απόγνωση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Να ξέρεις ότι το άγχος μπορεί να προκαλέσει προβλημμα στο στομάχι ,διάρροιες και διάφορα τετοια
    Συμβουλεψου γιατρό μήπως ξεκινήσεις προβιοτικα
    Και επίσης αυτό που σου λενε όλοι πήγενε σε ένα ψυχολόγο

  2. #17
    Το ρεψιμο να έχει να κάνει με την καρδιά πρώτη φορά το ακούω και βάση λογικής δεν στέκει τι σχέση έχουν τα αέρια στομάχου με την καρδιά. Φυσικά θα μπορούσε το στομάχι να επιρεαζει την καρδιά σε κάτι να έχεις ας πούμε κάποια παλινδρόμηση και να σου κάνει ας πούμε κάποιες αρρυθμίες κτλ...την στιγμή όμως που εξετάστηκε το θέμα απ το στομάχι δεν είναι κάτι... Αλλά και πάλι η καρδιά τι σχέση έχει με το ρεψιμο.

  3. #18
    Να ξέρεις ότι το άγχος σε κάνει να ζεις πράγματα που δεν έχεις... Γι'αυτό καταλήγουμε σε όλες τις ειδικότητες γιατρών και ψάχνουμε...και περνάνε τα χρόνια δεν βρίσκεις τίποτα και λες αποκλείεται κάτι έχω .... Πήγαινε κ σε καρδιολόγο να σου φύγει μιας κ έχεις ταχυπαλμιες από άγχος σίγουρα και μόνο. Τα ζαναξ όντος μην τα παίρνεις θα τα χρειάζεσαι για να είσαι καλά και θα καλυβεις το πρόβλημα για εφτά ώρες αντί να το λύνεις. Μια θεραπεία θα κάνει καλό. ναι σε μια πολύ δυσκολη φάση να παίρνεις μισό αλλά με συμβουλή γιατρού τι και πως. Να ξέρεις ότι δεν τα δίνουν οι καρδιολόγοι κάνω από εφτά μέρες...δεν τα προτείνουν.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Δεν εχεις τπτ..πιθανότατα κάποια φλεγμονη στο έντερο...απο το αγχος.Πηγαινε κανε και την κολονοσκόπιση..υπαρχουν φαρμακα που μπορει να σου δωσει ο γαστρεντερολογος να ηρεμησουν αυτα.ΘΑ παρει λιγο καιρο αλλα θα φυγουν.Απέφυγε προιοντα ολικης αλεσης,φρουτα καφε αλκοολ .Απο λαχανικα μπορεις να τρως πατατα καροτο κολοκυθι.Α και σταματ τα ζαναξ.Το ζαναξ ειναι να το παιρνεις μια στο τοσο οχι καθε μερα και χωρις να σε παρακολουθει γιατρος.Καρδια δεν εχεις ...ουτε καρκινο.Γιατρος δεν ειμαι....ειναι ομως αρρωστοφοβικη οπως εσυ και τα εχω περασει ολα αυτα.Δεν υπαρχει ανθρωπος με θεματα αγχους που να μην τα εχει περάσει νομιζω γιατι στομαχι,εντερο ειναι απο τα πρωτα οργανα που χτυπαει το αγχος.ΧΑΛΑΡΩΣΕ!!!!!!!

  5. #20
    Σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφερον σας αλλά μπορείτε να καταλάβετε το τι περνάω γιατί πιθανόν το έχετε περάσει και εσείς...το άτιμο το μυαλό αν κολλήσει κάπου δύσκολα ξεκολαει...τα ζαναξ τα παίρνω όταν νιώθω ότι χάνω τον έλεγχο δεν τα περνώ κάθε μέρα...και συνήθως παίρνω μισο

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Πάντως ξέρω άτομο πήγαινε σε γαστρεντορολογους του έλεγαν ότι είχε σπαστική κολίτιδα του έδιναν διαιτολογία και από κανένα χάπι αλλά τίποτα τα συμπτώματα έμειναν.
    Πήγε τυχαία σε ψυχίατρο γιατί είχε πολύ άγχος και άλλα χαρακτηριστικά του έδωσε ένα χάπι και του έφυγαν όλα.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by nightzer View Post
    Πάντως ξέρω άτομο πήγαινε σε γαστρεντορολογους του έλεγαν ότι είχε σπαστική κολίτιδα του έδιναν διαιτολογία και από κανένα χάπι αλλά τίποτα τα συμπτώματα έμειναν.
    Πήγε τυχαία σε ψυχίατρο γιατί είχε πολύ άγχος και άλλα χαρακτηριστικά του έδωσε ένα χάπι και του έφυγαν όλα.
    Τα γαστρενετρικα ειναι το συμπτωμα..η αιτια ειναι το αγχος.Το εχω παθει κι εγω ...μισο χρονο τραβιομουνα με φουρκωμα,με πονο στο στομαχι.Ο γαστρεντερολογος σου δινει μια αγωγη που βοηθαει να ηρεμησουν τα συμπτωματα .Οταν τα συμπρωματα πχ φουσκωμα ,πονος ηρεμουν σιγα σιγα αρχιζει και το αγχος και μειωνεται γιατι αρχισει και φευγει απο το μυαλο τους αρρωστοφοβικου οτι εχει κατι.Εγω ειχα εντονο πονο ενω ο γαστρεντερολογος δεν εβρισκε καμια αιτια που θα μπορουσε να μου προκαλει πονο.Καποια στιγμη αφου με βαρεθηκε μου ειπε πονας γιατι κολλησες εκει.Οταν ξεχασεις τον πονο θα σε ξεχασει κι αυτος.Και οντως ετσι εγινε.

  8. #23
    Το θέμα είναι ότι εγώ δεν μπορώ να πω ότι πονάω κάπου... νομίζω ότι όντως η λύση είναι ένας ψυχίατρος για μένα...ακόμα δεν θέλω να το παραδεχτώ αλλά ίσως ήρθε η ώρα

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Σε απόγνωση..
    By Jo444 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 27-12-2018, 01:11
  2. Σε απόγνωση
    By Maelstrom in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 07-09-2018, 02:51
  3. Απόγνωση
    By dinar93 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 1
    Last Post: 19-08-2018, 17:08
  4. Σε απόγνωση.
    By Filippos1996 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 15
    Last Post: 05-12-2015, 17:46
  5. Σε απόγνωση..
    By BlackSoul in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 29-02-2012, 18:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •