Νυστάζω συνέχεια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 73
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Καλησπέρα.. Καμία συμβουλή για το μινιτραν;; έχω φρικάρει. Τι παίρνω 3 μέρες και νιώθω σαν φυτό.. Δεν ξέρω καν πως περπατάω... Σα να μην είμαι εγώ.. Διάθεση μηδέν.. Λες κ κοιμάται το μυαλό μου.. Δώστε μ λίγο κουράγιο
    Κάνε υπομονή μέχρι να συμπληρωθει ο απαιτούμενος χρονος για να δράσει το φάρμακο,και μετά αξιολογείς την επίδρασή του.
    Είναι πολύ νωρίς οι τρείς μέρες για να βγάλεις αξιόπιστα συμπεράσματα.
    Το μινιτράν εκτός απο αμιτριπτιλλίνη που είανι αντικαταθλιπτική ουσία έχει και αντιψυχωσική,την περφεναζίνη για αυτό νοιώθεις αυτό το κενό.
    Καλό αγώνα και υπομονή.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  2. #17
    Μήπως ξέρετε αν το μινιτραν φέρνει τρομερή αδυναμία;; νιώθω δν με κρατάνε τα ποδια μου.. Κάνω 5 βήματα έξω και γυρνάω σπίτι έτοιμη να λιποθύμησω.. Φοβάμαι τόσο πολύ..

  3. #18
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Μήπως ξέρετε αν το μινιτραν φέρνει τρομερή αδυναμία;; νιώθω δν με κρατάνε τα ποδια μου.. Κάνω 5 βήματα έξω και γυρνάω σπίτι έτοιμη να λιποθύμησω.. Φοβάμαι τόσο πολύ..
    Κι εγώ έτσι ένιωθα όταν έπαιρνα αντιψυχωσικο χαπι… τρομερή κούραση και δεν με κρατούσαν τα πόδια μου. Δεν ήξερα τι είχα. Ήμουν πολύ χάλια.
    Τα συμπτώματα που έχεις είναι από το φάρμακο. Θέλει υπομονή μέχρι να περάσει ένα διάστημα …

  4. #19
    Σε ευχαριστώ πολύ που απάντησες! Μ έδωσες λίγη δύναμη σε αυτο που περνάω.. Ακόμα κ τα άκρα μου δν έχουν δυνάμεις.. Ώρες ώρες νιώθω ότι δεν έχω δυνάμη να κρατήσω ούτε το κινητό, ούτε να περπατήσω καν.. Διαβάζω ότι το αντιψυχικο κάνει τρομερές παρενέργειες... Ακόμα κ νευροληπτικο σύνδρομο και μπορείς να πεθάνεις.. Διαβάζω κάτι τέτοια και φρικάρω.. Δν ξέρω γτ επέλεξε αυτό το Χαπι π έχει κ αντιψυχικο μέσα.. Δν ξέρω καν σε τι βοηθάει.. Μπορείς αν ξέρεις να μ. Πεις;;

  5. #20
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Σε ευχαριστώ πολύ που απάντησες! Μ έδωσες λίγη δύναμη σε αυτο που περνάω.. Ακόμα κ τα άκρα μου δν έχουν δυνάμεις.. Ώρες ώρες νιώθω ότι δεν έχω δυνάμη να κρατήσω ούτε το κινητό, ούτε να περπατήσω καν.. Διαβάζω ότι το αντιψυχικο κάνει τρομερές παρενέργειες... Ακόμα κ νευροληπτικο σύνδρομο και μπορείς να πεθάνεις.. Διαβάζω κάτι τέτοια και φρικάρω.. Δν ξέρω γτ επέλεξε αυτό το Χαπι π έχει κ αντιψυχικο μέσα.. Δν ξέρω καν σε τι βοηθάει.. Μπορείς αν ξέρεις να μ. Πεις;;
    Τι διάγνωση έχεις; Εμένα μου έδωσε για ιδψ αντικαταθλιπτικό και αντιψυχωσικο.
    Η αλήθεια είναι πως τα αντιψυχωσικα είναι βαριά φάρμακα και προκαλούν πολλές παρνεργειες από ότι ακούω και διαβάζω κι εγώ…
    Σε τι δοσολογια το παίρνεις;

  6. #21
    Αγχώδης διαταραχή και ήπια κατάθλιψης. Παίρνω μινιτραν 2-10mg

  7. #22
    Παιδιά σος.. Τα μινιτραν κάνουν κ παρενέργειες στα μάτια;; όταν βγαίνω έξω στο φως δεν μπορώ καθόλου.. Λες και δν βλέπω.. Έχω φοβηθεί πάρα πολύ

  8. #23
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Και valdoxan και remeron; Και τα δύο είναι υπναγωγα ρε συ, γι'αυτό νυστάζεις.
    Μάλλον αυτό έφταιγε.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,090
    Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Παιδιά σος.. Τα μινιτραν κάνουν κ παρενέργειες στα μάτια;; όταν βγαίνω έξω στο φως δεν μπορώ καθόλου.. Λες και δν βλέπω.. Έχω φοβηθεί πάρα πολύ
    Δεν ξέρω για το μινιτραν αλλά πολλά αντικαταθλιπτικά προκαλούν θολούρα στα μάτια. Θα περάσει σιγά σιγά λογικά. Γιατί δεν κοιτάς το χαρτί με τις παρενεργειες να δεις αν συγκαταλέγεται;

  10. #25
    Ρε παιδιά.. Παίρνω μινιτραν 10 μέρες.. Έχω από χτες.. Που δν νιώθω το σώμα μου.. Πχ ότι τρώω δν νιώθω τοι μασάω.. Τα χέρια μου, τα πόδια μου... Σα να μην τα αισθάνομαι.. Παίζει να φταίει το φάρμακο; εκεί που λέω ότι με βοηθάει κάτι καινούργιο με πιάνει

  11. #26
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Ρε παιδιά.. Παίρνω μινιτραν 10 μέρες.. Έχω από χτες.. Που δν νιώθω το σώμα μου.. Πχ ότι τρώω δν νιώθω τοι μασάω.. Τα χέρια μου, τα πόδια μου... Σα να μην τα αισθάνομαι.. Παίζει να φταίει το φάρμακο; εκεί που λέω ότι με βοηθάει κάτι καινούργιο με πιάνει
    Από το φάρμακο είναι. Χάνεται η αίσθηση γενικά…
    Μήπως να μιλήσεις με τον γιατρό;

  12. #27
    Λες να πάρω τον γιατρό; τον παίρνω συνέχεια στο τέλος θα μου πει αντε παραταμε..όσες φορές τν έχω πάρει για κάτι μου λέει κάνε υπομονή να δράσει το Χαπι.. Θέλει μέρες ακόμα.. Δν ξέρω τι να κάνω.. Να τν πάρω να τ π ότι δν νιώθω το σώμα μου;;

  13. #28
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Λες να πάρω τον γιατρό; τον παίρνω συνέχεια στο τέλος θα μου πει αντε παραταμε..όσες φορές τν έχω πάρει για κάτι μου λέει κάνε υπομονή να δράσει το Χαπι.. Θέλει μέρες ακόμα.. Δν ξέρω τι να κάνω.. Να τν πάρω να τ π ότι δν νιώθω το σώμα μου;;
    Σε καταλαβαίνω κι εγώ έτσι τον έπαιρνα και του έλεγα και μου απαντούσε το ίδιο κάθε φορά : κάνε υπομονή να δράσει το φάρμακο.
    Τελικά το φάρμακο έδρασε όσον αφορά τις σκέψεις και τις ιδεοληψίες που είχα αλλά η καταστολή και η απάθεια που ένιωθα ήταν πολύ έντονες.
    Πάντως αν δεν νιώθεις καλά να τον πάρεις, μη διστάσεις.

  14. #29
    Ρε συ ώρες ώρες νιώθω ότι δν ζω.. Λες και είμαι σε άλλο κόσμο.. Λες και θα πεθάνω.. Δν ξέρω πως νασ το περιγράψω.. Με έχει βοηθήσει με το άγχος το Χαπι αλλά νομίζω μ έχει ξυπνήσει αλλά πράγματα.. Πχ έξω όταν βγαίνω λες και δεν ξέρω π βρίσκομαι.. Ενώ έχω αίσθηση κλπ.. Λες κ δν είμαι όντως εκεί π ειμαι...οταν τ λέω με πιάνει πχ αυτό η με πιάνει εκείνο μήπως φταίει το φάρμακο μ λέει κάνε υπομονη να δράσει... Θέλει 15 μέρες και βάλε.. Απλά έχω φρικάρει.. Θέλω να ζήσω και νιώθω ότι δν ζω... Είναι πρωτόγνωρο Πράγμα..κ μ είναι τοοσ δύσκολο

  15. #30
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Ρε συ ώρες ώρες νιώθω ότι δν ζω.. Λες και είμαι σε άλλο κόσμο.. Λες και θα πεθάνω.. Δν ξέρω πως νασ το περιγράψω.. Με έχει βοηθήσει με το άγχος το Χαπι αλλά νομίζω μ έχει ξυπνήσει αλλά πράγματα.. Πχ έξω όταν βγαίνω λες και δεν ξέρω π βρίσκομαι.. Ενώ έχω αίσθηση κλπ.. Λες κ δν είμαι όντως εκεί π ειμαι...οταν τ λέω με πιάνει πχ αυτό η με πιάνει εκείνο μήπως φταίει το φάρμακο μ λέει κάνε υπομονη να δράσει... Θέλει 15 μέρες και βάλε.. Απλά έχω φρικάρει.. Θέλω να ζήσω και νιώθω ότι δν ζω... Είναι πρωτόγνωρο Πράγμα..κ μ είναι τοοσ δύσκολο
    Έτσι ακριβώς ένιωθα κι εγώ. Σαν να μη ζούσα. Και δεν μπορούσα ακριβώς να το περιγράψω….ήταν πολύ πρωτόγνωρα τα συναισθήματα η μάλλον η αίσθηση καλύτερα.
    Ελπίζω να σταθεροποιηθείς σύντομα και να σε βοηθήσει το φάρμακο χωρίς να νιώθεις έτσι.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Συνέχεια και νέα..
    By Delmem2802a in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 08-02-2019, 16:31
  2. Νυστάζω πολύ και συνέχεια...
    By Κύκνος in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 25
    Last Post: 10-08-2017, 14:42
  3. συνεχεια
    By katerina1974 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 10-08-2017, 09:26
  4. η συνέχεια
    By someone in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 15-05-2010, 23:26
  5. ΣΥΝΕΧΕΙΑ 3
    By ΝΕΦΕΛΗ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 05-03-2009, 15:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •