Δεν ξέρω τι να κάνω!Εχω χάσει τον ύπνο μου!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    10

    Δεν ξέρω τι να κάνω!Εχω χάσει τον ύπνο μου!

    Αποφάσισα να γράψω για αυτό που μου συμβαίνει, γιατί νομίζω θα τρελαθώ.Σε συνδιασμό με τις κρίσεις πανικού που έχω , έχω χάσει τον ύπνο μου.Πριν λίγο καιρό ξεκίνησα σε μία νέα δουλειά και βρισκόμουν στο κομμάτι του training για περιπου 3 εβδομάδες.Εκει ένας συνάδελφος παλαιότερος αναλαμβάνει να μας κατατοπίσει.Γενικά είμαι πολύ κλειστός άνθρωπος, πολύ ντροπαλή και δύσκολος χαρακτήρας.Δεν νιώθω να με ελκύουν συχνά ερωτικά και έχω καιρό να κάνω σχέση γιατί πάντα κάτι με χαλάει.Τελος πάντων έπαθα κάτι που δεν μου έχει ξανα τυχει.Με το που τον αντίκρυσα αυτό ήταν, τρελάθηκα.Μου αρέσουν τα πάντα σε αυτόν, ο τρόπος που μιλάει, ο τρόπος που συμπεριφέρεται.Τα πάντα...Δεν πρόκειται να κάνω κίνηση, δεν ξέρω εαν το έχει καταλάβει, ελπίζω πως όχι, νομίζω πως δεν ενδιαφέρεται κιολας.Είμαι και αρκετά μικρότερη σχεδον δεκα χρόνια.Δεν θέλω να γίνει κάτι, δεν πρόκειται να εκδηλώσω ενδιαφερον, όμως τον σκέφτομαι διαρκώς και όταν μιλαμε ή τον κοιτάω νιώθω ταχυκαρδίες, τα μάτια μου γυαλίζουν, ξέρετε σαν χαζή νιώθω.Δεν το έχω ξανα πάθει και δεν ξέρω πως να το σταματήσω.Τελευταία προσπαθώ να σκέφτομαι μικροπράγματα πανω του που να με ενοχλούν για να τον αποδομήσω κάπως, γιατί θεωρώ πως τον έχω εξιδανεικεύσει...Που θα με βγάλει αυτή η κατάσταση, δεν γίνεται να συνεχιστεί άλλο..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Δύο πράγματα θα συμβούν. Η που στο τέλος θα τον παντρευτείς η που θα χάσεις την δουλειά και τον τύπο.

    Ποντάρω στο δεύτερο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Ψυχή View Post
    Αποφάσισα να γράψω για αυτό που μου συμβαίνει, γιατί νομίζω θα τρελαθώ.Σε συνδιασμό με τις κρίσεις πανικού που έχω , έχω χάσει τον ύπνο μου.Πριν λίγο καιρό ξεκίνησα σε μία νέα δουλειά και βρισκόμουν στο κομμάτι του training για περιπου 3 εβδομάδες.Εκει ένας συνάδελφος παλαιότερος αναλαμβάνει να μας κατατοπίσει.Γενικά είμαι πολύ κλειστός άνθρωπος, πολύ ντροπαλή και δύσκολος χαρακτήρας.Δεν νιώθω να με ελκύουν συχνά ερωτικά και έχω καιρό να κάνω σχέση γιατί πάντα κάτι με χαλάει.Τελος πάντων έπαθα κάτι που δεν μου έχει ξανα τυχει.Με το που τον αντίκρυσα αυτό ήταν, τρελάθηκα.Μου αρέσουν τα πάντα σε αυτόν, ο τρόπος που μιλάει, ο τρόπος που συμπεριφέρεται.Τα πάντα...Δεν πρόκειται να κάνω κίνηση, δεν ξέρω εαν το έχει καταλάβει, ελπίζω πως όχι, νομίζω πως δεν ενδιαφέρεται κιολας.Είμαι και αρκετά μικρότερη σχεδον δεκα χρόνια.Δεν θέλω να γίνει κάτι, δεν πρόκειται να εκδηλώσω ενδιαφερον, όμως τον σκέφτομαι διαρκώς και όταν μιλαμε ή τον κοιτάω νιώθω ταχυκαρδίες, τα μάτια μου γυαλίζουν, ξέρετε σαν χαζή νιώθω.Δεν το έχω ξανα πάθει και δεν ξέρω πως να το σταματήσω.Τελευταία προσπαθώ να σκέφτομαι μικροπράγματα πανω του που να με ενοχλούν για να τον αποδομήσω κάπως, γιατί θεωρώ πως τον έχω εξιδανεικεύσει...Που θα με βγάλει αυτή η κατάσταση, δεν γίνεται να συνεχιστεί άλλο..
    Ποσο σε νοιωθω μα ποσο..δεν μπορείς να φανταστείς..
    Γιατι ομως να μην του το δείξεις??τι κακο ειναι αυτο με εσας της γυναίκες??ρε κορίτσια δεν ειναι ντροπή να παραδεχόμαστε τα συναισθήματα μας..πλησιασε τον σιγα σιγα απο τι λες ειστε και στην ιδια δουλειά..αρα φαντάζομαι δεν ειναι τόσο δυσκολο...πλησιασε τον οτι και καλα κατι θελεις να ρωτησεις πανω στη δουλειά και βλέποντας και κάνοντας..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Χαχαχαχ κλαιω...
    Εγω παλι καταλαβαίνω ποσο δυσκολο ειναι αλλα δεν ξερω σε τι ακριβώς να πονταρω..
    Μαλλον θα πονταρω στο δεν θα του το δειξει ποτε.

  5. #5
    kopela93
    Guest
    Απωθείς τον έρωτα επειδή είναι κάτι πρωτόγνωρο για σένα επειδή σε φοβίζει και δε θες να ρισκάρεις. Από τώρα λες ότι δε θα του το πεις οπότε σε κόβω αποφασισμένη. Για να το αποδομησεις όμως όπως λες ο πιο γρήγορος τρόπος είναι να φας απόρριψη. Αλλιώς αν το κρατήσεις για σένα θα ονειρεύεσαι θα ονειροπολεις για πολύ καιρό και δύσκολα θα ξεκολλήσεις. Διαλέγεις και παίρνεις.
    Βέβαια μπορεί να περάσει και μόνο του σε λίγες μέρες αλλά οκ
    Ή ονειροπόληση είναι μια διαφυγή από την πραγματικότητα.
    Ίσως σε βοηθήσει και με τις κρίσεις πανικού.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    ας ξεκινησουμε απο τα βασικα. ξερεις αν ο τυπος αυτος ειναι ελευθερος;;;

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    10
    Είμαι φύσει απαισιόδοξη, οποτε κι εγώ στο δευτερο θα πόνταρα.Πέρα από την πλάκα πάντως δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω κίνηση.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    10
    Χαίρεται σε όλους σας, ευχαριστώ που μπήκατε στον κόπο να γραψετε.Να τα πάρω ένα ένα.Όντως δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω εγώ πρώτο βήμα , έχω τρομερή ανασφάλεια, θα έκανα κάτι μόνο σε περίπτωση που γνώριζα ότι ενδιαφέρεται. Δεύτερον, μιλάμε για την δουλειά είναι πάντα σοβαρός και επαγγελματίας στην δουλειά, όμως έχει χιούμορ και λέμε δυο τρια αστειάκια με τον καφέ.Αλλα δεν έχω διακρίνει κάποιο άλλο ενδιαφέρον, αφού κι εγω δεν νομίζω να αφήνω περιθώρια, παρόλο που καίγεται η καρδούλα μου.Απ'εξω παγερή, από μέσα βράζω.Και για να απαντήσω Remedy ναι μόνος, δεν έχει σχέση από όσο ξέρω.Έχω πάθει αυτό το κακό που κολλησα με τον άλλο τώρα, ξέρω ότι δεν θα γίνει τίποτα αλλά δεν μπορώ και να μην το σκέφτομαι.

  9. #9
    kopela93
    Guest
    Μη φοβάσαι τόσο πολύ. Στο λέω εγώ, φουλ ανασφαλής. Φέτος έφαγα τα πρώτο μου άκυρο στεναχωρηθηκα έκλαψα και το ξεπέρασα. Μετά από 6 μήνες έφαγα ένα άκυρο ακόμη πάλι έκλαψα. Είμαι καλά! Μη φοβάσαι. Όλα καλά θα πάνε. Κάνε την κίνησή σου. Μια χαρά θα είσαι. Στο λέω εγώ που έλεγα τα ίδια. Ποτέ δε θα κάνω κίνηση έλεγα. Έκανα όμως. Μη φοβάσαι. Δεν είναι κάτι το τόσο τραγικό. Απλά στεναχωριέσαι λίγο και περνάει. Αν δεν το κάνεις θα το φοβάσαι για πάντα και θα νιώθεις ήττα χωρίς λόγο. Μπορείς.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    10
    kopela93 καταλαβαίνω απόλυτα τι μου λες.Όντως φοβάμαι όσο δεν πάει και είμαι πολύ ανασφαλής σε σημείο που μπορεί όντως ο άλλος να εκδηλώνεται κι εγώ να μην το πιστεύω σαν να αποκλείεται να ασχοληθεί κάποιος μαζί μου.Μου έχει συμβεί δύο φορές απανωτά και κατάσταση που έκανα χρόνια να ξεπεράσω και έχω καταντήσει αηδία.Νομίζω θα καταλήξω μόνη, ολομόναχη με πολλά απωθημένα απο φόβο..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by Ψυχή View Post
    όμως τον σκέφτομαι διαρκώς και όταν μιλαμε ή τον κοιτάω νιώθω ταχυκαρδίες, τα μάτια μου γυαλίζουν, ξέρετε σαν χαζή νιώθω.Δεν το έχω ξανα πάθει και δεν ξέρω πως να το σταματήσω..
    Enjoy it while it lasts.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  12. #12
    Προχωρα και μην μασάς..!!Στην τελική και να φας άκυρο…so what..???Η ζωή είναι μικρή..Ζήσε.. Στην τελική καλύτερα να μετανοιωσεις για κάτι που έχεις κάνει παρά για κατι που δεν έχεις κάνει..!!Χουφτωσε-χουφτωσε..!!;)

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Ντάξει τα αστειάκια στη δουλειά μπορεί να μην σημαίνουν και τίποτα απλά να είναι το στυλ του και να του βγαίνει με όλους.

    Εγώ λέω να τον διεκδικησεις. Μίλησε του λίγο παραπάνω, παίξε λίγο, κάνε κάποιο κομπλιμέντο, ρώτα τον αν έχει κάποια σχέση. Άνοιξε του ένα θέμα σχετικο με το αντικείμενο της δουλειάς που να είναι γνώστης και με αφορμή αυτό πρότεινε του να βγείτε για κάποιο καφέ να το συζητήσετε.

    Φερτο απεξω απεξω το ενδιαφέρον σου.
    Δεν έχεις τίποτα να χάσεις. Και άκυρο να φας, αν αποχωρησεις με αξιοπρέπεια και δεν ξανά ασχοληθείς, δεν θα σχηματίσει αρνητική γνώμη για εσένα,ίσα ίσα θα σκεφτεί ότι είσαι διεκδικητική και τιμή σου που δείχνεις το ενδιαφέρον σου. Δεν θα σε δαγκωσει, σε ολους μας αρέσει να ξέρουμε ότι σε κάποιον αρέσουμε. Τονώνει.

    Αυτός μπορεί να έχει καταλάβει το ενδιαφέρον σου; Ή ούτε καν;

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Επίσης μπορείς να του κάνεις αντ στο φεισμπουκ. Αν έχει. Δεν θα καρφωθείς και θα δείξεις ένα παραπανω ενδιαφέρον.

    Να μη δείχνεις παγερή. Αν δεν μπορείς μη τον φλερτάρεις όμως παγερή και κρύα δεν πρέπει να είσαι γιατι έστω και αν σε γουστάρει δεν θα κάνει κίνηση. Επιβάλλεται έστω να είσαι χαμογελαστή, καλοδιαθετη και φιλική όταν μιλάτε.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post

    Φερτο απεξω απεξω το ενδιαφέρον σου.
    Δεν έχεις τίποτα να χάσεις. Και άκυρο να φας, αν αποχωρησεις με αξιοπρέπεια και δεν ξανά ασχοληθείς, δεν θα σχηματίσει αρνητική γνώμη για εσένα,ίσα ίσα θα σκεφτεί ότι είσαι διεκδικητική και τιμή σου που δείχνεις το ενδιαφέρον σου. Δεν θα σε δαγκωσει, σε ολους μας αρέσει να ξέρουμε ότι σε κάποιον αρέσουμε. Τονώνει.

    Αυτός μπορεί να έχει καταλάβει το ενδιαφέρον σου; Ή ούτε καν;
    Δεν νομίζω να έχει καταλάβει , είμαι όσο πιο συγκρατημένη μπορώ αλλά όχι τυπική.Φιλική σίγουρα, ίσως καμιά φορά να δείχνω κάποια αμηχανία αλλά όχι σε βαθμό παρεξηγήσιμο.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 19:20
  2. Κάνω πράγματα στον ύπνο μου.
    By Νοσηρή φαντασία in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 24
    Last Post: 17-08-2019, 19:32
  3. ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
    By Kenos in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 18-01-2017, 11:35
  4. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 15-06-2016, 00:21
  5. Replies: 10
    Last Post: 15-08-2012, 16:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •