Νέα γνωριμία, Απόσταση και.. αναμονή! - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 10 FirstFirst ... 78910 LastLast
Results 121 to 135 of 147
  1. #121
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Και στο μεταξύ ... δεν πατάς pause στη ζωή σου. Κυνηγάς κάθε ευκαιρία που υπάρχει για να γνωρίσεις άλλες.

  2. #122
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Κατ αρχάς, το 1-2 μήνες πού το είδες; Εγώ είπα 2 μήνες +. Άρχισες τις εκπτώσεις από τώρα; Έχει πολύ μεγάλη σημασία ο χρόνος. Ο 1 μήνας δεν φτάνει.

    Φυσικά και έχεις φόβο, και η κοπέλα το ξέρει αυτό. Η συμπεριφορά σου βρομάει φόβο. Γι αυτό, εάν σταματήσεις επ/νια για τόσο μεγάλο διάστημα, το μυν που θα στείλεις είναι ότι δεν φοβάσαι, κάτι που είναι πάρα πολύ σημαντικό. Ξέρεις ποια είναι η διαφορά των λουζερς και των άλλων; ότι οι άλλοι δεν φοβούνται ή τουλάχιστον οι κοπέλες νομίζουν ότι δεν τις φοβούνται. Αν εξαφανιστείς χωρίς να κλείσεις πόρτες, και αν δεν σε έχει εντελώς γραμμένο οι πιθανότητες να επικοινωνήσει ειναι πολύ αυξημένες. Εσύ θα κρίνεις τι θα κάνεις. Αλλά το θέμα δεν ειναι μόνο να ακολουθήσεις κάποιες οδηγίες. Αν δεν αλλάξεις την χολιγουντιανή οπτική που έχεις για τα ερωτικά ζητήματα, μπορεί να τα κάνεις και χειρότερα.
    Έχεις δίκιο.. σε όλα!
    Μόνο σε αυτά τα ζητήματα τα πάω "επιεικώς σκ@τα", δεν ξέρω γιατί.. Ενώ σε όλα τα άλλα θέματα στην ζωή μου είμαι μια χαρά, όλοι μου οι γνωστοί μου λένε μια χαρά άνθρωπος είσαι, κομπλέ χαρακτήρας είσαι, άσχημος δεν είσαι , κοινωνικός είσαι, μλκας δεν είσαι, γιατί να έχεις τέτοια θέματα στις γνωριμίες-σχέσεις δεν μπορούν να το καταλάβουν.. και μου το λένε όλοι ότι αξίζω καλύτερη αντιμετώπιση από αυτό, αλλά εγώ το μυαλό κολλημένο..

  3. #123
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Και στο μεταξύ ... δεν πατάς pause στη ζωή σου. Κυνηγάς κάθε ευκαιρία που υπάρχει για να γνωρίσεις άλλες.
    Δεν έχω ευκαιρίες σε αυτό το θέμα, όπως έχω αναφέρει και σε προηγούμενα μηνύματα δεν κάνω γενικά κινήσεις, όταν είσαι σπίτι-δουλειά-γυμναστήριο και ξανά την ίδια ρουτίνα δεν δημιουργείς ευκαιρίες. Η συγκεκριμένη περίπτωση έτυχε, επειδή απλά έγινε μέσω της δουλειάς.. και αυτό πολύ δύσκολο να ξαναγίνει, εκτός και αν το πάρουμε ότι ναι ποτέ μην λές ποτέ αλλά η επόμενη φορά μπορεί να είναι σε 5 χρόνια.. Ούτε αυτό είναι λύση!

  4. #124
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by KostasAnagn View Post
    Ευχαριστώ για τις συμβουλές, είναι πράγματα που μπορώ να καταλάβω αυτά που λες και μου φαίνονται και λογικά, δεν σκέφτομαι παράλογα, απλά δεν μπορώ να σκεφτώ αντικειμενικά λόγο της κατάστασης. Είναι πάντως μια καλή αρχή αυτός ο "οδηγός" για να δω αν θα με οδηγήσει κάπου..
    Δεν σκέφτεσαι παράλογα, σκέφτεσαι όπως έχεις μάθει να σκέφτεσαι, όπως δλδ και το υπόλοιπο 99% των αντρών. Και αυτό που σκέφτεσαι είναι ότι ο σεβασμός, η αγάπη, η αφοσίωση, η τρυφερότητα, το ενδιαφέρον, κα ειναι αυτά που χρειάζονται για να κάνουν μία γυναίκα να σε ερωτευτεί. Εάν αυτό ίσχυε τότε δεν θα υπήρχαν γυναίκες μόνες εκεί έξω διότι απλά βρωμάει ο τόπος από καλά παιδιά που μπορούν να προσφέρουν τα παραπάνω. Αλλά και όλα αυτά τα καλά παιδιά με αυτές τις ποιότητες θα ήταν πολύ ψηλά στη λίστα προτιμήσεων των γυναικών....αλλά δεν είναι. Τι συμβαίνει τελικά;

  5. #125
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by KostasAnagn View Post
    Έχεις δίκιο.. σε όλα!
    Μόνο σε αυτά τα ζητήματα τα πάω "επιεικώς σκ@τα", δεν ξέρω γιατί.. Ενώ σε όλα τα άλλα θέματα στην ζωή μου είμαι μια χαρά, όλοι μου οι γνωστοί μου λένε μια χαρά άνθρωπος είσαι, κομπλέ χαρακτήρας είσαι, άσχημος δεν είσαι , κοινωνικός είσαι, μλκας δεν είσαι, γιατί να έχεις τέτοια θέματα στις γνωριμίες-σχέσεις δεν μπορούν να το καταλάβουν.. και μου το λένε όλοι ότι αξίζω καλύτερη αντιμετώπιση από αυτό, αλλά εγώ το μυαλό κολλημένο..
    Βλέπε προηγούμενο post...

  6. #126
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by KostasAnagn View Post
    Δεν έχω ευκαιρίες σε αυτό το θέμα, όπως έχω αναφέρει και σε προηγούμενα μηνύματα δεν κάνω γενικά κινήσεις, όταν είσαι σπίτι-δουλειά-γυμναστήριο και ξανά την ίδια ρουτίνα δεν δημιουργείς ευκαιρίες. Η συγκεκριμένη περίπτωση έτυχε, επειδή απλά έγινε μέσω της δουλειάς.. και αυτό πολύ δύσκολο να ξαναγίνει, εκτός και αν το πάρουμε ότι ναι ποτέ μην λές ποτέ αλλά η επόμενη φορά μπορεί να είναι σε 5 χρόνια.. Ούτε αυτό είναι λύση!
    Ηττοπάθεια, καταστροφολογία, στασιμότητα. Αν δεν έχεις ευκαιρίες σε αυτό το θέμα, τότε ξεκίνα να τις δημιουργείς. Ασχολήσου με το πως θα το πετύχεις. Και όταν το πετύχεις, τότε θα δεις προς έκπληξή σου, ότι οι γυναίκες θα σε θεωρούν πολύ ελκυστικό!

  7. #127
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by KostasAnagn View Post
    Δεν έχω ευκαιρίες σε αυτό το θέμα, όπως έχω αναφέρει και σε προηγούμενα μηνύματα δεν κάνω γενικά κινήσεις, όταν είσαι σπίτι-δουλειά-γυμναστήριο και ξανά την ίδια ρουτίνα δεν δημιουργείς ευκαιρίες.
    Οι πιο πολλοί , οι "συνήθεις" άνθρωποι , μέσα από αυτή τη ρουτίνα δημιουργούν ευκαιρίες-γνωριμίες.
    Αν αλλάξεις γυμναστήριο , με κάποιο πιο "κοσμικό" που να έχει γυναίκες ;;
    Αν κανονίζεις εξόδους με κόσμο από τη δουλειά και τον "ευρύτερο" κύκλο τους . Θα τις δεις τις ευκαιρίες.
    Οι γυναίκες είναι ο μισός πληθυσμός !

  8. #128
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,598
    Quote Originally Posted by KostasAnagn View Post
    Ευχαριστώ για τις συμβουλές, είναι πράγματα που μπορώ να καταλάβω αυτά που λες και μου φαίνονται και λογικά, δεν σκέφτομαι παράλογα, απλά δεν μπορώ να σκεφτώ αντικειμενικά λόγο της κατάστασης. Είναι πάντως μια καλή αρχή αυτός ο "οδηγός" για να δω αν θα με οδηγήσει κάπου..
    Η κοπέλα είναι εμφανίσιμη, δεν περνάει απρατήρητη η αλήθεια είναι αυτή και δεν το λέω επειδή μου αρέσει εμένα, όντως έτσι είναι! Πιστεύω και εγώ ότι κάτι ίσως υπάρχει πιο βαθύ ή παλιό που την ακολουθεί και την επηρεάζει ακόμα, πέρα από τα προβλήματα που αντιμετώπιζε και αντιμετωπίζει αυτή την περίοδο. Το FB το έχει απενεργοποιήσει και δεν έχει ασχολία με τα social. Γενικά πάντως στο προφίλ της στο FB πριν απενεργοποιηθεί δεν είχε πολλά άτομα και από ότι κατάλαβα ήταν όλοι γνωστοί της.......

    Έχω βέβαια και λίγο τον φόβο του ότι κρατάω σιωπή για 1-2 μήνες και ίσως βρεθεί κάποιος άλλος να την διεκδικεί σε αυτό το διάστημα και πάει μετά το χάσαμε το παιχνίδι..

    αυτη, ειναι μια εντελως πλαστη και αβασιμη αγωνια, που δημιουργεις στον εαυτο σου και λανθασμενα καθησυχαζεσαι οτι θα το αποφυγεις αν δινεις παρουσια. ΕΝΤΕΛΩΣ ομως.
    κι αυτο, για τον απλουστατο λογο, οτι δεν εισαι καθολου στην ζωη της.. εισαι πολυ μακρια, και δεν εννοω γεωγραφικα, αλλα ερωτικα.
    το ερωτικο οσο παει και απομακρυνεται στον οριζοντα, εισαι απλα μια υπενθυμιση οτι θα εισαι στην θεση σου αιωνιως να την περιμενεις μηπως αλλαξει γνωμη...
    επομενως, ΑΝ μια αλλη γνωριμια της προκυψει, εσυ εισαι σαν να μην υπαρχεις για εκεινην, τπτ δεν θα την καθυστερησει που να εχει σχεση με εσενα.
    αν ΔΕΝ της προκυψει νεα γνωριμια, και παλι δεν υπαρχεις για εκεινην , διοτι οσο φερεσαι οπως φερεσαι, δεν προκειται να ενδιαφερθει για εσενα ερωτικα.

    εσυ, πρεπει να ενδιαφερεσαι αποκλειστικα για την περιπτωση που δεν θα της προκυψει μια ενδιαφερουσα γνωριμια, συντομα.
    οπως ειναι τωρα αυτη ξενερωμενη, αν της προκυψει ενδιαφερουσα γνωριμια, θα παει εκει.
    αν ΔΕΝ της προκυψει ομως, και ΑΝ εχεις βγει απο την θεση του δεδομενου που θα περιμενει για παντα και θα ξεροσταλιαζει, τοτε ισως ασχοληθει μαζι σου. ΙΣΩΣ τονιζω, γιατι, καλα ειναι ολα αυτα που λεει ο αιολος αλλα δεν καλυπτουν μια περιπτωση.
    την περιπτωση να εχει ξενερωσει μονιμα σεξουαλικα.. δλδ αν κατι πανω σου η στον σεξουαλικο σου τροπο την απωθει, τοτε δεν...
    τπτ δεν θα δουλεψει.
    και μονη να μεινει, θα καθεται να κλαιει την μοιρα της. δεν θα ασχοληθει περα απο φιλια μαζι σου.

    αυτο που δεν γνωριζεις και δεν σου λεει, δεν χρειαζεται να ειναι κατι "βαθυ" οπως λες. κατα την γνωμη μου ειναι ενα ερωτικο της ενδιαφερον που δεν προχωραει και ειναι κολλημενη εκει.

  9. #129
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αυτη, ειναι μια εντελως πλαστη και αβασιμη αγωνια, που δημιουργεις στον εαυτο σου και λανθασμενα καθησυχαζεσαι οτι θα το αποφυγεις αν δινεις παρουσια. ΕΝΤΕΛΩΣ ομως.
    κι αυτο, για τον απλουστατο λογο, οτι δεν εισαι καθολου στην ζωη της.. εισαι πολυ μακρια, και δεν εννοω γεωγραφικα, αλλα ερωτικα.
    το ερωτικο οσο παει και απομακρυνεται στον οριζοντα, εισαι απλα μια υπενθυμιση οτι θα εισαι στην θεση σου αιωνιως να την περιμενεις μηπως αλλαξει γνωμη...
    επομενως, ΑΝ μια αλλη γνωριμια της προκυψει, εσυ εισαι σαν να μην υπαρχεις για εκεινην, τπτ δεν θα την καθυστερησει που να εχει σχεση με εσενα.
    αν ΔΕΝ της προκυψει νεα γνωριμια, και παλι δεν υπαρχεις για εκεινην , διοτι οσο φερεσαι οπως φερεσαι, δεν προκειται να ενδιαφερθει για εσενα ερωτικα.

    εσυ, πρεπει να ενδιαφερεσαι αποκλειστικα για την περιπτωση που δεν θα της προκυψει μια ενδιαφερουσα γνωριμια, συντομα.
    οπως ειναι τωρα αυτη ξενερωμενη, αν της προκυψει ενδιαφερουσα γνωριμια, θα παει εκει.
    αν ΔΕΝ της προκυψει ομως, και ΑΝ εχεις βγει απο την θεση του δεδομενου που θα περιμενει για παντα και θα ξεροσταλιαζει, τοτε ισως ασχοληθει μαζι σου. ΙΣΩΣ τονιζω, γιατι, καλα ειναι ολα αυτα που λεει ο αιολος αλλα δεν καλυπτουν μια περιπτωση.
    την περιπτωση να εχει ξενερωσει μονιμα σεξουαλικα.. δλδ αν κατι πανω σου η στον σεξουαλικο σου τροπο την απωθει, τοτε δεν...
    τπτ δεν θα δουλεψει.
    και μονη να μεινει, θα καθεται να κλαιει την μοιρα της. δεν θα ασχοληθει περα απο φιλια μαζι σου.

    αυτο που δεν γνωριζεις και δεν σου λεει, δεν χρειαζεται να ειναι κατι "βαθυ" οπως λες. κατα την γνωμη μου ειναι ενα ερωτικο της ενδιαφερον που δεν προχωραει και ειναι κολλημενη εκει.
    Θες να μου πεις ότι έχει περάσει όλα τα ζόρια αυτά και έχει μυαλό να σκέφτεται και ένα ερωτικό θέμα που δεν προχωράει? Δεν το αποκλειώ, αλλά περισσότερο πιστεύω ότι κάτι στο παρελθόν, της έχει δημιουργήσει θέματα τα οποία ακόμα την ακολουθούν, ίσως κάτι μέσα σε μια σχέση να μην πήγε καλά και να μην εμπιστεύεται εύκολα ή να θέλει να διορθώσει κάποια πράγματα στον εαυτό της. Δεν μπορούμε να ξέρουμε, μόνο υποθέσεις κάνουμε..

    Πως μπορούμε να εξηγήσουμε το γεγονός ότι από την μία λέει αλλιώς τα είχε στο μυαλό της και αλλιώς της βγήκαν και από την άλλη δεν έχει πάρει απόφαση δεν έχει καταλήξει κάπου? Πώς εξηγούμε το γεγονός ότι όταν βγήκαμε έδειχνε κάποια σημάδια ας πούμε "τρυφερότητας" όπως πχ να με ακουμπάει, να μου πιάνει το χέρι, να ακουμπάει το κεφάλι της στον ώμο μου σε στιγμές που κάνουμε χιούμορ? Εγώ δεν βλέπω πάντως να ξέρει τι θέλει να κάνει..
    Δηλαδή ένας άνθρωπος που δεν τον ενδιαφέρει δεν θα έμπαινε νομίζω στην διαδικασία να συνεχίζει να δίνει λάθος μηνύματα και θα ήταν μετά από αυτό πιο ξεκάθαρος εφόσον έχουν γίνει πολύ στοχευμένες ερωτήσεις και εύκολα θα μπορούσε να βγεί από την δύσκολη θέση και να ξεκαθαρίσει το τοπίο μια για πάντα. Μήπως προσπαθεί με αυτό τον τρόπο να μείνει φιλική απέναντί μου, την στιγμή που δεν έχει προηγηθεί κάτι σε θέμα τσακωμού ή κάτι άλλο περίεργο? Αλλά μεταξύ μας δεν έχω φίλη που να έχει τέτοια αντίδραση προς τα μένα, πάντα κρατάω τα προσχήματα γιατί εύκολα μπορεί να παρεξηγηθούν καταστάσεις..
    Νομίζω ναι το καλύτερο είναι να κρατήσω μια απόσταση, δεν μου είναι εύκολο αλλά θα το προσπαθήσω για να δω αν υπάρξει έστω ένα ενδιαφέρον ή αν με έχει ξεγραμμένο, αν και σε λίγες μέρες έχει γεννέθλια και θα ήθελα να της στείλω έστω ένα χρόνια πολλά έτσι σαν έκπληξη μιάς και σίγουρα δεν πιστεύει ότι εγώ θυμάμαι πότε είναι τα γεννέθλιά της καθώς δεν μπορώ να το δω πουθενά ούτε να το ξέρω κάπως. Δεν ξέρω αν θα το κάνω τελικά, ανάλογα πως θα είμαι.. απλά μια σκέψη κάνω.
    Last edited by KostasAnagn; 29-10-2021 at 15:43.

  10. #130
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Απλά στα γεννέθλια, ένα sms ή άντε τηλεφώνημα. Μην κάνεις καμιά βλακεία και στέλνεις ανθοδέσμες , δώρα, γλυκά ... οτιδήποτε θα έστελνε κάποιος που έχει ένα ρόλο στη ζωή της ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ. Γιατί θα δείξεις κακομοίρης και ικέτης, ζήτουλας. Από ελεημοσύνη , καμία γυναίκα δεν πάει με άνδρες.

  11. #131
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Όσον αφορά τα γενέθλια.... θέλει σκέψη το πράμα. Αν στείλεις μυν για χρόνια πολλά συμφωνώ με με Al_Bundy ότι θα πρέπει να είναι ένα σύντομο και τυπικό sms. Από την άλλη πολύ φοβάμαι ότι ακόμα και μία τέτοια κίνηση θα τινάξει στον αέρα την όλη στρατηγική, διότι με αυτό σπάς το no conduct και μάλιστα σε μία κρίσιμη στιγμή. Εκεί δλδ που θα αρχίσει να προβληματίζεται που χάθηκες και γιατί, εσύ θα κάνεις επαφή, με αποτέλεσμα τον καθησυχασμό της. Οπότε είναι σαν να γυρνάς από την αρχή.

    Από την άλλη, εάν δεν στείλεις μυν, παίζεις δυνατό χαρτί, διότι α) στέλνεις το μύν ότι εννοείς αυτό που κάνεις και δεν παίζεις με αποτέλεσμα να αυξηθεί η ανασφάλεια και οι αρνητικές σκέψεις και β) στέλνεις το μυν ότι δεν τρελαίνεσαι κι όλας αφού δεν θυμάσαι την ημερομηνία αν και θα έπρεπε.

    Μία σκέψη ακόμα είναι ότι, πάνω που θα έχει αρχίσει να προβληματίζεται για το που χάθηκες και την ημέρα των γενεθλίων λόγο αυτού του προβληματισμού μπορεί να της δημιουργηθεί η προσδοκία του ότι θα επικοινωνήσεις. Αν δεν το κάνεις θα φάει ματαίωση, πράγμα που είναι πολύ καλό για εσένα.

    Η άποψή μου είναι να μη στείλεις τπτ.

    Αν στη ζωή σου υπάρχουν δύο γυναίκες με τις οποίες υπάρχει φλέρτ, η μία σου στέλνει χρόνια πολλά και η άλλη όχι. Ποια θα σκέφτεσαι περισσότερο;
    Last edited by aeolus74; 29-10-2021 at 14:55.

  12. #132
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,598
    Quote Originally Posted by KostasAnagn View Post
    Θες να μου πεις ότι έχει περάσει όλα τα ζόρια αυτά και έχει μυαλό να σκέφτεται και ένα ερωτικό θέμα που δεν προχωράει? Δεν το αποκλειώ, αλλά περισσότερο πιστεύω ότι κάτι στο παρελθόν, της έχει δημιουργήσει θέματα τα οποία ακόμα την ακολουθούν, ίσως κάτι μέσα σε μια σχέση να μην πήγε καλά και να μην εμπιστεύεται εύκολα ή να θέλει να διορθώσει κάποια πράγματα στον εαυτό της. Δεν μπορούμε να ξέρουμε, μόνο υποθέσεις κάνουμε..

    Πως μπορούμε να εξηγήσουμε το γεγονός ότι από την μία λέει αλλιώς τα είχε στο μυαλό της και αλλιώς της βγήκαν και από την άλλη δεν έχει πάρει απόφαση δεν έχει καταλήξει κάπου? Πώς εξηγούμε το γεγονός ότι όταν βγήκαμε έδειχνε κάποια σημάδια ας πούμε "τρυφερότητας" όπως πχ να με ακουμπάει, να μου πιάνει το χέρι, να ακουμπάει το κεφάλι της στον ώμο μου σε στιγμές που κάνουμε χιούμορ? Εγώ δεν βλέπω πάντως να ξέρει τι θέλει να κάνει..
    Δηλαδή ένας άνθρωπος που δεν τον ενδιαφέρει δεν θα έμπαινε νομίζω στην διαδικασία να συνεχίζει να δίνει λάθος μηνύματα και θα ήταν μετά από αυτό πιο ξεκάθαρος εφόσον έχουν γίνει πολύ στοχευμένες ερωτήσεις και εύκολα θα μπορούσε να βγεί από την δύσκολη θέση και να ξεκαθαρίσει το τοπίο μια για πάντα. Μήπως προσπαθεί με αυτό τον τρόπο να μείνει φιλική απέναντί μου, την στιγμή που δεν έχει προηγηθεί κάτι σε θέμα τσακωμού ή κάτι άλλο περίεργο? Αλλά μεταξύ μας δεν έχω φίλη που να έχει τέτοια αντίδραση προς τα μένα, πάντα κρατάω τα προσχήματα γιατί εύκολα μπορεί να παρεξηγηθούν καταστάσεις..
    Νομίζω ναι το καλύτερο είναι να κρατήσω μια απόσταση, δεν μου είναι εύκολο αλλά θα το προσπαθήσω για να δω αν υπάρξει έστω ένα ενδιαφέρον ή αν με έχει ξεγραμμένο, αν και κατά τα μέσα #@##@ (@# του μήνα) έχει γεννέθλια και θα ήθελα να της στείλω έστω ένα χρόνια πολλά έτσι σαν έκπληξη μιάς και σίγουρα δεν πιστεύει ότι εγώ θυμάμαι πότε είναι τα γεννέθλιά της καθώς δεν μπορώ να το δω πουθενά ούτε να το ξέρω κάπως. Δεν ξέρω αν θα το κάνω τελικά, ανάλογα πως θα είμαι.. απλά μια σκέψη κάνω.
    αντε παλι.. δεν εννοεις να διαχωρισεις το φιλικο ενδιαφερον απο το ερωτικο.
    και τα σκυλακια τα χαιδευουμε στο κεφαλι και τα αφηνουμε να τρεχουν γυρω μας. δεν τα βλεπουμε ερωτικα ομως... εδω πηγες να την φιλησεις εστω σαν τις συμπεθερες, ουτε καν ερωτικα, και καθοταν σαν κουτσουρο...


    ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι αν εχεις ερωτικο καημο, και στο νοσοκομειο να πας, και στην φυλακη να πας, θα απασχολει το μυαλο σου ο ερωτας σου, οσα προβληματα κι αν εχεις... ισως, περισσοτερο ακομα, αν εχεις προβληματα.

    ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΛΑΘΟΣ ΜΗΝΥΜΑΤΑ. εχει δωσει ολα τα μηνυματα. ΕΣΥ ΤΑ ΜΕΤΑΦΡΑΖΕΙς ΛΑΘΟΣ....

    αυτο που συμβαινει δεν ειναι οτι σκεφτεται ακομα να "υποκυψει" γιατι σε ποθει και κρατιεται. αυτο που δεν ε χει αποφασισει ακομα ειναι αν θα σου κλεισει οριστικα την πορτα, η θα σου επιτρεπει να την κυνηγας...
    μα δεν θελει να ξεκαθαρισει περισσοτερο. αυτην δεν την πειραζει να την κυνηγας. αφου δεν καταλαβαινεις οτι ησ ταση της ειναι ξεκαθαρα αρνητικη, κατσε να την κυνηγας, μηπως ξεμεινει παο προτασεις και σου επιτρεψει να την πας για καφε..

    να σου θυμισω οτι την κυνηγησες, αν και ειχες παιε στην πολη της, γιατι δεν ηθελε ουτε να σε δει...

    μολις αποδεχτηκες οτι το καλυτερο εινια να απομακρυνθεις και ηδη ψαχνεις δικαιολογιες για να εχεις οσο πιο συντομα γινεται μια επαφη..
    για εμενα δεν πρεπει ουτε στα γενεθλια να της στειελις, ακριβως διοτι οποιος δεν ειναι τερμα αφοσιωμενος και δεν την εχει συνεχεια στο μυαλο του, ΔΕΝ θα ηξερε ποτε εχει γενεθλια.
    εαν στειλεις, θα πει "α, ακομα ξεροσταλιαζει ο ο κωστακης και νομιζα οτι αδιαφορει. αστον να θαυμαζει και να ελπιζει..."
    κανε ο,τι θες. εγω δεν θα εστελνα. θα εστελνα την πρωτοχρονια μια καλη χρονια, σε ομαδικο μηνυμα σε ολη την ατζεντα μου κι αν του αρεσε, ας απαντουσε
    Last edited by Remedy; 29-10-2021 at 16:15.

  13. #133
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Αν στη ζωή σου υπάρχουν δύο γυναίκες με τις οποίες υπάρχει φλέρτ, η μία σου στέλνει χρόνια πολλά και η άλλη όχι. Ποια θα σκέφτεσαι περισσότερο;
    Είναι λίγο περίεργο αυτό που ρωτάς αλλά θα σου απαντήσω έτσι όπως το σκέφτομαι εγώ. Αν είχα 2 επιλογές με φλερτ και η μία μου στείλει και η άλλη όχι ίσως δεν θα με ένοιαζε τόσο, θα ξεκινούσα να κόβω επαφή με αυτήν μου δεν μου έστειλε και να συνεχίσω με εκείνη που μου έδειξε ενδιαφέρον. Βέβαια το τρικ εδώ είναι ότι πρέπει να σκεφτώ σαν γυναίκα, που είναι πιο πολύπλοκο και στην γυναικεία version μπορεί να μην ισχύει αυτό που πιστεύω εγώ αλλά ακριβώς το αντίθετο.. Μιας και είπαμε ότι οι γυναίκες έλκονται περισσότερο από αυτό που δεν έχουν σίγουρο!
    Δεν θέλω να πω με αυτό ότι θα στείλω, αλλά είναι νωρίς για να ξέρω τι θα κάνω..
    Last edited by KostasAnagn; 29-10-2021 at 15:44.

  14. #134
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by KostasAnagn View Post
    Είναι λίγο περίεργο αυτό που ρωτάς αλλά θα σου απαντήσω έτσι όπως το σκέφτομαι εγώ. Αν είχα 2 επιλογές με φλερτ και η μία μου στείλει και η άλλη όχι ίσως δεν θα με ένοιαζε τόσο, θα ξεκινούσα να κόβω επαφή με αυτήν μου δεν μου έστειλε και να συνεχίσω με εκείνη που μου έδειξε ενδιαφέρον. Βέβαια το τρικ εδώ είναι ότι πρέπει να σκεφτώ σαν γυναίκα, που είναι πιο πολύπλοκο και στην γυναικεία version μπορεί να μην ισχύει αυτό που πιστεύω εγώ αλλά ακριβώς το αντίθετο.. Μιας και είπαμε ότι οι γυναίκες έλκονται περισσότερο από αυτό που δεν έχουν σίγουρο!
    Δεν θέλω να πω με αυτό ότι θα στείλω, αλλά είναι νωρίς για να ξέρω τι θα κάνω σε 1.5 μήνα από τώρα!
    Κώστα αν δεν αποφασίσεις να δεσμευτείς 100% στο σχέδιο από την αρχή, μην το ξεκινάς καθόλου γιατί μπορεί να σου γυρίσει μπουμεραγκ. Εδώ δεν έχει "θα δω τι θα κάνω". Αυτή είναι λάθος προσέγγιση. Πρέπει να ξέρεις τι θα κάνεις από την αρχή και να είσαι απόλυτα προσηλωμένος σε αυτό.

  15. #135
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Κώστα αν δεν αποφασίσεις να δεσμευτείς 100% στο σχέδιο από την αρχή, μην το ξεκινάς καθόλου γιατί μπορεί να σου γυρίσει μπουμεραγκ. Εδώ δεν έχει "θα δω τι θα κάνω". Αυτή είναι λάθος προσέγγιση. Πρέπει να ξέρεις τι θα κάνεις από την αρχή και να είσαι απόλυτα προσηλωμένος σε αυτό.
    Έχεις δίκιο.. μεγάλο!

    Νομίζω ήρθε η ώρα να κλείσει αυτό το θέμα γιατί έχει τραβήξει αρκετά, το ιδανικό είναι και κάποιος admin/mod αν μπορεί να το σβήσει κιόλας γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται μικρός είναι ο κόσμος και μπορεί να συνδέσουν καταστάσεις και να έχουμε τίποτα άλλα και δεν επιθυμώ και άλλα προβλήματα, παρόλο που δεν έχω ονομάσει ανθρώπους και γεγονότα.
    Αν παρόλα αυτά υπάρξει κάποια άλλη εξέλιξη στο θέμα στο σύντομο διάστημα μπροστά μας θα ανοίξω νέο topic και ελπίζω να θυμάστε την περίπτωση.

    Ευχαριστώ πραγματικά όλους σας για τις συμβουλές και τις γνώμες! Σας εύχομαι τα καλύτερα σε προσωπικό και όχι μόνο επίπεδο!

Page 9 of 10 FirstFirst ... 78910 LastLast

Similar Threads

  1. Η αναμονη μου προκαλει αγχος
    By Xismp97 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 18-12-2018, 23:04
  2. ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ Ψ.Υ.
    By LostClown in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 18-11-2017, 16:38
  3. Και παλι σε αναμονη για Sleeve...
    By divralaura in forum Παχυσαρκία
    Replies: 2
    Last Post: 16-11-2014, 17:00
  4. Στρατος κ αναμονη να περασει ο καιρος!
    By μυσπ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 22
    Last Post: 23-02-2014, 22:48
  5. Αναμονή....
    By Μπερδεμένη23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 16-09-2013, 18:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •