Καταστρέφω τη ζωή μου... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Καλημέρα! Η γνώμη μου είναι ότι έδωσες αξία σε ένα απόβλητο και τίποτε παραπάνω από αυτό.
    Ο άνθρωπος αυτός είναι ένας ανεύθυνος, εγωπαθής "παρτάκιας". Με δύο παιδιά από δύο διαφορετικές γυναίκες, με εξαρτήσεις, με αρραβωνιαστικιά που την παράτησε έγκυο, άλλη που την άφησε έγκυο από one night stand...! Ψεύτης, τεμπελάκος, φίλαυτος, θρασύς, χειριστικός, σε κατηγορεί για τα πάντα... κι εσύ τρέχεις ξωπίσω του και τον παρακαλάς να είστε μαζί!!!
    Συγνώμη, αλλά η ιστορία σου με τον τύπο είναι εξοργιστική. Μα έχεις τόσο χαμηλή αυτοεκτίμηση; Τί περιμένεις από αυτόν τον άνθρωπο να κάνει; Να σου είναι σύντροφος, να μοιραστεί τα προβλήματά σου, να κάνεις οικογένεια μαζί του . Μόνο για σεξ (με δική σου ευθύνη απ΄ότι είδες). Σε κατηγορεί οτι το εκμηδενίζεις ως άντρα...Χαχα! Άκου, άντρας! Μόνο για επιβήτορας κάνει! Με τα παιδιά του άραγε έχει ασχοληθεί ποτέ, με τις ανάγκες τους τις υλικές και τις συναισθηματικές; Εσύ όλα αυτά πώς τα βλέπεις; Όλα καλά και αυτομαστιγώνεσαι που "τον έχασες και σε έχασε"; Αυτός δεν έχασε κανέναν, απλώς σε παραμυθιάζει και σου φορτώνει τύψεις για να περνάει καλά όποτε και όταν το θέλει. Ο τύπος δεν είναι ούτε για φτύσιμο! Έχει κάνει κακό σε ένα σωρό ανθρώπους και στα παιδιά του για να περνάει αυτός καλά.
    Κάθεσαι και στεναχωριέσαι για σκουπίδια που η θέση τους είναι στον κάδο.
    Καλησπέρα Κασσάνδρα, σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δε μου είπες κάτι που δεν έζησα η που δε μου λέει η λογική μου. Και γι αυτό δεν ήμουν καλά στη σχέση. Επίσης μπορώ να προσθέσω και άλλα πολλά που θα σε νευριαζαν ακόμη περισσότερο. Πέρα από αυτά όμως, υπάρχουν και κάποια θετικά πράγματα που πήρα από το συγκεκριμένο άνθρωπο. Επίσης δε μπορείς απλά να κρίνεις οποιονδήποτε χωρίς να γνωρίζεις σε τι περιβάλλον μεγάλωσε, αν είχε τις ίδιες ευκαιρίες που θα είχε σε μια 'νορμάλ' οικογένεια και τι μηχανισμούς βρήκε για να επιβιώσει - ούτε αυτό είναι της παρούσης ομως- Το θέμα δεν είναι το τι είναι αυτός, δεν έγραψα εδώ για να μου αναλύσει κάποιος το ψυχολόγικο του προφίλ. Το θέμα είναι το αδιέξοδο που νιώθω. Αν αυτό αφορά τον καλύτερο η τον χειρότερο άνθρωπο του κόσμου δεν έχει σημασία... Το θέμα είναι καθαρά δικό μου. Όσο για αυτοεκτίμηση, ναι, μάλλον μου λείπει αρκετή.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Στεναχωριέμαι που εσύ και κάποιες άλλες κοπέλες, με χαμηλή αυτοεκτίμηση, κάνετε τους αχρηστους και τους αλήτες, "μάγκες".
    Μη στεναχωριέσαι που τους κάνουμε μάγκες, μάλλον έχουμε τα θέματακια μας και εμείς και κάτι πρέπει να μάθουμε από αυτές τις καταστάσεις... Απλά είναι επίπονο το μάθημα... Σαν δική μου συμβουλή για εσένα, πότε μην είσαι απόλυτη... Πριν από αυτή τη σχέση, δε θα μπορούσα ποτέ να φανταστώ πόσα θα μπορούσα να ανεχτώ και να καταπιώ για κάποιον... Άστο... Ήταν η τιμωρία μου για όλες τις ακραίες απόψεις που είχα και η ταπείνωση μου περί ηθικής και περηφανιας... Αστο

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by nicolina View Post
    Πηγαινε και γραψου σε μια σχολη χορου η σε ενα γυμναστηριο σε τμημα zumba.θα γυμναστεις....θα γνωριζεις νεα ατομα και θα σε κανει ναι αισθανθεις πολυ ομορφα.Σε περιοδους που δεν ειμαστε καλα ψυχολογικα η γυμναστικη ειναι λυτρωτικη.
    Είναι καλή η ιδέα σου, σε ευχαριστώ. Ελπίζω να να το πάρω απόφαση σύντομα

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Μονη μου καταστρεφω τη ζωη μου
    By A08 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 24-02-2014, 14:29
  2. Καταστρεφω την ζωη μας. Σκεφτομαι ομως τοσο παραλογα?
    By persefoni78 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 16-06-2012, 15:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •