Νυστάζω συνέχεια - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 73
  1. #46
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Αυτό π δν ξέρω π βρίσκομαι το έχω χρόνια.. Μ είχαν πει ψυχολογικο από κάποιο τραύμα.. Δν μ έδωσαν ποτέ θεραπεία... Δν ξέρω σε ψυχολόγο πήγαινα.. Όταν έβρισκα δουεκθα πχ μ πέρναγε κ ερχόταν κ με έπιανε περιστασιακά.. Τώρα όμως με το μινιτραν ενώ δν με έπιανε τώρα έχω 5 μέρες π με πιανει πάρα πολύ... Μήπως το Χαπι φταίει;;
    Το μινιτραν στο έδωσε ψυχίατρος; Γενικά σε παρακολουθεί ψυχίατρος;
    Καλό θα είναι να κανεις και ψυχοθεραπεία, θα σε βοηθήσει στα θέματα σου.
    Θα σου πως ότι κι εγώ στα πολύ χάλια μου ήθελα να σταματήσω τη δουλειά και μάλιστα έλεγα ότι είμαι άρρωστη για κάποιες μέρες και δεν πήγαινα, αλλά όλοι μου έλεγαν και κυρίως ο ψυχολόγος τότε να μην την αφήσω γιατί θα χειροτερεψω. Τότε δεν το καταλάβαινα, αλλά τώρα μετά από όλα αυτά ξέρω πως αν είχα αφήσει τη δουλειά θα είχα σαλτάρει. Ξέρω ποσο δύσκολο σου είναι αλλά προσπάθησε να πηγαίνεις.
    Μιλα σίγουρα με το γιατρό να του πεις για το χάπι…

  2. #47
    Ναι ο ψυχίατρος μ τα έδωσε.. Κάνω ψυχοθεραπεία 2 χρόνια για τον χρόνο λόγο π σ είπα.. Που με έπιανε σαν να μην ξέρω π βρίσκομαι ενώ ηεξρα π είμαι κλπ.. Μ είπε σε κάποιο παιδικό τραύμα ευθυνόταν.. Αυτό μια με άφηνε μια με έπιανε.. Τώρα όμως ει αι υπερβολικά έντονο πλέον... Έξω δν μπρπω να βγω κ να περπατήσω.. Δν είμαι λειτουργικη.. Για να πάω δουλειά πάω με χίλια ζόρια.. Δν ξέρω πως φτάνω κ πως γυρνάω... Κ λέω να σταματήσω αν κ πριν μια βδομάδα τν βρήκα τν δουλειά

  3. #48
    Μέσα σε όλα αυτά με έπιασε κ να μη μπορώ να καταπιώ.. Λες κ κλειδώσει ο λαιμός μ.. Ενώ μασάω δν μπορώ να καταπιώ ούτε το σάλιο μ

  4. #49
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Μέσα σε όλα αυτά με έπιασε κ να μη μπορώ να καταπιώ.. Λες κ κλειδώσει ο λαιμός μ.. Ενώ μασάω δν μπορώ να καταπιώ ούτε το σάλιο μ
    Φαίνεται ότι αυτό που σε ταλαιπωρεί είναι τώρα στον υπερθετικό βαθμό. Κάνε υπομονή…
    Μιλα με τον γιατρό οπωσδηποτε. Δεν μου είπες αν βλέπεις και ψυχίατρο…

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    . Δ μπορώ να καταλάβω όμως γτ μ έδωσε ένα φάρμακο με αντιψυχικο μέσα.. .. Τα αντιψυχωσικα τι ακριβώς είναι;; μα δν έχουμε ψύχωση..
    γεια σου , τα αντιψυχωτικα τα δινουν για πολλες χρησεις , και για απλο αγχος αφου ενδεικνυνται και για αγχος , για μην πανε στις βενζοδιαζεπινες που ειναι εθιστικοτατες ............δεν σημαινει οτι εχεις ντε και καλα ψυχωση η σχιζοφρενεια για να τα παιρνεις ................επαιρνα το 4-25 ( το 4 ειναι το αντιψυχωτικο, το 25 ειναι η αμιτρυπτιλινη , ενα αντικτθλιπτικο ) , στην αρχη μουχε πεσει καπως βαρυ, αλλα σε 10-15 μερες το συνηθιζεις ........βεβαια υπαρχει κι η περιπτωση να μην χρειαζεσαι αντιψυχωτικο, αν δεν εχεις αγχος ............συζητα το με τον γιατρο σου, εμενα μου φαινοταν αποτελεσματικο φαρμακο για την αγχωδη κτθλψη μου ......

  6. #51
    Nefeli28
    Guest
    Τελικά είναι πως αντιδρά ο κάθε οργανισμός απέναντι στα φάρμακα. Άλλους τους βοηθάει και σε αλλους φέρνει μόνο παρενέργειες. Γι αυτό οι περισσότεροι αλλάζουμε πολλά σχήματα μέχρι να βρεθεί η κατάλληλη αγωγή…

  7. #52
    Καλησπέρα!! Έχω πολύ έντονο άγχος και στρες και ίσως γι αυτό να μ το έδωσε.. Έπαθα όμως κ απόπροσποίηση μ είπε ο γιατρός μ τώρα και μ αύξησε το Χαπι σε 2 τν ημέρα... Ελπίζω να μην χειροτέρεψω..εσενα σε βοήθησαν αυτά τα χάπια;; φοβάμαι μην φταει το Χαπι για τν έντονη αποπροσποίηση

  8. #53
    Nefeli με βλέπει ψυχίατρος εδώ και ένα μήνα οταν ξεκίνησα κ πήρα την κάτω βόλτα.. Τν πήρα τηλέφωνο πριν λίγο και μ. Είπε να αυξησωω το χάπι να παίρνω 2 χάπια μινιτραν γτ δν με πιάνει.. Κ αυτό π δν ξέρω π βρίσκομαι μ Ειπε αποπροσποίηση... Τ λέω μήπως φταίει το χάπι;; Κ μ. Λέει όχι και μ το αύξησε.. Μ είπε ότι το ζαναξ π έπαιρνα για κοντά 1.5 μήνα ότι αυτό μ προκάλεσε απόπροσποίηση.. Δν μπορώ αλλο.. Πραγματικά.. Εκεί π λέω πάμε καλά πάλι κάτι σκαει....

  9. #54
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Nefeli με βλέπει ψυχίατρος εδώ και ένα μήνα οταν ξεκίνησα κ πήρα την κάτω βόλτα.. Τν πήρα τηλέφωνο πριν λίγο και μ. Είπε να αυξησωω το χάπι να παίρνω 2 χάπια μινιτραν γτ δν με πιάνει.. Κ αυτό π δν ξέρω π βρίσκομαι μ Ειπε αποπροσποίηση... Τ λέω μήπως φταίει το χάπι;; Κ μ. Λέει όχι και μ το αύξησε.. Μ είπε ότι το ζαναξ π έπαιρνα για κοντά 1.5 μήνα ότι αυτό μ προκάλεσε απόπροσποίηση.. Δν μπορώ αλλο.. Πραγματικά.. Εκεί π λέω πάμε καλά πάλι κάτι σκαει....
    Οκ, εμπιστευσου τη διαδικασία και κάνε υπομονή να δράσει το φάρμακο. Για να το αυξήσει σημαίνει πως έτσι χρειάζεται να κάνει.
    Απλά θέλει κάποιες μέρες για να σε πιάσει. Μη φοβασαι, όλα θα πάνε καλά.
    Είμαστε εδώ για να μιλάμε και να δινουμε κουραγιο ο ένας στον αλλον….

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Τελικά είναι πως αντιδρά ο κάθε οργανισμός απέναντι στα φάρμακα. Άλλους τους βοηθάει και σε αλλους φέρνει μόνο παρενέργειες. Γι αυτό οι περισσότεροι αλλάζουμε πολλά σχήματα μέχρι να βρεθεί η κατάλληλη αγωγή…
    @νεφελη, αυτο ειναι αληθεια , κι οι γιατροι μην νομιζεις οτι βλεποντας σε λενε οτι ' αυτο το φαρμακο σου παει ' πανε δοκιμαζοντας ...η αν θες trial and error .....

    @vasoulini , δεν ξερω τι ειναι η αποπροσωποιηση ......

  11. #56
    Ναι μ είπε ότι δν με πιάνει το ένα χάπι.. Πραγματικά δν ξέρω τι να πιστέψω.. Μια σκέφτομαι ότι μ κάνει κακό το μινιτραν.. Μια λέω ότι δν έχει δράσει ακόμα.. Αδιέξοδο σε όλα.. Μ είπε στν αρχή ο ψυχίατρος επειδή τ έστειλα μήνυμα να το κόψουμε το μινιτραν αλλά όταν τν πήρα τηλ κ τ είπα τι με πιάνει μ λέει αποπροσποίηση και μ αύξησε τν δόση.. Μακάρι να με πιάσει κ να με βοηθήσει.. Ναι ευτυχώς π είστε κ εσείς κ μ δίνεται κουράγιο και τα λέμε γιατί δν με καταλαβαίνει κανείς πως νιώθω από το οικογενειακό μ περιβάλλον

  12. #57
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Ναι μ είπε ότι δν με πιάνει το ένα χάπι.. Πραγματικά δν ξέρω τι να πιστέψω.. Μια σκέφτομαι ότι μ κάνει κακό το μινιτραν.. Μια λέω ότι δν έχει δράσει ακόμα.. Αδιέξοδο σε όλα.. Μ είπε στν αρχή ο ψυχίατρος επειδή τ έστειλα μήνυμα να το κόψουμε το μινιτραν αλλά όταν τν πήρα τηλ κ τ είπα τι με πιάνει μ λέει αποπροσποίηση και μ αύξησε τν δόση.. Μακάρι να με πιάσει κ να με βοηθήσει.. Ναι ευτυχώς π είστε κ εσείς κ μ δίνεται κουράγιο και τα λέμε γιατί δν με καταλαβαίνει κανείς πως νιώθω από το οικογενειακό μ περιβάλλον
    Αν δεν έχει περάσει κάποιος από όλα αυτά, δύσκολα καταλαβαίνει…
    Κουραγιο και θα πας καλύτερα θα δεις

  13. #58
    Δυστυχώς δν μπορούν να με καταλάβουν στο ελάχιστο...προσπαθώ να κάνω κουράγιο αλλά δεν τα καταφέρνω.. Λέω γτ όλα σε εμένα..

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    .. Λέω γτ όλα σε εμένα..
    γιατι οχι ολα σεσενα , θαλεγα .........δυσκολο το κουραγιο, αλλα δεν εχεις αλλη επιλογη, ετσι ειναι μερικες φορες η ζωη .....σκληρη.....

    κι μενα δεν με καταλαβαινουν, εχω συγκρουστει με τανηψια μου , με φιλους που μου λενε το ανοητο ' ολα στο μυαλο σου ειναι ' ε, δεν ειναι, εχω κτθλψη ........και δεν πανε ολοι στο διαολο λεω .................

  15. #60
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Δυστυχώς δν μπορούν να με καταλάβουν στο ελάχιστο...προσπαθώ να κάνω κουράγιο αλλά δεν τα καταφέρνω.. Λέω γτ όλα σε εμένα..
    Δεν είσαι μόνη σου. Είμαστε παρα πολλοί με θέματα ψυχικής υγείας. Και κάποιες φορές είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα. Το ξέρω είναι δύσκολη και η υπομονή αλλά μετά θα είσαι καλύτερα. Κρατήσου από αυτό. Στα λέω γιατί τα έχω περάσει κι εγώ…

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. Συνέχεια και νέα..
    By Delmem2802a in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 08-02-2019, 15:31
  2. Νυστάζω πολύ και συνέχεια...
    By Κύκνος in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 25
    Last Post: 10-08-2017, 13:42
  3. συνεχεια
    By katerina1974 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 10-08-2017, 08:26
  4. η συνέχεια
    By someone in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 15-05-2010, 22:26
  5. ΣΥΝΕΧΕΙΑ 3
    By ΝΕΦΕΛΗ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 05-03-2009, 14:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •