο Τσωρτσιλ ειχε πει: "Η υπερβολικη αναλυση οδηγει σε παραλυση".

  9. #39
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    Quote Originally Posted by KostasAnagn View Post
    Μωρε δίκιο έχετε όλοι.. αλλά έλα που είναι δύσκολο να το χωνέψω.
    Είναι περίεργη η κατάσταση κ τα ψυχολογικά μου επίσης είναι στα τάρταρα. Παίζει σημαντικό ρόλο κ το ότι έχω πολύ καιρό να κάνω σχέση μετά από τον τελευταίο χωρισμό κ αυτό παίζει τεράστιο ρόλο, γιατί γενικά δεν κάνω κινήσεις για δημιουργία σχέσης, δεν βγαίνω, δεν κάνω νέες γνωριμίες κτλπ.
    Κ τώρα που έτυχε αυτό, μέσω της δουλειά μου δηλαδή αλλιώς δεν υπήρχαν άλλες ευκαιρίες εφόσον δεν το κυνηγάω, είπα να το δοκιμάσω είδα ανταπόκριση κ τελικά τι έγινε.. έχουν μείνει στον αέρα ή κ στο τίποτα όλα.

    Από υπομονή δυστήχως έχω πολύ.. κ ίσως αυτό είναι που με έχει κρατήσει μέχρι στιγμής στο να μην κάνω ξεκαθάρισμα αλλά θέλω χρόνο να το διαχειριστώ όπως επίσης σίγουρα για να το λήξω στο μυαλό μου θέλω απάντηση, καθώς δεν μπορώ να το αφήσω εντελώς χωρίς να έχω μια απάντηση, κάτι τέλος πάντων που να με βοηθήσει να το τερματίσω αν όντως η υπόθεση έχει αυτή την κατάληξη.

    Κώστα προσπάθησε όσο γίνεται να μην σε απασχολεί αυτή η κατάσταση. Επένδυσε στον εαυτό σου, είτε με εργασιοθεραπεια είτε με ότι άλλο σε ευχαριστεί...πχ γυμναστήριο.
    Δείξε πώς είσαι ο άντρας που θέλουν οι γυναίκες για σύντροφο και όχι φίλο.
    Μείωσε την επικοινωνία με την κοπέλα αργά και σταθερά...αν είναι δυνατόν προσπάθησε να μην ξαναστείλεις ή ξανατηλεφωνησεις πότε σου πρώτος.

    Δείξε όσο μπορείς ότι περνας καλά χωρίς υπερβολές και ότι δεν την έχεις ιδιαίτερη ανάγκη..τις περισσότερες φορές σε ξανά αναζητούν...

  10. #40
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by taekwondis View Post
    Κώστα προσπάθησε όσο γίνεται να μην σε απασχολεί αυτή η κατάσταση. Επένδυσε στον εαυτό σου, είτε με εργασιοθεραπεια είτε με ότι άλλο σε ευχαριστεί...πχ γυμναστήριο.
    Δείξε πώς είσαι ο άντρας που θέλουν οι γυναίκες για σύντροφο και όχι φίλο.
    Μείωσε την επικοινωνία με την κοπέλα αργά και σταθερά...αν είναι δυνατόν προσπάθησε να μην ξαναστείλεις ή ξανατηλεφωνησεις πότε σου πρώτος.

    Δείξε όσο μπορείς ότι περνας καλά χωρίς υπερβολές και ότι δεν την έχεις ιδιαίτερη ανάγκη..τις περισσότερες φορές σε ξανά αναζητούν...
    Φίλε μου δεν έχω αλλάξει τίποτα στο θέμα της καθημερινότητας μου, κανονικά στην δουλειά μου όλα πηγαίνουν, γυμναστήριο πηγαίνω τα τελευταία 4 χρόνια και δεν το έχω σταματήσει στιγμή. Η αλήθεια είναι ότι με έχει επηρεάσει αυτή η κατάσταση ψυχικά κ σωματικά κ εκεί που έκανα αγώνα να πάρω κ κάποια κιλά γιατί ημουν σχετικά αδύνατος κ έχω φτάσει σε ένα πολύ καλό σημείο πλέον, ξαφνικά τον τελευταίο 1.5 μήνα έχω χάσει 2 κιλά καθώς έκοψα στο μισό τα γεύματα που έτρωγα..
    Δεν θα το καταλάβει ότι περνάω καλά κ ότι δεν την έχω ανάγκη εφόσον πλέον τα social τα έχει κλείσει κ δεν μπορεί να δει κάτι που θα ανεβάσω ή θα κάνω κ η μόνη επικοινωνία γίνεται μέσω messenger ή τηλεφώνου. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να μην ξαναστείλω κάτι, που από διάφορες οπτικές γωνίες μπορεί να το δει ότι πλέον δεν ενδιαφέρομαι, ότι δεν με νοιάζει τι κάνει κτλπ..

    Εφόσον δεν υπάρχει κ κάτι άλλο στον ορίζοντα κ δεν έχω την διάθεση να κάτσω να μπω σε αυτή την φάση του "ψάχνω-γνωρίζω-βγαίνω", το μόνο που μπορώ σε εισαγωγικά να κάνω είναι αναμονή χωρίς βέβαια μεγάλες προσδοκίες, αν ξεκαθαρίσει σύντομα έχει καλώς διαφορετικά δεν ξέρω.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by KostasAnagn View Post
    Φίλε μου δεν έχω αλλάξει τίποτα στο θέμα της καθημερινότητας μου, κανονικά στην δουλειά μου όλα πηγαίνουν, γυμναστήριο πηγαίνω τα τελευταία 4 χρόνια και δεν το έχω σταματήσει στιγμή. Η αλήθεια είναι ότι με έχει επηρεάσει αυτή η κατάσταση ψυχικά κ σωματικά κ εκεί που έκανα αγώνα να πάρω κ κάποια κιλά γιατί ημουν σχετικά αδύνατος κ έχω φτάσει σε ένα πολύ καλό σημείο πλέον, ξαφνικά τον τελευταίο 1.5 μήνα έχω χάσει 2 κιλά καθώς έκοψα στο μισό τα γεύματα που έτρωγα..
    Δεν θα το καταλάβει ότι περνάω καλά κ ότι δεν την έχω ανάγκη εφόσον πλέον τα social τα έχει κλείσει κ δεν μπορεί να δει κάτι που θα ανεβάσω ή θα κάνω κ η μόνη επικοινωνία γίνεται μέσω messenger ή τηλεφώνου. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να μην ξαναστείλω κάτι, που από διάφορες οπτικές γωνίες μπορεί να το δει ότι πλέον δεν ενδιαφέρομαι, ότι δεν με νοιάζει τι κάνει κτλπ..

    Εφόσον δεν υπάρχει κ κάτι άλλο στον ορίζοντα κ δεν έχω την διάθεση να κάτσω να μπω σε αυτή την φάση του "ψάχνω-γνωρίζω-βγαίνω", το μόνο που μπορώ σε εισαγωγικά να κάνω είναι αναμονή χωρίς βέβαια μεγάλες προσδοκίες, αν ξεκαθαρίσει σύντομα έχει καλώς διαφορετικά δεν ξέρω.
    Μη ξαναστείλεις αλλά όχι μόνο για 10 μέρες που ανέφερες παραπάνω, αλλά για τουλάχιστον 2 μήνες. Το να απομακρύνεσαι όταν βλέπεις ότι δεν τραβάει το πράμα (αυτό που λέγεται και walking away), ειναι μία εξαιρετικά δυναμική πράξη η οποία θα ανεβάσει σε τεράστιο βαθμό την αξία σου στα μάτια της. Πόσοι άντρες λειτουργούν έτσι; Ελάχιστοι γιατί φοβούνται. Μην περιμένεις η άλλη να σου δώσει τις απαντήσεις που ψάχνεις. Τις απαντήσεις θα τις παίρνεις από τη συμπεριφορά που βλέπεις, και τότε θα παίρνεις αποφάσεις. Και ξεκίνα να φλερτάρεις και να διευρύνεις τον κύκλο σου γιατί όταν δεν έχεις επιλογές, αυτά συμβαίνουν.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Πάντως αυτά που λες για την κοπέλα, προβλήματα στη δουλειά που είναι όμως κρυφά και δεν σου τα λέει... αλλαγές αριθμού τηλεφώνου....κατάργηση λογαριασμού FB.... κάτι μου βρωμάει εδώ.

  13. #43
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Πάντως αυτά που λες για την κοπέλα, προβλήματα στη δουλειά που είναι όμως κρυφά και δεν σου τα λέει... αλλαγές αριθμού τηλεφώνου....κατάργηση λογαριασμού FB.... κάτι μου βρωμάει εδώ.
    Εν μέρη μου έχει πει κάποια πράγματα τα οποία δεν μπορώ να αναφέρω στο θέμα της δουλειάς της, ας πούμε ότι το τωρινό "αφεντικό" της από την αρχή δεν τα πήγαιναν καλά κ υπάρχει περίπτωση να της κάνει την θέση της ακόμα πιο δύσκολη ειδικά αν ανακάλυψαν κ κάποιο θέμα υγείας-ψυχολογικό με σκόπο ή να της αλλάξουν σημαντικό πόστο ή κ να απολυθεί.
    Όσον αφορά τα υπόλοιπα (τηλέφωνα-Fb κτλπ) μου έχει δώσει εξηγήσεις για ποιόν λόγο έγιναν κ είναι ο λόγος που είχε κ τα πρώτα τρεξίματα. Άλλωστε αν ήθελε να απομακρυνθεί μπορούσε απλά να με διαγράψει από το προφίλ της κ να μην μου δώσει τον νέο αριθμό της.. Τόσο απλά τόσο εύκολα κ αποτελεσματικά, δεν υπάρχει λόγος να μπαίναμε σε όλο αυτό το τρυπάκι που είμαστε τώρα.
    Παρόλα αυτά δεν το έκανε ούτε μου έχει πει μέχρι στιγμής έστω ότι "ξέρεις.. δεν θέλω να μου στέλνεις ούτε να με παίρνεις τηλέφωνο", απλά τις μισές φορές επιλέγει να μην απάνταει στα μηνύματα που της στέλνω. Γιατί γενικά μου είχε αναφέρει κάποιες περιπτώσεις άλλων ατόμων που της την έπεφταν μέσω viber κτλπ (πριν αλλάξει αριθμό αυτό) κ έτυχε στο ένα σκηνικό να είμαι μπροστά όταν ήμουν μαζί της κ να μου το λέει κ τον μπλόκαρε στην ψύχρα γιατί είχαν ήδη μιλήσει κάποια στιγμή κ του είχε πει ότι δεν ενδιαφέρεται, γενικά δεν κρυβόταν όταν μιλούσε η έστελνε στο κινητό της.. ήταν άνετη κ δεν είχε τέτοια θέματα. Οπότε πιστεύω αν ήθελε να με σουτάρει μπορούσε να το κάνει άπειρες φορές, γιατί να διαλέξει τον πιο άσχημο τρόπο του σε αποφεύγω χωρίς να σου δώσω λόγο από την μια στιγμή στην άλλη?

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Δεν εννοούσα αυτό. Σκέφτηκα ότι όλα αυτά είναι κάπως περίεργα, σαν αν προσπαθεί να κρυφτεί από κάτι-κάποιον. Δεν εννοούσα εσένα.

  15. #45
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Δεν εννοούσα αυτό. Σκέφτηκα ότι όλα αυτά είναι κάπως περίεργα, σαν αν προσπαθεί να κρυφτεί από κάτι-κάποιον. Δεν εννοούσα εσένα.
    Θα μπορούσε το είχα σκεφτεί κ εγώ στην αρχή, αν και μου εξήγησε τον λόγο ο οποίος είναι αρκετά σοβαρός και δεν έχει να κάνει με κάποιον άλλο αλλά με υπόθεση που προέκυψε δυστηχώς.

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Η αναμονη μου προκαλει αγχος
    By Xismp97 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 19-12-2018, 00:04
  2. ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ Ψ.Υ.
    By LostClown in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 18-11-2017, 17:38
  3. Και παλι σε αναμονη για Sleeve...
    By divralaura in forum Παχυσαρκία
    Replies: 2
    Last Post: 16-11-2014, 18:00
  4. Στρατος κ αναμονη να περασει ο καιρος!
    By μυσπ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 22
    Last Post: 23-02-2014, 23:48
  5. Αναμονή....
    By Μπερδεμένη23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 16-09-2013, 19:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •