Νέα γνωριμία, Απόσταση και.. αναμονή! - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 10 FirstFirst ... 678910 LastLast
Results 106 to 120 of 147
  1. #106
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by KostasAnagn View Post
    Ας μην πιάσουμε αυτή την κουβέντα για το τι κάνει ελκυστικούς τους άντρες στις γυναίκες γιατί ο καθένας έχει διαφορετική άποψη πάνω σε αυτό το θέμα και άλλα λέμε και άλλα εν τέλη βλέπουμε να ισχύουν!
    Προφανώς και δεν επικεντρώνομαι στο κρεβάτι της, γιατί είναι αυτό ακριβώς που λες, δεν θέλω να είναι μια ξεπέτα και τέλος. Και στην τελικη πρέπει να κάνω τόση απόσταση για κάτι τέτοιο μόνο.. σαφώς και όχι!

    Η στάση τώρα που πρέπει να ακολουθήσω τι προτείνεις δηλαδή, πως θα μπορούσε να τουμπάρει η κατάσταση ώστε να της επαναφέρω η να της δημιουργήσω ενδιαφέρον ξανά? Αν υπάρχει δηλαδή αυτή η περίπτωση...
    μην υποτιμας το κρεβατι.
    το κρεβατι ειναι ξεπετα, οταν δεν αξιζει για παραπανω.
    ξερεις ποσες σχεσεις ξεκινησαν , κρατησαν και εγιναν και σοβαρες, επειδη ηταν καλο το κρεβατι;;;
    οι δικες μου ολες, παντως.
    χωρις καλο κρεβατι, δεν προχωραει τπτ...

  2. #107
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Βλέπω πάλι υποθέσεις κλισέ που δεν ισχύουν ; Ότι αν κάνετε σεξ πριν κάποιους μήνες θα είναι ξεπέτα της μιας φοράς, ενώ αν περιμένετε πολύ καιρό θα έχετε κάτι ποιοτικό . Τίποτε από αυτά δεν ισχύει.
    Όχι δεν το εννοώ έτσι, απλά λέω ότι δεν σκέφτομαι το κρεβάτι της με σκοπό να γίνει μια ξεπέτα και μετά να εξαφανιστώ. Απλά θα ήταν πιο εύκολη η συνέχεια αν είχε γίνει ήδη την πρώτη φορά.

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μην υποτιμας το κρεβατι.
    το κρεβατι ειναι ξεπετα, οταν δεν αξιζει για παραπανω.
    ξερεις ποσες σχεσεις ξεκινησαν , κρατησαν και εγιναν και σοβαρες, επειδη ηταν καλο το κρεβατι;;;
    οι δικες μου ολες, παντως.
    χωρις καλο κρεβατι, δεν προχωραει τπτ...
    Σε αυτό συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Δεν υπάρχει καλή σχέση αν δεν υπάρχει καλό κρεβάτι. Αλλά δεν χρειάζεται μόνο αυτό, απλά όπως είπα και πριν θα βοηθούσε πιστεύω!

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    6. απλα ειναι τα πραγματα.

    Ακόμη κι αν είναι έτσι , ας δείξει λίγη υπομονή. Μπας και παίξει κι άλλη συνάντηση. Έτσι κι αλλιώς δεν έχει αναφέρει να έχει άλλες προτάσεις να τρέχουν. Οπότε μην αποκλείσει τη μικρή πιθανότητα να προχωρήσει με αυτή. Ειδικά αφού έχει δαπανήσει χρόνο. Απλά την επόμενη φορά, πρέπει να ξεκαθαρίσει και αν προσπαθήσει αυτός να μην κοιμηθούν απλά στο κρεβάτι !
    Μου είχε συμβεί κι εμένα στα νιάτα μου, τώρα που ανέφερες το (5) (ότι τον έβαλε στο κρεβάτι και δεν της βγήκε). Αν γυναίκα σου δώσει δυνατότητα να προχωρήσεις για να παίξει σεξ και δεν το τερματίσεις, σχόλασες !

  4. #109
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Ακόμη κι αν είναι έτσι , ας δείξει λίγη υπομονή. Μπας και παίξει κι άλλη συνάντηση. Έτσι κι αλλιώς δεν έχει αναφέρει να έχει άλλες προτάσεις να τρέχουν. Οπότε μην αποκλείσει τη μικρή πιθανότητα να προχωρήσει με αυτή. Ειδικά αφού έχει δαπανήσει χρόνο. Απλά την επόμενη φορά, πρέπει να ξεκαθαρίσει και αν προσπαθήσει αυτός να μην κοιμηθούν απλά στο κρεβάτι !
    Μου είχε συμβεί κι εμένα στα νιάτα μου, τώρα που ανέφερες το (5) (ότι τον έβαλε στο κρεβάτι και δεν της βγήκε). Αν γυναίκα σου δώσει δυνατότητα να προχωρήσεις για να παίξει σεξ και δεν το τερματίσεις, σχόλασες !
    δεν ειναι μονο να το τερματισεις, πρεπει και να της αρεσει..

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Ακόμη κι αν είναι έτσι , ας δείξει λίγη υπομονή. Μπας και παίξει κι άλλη συνάντηση. Έτσι κι αλλιώς δεν έχει αναφέρει να έχει άλλες προτάσεις να τρέχουν. Οπότε μην αποκλείσει τη μικρή πιθανότητα να προχωρήσει με αυτή. Ειδικά αφού έχει δαπανήσει χρόνο. Απλά την επόμενη φορά, πρέπει να ξεκαθαρίσει και αν προσπαθήσει αυτός να μην κοιμηθούν απλά στο κρεβάτι !
    Μου είχε συμβεί κι εμένα στα νιάτα μου, τώρα που ανέφερες το (5) (ότι τον έβαλε στο κρεβάτι και δεν της βγήκε). Αν γυναίκα σου δώσει δυνατότητα να προχωρήσεις για να παίξει σεξ και δεν το τερματίσεις, σχόλασες !
    Βλέπεις εσύ πουθενά να επιδιώκει επικοινωνία η κοπέλα; Απαντάει μόνο όταν της στέλνει αυτός κι αυτό όχι πάντα, δεν επιδιώκει να βρεθούν, αντίθετα το αποφεύγει με ηλίθιες δικαιολογίες. Ενδεχόμενο να βρεθούν αν δεν την κυνηγάει ο θεματοθέτης; Πόσο μάλλον να βρεθούν στο κρεββάτι; Είναι μία χαμένη υπόθεση, ο θεματοθέτης; εθελοτυφλεί, οι υπόλοιποι τι του λέτε; Να της γίνει στενός κορσές ή να τη βιάσει; Αν εγώ λέω στα λόγια ότι είμαι μονόκερος κι εσύ μπροστά στα μάτια σου το βλέπεις ότι είμαι άνθρωπος με δυο χέρια και δυο πόδια, θα επιμένεις ότι είμαι μονόκερος αφού το λέω κι αφού θα ήθελες να είμαι μονόκερος; Μου κάνει τρομερή εντύπωση που έχει φτάσει τόσες σελίδες αυτό το θέμα.

    Εσύ KostasAnagn χρησιμοποιείς κάτι χαζά επιχειρήματα για να αυταπατάσαι και να κυνηγάς ανεμόμυλους. Κι αν είσαι κλειστός και κάνεις καιρό να ανοιχτείς πάλι τι σημαίνει; Ότι η εναλλακτική είναι να ασχολείσαι με χαμένες υποθέσεις, να σπαταλάς χρόνο και χρήμα και ενέργεια και στο τέλος να πληγωθείς ακόμα περισσότερο και να κλειστείς ακόμα χειρότερα;

  6. #111
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    36
    Ωραία, επειδή δεν βλέπω να θέλω να αλλάζω απόψη, τουλάχιστον όχι σύντομα μέχρι να το πάρω απόφαση, που δεν ξέρω πότε χρονικά θα γίνει αυτό, μπορεί να μου πάρει αρκετό καιρό.. και εφόσον βλέπω ότι οι περισσότερες προτάσεις που ακούστηκαν είναι να το αφήσω το πράμα και να απομακρυνθώ (κάτι που όπως είπα μου είναι δύσκολο αυτή την στιγμή, όχι ότι θα επιμείνω με την έννοια να στέλνω όλη την ώρα μηνύματα, να την πρήζω κτλπ), για να μην τραβάει το θέμα περισσότερο προτείνω να κλείσει σιγά σιγά μιας και είμαι ξεροκέφαλος και δεν λέω να βάλω μυαλό..
    Το πως θα το προχωρήσω το θέμα, μακάρι να΄ξερα.. όποτε κάθομαι να σκεφτώ τι να κάνω ξαφνικά μαυρίζουν όλα και νιώθω ότι πέφτω ψυχολογικά και δεν μπορώ να σκεφτώ καθαρά και μου βγαίνει ακόμα πιο έντονα η επιθυμία να την ξαναδώ και να μιλήσω μαζί της από κοντά ή έστω να την πάρω τηλέφωνο.

    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Το θέμα δεν έχει να κάνει με το εάν ήσουν ορμητικός ή όχι. Δεν χρειάζεται να είσαι ορμητικός, διεκδικητικός χρειάζεται να είσαι. Οι γυναίκες δεν γουστάρουν αυτούς που ρωτούν τι να κάνουν γιατί ειναι ένδειξη δειλίας και αδυναμίας. Γουστάρουν αυτούς που ξέρουν τι θέλουν και απλά πάνε και το διεκδικούν, το παίρνουν. Επίσης μην επικεντρώνεσαι στο τι θα κάνεις στο κρεβάτι. Το θέμα σου δεν ειναι αν θα την πηδήξεις ή όχι. Το να την πηδήξεις μία φορά φαντάζομαι ότι είναι κάτι που δεν σε αφορά. Αυτό που θέλεις ειναι να την κάνεις να σε σκέφτεται ερωτικά. Πιστεύω κι εγώ ότι υπάρχουν πιθανότητες αν αλλάξεις τη στάση σου. Αν όμως συνεχίσεις έτσι εγώ δεν δίνω καμία πιθανότητα.
    Δεν έχω καταλάβει τι εννοείς με το να αλλάξω την στάση μου? Δηλαδή τι διαφορετικό μπορώ να κάνω μήπως "και" βοηθήσει δηλαδή?

  7. #112
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by KostasAnagn View Post
    Δεν έχω καταλάβει τι εννοείς με το να αλλάξω την στάση μου? Δηλαδή τι διαφορετικό μπορώ να κάνω μήπως "και" βοηθήσει δηλαδή?
    Το πρώτο πράγμα που πρέπει να αλλάξεις ειναι να σταματήσεις να προσφέρεις "δωρεάν προσοχή" δλδ αυτό που στην πιάτσα αναφέρεται ως free attention. Το πιο σημαντικό πράγμα που αναζητούν οι γυναίκες από τους άντρες ειναι η προσοχή τους. Τρέφονται από αυτό. Εσύ προσφέρεις αυτή την τροφή απλόχερα και δωρεάν νομίζοντας ότι με αυτό τον τρόπο η γκόμενα θα ανταπορκριθεί. Αλλά δεν λειτουργεί έτσι. Οι γυναίκες κολάνε συνήθως με αυτούς τους άντρες οι οποίοι δεν προσφέρουν αυτή την προσοχή απλόχερα και δωρεάν. Αυτό ισχύει κυρίως σε εμφανίσιμες κοπέλες που δέχονται συχνά τέτοιου είδους τροφή από άντρες, οπότε εσύ γίνεσαι ένας σας όλους τους άλλους. Αυτή τη στιγμή ο ρόλος τον οποίο έχεις πάρει χωρίς να το έχεις καταλάβει ειναι να ικανοποιείς την ανάγκη της κοπέλας σε προσοχή, τονώνοντας το Εγώ της, μέχρι να βρει κάποιον άλλον που θα την τρέξει και λίγο. Δεν υπάρχει γυναίκα που να μην απολαμβάνει την προσοχή των αντρών. Άρα λοιπόν μπορούμε να πούμε ότι διαθέτεις μία δύναμη την οποία ξοδεύεις για το τίποτα. Το ότι συναναστρέφεται μαζί σου σημαίνει ότι της αρέσει η προσοχή που της δίνεις και αυτό είναι θετικό για εσένα, και μπορείς να το εκμεταλευτείς. Με άλλα λόγια δεν είσαι εντελώς αδιάφορος ερωτικά.

    Τι θα συμβεί αν σταματήσει να παίρνει προσοχή από εσένα; Πιθανότατα, θα αρχίσει να της λείπει, διότι τότε, σε συναισθηματικό επίπεδο θα δημιουργηθεί μία ανάγκη ακάλυπτη την οποία αν δεν μπορεί να καλύψει με κάποιον άλλον, θα αρχίσει να σε σκέφτεται περισσότερο, θα αρχίσει να της λείπει η προσοχή που της έδινες η οποία προσοχή την έκανε να νοιώθει καλύτερα. Ο χορτάτος δεν σκέφτεται φρατζόλες, ο πεινασμένος σκέφτεται κι εσύ την έχεις πολύ καλοταϊσμένη.

    Το δεύτερο που πρέπει να εστιάσεις είναι το πως θα αλλάξει η οπτική της κοπέλας για εσένα, δλδ ο τρόπος που σε βλέπει. Αυτό θα συμβεί όταν αισθανθεί ότι εσύ ΕΧΕΙΣ ΖΩΗ και δεν περιμένεις να αποκτήσεις ζωή μέσω αυτής. Γιατί αυτό της έδειξες μέχρι τώρα. Όταν αυτή η κοπέλα νοιώσει ότι εσύ έχεις τα ενδιαφέροντά σου, τους φίλους σου, την δουλειά σου, τα χόμπυ σου, τις επιλογές σου (σημαντικό αυτό) και ότι τα γουστάρεις όλα αυτά τότε θα αρχίσει ενδεχομένως να θέλει να γίνει μέρος αυτής της ζωής κι αυτή. Σε αυτή την περίπτωση πέτυχες. Με άλλα λόγια πρέπει να βρεις τον τρόπο να στείλεις το μυν ότι "εγώ έχω γαμάτη ζωή και χωρίς εσένα". Με τον τρόπο που λειτουργείς μέχρι τώρα μόνο αυτό το μήνυμα δεν έστειλες. Τώρα αυτό στην περίπτωσή σου το δυσκολεύει η απόσταση, αλλά, ο καλύτερος τρόπος για να το πετύχεις αυτό ειναι αρχικά να διακόψεις την επικοινωνία για ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ή και περισσότερο και όχι μόνο για 10 ημέρες.
    Τις πρώτες μέρες η απουσία σου θα περάσει μάλλον απαρατήρητη αλλά μετά από 30 - 40 μέρες οι πιθανότητες να αρχίσει να σε σκέφτεται θα αυξηθούν εκθετικά, καθώς παράλληλα θα αυξηθεί και η ανάγκη για λίγη ανδρική προσοχή την οποία τώρα στερείται. Όταν χάνουμε κάτι που έχουμε τότε το εκτιμούμε περισσότερο. Στη φάση αυτή θα αρχίσει πιθανότατα να κάνει διάφορες σκέψεις όπως αν βρήκες άλλη, αν τα έχεις πάρει μαζί της, αν αποφάσισες να τη διαγράψεις από τη ζωή σου, αν σταμάτησες να την σκέφτεσαι κτλ. Γενικά από στανταράκι θα αρχίσεις να γίνεσαι όχι και τόσο στανταράκι, και αυτό είναι αφροδισιακό διότι ποτέ δεν ερωτευόμαστε κάτι που είναι δεδομένο. Μέσα σε αυτό το διάστημα εγώ δίνω μεγάλες πιθανότητες να επικοινωνήσει. Αν το κάνει θα είναι μάλλον του στυλ "τι κάνεις; χάθηκες και ανησύχησα αν είσαι καλά...". Στην πραγματικότητα δεν θα πάρει γι αυτό αλλά για να διερευνήσει το τι παίζει. Στην περίπτωση αυτή θα φροντίσεις να κάνεις ξεκάθαρο ότι εισαι πάααααρα πολύ καλά, ότι περνάς γαμάτα, ότι όλα τα έχεις τακτοποιημένα στη ζωή σου, ότι ταξιδευεις, βγαίνεις, κτλ. Θα είσαι ευγενικός και καλός μαζί της, θα ενδιαφερθείς για τα δικά της νέα χωρίς να εμβαθύνεις, θα χαρείς πάαααααρα πολύ που την ακούς στο τηλ αλλά δεν θα δώσεις free attention σε καμία περίπτωση. Με άλλα λόγια θα χεστείς από τη χαρά σου που την άκουσες αλλά δεν θα αναφέρεις τίποτα που να σχετίζεται με ερωτικά και δεν θα προτείνεις συνάντηση. Αν προτείνει αυτή καλώς.

    Η συνέχεια στο επόμενο...

  8. #113
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Ο aeolus74 τα γράφει πολύ καλά. Μία ένσταση έχω. Η συγκεκριμένη , δεν φάνηκε να είναι ο τύπος γυναίκες που έχει πολλούς να την περιτριγυρίζουν . Μάλλον για ξεχασμένη και παρατημένη φαίνεται . Σε κάθε περίπτωση , αυτά που προτείνει ο aeolus νομίζω είναι όλα σωστά. Δεν στέλνεις τίποτε εσύ. Αν επιδιώξει επικοινωνία, είσαι λακωνικός. Αν σε παρακολουθεί στο fb, καλό θα ήταν να προβάλεις ότι γυρίζεις γενικά και δεν κάθεσαι σπίτι . Αν ζητήσει επικοινωνία, δεν το παίζει ρωμαίος , αλλά είσαι επιθετικός. Σε κάθε περίπτωση , έχεις την αξιοπρέπειά σου.

  9. #114
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Καμία έμπειρη που έχει πάει με πολλούς δεν θα έβαζε κάποιον στο κρεβάτι της, αν δεν ήθελε να κάνει σεξ μαζί του. Εκτός κι αν σε θεωρούσε τελείως κρετίνο . Δεν νομίζω ούτε ότι σε θεωρούσε, ούτε ότι είσαι . Οπότε αφού σε πήγε σπίτι της να κοιμηθείτε μαζί , είναι ιδιαίτερη περίπτωση . Τα προβλήματα στη δουλειά της , αν είναι υπαρκτά και δεν βρίσκονται μόνο στο δικό της μυαλό (!?) μπορεί να κρατήσουν πολύ. Κανείς δεν ξέρει πόσο.
    Γενικά η κοπέλα εμένα μου φαίνεται προβληματικό άτομο. Θέλω να πω ότι ναι μεν μπορεί πίσω από αυτή την ότι ναναι συμπεριφορά να κρύβεται μία συγκηρία, αλλά δεν πρέπει να αποκλείουμε την περίπτωση να υπάρχει και κάτι βαθύτερο. Προσωπικά αν έβλεπα όλα αυτά από την αρχή, με τις γνώσεις και τον τρόπο που σκέφτομαι σμρ δεν θα προχωρούσα σε καμία περίπτωση με αυτό το άτομο.

  10. #115
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Γενικά η κοπέλα εμένα μου φαίνεται προβληματικό άτομο.
    Φοβάμαι ότι ... έχεις δίκιο ! Δίνω ένα 95% να ισχύει αυτό , για να μην είμαι απόλυτος. Το θέμα είναι και σε τι βαθμό ;; Σε .... συνήθη ή σε βαθμό "ου μπλέξεις" ;;

  11. #116
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Ο aeolus74 τα γράφει πολύ καλά. Μία ένσταση έχω. Η συγκεκριμένη , δεν φάνηκε να είναι ο τύπος γυναίκες που έχει πολλούς να την περιτριγυρίζουν . Μάλλον για ξεχασμένη και παρατημένη φαίνεται . Σε κάθε περίπτωση , αυτά που προτείνει ο aeolus νομίζω είναι όλα σωστά. Δεν στέλνεις τίποτε εσύ. Αν επιδιώξει επικοινωνία, είσαι λακωνικός. Αν σε παρακολουθεί στο fb, καλό θα ήταν να προβάλεις ότι γυρίζεις γενικά και δεν κάθεσαι σπίτι . Αν ζητήσει επικοινωνία, δεν το παίζει ρωμαίος , αλλά είσαι επιθετικός. Σε κάθε περίπτωση , έχεις την αξιοπρέπειά σου.
    Tanks! Ναι πράγματι η κοπέλα δεν φαίνεται τέτοιος τύπος. Αυτό που λες με το FB θα ήταν πολύ βοηθητικό εργαλείο αλλά ο Κώστας είπε ότι δεν έχει η κοπέλα FB, δυστυχώς.

  12. #117
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    36
    Ευχαριστώ για τις συμβουλές, είναι πράγματα που μπορώ να καταλάβω αυτά που λες και μου φαίνονται και λογικά, δεν σκέφτομαι παράλογα, απλά δεν μπορώ να σκεφτώ αντικειμενικά λόγο της κατάστασης. Είναι πάντως μια καλή αρχή αυτός ο "οδηγός" για να δω αν θα με οδηγήσει κάπου..
    Η κοπέλα είναι εμφανίσιμη, δεν περνάει απρατήρητη η αλήθεια είναι αυτή και δεν το λέω επειδή μου αρέσει εμένα, όντως έτσι είναι! Πιστεύω και εγώ ότι κάτι ίσως υπάρχει πιο βαθύ ή παλιό που την ακολουθεί και την επηρεάζει ακόμα, πέρα από τα προβλήματα που αντιμετώπιζε και αντιμετωπίζει αυτή την περίοδο. Το FB το έχει απενεργοποιήσει και δεν έχει ασχολία με τα social. Γενικά πάντως στο προφίλ της στο FB πριν απενεργοποιηθεί δεν είχε πολλά άτομα και από ότι κατάλαβα ήταν όλοι γνωστοί της.
    Το αν είναι ξεχασμένη και δεν έχει κόσμο να την περυτριγυρίζει δεν το γνωρίζω σίγουρα, δεν πιστεύω να μην έχει τα πεσίματά της το θεωρώ απίθανο δηλαδή.. Γενικά είναι ήρεμη κοπέλα, φιλική προς όποιον έχει τύχει να την ακούσω να μιλήσει στο τηλέφωνο, δεν είναι καμιά περίεργη δηλαδή που να αρπάζεται, να τσακώνεται κτλπ, δεν την έχω ακούσει νευριασμένη ποτέ πχ, σε κακό mood ναι αλλά όχι με νεύρα.
    Γενικότερα πάντως, ξέρει ότι έχω την δουλειά μου τα πάω πολύ καλά, έχω τα χόμπι μου, κάνω την γυμναστική μου κτλπ, είναι πράγματα που τα ξέρει από την αρχή και τώρα που βρεθήκαμε και της είπα τα νέα μου πάλι τα ανέφερα όλα αυτά δεν έχει αλλάξει κάτι στην ζωή μου. Όπως ήμουν πρίν συνεχίζω να είμαι, γεμάτο πρόγραμμα έχω.
    Έχω βέβαια και λίγο τον φόβο του ότι κρατάω σιωπή για 1-2 μήνες και ίσως βρεθεί κάποιος άλλος να την διεκδικεί σε αυτό το διάστημα και πάει μετά το χάσαμε το παιχνίδι..

  13. #118
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by KostasAnagn View Post
    Γενικότερα πάντως, ξέρει ότι έχω την δουλειά μου τα πάω πολύ καλά, έχω τα χόμπι μου, κάνω την γυμναστική μου κτλπ, είναι πράγματα που τα ξέρει από την αρχή και τώρα που βρεθήκαμε και της είπα τα νέα μου πάλι τα ανέφερα όλα αυτά δεν έχει αλλάξει κάτι στην ζωή μου. Όπως ήμουν πρίν συνεχίζω να είμαι, γεμάτο πρόγραμμα έχω.
    Έχω βέβαια και λίγο τον φόβο του ότι κρατάω σιωπή για 1-2 μήνες και ίσως βρεθεί κάποιος άλλος να την διεκδικεί σε αυτό το διάστημα και πάει μετά το χάσαμε το παιχνίδι..
    Γενικά μη μιλάς για τον εαυτό σου σε γυναίκες. Τις χαλάει . Τους αρέσει να ανακαλύπτουν μόνες τους ! Αν μπορείς να δημιοιυργείς πρόκληση , για να ψάξει αυτή να μάθει πράγματα για σένα, οκ , κάντο , αλλά να νοιώθει ότι προσπαθεί , όχι ότι της τα δίνεις έτοιμα . Αν βρεθεί άλλος και την κερδίσει άμεσα, θα έχει εκμεταλευτεί το πλεονέκτημα του ξεκινήματος της γνωrιμίας, το οποίο εσύ το έχασες για πάντα. Μέχρι τώρα είχες την πλάνη , ότι με την αναμονή κερδίζεις. Μέγα λάθος . Χάνεις. Οπότε αυτούς που θα γνωρίσει και θα κάνοιυν κίνηση άμεσα, δεν μπορείς να τους συναγωνιστείς. Αν γίνεις φορτικός θα χάσεις και άλλο . Μην το κάνεις.

  14. #119
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    36
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Γενικά μη μιλάς για τον εαυτό σου σε γυναίκες. Τις χαλάει . Τους αρέσει να ανακαλύπτουν μόνες τους ! Αν μπορείς να δημιοιυργείς πρόκληση , για να ψάξει αυτή να μάθει πράγματα για σένα, οκ , κάντο , αλλά να νοιώθει ότι προσπαθεί , όχι ότι της τα δίνεις έτοιμα . Αν βρεθεί άλλος και την κερδίσει άμεσα, θα έχει εκμεταλευτεί το πλεονέκτημα του ξεκινήματος της γνωrιμίας, το οποίο εσύ το έχασες για πάντα. Μέχρι τώρα είχες την πλάνη , ότι με την αναμονή κερδίζεις. Μέγα λάθος . Χάνεις. Οπότε αυτούς που θα γνωρίσει και θα κάνοιυν κίνηση άμεσα, δεν μπορείς να τους συναγωνιστείς. Αν γίνεις φορτικός θα χάσεις και άλλο . Μην το κάνεις.
    Εκείνη με ρώτησε και στην αρχή που δεν γνωριζόμασταν καλά και ήθελε να μάθει πράγματα για μένα και τώρα που ξαναβρεθήκαμε. Μου έκανε ερωτήσεις ήθελε να μάθει πράγματα, πως περνάω, τι κάνω, πως τα πηγαίνω με την δουλειά και γενικά. Άλλωστε και εκείνη ανοίχτηκε και μου είπε πολλά πράγματα για την ζωή στην αρχή την πρώτη φορά που βρεθήκαμε από κοντά και τώρα που ξαναβρεθήκαμε πάλι μου ανέφερε τι έχει γίνει με όλες τις δυσκολίες που πέρασε/περνάει. Βέβαια είμαι σίγουρος πως κάτι άφησε στην απ΄έξω που δεν έπρεπε να μάθω καθώς μου είχε αναφέρει την προηγούμενη μέρα ότι γενικά έχει απογοητευτεί από τους ανθρώπους και ειδικά από άτομα που περίμενε να είναι δίπλα της σε αυτές τις δύσκολες καταστάσεις και ότι γενικά έχουν γίνει πολλά πράγματα τα οποία δεν τα ξέρω και προφανώς και δεν θα τα μάθω μάλλον για δικούς της λόγους πάλι. Δεν με πειράζει αυτό, γιατί είναι δική της επιλογή το τι θα λέει και σε ποιόν.
    Επίσης δεν είμαι της φάσης του να δείχνομαι, αν δεν με ρωτήσει κάποιος δεν λέω πράγματα γενικότερα και πόσο μάλλον για να το παίξω ιστορία. Φορτικός δεν γίνομαι, δεν θέλω άλλωστε να φτάσω σε αυτό το σημείο..

    Τέλος πάντων, από ότι βλέπω μάλλον πρέπει να ακολουθήσω το δρόμο της απόστασης για κάποιο διάστημα όπως λέει και ο φίλος aeolus74 να δω αν θα έχω κάποιο αποτέλεσμα έτσι, όχι ότι δεν θα τρώγομαι βέβαια κάθε μέρα για το τι κάνει, πως τα περνάει, αν είναι καλά και τι πρόκειται να γίνει. Υπομονή τεράστιου μεγέθους θέλει τώρα και δεν ξέρω αν είμαι ικανός να το καταφέρω..

  15. #120
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by KostasAnagn View Post
    Έχω βέβαια και λίγο τον φόβο του ότι κρατάω σιωπή για 1-2 μήνες και ίσως βρεθεί κάποιος άλλος να την διεκδικεί σε αυτό το διάστημα και πάει μετά το χάσαμε το παιχνίδι..
    Κατ αρχάς, το 1-2 μήνες πού το είδες; Εγώ είπα 2 μήνες +. Άρχισες τις εκπτώσεις από τώρα; Έχει πολύ μεγάλη σημασία ο χρόνος. Ο 1 μήνας δεν φτάνει.

    Φυσικά και έχεις φόβο, και η κοπέλα το ξέρει αυτό. Η συμπεριφορά σου βρομάει φόβο. Γι αυτό, εάν σταματήσεις επ/νια για τόσο μεγάλο διάστημα, το μυν που θα στείλεις είναι ότι δεν φοβάσαι, κάτι που είναι πάρα πολύ σημαντικό. Ξέρεις ποια είναι η διαφορά των λουζερς και των άλλων; ότι οι άλλοι δεν φοβούνται ή τουλάχιστον οι κοπέλες νομίζουν ότι δεν τις φοβούνται. Αν εξαφανιστείς χωρίς να κλείσεις πόρτες, και αν δεν σε έχει εντελώς γραμμένο οι πιθανότητες να επικοινωνήσει ειναι πολύ αυξημένες. Εσύ θα κρίνεις τι θα κάνεις. Αλλά το θέμα δεν ειναι μόνο να ακολουθήσεις κάποιες οδηγίες. Αν δεν αλλάξεις την χολιγουντιανή οπτική που έχεις για τα ερωτικά ζητήματα, μπορεί να τα κάνεις και χειρότερα.

Page 8 of 10 FirstFirst ... 678910 LastLast

Similar Threads

  1. Η αναμονη μου προκαλει αγχος
    By Xismp97 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 19-12-2018, 00:04
  2. ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ Ψ.Υ.
    By LostClown in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 18-11-2017, 17:38
  3. Και παλι σε αναμονη για Sleeve...
    By divralaura in forum Παχυσαρκία
    Replies: 2
    Last Post: 16-11-2014, 18:00
  4. Στρατος κ αναμονη να περασει ο καιρος!
    By μυσπ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 22
    Last Post: 23-02-2014, 23:48
  5. Αναμονή....
    By Μπερδεμένη23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 16-09-2013, 19:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •