Πηγα σε ψυχολογο για τον αδερφο μου - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 180
  1. #46
    Banned
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    105
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Αντε και στο στομα σου ευχομαι(ε σορρυ αλλα κρατιέμαι τοση ωρα)
    λολ........

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by 99Silent View Post
    λολ........
    Ε μα πηγαινεις γυρεύοντας.Μου δίνεις την αίσθηση οτι για να το αναφερεις είναι κάτι που μεσα σου δε θεωρείς ούτε ο ιδιος φυσιολογικό.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #48
    Banned
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    105
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Ε μα πηγαινεις γυρεύοντας.Μου δίνεις την αίσθηση οτι για να το αναφερεις είναι κάτι που μεσα σου δε θεωρείς ούτε ο ιδιος φυσιολογικό.
    Αμα ηταν να φαω δουλεμα, πηγαινα και στην πανια να βγαλω και κατι

    το ξερω οτι ειμαι κολλημενος και οτι δεν ειναι το τυπικο αυτο που νιωθω/θελω. δεν ξερω τι διεξοδο μπορω να βρω. και με ποναεικιολας ολο αυτο.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by 99Silent View Post
    Αμα ηταν να φαω δουλεμα, πηγαινα και στην πανια να βγαλω και κατι

    το ξερω οτι ειμαι κολλημενος και οτι δεν ειναι το τυπικο αυτο που νιωθω/θελω. δεν ξερω τι διεξοδο μπορω να βρω. και με ποναεικιολας ολο αυτο.
    Καλά μη πιάνεσαι απο ενα μήνυμα,στα υπόλοιπα εχω μιλησει σοβαρα
    Εμείς εδω δε μπορουμε να σε βοηθήσουμε επαρκώς θες πολυ δουλεια με την ψυχολόγο.Το θετικό και στο αναγνωριζω ειναι οτι καταλαβαινεις ότι υπάρχει θεμα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #50
    Banned
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    105
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Καλά μη πιάνεσαι απο ενα μήνυμα,στα υπόλοιπα εχω μιλησει σοβαρα
    Εμείς εδω δε μπορουμε να σε βοηθήσουμε επαρκώς θες πολυ δουλεια με την ψυχολόγο.Το θετικό και στο αναγνωριζω ειναι οτι καταλαβαινεις ότι υπάρχει θεμα
    Ισως φταιει που κατι μεσα μου δεν εχει χορτασει εκεινον. Σε λιγο θα κοιμηθω πχ,και οταν ερθει να δει αν κοιμαμαι μαρεσει που με σκεφτεται (θα παει δουλεια κ αυτος).

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by 99Silent View Post
    Ισως φταιει που κατι μεσα μου δεν εχει χορτασει εκεινον. Σε λιγο θα κοιμηθω πχ,και οταν ερθει να δει αν κοιμαμαι μαρεσει που με σκεφτεται (θα παει δουλεια κ αυτος).
    Τι εννοείς δεν τον εχει χορτασει ρε άνθρωπε μου;Στο ίδιο σπιτι μενετε.Δηλαδη τι αλλο θες για να τον χορτάσεις;Με τι θα είσαι ικανοποιημένος;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #52
    Banned
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    105
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Τι εννοείς δεν τον εχει χορτασει ρε άνθρωπε μου;Στο ίδιο σπιτι μενετε.Δηλαδη τι αλλο θες για να τον χορτάσεις;Με τι θα είσαι ικανοποιημένος;
    αυτο λεω.. δεν ξερω με τι.. σαν να χω φαει πολυ κι ομως ναμην εχω κορεσμο

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by 99Silent View Post
    αυτο λεω.. δεν ξερω με τι.. σαν να χω φαει πολυ κι ομως ναμην εχω κορεσμο
    Καταλαβαινεις ομως οτι υπάρχει πρόβλημα και ειναι τοξικο και για τους δυο σας ετσι;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  9. #54
    Banned
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    105
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Καταλαβαινεις ομως οτι υπάρχει πρόβλημα και ειναι τοξικο και για τους δυο σας ετσι;
    τοξικο δεν ξερω. μαρεσει που τον εχω,τον αγαπαω. μαγαπαει κι αυτος. ισως το εχω παρουσιασει εδωκαι τοσα μηνυματα μονο απο την πλευρα μου

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by 99Silent View Post
    τοξικο δεν ξερω. μαρεσει που τον εχω,τον αγαπαω. μαγαπαει κι αυτος. ισως το εχω παρουσιασει εδωκαι τοσα μηνυματα μονο απο την πλευρα μου
    Τοξικό ειναι σιγουρα.Μονο και μόνο που πήγες διακοπες και τις πρωτες μερες ησουν σαν αρρωστος ειναι μια τοξικη κατασταση.Εδω ναι βλέπουμε μόνο τη πλευρα σου γιατί το τι μπορει να σκεφτεται εκείνος το ξερει μόνο αυτός.Θα εξακολουθησεις να πηγαινεις σε ψυχολογο και θα του λες οτι κ εδω θεωρώ θα σε βοηθησει αν και δεν ειναι ολοι οι θεραπευτες καλοι.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by 99Silent View Post
    Απλα δεν ξερω. Γιατι ο δρομος να μην εχει εμενα και εκεινον; Ορισμενες φορες σκεφτομαι οτι η κοπελα του δεν θα τον αγαπησει όπως εγω, αλλα θα καταληξει με αυτην η με καποια αλλη, οποτε δεν εχει σημασια. Σκεφτομαι αν θα τον νοιαζεται. Φοβαμαι μην τον κανει δυστυχισμενο. Αλλα ξερω οτι ο ερωτας, η αγαπη, ο γαμος ειναι ενα ρισκο. Και οι περισσοτεροι το παιρνουμε. Πολλες φορες ξυπναμε ο ενας τον αλλον και μαρεσει αυτο. Μπορει να γυρισει σπιτι 7 και εγω να ξυπναω 7 και οταν γυρναω τον ξυπναω εγω. Μπορει να μιλαμε με σημειωματα. Μπορει να μου ζητησει συγκεκριμενο φαγητο και να του το φτιαξω. Η μανα μας παντα μαγειρευε και ειναι πολυ καλη στη μαγειρικη αλλα βαριοταν. Και προσπαθω να τρωμε καλο φαγητο.
    αληθεια λες οτι δεν το ξερεις;
    δεν το ξερεις οτι ενας ενεργος σεξουαλικα ανθρωπος εχει αναγκη την ερωτικη ελξη την ερωτικη αγαπη;
    πως ειναι δυνατον να φαντασιωνεσαι οτι η δικησ ας σχεση μπορει να υποκαταστησει την ερωτικη ;
    ισως εισαι γκει κι εχεις καποιου ειδους υποσυνειδητη ελξη προς τον αδερφο σου, ελλειψει ανδρα συντροφου...
    αλλιως δεν μπορω να εξηγησω πως δεν καταλαβαινεις οτι εχει αναγκη την συντροφικοτητα με μια κοπελα και σκεφτεσαι οτι μπορεις να την υποκαταστησεις..

  12. #57
    Banned
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    105
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Τοξικό ειναι σιγουρα.Μονο και μόνο που πήγες διακοπες και τις πρωτες μερες ησουν σαν αρρωστος ειναι μια τοξικη κατασταση.Εδω ναι βλέπουμε μόνο τη πλευρα σου γιατί το τι μπορει να σκεφτεται εκείνος το ξερει μόνο αυτός.Θα εξακολουθησεις να πηγαινεις σε ψυχολογο και θα του λες οτι κ εδω θεωρώ θα σε βοηθησει αν και δεν ειναι ολοι οι θεραπευτες καλοι.
    Σιγουρα, απλα νιωθω δεν εχω περιγραψει ακριβως αυτος πως αντιδρα σε ολο αυτο

  13. #58
    Banned
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    105
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αληθεια λες οτι δεν το ξερεις;
    δεν το ξερεις οτι ενας ενεργος σεξουαλικα ανθρωπος εχει αναγκη την ερωτικη ελξη την ερωτικη αγαπη;
    πως ειναι δυνατον να φαντασιωνεσαι οτι η δικησ ας σχεση μπορει να υποκαταστησει την ερωτικη ;
    ισως εισαι γκει κι εχεις καποιου ειδους υποσυνειδητη ελξη προς τον αδερφο σου, ελλειψει ανδρα συντροφου...
    αλλιως δεν μπορω να εξηγησω πως δεν καταλαβαινεις οτι εχει αναγκη την συντροφικοτητα με μια κοπελα και σκεφτεσαι οτι μπορεις να την υποκαταστησεις..
    καπου χαθηκαμε, δεν ειπα η εστω δεν εννοουσα κατι τετοιο. εγω ειπα οτι τον αγαπαω οχι οτι θα επρεπε να κανει σχεση μαζι μου, δεν θελω να μην εχει σχεση. δεν ειμαι γκει.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αληθεια λες οτι δεν το ξερεις;
    δεν το ξερεις οτι ενας ενεργος σεξουαλικα ανθρωπος εχει αναγκη την ερωτικη ελξη την ερωτικη αγαπη;
    πως ειναι δυνατον να φαντασιωνεσαι οτι η δικησ ας σχεση μπορει να υποκαταστησει την ερωτικη ;
    ισως εισαι γκει κι εχεις καποιου ειδους υποσυνειδητη ελξη προς τον αδερφο σου, ελλειψει ανδρα συντροφου...
    αλλιως δεν μπορω να εξηγησω πως δεν καταλαβαινεις οτι εχει αναγκη την συντροφικοτητα με μια κοπελα και σκεφτεσαι οτι μπορεις να την υποκαταστησεις..
    Ναι το ειπε ξεκαθαρα βασικα στα σημεια που τονισες.Το λεω τοση ωρα με πολυ πλάγιο τροπο αλλα νομίζω οτι εχουμε καταλαβει ΟΛΟΙ λίγο πολυ πιο ειναι το θεμα
    Και οπως εχω βαρεθεί να λεω κανει σαν ερωτευμενος και επουδενί δε θυμιζει αδελφικη αγαπη ολο αυτό αλλα μια αρρωστη κατασταση που θελει οπωσδηποτε καποιον ειδικο.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  15. #60
    Banned
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    105
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Ναι το ειπε ξεκαθαρα βασικα στα σημεια που τονισες.Το λεω τοση ωρα με πολυ πλάγιο τροπο αλλα νομίζω οτι εχουμε καταλαβει ΟΛΟΙ λίγο πολυ πιο ειναι το θεμα
    Και οπως εχω βαρεθεί να λεω κανει σαν ερωτευμενος και επουδενί δε θυμιζει αδελφικη αγαπη ολο αυτό αλλα μια αρρωστη κατασταση που θελει οπωσδηποτε καποιον ειδικο.
    ε πηγα σε ψυχολογο, μην γινω και τροφιμος ψυχιατρειου ελεος

    απορριπτω το ερωτευμενος γιατι δεν υπαρχει σεξουαλικο στοιχειο.

Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πήγα σε ξεματιαστρα
    By Meli-meli in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 18
    Last Post: 24-09-2021, 22:55
  2. Πήγα σε ψυχολόγο τελικά!
    By WhyAlwaysMe? in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 100
    Last Post: 23-06-2016, 23:32
  3. πηγα.
    By IreneK_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 3
    Last Post: 10-02-2009, 08:44
  4. Πήγα σε ψυχολόγο!!
    By dolphin_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 70
    Last Post: 03-09-2008, 19:08
  5. Πήγα στον Ψυχολόγο
    By kallia13 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 42
    Last Post: 04-12-2007, 00:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •