Πρώην στην εργασία. Δεν μπορώ να το διαχειριστώ.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    1

    Πρώην στην εργασία. Δεν μπορώ να το διαχειριστώ.

    Καλησπέρα σας,

    Πριν από ένα χρόνο γνώρισα μια κοπέλα στην εργασία. Εγώ ήμουν 32 και εκείνη 30. Εκείνη τότε είχε μια άλλη σχέση αλλά υπήρξε μια έλξη άπα την αρχή. Χώρισε και μετά είμασταν μαζί για περίπου 10 μήνες. Αυτή η μικρή σχέση τους πρώτους μήνες ήταν πολύ έντονη με πολύ πάθος. Ωστόσο υπήρχαν και πολλές εντάσεις. Μία από αυτές τις εντάσεις έφερε και μία απόσταση μεταξύ μας χωρίς να έχουμε πει ότι χωρίζουμε. Μετά από λίγες μέρες προσπάθησα να την πλησιάσω να τα βρούμε αλλά δεν με άφηνε. Δεν σήκωνε τηλ και στην δουλεία με απέφευγε. Το ίδιο διάστημα την είδα έξω με άλλον και κατάλαβα ότι προχώρησε παρακάτω. Κομμάτια εγώ αλλά έπρεπε να συνεχίσω. Περάσανε λίγες μέρες και εκεί που άρχισα να ηρεμώ ξεκίνησε να με πλησιάζει εκείνη. Με έπαιρνε τηλ και με περίμενε έξω από την δουλειά να μιλήσουμε. Ήμουν αρκετά απογοητευμένος και την απέφυγα, ωστόσο με πονούσε αρκετά. Μέχρι εδώ τα πράγματα είναι διαχειρίσημα. Δεν περνάει εβδομάδα και αρχίζω να παρατηρώ ότι φλερτάρει με έναν συνάδελφο, και σαν να μην φτάνει αυτό τους βλέπω και μαζί έξω. Βλέπω στην δουλεία ματιές μεταξύ τους και γενικά δείχνει ερωτευμένη. Όλα αυτά συμβαίνουν μπροστά μου! Την ήθελα τόσο πολύ, είχα τόσες προσδοκίες και μέσα σε λίγες μέρες ένοιωσα τόση απογοήτευση και την βλέπω να ζει τον έρωτα της μπροστά μου. Ειλικρινά δεν αντέχω να το βλέπω αυτό στην δουλειά. Δεν ξέρω πως θα το ξεπεράσω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by no.name View Post
    Καλησπέρα σας,

    Πριν από ένα χρόνο γνώρισα μια κοπέλα στην εργασία. Εγώ ήμουν 32 και εκείνη 30. Εκείνη τότε είχε μια άλλη σχέση αλλά υπήρξε μια έλξη άπα την αρχή. Χώρισε και μετά είμασταν μαζί για περίπου 10 μήνες. Αυτή η μικρή σχέση τους πρώτους μήνες ήταν πολύ έντονη με πολύ πάθος. Ωστόσο υπήρχαν και πολλές εντάσεις. Μία από αυτές τις εντάσεις έφερε και μία απόσταση μεταξύ μας χωρίς να έχουμε πει ότι χωρίζουμε. Μετά από λίγες μέρες προσπάθησα να την πλησιάσω να τα βρούμε αλλά δεν με άφηνε. Δεν σήκωνε τηλ και στην δουλεία με απέφευγε. Το ίδιο διάστημα την είδα έξω με άλλον και κατάλαβα ότι προχώρησε παρακάτω. Κομμάτια εγώ αλλά έπρεπε να συνεχίσω. Περάσανε λίγες μέρες και εκεί που άρχισα να ηρεμώ ξεκίνησε να με πλησιάζει εκείνη. Με έπαιρνε τηλ και με περίμενε έξω από την δουλειά να μιλήσουμε. Ήμουν αρκετά απογοητευμένος και την απέφυγα, ωστόσο με πονούσε αρκετά. Μέχρι εδώ τα πράγματα είναι διαχειρίσημα. Δεν περνάει εβδομάδα και αρχίζω να παρατηρώ ότι φλερτάρει με έναν συνάδελφο, και σαν να μην φτάνει αυτό τους βλέπω και μαζί έξω. Βλέπω στην δουλεία ματιές μεταξύ τους και γενικά δείχνει ερωτευμένη. Όλα αυτά συμβαίνουν μπροστά μου! Την ήθελα τόσο πολύ, είχα τόσες προσδοκίες και μέσα σε λίγες μέρες ένοιωσα τόση απογοήτευση και την βλέπω να ζει τον έρωτα της μπροστά μου. Ειλικρινά δεν αντέχω να το βλέπω αυτό στην δουλειά. Δεν ξέρω πως θα το ξεπεράσω.
    Για αυτό και δε μπλεκουμε ποτε με καποιον γειτονα ή συνάδελφο.Θα σου γινει παθημα για τις επομενες σχεσεις.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Για αυτό και δε μπλεκουμε ποτε με καποιον γειτονα ή συνάδελφο.Θα σου γινει παθημα για τις επομενες σχεσεις.
    Αυτό πρέπει να το διαβάσει η άλλη που σκεφτόταν να την πέσει σε συνάδελφο!

  4. #4
    kopela93
    Guest
    Τι να κάνεις. η απόρριψη είναι πάντα δύσκολη όπως και έχει. Κι αυτή απόρριψη είναι
    Δεν ήξερε τι ήθελε κι αυτή. Δε σε κυνήγησε στο σωστό timing
    Αστην τώρα και προσπάθησε να σκεφτεσ;ι ότι προχώρησε ότι δε θα γίνει δική σου και ότι δεν έχεις καμία δουλειά μαζί της.
    Σκέψου αυτά κάνε τον εαυτό σου να ξενερώσει
    Έτσι ξεπερνιέται
    Άσε που αν τη βλέπεις έτσι κάθε μέρα κάποια στιγμή δε θα σου κάνει εντύπωση και θα πας παρακάτω
    Εγώ ένας που ήθελα βγήκε ραντεβού με άλλη και το ανακοίνωσε σε μια ομάδα που είμαστε στο φβ
    Έλεος δηλαδή χαχα
    Το είδα στεναχωρήθηκα εντάξει το πήρα απόφαση ποτέ δε θα είμαστε μαζί
    Όλα καλά. Πας παρακάτω. Όταν βρίσκουν κάτι άλλο,ξεκολλάς ποοοοολυ πιο εύκολα.

  5. #5
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Για αυτό και δε μπλεκουμε ποτε με καποιον γειτονα ή συνάδελφο.Θα σου γινει παθημα για τις επομενες σχεσεις.
    +1 , όσες βλέπεις στη δουλειά ειναι τζιζ

    επίσης μπορούσαν να γίνουν και χειρότερα και να σου κάνει θέμα στη δουλειά σου.

    Τη ζήλεια τη διαχειρίζεσαι. Όταν τη ξεπερασεις σωστά δεν θα σε νοιάζει με ποιον είναι.

Similar Threads

  1. Δεν μπορώ να το διαχειριστώ
    By Pantel95 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 38
    Last Post: 11-06-2020, 19:38
  2. Δεν μπορω να διαχειριστω καποιες καταστασεις
    By sun_rosse in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 10-02-2018, 13:00
  3. Replies: 18
    Last Post: 01-10-2014, 15:49
  4. νιώθω δυστυχισμένη!δν μπορώ να διαχειριστώ τα συναισθήματά μου!
    By ζηλιαρομπομπίκα in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 41
    Last Post: 23-09-2013, 20:36
  5. Δεν μπορώ να διαχειριστώ το άγχος μου
    By noangel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 16-10-2011, 15:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •