Νυστάζω συνέχεια - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 73
  1. #31
    Εσένα σε βοήθησε;; έγινες καλά;; νιώθω τοοσ χαλια..βγαινω έξω κ ενώ δν έχω τπτ πχ να με πονάει.. Νιώθω ότι θα πεθάνω.. Σ ευχαριστώ π μ απαντάς κια μ δίνεις λίγη δύναμη..

  2. #32
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Εσένα σε βοήθησε;; έγινες καλά;; νιώθω τοοσ χαλια..βγαινω έξω κ ενώ δν έχω τπτ πχ να με πονάει.. Νιώθω ότι θα πεθάνω.. Σ ευχαριστώ π μ απαντάς κια μ δίνεις λίγη δύναμη..
    Με βοήθησε στις ασχημες σκέψεις και στις ιδεοληψίες που είχα. Με τον καιρό δεν ήταν τόσο έντονη η αίσθηση που λες πως νιώθεις ότι θα πεθάνεις αλλά είχα μια απάθεια για όλα. Ήμουν σε καταστολή. Δεν με άγγιζε τίποτα. Ούτε καλό ούτε κακό. Στην αρχή δεν καταλάβαινα πως είναι από το χάπι. Αλλά τόση καταστολή και απάθεια δεν γινόταν να είχε συμβεί έτσι από μόνο του.
    Ποσο καιρό τα παίρνεις;

  3. #33
    Εγώ το παίρνω 12 μέρες σήμερα.. Δν σ πέρασε όμως αυτή η καταστολή;; το Χαπι υποτίθεται το παίρνουμε για να μας βοηθήσει.. Ανά είναι να είμαι έτσι τότε τι νόημα έχει.. Εγω νιώθω ώρες ώρες ότι δεν ξέρω αν ζω η αν πεθαίνω.. Δν μπορώ να στο εξηγήσω ακριβώς

  4. #34
    Μινιτραν παίρνεις κ εσύ η κάποιο άλλο φάρμακο;

  5. #35
    Nefeli28
    Guest
    Όχι εγώ έπαιρνα rapiproz που είναι αντιψυχωσικο. Το έχω κόψει 3 βδομαδες τώρα και νιώθω ότι αρχίζω να επανέρχομαι από αυτή την κατάσταση απάθειας που ένιωθα. Τώρα παίρνω μόνο αντικαταθλιπτικό αναφρανιλ.
    Από ότι λένε όλοι τα αντιψυχωσικα είναι βαριά φάρμακα και έχουν πολλές παρενέργειες. Δυστυχώς πάμε να φτιάξουμε κάτι και χαλάει κάτι άλλο.
    Καταλαβαίνω πολύ καλά πως νιώθεις. Σαν να μη ζεις….

  6. #36
    Εμένα αυτό το μινιτραν είναι αντικαταθληπτικο και αντιψυχωσικο μαζί... Δν ξέρω τι ακριβώς είναι τι αντιψυχωσικο.. Τα έπαιρνες πολύ καιρό τα αντιψυχωσικα; εγώ είχα έντονο στρες και ήπια κατάθλιψη... Δν ξέρω γτ το αντιψυχωσικο αν κ είναι σε μικρή δοση στο μινιτραν μ είπαν..

  7. #37
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Εμένα αυτό το μινιτραν είναι αντικαταθληπτικο και αντιψυχωσικο μαζί... Δν ξέρω τι ακριβώς είναι τι αντιψυχωσικο.. Τα έπαιρνες πολύ καιρό τα αντιψυχωσικα; εγώ είχα έντονο στρες και ήπια κατάθλιψη... Δν ξέρω γτ το αντιψυχωσικο αν κ είναι σε μικρή δοση στο μινιτραν μ είπαν..
    Τα έπαιρνα για δυο χρόνια. Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί μας δίνουν αντιψυχωσικο αφού δεν έχουμε ψύχωση. Προσπαθούν να καταστείλουν ίσως κάποιες σκέψεις, το άγχος κλπ αλλά είναι βαριά φάρμακα.

  8. #38
    Ναι ε; ρν έχω ιδέα για αυτά τα φάρμακα... Αυτόν τν καιρό ψάχνω στο ιντερνετ..δν μπορώ να καταλάβω.. Αν είναι να είμαι τοοσ χάλια από το χάπι τι να πω.. Με έχει βοηθήσει στο άγχος αλλά μ έχει δημιουργήσει άλλο θέμα...νιωθω λες κ δν ζω.. Βγαινω έξω και δν ξέρωω ζω η πεθαίνω... Λες κ είμαι σε άλλο κοσμο.. Πφφφ

  9. #39
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Ναι ε; ρν έχω ιδέα για αυτά τα φάρμακα... Αυτόν τν καιρό ψάχνω στο ιντερνετ..δν μπορώ να καταλάβω.. Αν είναι να είμαι τοοσ χάλια από το χάπι τι να πω.. Με έχει βοηθήσει στο άγχος αλλά μ έχει δημιουργήσει άλλο θέμα...νιωθω λες κ δν ζω.. Βγαινω έξω και δν ξέρωω ζω η πεθαίνω... Λες κ είμαι σε άλλο κοσμο.. Πφφφ
    Σίγουρα ο κάθε οργανισμός αντιδράει και διαφορετικά. Πάντως αυτό που νιώθεις είναι σίγουρα από το φάρμακο. Είναι αυτό που ειπα ότι φτιάχνουμε ένα και χαλάει κάτι άλλο. Και προφανώς οι γιατροί όταν τους το λέμε δεν έχουν τι να πουν γιατί ξέρουν ότι προκαλεί αυτά τα συμπτώματα. Και σου λέει από το να έχει άγχος και σκέψεις, ας νιώθει όπως νιώθει. Αλλά για μας που το περνάμε είναι πολύ δύσκολο. Έκανα πολλές φορές κι εγώ τη σύγκριση σκέψεις η αυτό που ένιωθα από τα χάπια και δεν ξέρω τι είμαι προτιμότερο. Σεν γίνεται να νιώθουμε πάντως τέτοια καταστολή και απάθεια και ότι δεν ζούμε…

  10. #40
    Καλημέρα.!μ είναι πολύ δύσκολο.. Το πήρα για καλύτερα κ νομίζω με έχει κάνει χειροτερα.. Ήμουν πλ αρνητική στο να ξεκινήσω Χαπι αλλά είχα πολύ άγχος και δν ήξερα αν θα τα καταφέρω να το αποβάλλω μόνη μου.. Δ μπορώ να καταλάβω όμως γτ μ έδωσε ένα φάρμακο με αντιψυχικο μέσα.. Πραγματικά μακάρι να μ το έκοβε.. Είμαι μέσα στο σπίτι και δν ξέρω καν π βρίσκομαι βγαίνω έξω κ δν ξέρω καν π είμαι.. Νιώθω λες κ είμαι σνα ρομπότ κ ότι αυτό π με πιάνει θα πεθάνω ειδικά έξω.. Πλέον ούτε Ν κοιμηθώ καλά δν μπορώ.. Ολο όνειρα βλέπω και ξυπνάω κουρασμένη.. Τα αντιψυχωσικα τι ακριβώς είναι;; μα δν έχουμε ψύχωση..

  11. #41
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Καλημέρα.!μ είναι πολύ δύσκολο.. Το πήρα για καλύτερα κ νομίζω με έχει κάνει χειροτερα.. Ήμουν πλ αρνητική στο να ξεκινήσω Χαπι αλλά είχα πολύ άγχος και δν ήξερα αν θα τα καταφέρω να το αποβάλλω μόνη μου.. Δ μπορώ να καταλάβω όμως γτ μ έδωσε ένα φάρμακο με αντιψυχικο μέσα.. Πραγματικά μακάρι να μ το έκοβε.. Είμαι μέσα στο σπίτι και δν ξέρω καν π βρίσκομαι βγαίνω έξω κ δν ξέρω καν π είμαι.. Νιώθω λες κ είμαι σνα ρομπότ κ ότι αυτό π με πιάνει θα πεθάνω ειδικά έξω.. Πλέον ούτε Ν κοιμηθώ καλά δν μπορώ.. Ολο όνειρα βλέπω και ξυπνάω κουρασμένη.. Τα αντιψυχωσικα τι ακριβώς είναι;; μα δν έχουμε ψύχωση..
    Κι εγώ τις ίδιες απορίες έχω. Τι ακριβώς είναι τα αντιψυχωσικα;
    Ακούω ότι τα παίρνει πολύς κόσμος σε συνδυασμό με αντικαταθλιπτικά για άγχος, κατάθλιψη,ιδψ κλπ.
    Χωρίς όμως να έχουμε ψύχωση πως καταλήγουμε σε κάτι τόσο βαρύ;
    Κουρασμένη ξύπναγα κι εγώ και μάλιστα παρα πολύ. Δεν ήξερα τι μου συμβαίνει. Υποτίθεται ότι τα συνηθίζει ο οργανισμός και με τον καιρό φεύγουν οι έντονες παρενέργειες.
    Εγώ πάντως τις είχα ακομα και χρόνο μετά.

  12. #42
    Nefeli28 δν ξέρεις τι έζησα σήμερα ... Σχόλασα από τν δουλειά και βγήκα έξω.. Και δν ήξερα π βρισκόμουν.. Ενώ ένιωθα τ πάντα ηεξρα π είμαι σαν να μην καταλάβαινα όμως ότι πραγματικά βρίσκομαι εκεί.. Δν ξέρω πως να το εξηγησω.. Κόντεψα Ν Α πεθάνω... Μπήκα σε ένα ταξί αρων αρων.. Δν ξέρω πως έφτασα σπίτι κια τώρα είμαι χάλια..

  13. #43
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Nefeli28 δν ξέρεις τι έζησα σήμερα ... Σχόλασα από τν δουλειά και βγήκα έξω.. Και δν ήξερα π βρισκόμουν.. Ενώ ένιωθα τ πάντα ηεξρα π είμαι σαν να μην καταλάβαινα όμως ότι πραγματικά βρίσκομαι εκεί.. Δν ξέρω πως να το εξηγησω.. Κόντεψα Ν Α πεθάνω... Μπήκα σε ένα ταξί αρων αρων.. Δν ξέρω πως έφτασα σπίτι κια τώρα είμαι χάλια..
    Σε νιώθω τόσο πολύ… έχεις δίκιο. Η αίσθηση είναι τραγική. Καλό είναι να μιλήσεις με τον γιατρό και να του πεις ακριβώς πως νιώθεις. Ίσως να μην σου κάνει αυτό το χάπι και να πρέπει να σου δώσει κάποιο άλλο που δεν θα σου φέρνει τόσες παρενέργειες. Μην στενοχωριέσαι. Υπάρχουν λύσεις. Με αλλαγή φαρμάκου μπορεί να νιώσεις πολύ καλύτερα. Μην απογοητεύεσαι.
    Στη δουλειά πως τα πας; Αντέχεις;

  14. #44
    Ρε συ νιώθω ότι πεθαίνω... Δν ξέρω τι να κάνω.. Πραγματικά είμαι σπίτι τώρα και δεν ξέρω π βρίσκομαι.. Τ θα κάνω;; έχω βάλει τα κλάματα.. Σκέφτομαι να σταματήσω από τ δουλειά... Δν μποπω να πηγαίνω, να βγαίνω έξω... Βγαινω κ μόλις βγω δν ξέρω π βρίσκομαι

  15. #45
    Αυτό π δν ξέρω π βρίσκομαι το έχω χρόνια.. Μ είχαν πει ψυχολογικο από κάποιο τραύμα.. Δν μ έδωσαν ποτέ θεραπεία... Δν ξέρω σε ψυχολόγο πήγαινα.. Όταν έβρισκα δουεκθα πχ μ πέρναγε κ ερχόταν κ με έπιανε περιστασιακά.. Τώρα όμως με το μινιτραν ενώ δν με έπιανε τώρα έχω 5 μέρες π με πιανει πάρα πολύ... Μήπως το Χαπι φταίει;;

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Συνέχεια και νέα..
    By Delmem2802a in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 08-02-2019, 16:31
  2. Νυστάζω πολύ και συνέχεια...
    By Κύκνος in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 25
    Last Post: 10-08-2017, 14:42
  3. συνεχεια
    By katerina1974 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 10-08-2017, 09:26
  4. η συνέχεια
    By someone in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 15-05-2010, 23:26
  5. ΣΥΝΕΧΕΙΑ 3
    By ΝΕΦΕΛΗ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 05-03-2009, 15:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •