Είναι κάποιος ξυπνιος; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Μάλλον σέ έχουν κουράσει οι ρυθμοί τής πόλης; Εγώ έχω χρόνια στην πρωτεύουσα αλλά αρχίζω νά φρικαρω. Και μένα μου λείπει τό πράσινο, η ησυχία και οι χαλαροί ρυθμοί.
    Μία πόλη δημιουργεί άγχος νιώθω... επιπλέον από αυτό που ήδη έχω/έχουμε μέσα μας.

    Σχετικά Με τή δουλειά.
    Πολλοί βολευομαστε σε δουλειές που δεν μας τρελαίνουν, έχουμε συνηθίσει. Θέλουμε την ασφάλεια μας. Όμως αυτό δεν φέρνει χαρά.
    Εγώ θά έλεγα νά κάνεις τίς αλλαγές, όλες τίς αλλαγές που σκέφτεσαι.
    Γιατί αν μείνεις με τά τωρινα δεδομένα (δουλειά, τόπος διαμονής) η κατάσταση ίδια θά είναι. Ενώ η αλλαγή θά φέρει κιάλλη αλλαγή, θετική πιστεύω.
    Ο φόβος για τό άγνωστο σέ κρατά πίσω. Σκέφτεσαι κιαν αποτύχω;κιαν δεν μαρεσει;
    Δεν πειράζει, ακόμα και νά συμβεί αυτό, θά τό καταλάβεις και θά τό αλλάξεις πάλι (αυτό που θες)

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    73
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    .
    .
    Ο φόβος για τό άγνωστο σέ κρατά πίσω. Σκέφτεσαι κιαν αποτύχω;κιαν δεν μαρεσει;
    Δεν πειράζει, ακόμα και νά συμβεί αυτό, θά τό καταλάβεις και θά τό αλλάξεις πάλι (αυτό που θες)
    Αν αποτύχω σημαίνει ότι θα μείνω χωρίς δουλειά. Και να πρέπει να ψάχνομαι πάλι.
    Φυδικά Μια αποτυχία με έφερε εδώ στην τωρινή μου δουλειά. Επαγγελματικά μπορεί να μην είναι το καλύτερο και Παρόλο που η αποτυχια με γέμισε με ανασφάλειες εντουτις γνωρισα ατομα που δεν θα είχα την ευκαιρία να γνωρίσω αν δεν είχα πιεστεί να βρω κάτι. Και που τους συμπάθησα από τη πρώτη μέρα και τώρα έφτασα να τους αγαπώ. Βελτίωσα τα αγγλικά μου αφου μονο αυτά μιλάμε εκεί.
    Όμως ήταν δύσκολη διαδικασία μέχρι να βρω δουλειά και ψυχοφθόρα.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αν σε κουράζει η κακεντρέχεια και η αγένεια των ανθρώπων στην πόλη, νομίζω ότι μετά από λίγο καιρό θα σου πέσουν τα ροζ γυαλιά απότομα στο χωριό κι εκεί κι αν δεν θα σε κουράσει η μαλακία που δέρνει μερικούς! Αγενείς, αδιάκριτοι, άξεστοι υπάρχουν παντού. Το να είναι ένας άνθρωπος πολύ δυναμικός, να ξέρει τι θέλει, να μπορεί να βάζει όρια στους άλλους και να επιλέξει πολύ συνειδητά ότι του ταιριάζει η τάδε κίνηση και σε αυτή τη φάση θέλει πολύ συνειδητά να μετακομίσει στο χωριό το καταλαβαίνω. Το να θέλει π.χ. να πάρει δάνεια να πάει σε σπίτι στο χωριό σαν κίνηση απελπισίας, όχι. Άλλο το να χρειάζεσαι κάποια στιγμή απομόνωση να ανακτήσεις δυνάμεις, να τα βρεις με τον εαυτό σου και να επανέλθεις δυναμικά κι άλλο να λες θα πάω να ζήσω σαν ερημίτισσα γιατί δεν την παλεύω με τον εαυτό μου και τους άλλους.

    Απομόνωση μπορείς και στην πόλη να βρεις, αν σε ζαλίζουν οι γύρω σου τους βάζεις όρια και πας και μένεις κάπου μόνος και κουλάρεις. Αν δεν μπορείς να τους βάλεις όρια στην πόλη, γιατί νομίζεις ότι και στο χωριό εκεί που θες την ηρεμία σου δεν θα σε ζαλίζει η θεία η Φωτούλα να σου χτυπάει την πόρτα ή δεν θα σε ενοχλεί ο Μήτσος ο τσοπάνης που φέρνει τα πρόβατα παραδίπλα και στήνει καρτέρι να σε παίρνει μάτι και να παρακολουθεί την κάθε σου κίνηση ξέρω ΄γω;

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    73
    Quote Originally Posted by Sonia View Post

    ή δεν θα σε ενοχλεί ο Μήτσος ο τσοπάνης που φέρνει τα πρόβατα παραδίπλα και στήνει καρτέρι να σε παίρνει μάτι και να παρακολουθεί την κάθε σου κίνηση ξέρω ΄γω;
    Έκανα εικόνα... χαχαχα.... Αν.και τα πρόβατα δεν.με ενοχλούν. Δεν θα πάω και δίπλα από την κτηνοτροφική του μονάδα.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Η αλήθεια είναι όμως ότι στο χωριό θά υπάρχει τό κουτσομπολιό, θά ασχολούνται μαζί σου, μη σού πω ότι οι γείτονες θά μπαίνουν καί σπίτι σού μέσα χωρίς νά ρωτάνε.
    Αυτά έχει τό χωριό.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Dimitra01 View Post
    Έκανα εικόνα... χαχαχα.... Αν.και τα πρόβατα δεν.με ενοχλούν. Δεν θα πάω και δίπλα από την κτηνοτροφική του μονάδα.
    Όχι, θα έρθει η κτηνοτροφική μονάδα δίπλα σου όμως!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Δημητρα οπου πασ το μυαλο σου και τον εαυτο σου κουβαλασ μαζι σου να το ξερεισ αυτο και να βγουν τα ονειρα σου αληθινα θα σου μιλανε ολοι καλα κ θα λεσ οτι ειναι υποκριτεσ και να μη βγουν δε θα σ μιλανε καλα και παλι θα λεσ αν πετυχαινα θα ηταν αλλιωσ εγω θα σου πω ενα πραγμα καλυτερα να μη σου μιλανε καλα και να μαθαινεισ την αληθεια παρα να σ μιλανε ολοι καλα κ να χασεισ την ψυχουλα σου ειδικα τωρα που δεν εχεισ λεφτα περνασ πιο αληθινα οχι απαραιτητα καλυτερα αλλα μπορει γτ ολα θελουν αγωνα για να γινουν αν το συνιθησεισ αυτο δεν υπαρχει θεμα ειναι καλυτερα απο οτι να εχεισ λεφτα γτ ειναι αληθινο κανενασ δε σε εχει αναγκη για λεφτα η φημη αλλα γτ θελει κατι απο το χαρακτηρα σου η το σωμα σου απο σενα οχι υλικα πραγματα εγω ειχα λεφτα και τα εχασα τωρα πωσ ειναι μεγαλη ιστορια μπορεσα κι εσωσα την ψυχη μου καπωσ ομωσ κι ετσι κατι κερδισα παλι

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Replies: 7
    Last Post: 11-01-2020, 07:21
  2. ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΑΠΑΤΑ? ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ 'Η ΚΑΚΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ?
    By VICKY88 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 23-11-2012, 10:53
  3. Πως ειναι δυνατον να επανελθει καποιος?
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 21
    Last Post: 16-01-2011, 03:04
  4. ειναι καποιος on line???help!!!
    By EVI7 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 9
    Last Post: 20-06-2008, 11:21
  5. ποια ειναι τα σημαδια που εκπεμπει καποιος οταν ειναι ερωτευμενος;
    By Μαντω in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 04-03-2008, 11:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •