Πρωινές Ταχυκαρδίες - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Εχω κανει τα πάντα και όλα ήταν καθαρά εκτός από το στομάχι που περασα ένα μεγάλο διάστημα με χάπια μιας και είχα πανγαδτριτιδα με διαβρωσεις στο άντρο. Πέρασα και περναω πολυ δυσκολα με βασανίζει το στομάχι μου με ότι και να φάω αν δεν κρατηθώ και φαω το κάτι παραπανω η ζηλέψω κάτι ε τότε αρχίζουν ταχυκαρδιες και πολλες πολλες έκτακτες. Μερικές μέρες αν ειδικά προσεξω τι τρώω ηρεμώ αλλά οι έκτακτες εκεί. Και με το παραμικρο άγχος παλι τα ίδια και ξανά και ξανά και έκτακτες και χάλια υπνος και πεταγομαι ενώ αισθάνομαι ότι θα πεθανω και θα σταματήσει η καρδιά μου. Από το άγχος μου έχει δημιουργηθεί αυτό ότι θα πεθανω απο καρδιά. Στη δουλειά σήμερα νευρίασα με έναν συνάδελφο και ενώ μιλουσαμε δεν φωναζα ένιωσα τη καρδιά μου να χτυπάει απίστευτα δυνατά και έκτοτε εχω έκτακτες. Ντράπηκα που μίλησα ενώ είχα δίκιο και παντα αυτό παθαινω. Είμαι συνεσταλμένη και με το παραμικρο άγχος όλα ξεσπούν σε έκτακτες. Αν είχα κάτι πιστεύω θα μου το είχαν βρει τι να πω

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    243
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Εχω κανει τα πάντα και όλα ήταν καθαρά εκτός από το στομάχι που περασα ένα μεγάλο διάστημα με χάπια μιας και είχα πανγαδτριτιδα με διαβρωσεις στο άντρο. Πέρασα και περναω πολυ δυσκολα με βασανίζει το στομάχι μου με ότι και να φάω αν δεν κρατηθώ και φαω το κάτι παραπανω η ζηλέψω κάτι ε τότε αρχίζουν ταχυκαρδιες και πολλες πολλες έκτακτες. Μερικές μέρες αν ειδικά προσεξω τι τρώω ηρεμώ αλλά οι έκτακτες εκεί. Και με το παραμικρο άγχος παλι τα ίδια και ξανά και ξανά και έκτακτες και χάλια υπνος και πεταγομαι ενώ αισθάνομαι ότι θα πεθανω και θα σταματήσει η καρδιά μου. Από το άγχος μου έχει δημιουργηθεί αυτό ότι θα πεθανω απο καρδιά. Στη δουλειά σήμερα νευρίασα με έναν συνάδελφο και ενώ μιλουσαμε δεν φωναζα ένιωσα τη καρδιά μου να χτυπάει απίστευτα δυνατά και έκτοτε εχω έκτακτες. Ντράπηκα που μίλησα ενώ είχα δίκιο και παντα αυτό παθαινω. Είμαι συνεσταλμένη και με το παραμικρο άγχος όλα ξεσπούν σε έκτακτες. Αν είχα κάτι πιστεύω θα μου το είχαν βρει τι να πω
    Να σου πω πως είναι σαν τα έγραψα εγώ.. Το να σου πω. Δεν έχω κάτι. Σε νιώθω στο πετσί μου. Κανείς κάποια θεραπεία? Σκέφτεσαι να πας σε κάποιο γιατρό για αγωγή? Ίσως τελικά δεν γίνεται αλλιώς. Μιλάω και για εμένα βέβαια.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Οχι προσπαθώ να το παλεψω μόνη μου προς το παρον γιατί έχω μεγάλο θέμα που από ότι έχω καταλάβει έχει να κάνει πολυ με την ψυχολογία μου και με τον φόβο μου. Θέλω ψυχολόγο το ξέρω. Παλευω πολυ μόνη μου. Βλέπω ότι αν αγχωθώ παει το έχασα το παιχνιδι. Έγινε το ξέσπασμα στο στομάχι μου και από τότε αλλαξανε όλα. Δεν γυρίζει στο πως ήμουν το βλέπω. Και δυστυχώς οι έκτακτες και αυτό που με πιανει στην υπνο δεν σταματάει ποτε. Και ουτε πιστευω θα σταματήσει. Να παλι τώρα με έπιασε. Δεν ξέρω.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Εσυ πως το αντιμετωπίζεις?

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Η μοναξιά κάνει πιο δύσκολες τις πρωινές ώρες
    By gmo in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 16-07-2014, 14:40
  2. ταχυκαρδίες;;;
    By zouzounitsaaa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 16-06-2013, 20:16
  3. ταχυκαρδιες
    By kounoupi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 43
    Last Post: 23-09-2010, 03:57
  4. πρωινές ταχυκαρδίες.
    By ferro in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 22-07-2010, 06:28
  5. ταχυκαρδιες
    By zouzounitsaaa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 19-07-2010, 04:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •