Πρωτη φορα στα 27
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 105
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    24

    Πρωτη φορα στα 27

    Παιδια καλησπερα σε ολους και σε ολες,χαιρομαι πολυ που σας βρισκω,ευχομαι να ειστε ολοι καλα. Το θεμα μου εχει ως εξης. Ειμαι 27 χρονων αντρας και δεν εχω ολοκληρωσει ποτε με κοπελα. Τον τελευταιο καιρο γνωρισα μια κοπελα με την οποια σε λιγες μερες θα παμε οι δυο μας διακοπες,οποτε θα γινει αυτο που ειναι να γινει. Το ερωτημα ειναι να προσπαθησω να το κανω με κινδυνο να εκτεθω ή να της το πω απο πριν για να ξερει με τι εχει να κανει;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    175
    Quote Originally Posted by Billis View Post
    Παιδια καλησπερα σε ολους και σε ολες,χαιρομαι πολυ που σας βρισκω,ευχομαι να ειστε ολοι καλα. Το θεμα μου εχει ως εξης. Ειμαι 27 χρονων αντρας και δεν εχω ολοκληρωσει ποτε με κοπελα. Τον τελευταιο καιρο γνωρισα μια κοπελα με την οποια σε λιγες μερες θα παμε οι δυο μας διακοπες,οποτε θα γινει αυτο που ειναι να γινει. Το ερωτημα ειναι να προσπαθησω να το κανω με κινδυνο να εκτεθω ή να της το πω απο πριν για να ξερει με τι εχει να κανει;
    Έχεις και εσύ το δίκιο σου τώρα. Εγώ άμα ήμουνα στη θέση σου θα έκανα το μ***** και δεν θα έλεγα τίποτα ότι είναι να γίνει θα γίνει μπορεί να κάνω και λάθος

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Μην αρχίζεις μια σχέση με ψέματα.

    Ασε δηλαδή που θα το καταλάβει έτσι και αλλιώς.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Billis View Post
    Παιδια καλησπερα σε ολους και σε ολες,χαιρομαι πολυ που σας βρισκω,ευχομαι να ειστε ολοι καλα. Το θεμα μου εχει ως εξης. Ειμαι 27 χρονων αντρας και δεν εχω ολοκληρωσει ποτε με κοπελα. Τον τελευταιο καιρο γνωρισα μια κοπελα με την οποια σε λιγες μερες θα παμε οι δυο μας διακοπες,οποτε θα γινει αυτο που ειναι να γινει. Το ερωτημα ειναι να προσπαθησω να το κανω με κινδυνο να εκτεθω ή να της το πω απο πριν για να ξερει με τι εχει να κανει;
    Είναι λιγο δικοπο μαχαίρι.Εμενα δε μου το ειχε πει, και δε το ειχα καταλάβει.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Άσε ότι είναι να γίνει να συμβεί αυθόρμητα. Και να της το πεις πιο πριν τι θα γίνει δηλαδή; Το πολύ πολύ να την αγχώσεις. Ωστόσο της το λες μετά, μην αρχίσεις τα ψέματα.
    Εκτός κι αν πάει η συζήτηση προς τα εκεί πιο πριν, που απορώ πως δεν έχει πάει, δεν έχει τύχει να μιλήσετε ποτέ για το παρελθόν;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Καλημερα
    Η κοπέλα έχει ολοκληρώσει ξέρεις;
    Αν δεν έχετε κανει καμιά κουβέντα για το θέμα θα συμφωνήσω με τους προηγουμενους να μην πεις τιποτα. Θα αγχωθεί κι εκείνη κι εσύ περισσότερο. Αστο να παει μόνο του και να σας βγει φυσικά.
    Παρολα αυτά μετά καλό θα είναι να κάνεις μια ξεκάθαρη κουβέντα και να το πεις στην κοπέλα. Εφόσον τώρα ξεκινάτε είναι κρίμα να ξεκινήσετε με ψέματα γιατί το ένα ψέμα θα φέρει το άλλο.

  7. #7
    κι εγω στα 26 προς 27 το εκανα πρωτη φορα.

    προσωπικα με βοηθησε και καποιο βοηθημα που πηρα , για να μην εχω θεμα με το αγχος ( λογικο).

    ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΖΩ, δεν το προτεινω σε κανεναν.

    Οφειλω να το αναφερω ομως καθως με τοσο αγχος που ειχα στα 26 , δε θα καταφερνα να ανταποκριθω.Επισης με βοηθησε γιατι δεν ενιωσα την αναγκη να της πω οτι δεν το εχω ξανακανει,
    + να νιωσω καλα με εμενα ( αυτοπεποιθηση)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Billis View Post
    Παιδια καλησπερα σε ολους και σε ολες,χαιρομαι πολυ που σας βρισκω,ευχομαι να ειστε ολοι καλα. Το θεμα μου εχει ως εξης. Ειμαι 27 χρονων αντρας και δεν εχω ολοκληρωσει ποτε με κοπελα. Τον τελευταιο καιρο γνωρισα μια κοπελα με την οποια σε λιγες μερες θα παμε οι δυο μας διακοπες,οποτε θα γινει αυτο που ειναι να γινει. Το ερωτημα ειναι να προσπαθησω να το κανω με κινδυνο να εκτεθω ή να της το πω απο πριν για να ξερει με τι εχει να κανει;
    καλησπερα.
    η κοπελα τι ηλικια εχει; ξερεις αν ειχε αλλες εμπειριες;
    τι συζητησεις ειχατε για το θεμα των εμπειριων; της ειπες ψεματα η δεν συζητηθηκε καθολου;
    το να μην της πεις απο μονος σου, δεν ειναι ουτε κακο, ουτε ψεμα.
    κακο ειναι, ν αρχισεις να λες παραμυθια..
    εγω, αν μπορουσα να το αποφυγω θα το απεφευγα και θα της το ελεγα μετα το σεξ, αν συνεχιζαμε.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    24
    Σας ευχαριστω πολυ που απαντησατε. Η κοπελα ειναι 26 χρονων και απ'οτι μου εχει πει ειχε 2 ολοκληρωμενες σχεσεις στο παρελθον. Απο την πλευρα μου της εχω αναφερει οτι δεν εχω κανει ποτε σχεση,πραγμα που ειναι και αληθεια, αλλα για το σεξ δεν ειπα κατι. Γενικα ειναι πολυ καλη κοπελα δεν νομιζω οτι θα εχει ιδιαιτερο θεμα. Αυτο που ψιλοφοβαμαι ειναι αν θα καταφερω να κανω την διεισδυση,σκεφτομαι να το κανω χωρις να της πω τιποτα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Billis View Post
    Σας ευχαριστω πολυ που απαντησατε. Η κοπελα ειναι 26 χρονων και απ'οτι μου εχει πει ειχε 2 ολοκληρωμενες σχεσεις στο παρελθον. Απο την πλευρα μου της εχω αναφερει οτι δεν εχω κανει ποτε σχεση,πραγμα που ειναι και αληθεια, αλλα για το σεξ δεν ειπα κατι. Γενικα ειναι πολυ καλη κοπελα δεν νομιζω οτι θα εχει ιδιαιτερο θεμα. Αυτο που ψιλοφοβαμαι ειναι αν θα καταφερω να κανω την διεισδυση,σκεφτομαι να το κανω χωρις να της πω τιποτα
    Γιατί να μη τα καταφέρεις;Νέο παιδί είσαι.Άσε το άγχος στην άκρη.Εγώ για να είμαι ειλικρινής δεν χάρηκα όταν έμαθα ότι ήμουν η πρώτη του γιατί ήξερα ότι το μεταξύ μας θα είχε ημερομηνία λήξης(και μέσα έπεσα,3 χρόνια μετά)
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  11. #11
    Εγώ θα προτιμούσα να μου το έλεγε πριν κάνουμε κάτι.

    Πρώτον για λόγους ειλικρίνειας... ( αν μου το έκρυβε και το καταλάβαινα θα ειχα θέμα )

    Δεύτερον για να ξέρω τι να περιμένω κ πως να είμαι απέναντι του τη πρώτη μας φορά.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Εγώ θα προτιμούσα να μου το έλεγε πριν κάνουμε κάτι.

    Πρώτον για λόγους ειλικρίνειας... ( αν μου το έκρυβε και το καταλάβαινα θα ειχα θέμα )

    Δεύτερον για να ξέρω τι να περιμένω κ πως να είμαι απέναντι του τη πρώτη μας φορά.
    Εγώ αν το ήξερα εξ αρχής δεν νομίζω να έκανα κάτι.Όχι γιατί θα ήταν άπειρος και δεν θα ευχαριστιόμουν το σεξ αλλά γιατί πιθανότατα να είχε ημερομηνία λήξης για να αποκτήσει εμπειρίες.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  13. #13
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Εγώ αν το ήξερα εξ αρχής δεν νομίζω να έκανα κάτι.Όχι γιατί θα ήταν άπειρος και δεν θα ευχαριστιόμουν το σεξ αλλά γιατί πιθανότατα να είχε ημερομηνία λήξης για να αποκτήσει εμπειρίες.
    Έχεις ποιντ, αλλά για μένα θα ήταν οκ να του δώσω εμπειρίες και να χωρίσουμε μετά από κάποιο διάστημα.

    Βέβαια υπάρχει και το άλλο που θα ειχα στο μυαλό μου, έτυχε ν είναι 27 και παρθένος ή πάει κάτι άλλο στραβά ? Αν ήταν απλά ντροπαλός και όχι εκκολαπτόμενος σίριαλ Κιλερ θα ήμουν πολύ κομπλέ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Έχεις ποιντ, αλλά για μένα θα ήταν οκ να του δώσω εμπειρίες και να χωρίσουμε μετά από κάποιο διάστημα.

    Βέβαια υπάρχει και το άλλο που θα ειχα στο μυαλό μου, έτυχε ν είναι 27 και παρθένος ή πάει κάτι άλλο στραβά ? Αν ήταν απλά ντροπαλός και όχι εκκολαπτόμενος σίριαλ Κιλερ θα ήμουν πολύ κομπλέ
    Έχω γνωρίσει πολλά άτομα που δεν έχουν ολοκληρώσει σε μεγάλες ηλικίες.Δε ξέρω αν είναι πολύ νορμάλ γιατί θεωρώ το σεξ πολύ σημαντικό για εναν υγιή ενήλικο άνθρωπο.Αν ήθελα απλά να περάσω καλά και εγώ θα έδινα ευκαιρία σε πρωτάρη(το χω κάνει 2 φορές εις γνώση μου)
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Γιατι να το πεις καλε?Δλδ οι υπολοιποι πριν κανετε σεξ με καποιον καθεστε και του λετε με ποσους αλλους εχετε παει?Τι σχεση εχει η ειλικρινια με αυτο?Καποια πραγματα ειναι προσωπικα του καθενος.Οτι δλδ αν της το πεις τι θα γινει?Θα σε λυπηθει και θα σε νταντεψει.Κοιτα να το χαρεις μωρε...κι αν δεν παει καλα την πρωτη ...μη σκας θα παει τη δευτερη.

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πρώτη φορά
    By kat7 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 03-03-2020, 12:05
  2. Πρωτη σας φορα!!!
    By archangel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 04-04-2018, 15:49
  3. Η πρωτη μου φορα
    By makedreams in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 29-04-2013, 15:51
  4. πρώτη φορά
    By TTK in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 16-11-2010, 17:48
  5. η πρώτη φορά
    By geiasas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 06-08-2008, 12:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •