Δεν στελνει ποτε πρωτη...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1

    Δεν στελνει ποτε πρωτη...

    Δεν στελνει ποτε πρωτη... Στελνω παντα εγω, αλλα απανταει παντα αμεσως κ η κουβεντα εχει ροη... Την ξερω κανα μηνα. Ειμαστε στον ιδιο χωρο εργασιας, αυτη καινουρια κ εχωντας λαβει ενα ποστο δυσκολο με ευθυνη κ με πολλες ωρες εργασιας. Οποτε το αγχος κ την κουραση της δουλειας τα δικαιολογω ως ενα σημειο. Εχω προτεινει κ εξοδους, αλλα μονο μια φορα βγηκαμε πριν μια βδομαδα, οπου περασαμε καλα... Θα θελα καποια πρωτοβουλια κ απ αυτην αν ενδιαφερεται ομως... Ολα εγω τα κινω... Αλλα σκεφτομαι αν δεν ενδιαφεροταν γιατι να απανταει αμεσως στα μυνηματα μου? Γιατι να μην τ αφηνει αδιαβαστα? Κ τελικα να συνεχισω να στελνω αφου βλεπω γρηγορες απαντησεις η να αραιωσω μπας κ στειλει αυτη μια φορα?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Καλημέρα.
    Δεν ξέρω πως ήταν η επικοινωνία σας ως τώρα, όμως εκεί που βγήκατε και περάσατε καλά, σου έστειλε κάποιο σήμα ότι πάει προς το ερωτικό, ή απλά ήταν φιλική η όλη φάση;

  3. #3
    kopela93
    Guest
    λοιπον γεια σου πετρο
    δεν εχω περασει κατι παρομοιο αλλα μπορω να εκφερω αποψη
    δηλαδη μου στελνουν και παιρνουν πρωτοβουλιες, αλλα μου ετυχε περιστατικο να μου στελνει συνεχεια μηνύματα και να θελει να μιλαμε καθε μερα τηλεφωνο αλλα να μη θελει κατι ερωτικο απο εμενα και μολις τον ρωτησα πως με βλεπει μου ειπε δε μου κανεις το κλικ. παρολα αυτα ηθελε ολα αυτα που σου ειπα πιο πανω
    Ξεκαθαρισε μεσα σου τι θες πρωτα και μετα δειξε ενδιαφερον ..μην αποκαλυψεις αμεσως .
    εχει σημασια αυτο που σου λεω
    ξεκαθαρισε μεσα σου αν την θες πρωτα. be sure
    το οτι απανταει γρηγορα δε λεει κατι. μπορει να σημαινει οτι θελει παρεα,αρεσκεται στην προσοχη που της δινεις,αλλα οχι απαραιητα οτι σε θελει. Δεν ξερω τι ισχυει προφανως αλλα μεχρι να μαθεις,μη δωσεις πολλα. Αραιωσε τα μηνυματα

  4. #4
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    λοιπον γεια σου πετρο
    δεν εχω περασει κατι παρομοιο αλλα μπορω να εκφερω αποψη
    δηλαδη μου στελνουν και παιρνουν πρωτοβουλιες, αλλα μου ετυχε περιστατικο να μου στελνει συνεχεια μηνύματα και να θελει να μιλαμε καθε μερα τηλεφωνο αλλα να μη θελει κατι ερωτικο απο εμενα και μολις τον ρωτησα πως με βλεπει μου ειπε δε μου κανεις το κλικ. παρολα αυτα ηθελε ολα αυτα που σου ειπα πιο πανω
    Ξεκαθαρισε μεσα σου τι θες πρωτα και μετα δειξε ενδιαφερον ..μην αποκαλυψεις αμεσως .
    εχει σημασια αυτο που σου λεω
    ξεκαθαρισε μεσα σου αν την θες πρωτα. be sure
    το οτι απανταει γρηγορα δε λεει κατι. μπορει να σημαινει οτι θελει παρεα,αρεσκεται στην προσοχη που της δινεις,αλλα οχι απαραιητα οτι σε θελει. Δεν ξερω τι ισχυει προφανως αλλα μεχρι να μαθεις,μη δωσεις πολλα. Αραιωσε τα μηνυματα

    Οχι καμια σχεση με τον τυπο που εστελνε σε σενα. Εγω την βλεπω ερωτικα κ σοβαρα φυσικα... Δεν στελνω συνεχεια, ουτε καθε μερα. Δε θελω να γινομαι κουραστικος. Στο τελος καθε 2ης ημερας πχ θα στειλω να ρωτησω τι κανει πως πηγε η μερα της. Δεν απανταει κοφτα, καθεται κ μου γραφει. Μαλιστα τις προαλλες κ ενω οδηγουσε μ απανταγε...

  5. #5
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Καλημέρα.
    Δεν ξέρω πως ήταν η επικοινωνία σας ως τώρα, όμως εκεί που βγήκατε και περάσατε καλά, σου έστειλε κάποιο σήμα ότι πάει προς το ερωτικό, ή απλά ήταν φιλική η όλη φάση;
    Ηταν φιλικη-αναγνωριστικη. Ειχε κ εναν απολογητικο χαρακτηρα απο μερια της για ολες αυτες τις φορες που δεν μπορεσε να βγουμε... Δεν ξερω αν κουβαλαει κατι απο παλαια η προσφατη σχεση κ θελει να προσεχει, δεν εμβαθυναμε...

  6. #6
    kopela93
    Guest
    Πες της να μην απαντάει όταν οδηγεί.
    Για το καλό της και το καλό όλων των συνανθρώπων.
    Επίσης, εσύ δείχνεις πρόθεση για ερωτικό και σοβαρό, αλλά αυτή το πάει αλλιώς.
    Οπότε καταλήγεις να δίνεις περισσότερα. Δε συμβαδιζετε ακριβώς όπως θα έπρεπε δεν είναι τόσο αμοιβαίο δηλαδή. Το βλέπεις και μόνος σου. Ελπίζεις αλλά δεν είναι ακριβώς αυτό που θες.
    Γιαυτό σου είπα να αραιώσεις.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Πέτρο εσύ το πας στο πολύ γύρω γύρω στην επικοινωνία σας ή έχεις κάνει σαφές το ενδιαφέρον σου; Εκεί που βρεθήκατε τη φλέρταρες, το πήγαινες προς το ερωτικό ή συμπεριφερόσουν σε στιλ καθαρά φιλικό; Αν η κοπέλα το έχει πιάσει ότι ενδιαφέρεσαι, η μπάλα είναι στο γήπεδό της πλέον. Αν το έχεις πάει στο εντελώς φιλικό, κάντο σύντομα σαφές το ενδιαφέρον σου και δες τις αντιδράσεις της. Αλλά σίγουρα το να μην παίρνει αυτή πρωτοβουλία να επικοινωνήσετε δεν είναι καλό σημάδι.

  8. #8
    Θα συμπληρωσω κ μια λεπτομερεια σ ολο αυτο... Στις αρχες της γνωριμιας μας μιλαγα ταυτοχρονα κ με μια συναδελφο της -που δεν ειχε κ το καλυτερο ονομα- με την οποια ηρθα λιγο πιο κοντα. Χωρις να προλαβουμε να κανουμε κατι κυκλοφορησε φημη οτι τα χουμε... Εγω της ειπα οτι προκειται για ψεμα, ενω διεκοψα καθε επαφη με την αλλην... Δε ξερω αν επιρεαστηκε κ απ αυτο κ με βλεπει επιφυλακτικα...

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Θα συμπληρωσω κ μια λεπτομερεια σ ολο αυτο... Στις αρχες της γνωριμιας μας μιλαγα ταυτοχρονα κ με μια συναδελφο της -που δεν ειχε κ το καλυτερο ονομα- με την οποια ηρθα λιγο πιο κοντα. Χωρις να προλαβουμε να κανουμε κατι κυκλοφορησε φημη οτι τα χουμε... Εγω της ειπα οτι προκειται για ψεμα, ενω διεκοψα καθε επαφη με την αλλην... Δε ξερω αν επιρεαστηκε κ απ αυτο κ με βλεπει επιφυλακτικα...
    Λοιπόν κοίτα να δεις τώρα πως μπορεί να έχουν τα πράγματα.

    Αυτή παιζει να σε έχει δει φιλικά και να νομίζει ότι η προσέγγιση σου είναι καθαρά φιλική. Όσο για τη συνάδελφο μπορεί να μην το έχει σκεφτεί καν. Απλά εσύ μπορεί να κάνεις τέτοιες σκέψεις υπεραναλυοντας, επειδή γουστάρεις.

    Εγώ λέω να φέρεις τα πράγματα σε ένα πιο πρακτικο επίπεδο, εκδηλωνοντας περισσότερο το ερωτικό σου ενδιαφέρον, πρέπει να της δείξεις ότι σου αρέσει σαν γυναικα, πρέπει να της το περάσεις το μήνυμα

  10. #10
    Κάτσε και μίλησε της χυμα.
    Πες τι και πως.
    Αν θέλει καλως αν όχι πάλι καλως.
    Προχωράς παρακάτω.
    Γιατί να κάθεσαι να σκέφτεσαι και να απορείς και να χαλιέσαι.
    Μίλησε της
    Πες ότι την θες

  11. #11
    Quote Originally Posted by Soniasonia80 View Post
    Κάτσε και μίλησε της χυμα.
    Πες τι και πως.
    Αν θέλει καλως αν όχι πάλι καλως.
    Προχωράς παρακάτω.
    Γιατί να κάθεσαι να σκέφτεσαι και να απορείς και να χαλιέσαι.
    Μίλησε της
    Πες ότι την θες
    Θελω να της τα πω απο κοντα τετ α τετ. Αλλα διαρκως δεν εχει χρονο. Δε ξερω αν εχει
    την ιδια δυναμη ενα μηνυμα, αλλιως να της το στειλω...

  12. #12
    Κάτσε..είσαι ο ίδιος που έκανε ποστ για την κοπέλια και τον φίλο στην δουλειά…που κάτι παίζει μεταξύ τους και εσυ θες να μιλήσεις στην κοπέλια να υο ξεκαθαρίσεις;;;Αν είσαι ο ίδιος άλλαξε σκέψη και ξεκολα…πάμε γι αλλά εκτός δουλειάς!!αν δεν είσαι η τυπισα δρν ενδιαφέρεται!!!ποσο πιο λιανά να στο πει..
    Προχωρά
    Δεν έχουμε χρόνο όταν έχουμε τον άλλον ..οταν δεν μας ενδιαφέρει …

  13. #13
    Quote Originally Posted by Soniasonia80 View Post
    Κάτσε..είσαι ο ίδιος που έκανε ποστ για την κοπέλια και τον φίλο στην δουλειά…που κάτι παίζει μεταξύ τους και εσυ θες να μιλήσεις στην κοπέλια να υο ξεκαθαρίσεις;;;Αν είσαι ο ίδιος άλλαξε σκέψη και ξεκολα…πάμε γι αλλά εκτός δουλειάς!!αν δεν είσαι η τυπισα δρν ενδιαφέρεται!!!ποσο πιο λιανά να στο πει..
    Προχωρά
    Δεν έχουμε χρόνο όταν έχουμε τον άλλον ..οταν δεν μας ενδιαφέρει …

    Ναι ο ιδιος ειμαι. Μ αρεσουν κ οι δυο. Απλα με την αλλη στο αλλο ποστ το χω αποκλεισει να γινει κατι κ απλα μ εχει μεινει η καψουρα. Με αυτην στο εδω ποστ ειχα καποιες προσδοκιες...
    Κ ομως δεν εχω κανει ποτε σχεση απ τον χωρο εργασιας μου. Ολες ηταν εκτος χωρου... Ετυχαν τα ποστ μου να αφορουν δυο κοπελες απ τη δουλεια...

  14. #14
    Άποψη μου…η κοπέλα δεν…ψαξε άλλου…

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    14
    κουραγιο.. ολοι το χουμε περασιε θεωρω

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πρώτη φορά
    By kat7 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 03-03-2020, 12:05
  2. ΠΟΤΕ χρειαζεται εμπιστοσυνη κ ΠΟΤΕ στατηγικη?
    By αλεξανδρος_77 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 0
    Last Post: 23-02-2016, 17:38
  3. Replies: 5
    Last Post: 06-07-2015, 15:01
  4. Ποτε, ποτε, ποτε μην το βαζετε κατω
    By Madlylove in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 52
    Last Post: 05-12-2012, 19:29
  5. Ποτε το εγω γινεται μοναξια;και ποτε το σημπαν ολοκληρο
    By pikos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 02-08-2008, 02:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •