Ζηλεύω τις πρώην - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 68
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Καταλαβαίνω τι λες, και συμφωνώ, αλλά αναρωτιέμαι, το γεγονός του ότι σύντροφός σου θα ξέρει ότι για μήνες θα βλέπεις τον πρώην σου 2-3 φορες την εβδομάδα, θα σου δημιουργούσε πιστεύεις λιγότερα προβλήματα;

    Επίσης δεν καταλαβαίνω την βεβαιότητα ότι θα το μάθει. Πως θα το μάθει δλδ; Δεν καταλαβαίνω επίσης το γιατί ειναι τόσο βέβαιο ότι αν το μάθει θα καταστραφεί η εμπιστοσύνη του; Αν σου έχει τόση εμπιστοσύνη που θα ειναι οκ με το να βλέπεις έναν πρώην 2-3 φορές την εβδομάδα για μήνες, γιατί να μην σου δείξει εμπιστοσύνη και στην άλλη περίπτωση;
    Τωρα μαλλον κανεις πλακα.Οταν κρύβουμε την αλήθεια προφανώς και ο αλλος θα πάψει να μας εχει εμπιστοσύνη και δίκιο θα έχει.Επιπλεον ναι ισως μπορει να μη το μαθαινε για αυτό μπράβο του που της το είπε.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,624
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Δεν έχω κανένα πρόβλημα αν θα μου την πούνε ή όχι και άσε τα εξυπναδίστικα συμπεράσματα και την ειρωνεία η οποία σε ακολουθεί παντού. Έχω πρόβλημα όταν υποστηρίζουν ότι είπα πράγματα ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΠΑ. Αυτό δλδ που έκανες ΚΑΙ σε αυτό σχόλιο, διότι εγώ ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΥΠΟΣΤΉΡΙΞΑ ότι αποδεικνείεται οτι ο φιλος της που λειτουργησε έτσι, λειτουργησε με δολο η με ναρκισισμο η με ζωροαστρισμο ή αν θες και με μορμονισμό. Είπα ότι υπάρχει αυτή η περίπτωση. Μπορεί πράγματι να ειναι ειλικρινείς όπως το περιγράφει το σπουργίτι παραπάνω. Αυτό θα φανεί στο μέλλον. Το κατάλαβες καλύτερα τώρα;

    Επίσης, μην προσπαθείς να κάνεις κωλοτούμπα. Εγώ προηγουμένως δεν αντέδρασα επειδή (όπως λες τώρα θέλοντας να τα γυρίσεις), μου απαγόρεψες να πω αυτή την εκδοχή, αλλά επειδή υποστήριξες ότι εγώ είπα ότι υπάρχουν red flags, κάτι που επίσης δεν συνέβει ποτέ.
    εγω το καταλαβα, απο την πρωτη φορα που το ειπες. εσυ δεν το καταλαβες ακομα, οτι δεν ειπα να μην λες ο,τι θελεις οπως με κατηγορησες.
    ειναι δικη σου παρερμηνεια.
    δεν διαφωνω οτι σαν υποθεση (τραβηγμενη κατα τη γνωμη μου) υπαρχει η περιπτωση της διαταραχης που λες. απλα τονισα οτι μπορει να ειναι αθωος και υγιης ο ανθρωπος...
    καμια κωλοτουμπα δεν κανω. απλα δεν καταλαβαινεις τι ειπα.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,624
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Τωρα μαλλον κανεις πλακα.Οταν κρύβουμε την αλήθεια προφανώς και ο αλλος θα πάψει να μας εχει εμπιστοσύνη και δίκιο θα έχει.Επιπλεον ναι ισως μπορει να μη το μαθαινε για αυτό μπράβο του που της το είπε.
    δεν ειναι μονο μπραβο του που της το ειπε.
    φυσικα και υπαρχουν πολλες πιθανοτητες να μην το μαθαινε ποτε. οι (εστω λιγες) πιθανοτητες να το μαθει ομως, θα ηταν καταστροφικες.
    δλδ, αν ειναι αθωος τι λογο θα ειχε να παραλειψει να το πει;;; τοσο ασημαντο γεγονος θεωρειται απριορι να ειναι μαζι σε καποια μαθηματα με τη πρωην του, που βαρεθηκε να το πει; πιο πιθανη εκδοχη ειναι οτι της το εκρυβε.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,624
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Γιατί τόσο επιθετικός όμως? Δεν κατάλαβα να σου έγιναν πουθενά συστασεις στο τι θα λες...
    καμια συσταση δεν του εκανα τι να λεει.
    παρερμηνευσε. αν δεις το σχολιο μου στο οποιο απανταει κατ αυτον τον τ ροπο, φαινεται ξεκαθαρα οτι ειπα κατι εντελως διαφορετικο απο αυτο που καταλαβε και παρακατω συνεχιζει στο ιδιο υφος.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Τωρα μαλλον κανεις πλακα.Οταν κρύβουμε την αλήθεια προφανώς και ο αλλος θα πάψει να μας εχει εμπιστοσύνη και δίκιο θα έχει.Επιπλεον ναι ισως μπορει να μη το μαθαινε για αυτό μπράβο του που της το είπε.
    Αν εγώ ήμουν σε αυτή τη θέση, σε ένα φροντιστήριο με μια πρώην μέσα που μου ειναι εντελώς αδιάφορη, δεν θα ένοιωθα ότι κρύβω κάποια αλήθεια, αλλά ούτε θα ένοιωθα την ανάγκη να το πω, εκτός αν επρόκειτο για άτομα που υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να συναντηθούν σε κοινές συναναστροφές. Στη δεύτερη περίπτωση θα σκεφτόμουν σοβαρά να αλλάξω φροντιστήριο, προκειμένου να διαφυλάξω τη σχέση μου.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,624
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Αν εγώ ήμουν σε αυτή τη θέση, σε ένα φροντιστήριο με μια πρώην μέσα που μου ειναι εντελώς αδιάφορη, δεν θα ένοιωθα ότι κρύβω κάποια αλήθεια, αλλά ούτε θα ένοιωθα την ανάγκη να το πω, εκτός αν επρόκειτο για άτομα που υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να συναντηθούν σε κοινές συναναστροφές. Στη δεύτερη περίπτωση θα σκεφτόμουν σοβαρά να αλλάξω φροντιστήριο, προκειμένου να διαφυλάξω τη σχέση μου.
    το να αλλαξεις φροντιστηριο θα ηταν μια κινηση που σιγουρα θα ξεκαθαριζε την θεση σου.
    αν ομως δεν αλλαζες και εκρυβες οτι ειστε στην ιδια ταξη και το μαθαινε με καποιον τροπο, πως θα δικαιολογουσες οτι δεν το ανεφερες;

    προσωπικα, θα πιστευα πολυ πιο ανετα καποιον που θα το ελεγε εξ αρχης, παρα να το ελεγε αφου το μαθω.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν ειναι μονο μπραβο του που της το ειπε.
    φυσικα και υπαρχουν πολλες πιθανοτητες να μην το μαθαινε ποτε. οι (εστω λιγες) πιθανοτητες να το μαθει ομως, θα ηταν καταστροφικες.
    δλδ, αν ειναι αθωος τι λογο θα ειχε να παραλειψει να το πει;;; τοσο ασημαντο γεγονος θεωρειται απριορι να ειναι μαζι σε καποια μαθηματα με τη πρωην του, που βαρεθηκε να το πει; πιο πιθανη εκδοχη ειναι οτι της το εκρυβε.
    Εγω αν το μάθαινα μετα παντως θα τον ειχα στείλει.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,624
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Εγω αν το μάθαινα μετα παντως θα τον ειχα στείλει.
    σε καταλαβαινω, αλλα κατα βαθος ειναι θεμα εμπιστοσυνης, συμπεριφορας κλπ.
    δηλαδη.
    αν μου απαντουσε οτι "ε μωρε, σιγα το σοβαρο θεμα που επρεπε και να το αναφερω", θα μου βρωμουσε πολυ ασχημα... και προκειμενου να παιδευομαι, θα εφευγα νυχτα.
    αν ομως μου απαντουσε " δεν το ανεφερα για να μην μπεις σε σκεψεις και ανησυχεις, μιας και πραγματικα αυτη η κοπελα δεν σημαινει τπτ για μενα, αλλα πιστευω οτι εσυ δεν θα ενοιωθες καλα", τοτε, αν του ειχα εμπιστοσυνη θα το δεχομουν. αν υπηρχαν κενα και γκριζα σημεια και σημαιες διαφορων χρωματων, θα εφευγα.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καμια συσταση δεν του εκανα τι να λεει.
    παρερμηνευσε. αν δεις το σχολιο μου στο οποιο απανταει κατ αυτον τον τ ροπο, φαινεται ξεκαθαρα οτι ειπα κατι εντελως διαφορετικο απο αυτο που καταλαβε και παρακατω συνεχιζει στο ιδιο υφος.
    Αυτό που έκανες (και το λέω για τρίτη φορά) ειναι ότι υποστήριξες ότι είπα πράγματα που δεν είπα. γκεγκε;

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,624
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Αυτό που έκανες (και το λέω για τρίτη φορά) ειναι ότι υποστήριξες ότι είπα πράγματα που δεν είπα. γκεγκε;
    οχι, δεν το εκανα ποτε. εσυ το εκανες. ειπες οτι σου ειπα τι να λες η να μη λες. γκεγκε;

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Εγω αν το μάθαινα μετα παντως θα τον ειχα στείλει.
    ενώ αν στο έλεγε από την αρχή;;; Θα το ένοιωθες σαν λουτρό ειλικρίνειας;;;

    Κορίτσια μη μας τρελάνετε απόψε... Θα έσκαγες από τη ζήλια σου, αυτό θα γινόταν.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    σε καταλαβαινω, αλλα κατα βαθος ειναι θεμα εμπιστοσυνης, συμπεριφορας κλπ.
    δηλαδη.
    αν μου απαντουσε οτι "ε μωρε, σιγα το σοβαρο θεμα που επρεπε και να το αναφερω", θα μου βρωμουσε πολυ ασχημα... και προκειμενου να παιδευομαι, θα εφευγα νυχτα.
    αν ομως μου απαντουσε " δεν το ανεφερα για να μην μπεις σε σκεψεις και ανησυχεις, μιας και πραγματικα αυτη η κοπελα δεν σημαινει τπτ για μενα, αλλα πιστευω οτι εσυ δεν θα ενοιωθες καλα", τοτε, αν του ειχα εμπιστοσυνη θα το δεχομουν. αν υπηρχαν κενα και γκριζα σημεια και σημαιες διαφορων χρωματων, θα εφευγα.
    Εγω γενικα δεν θα χω εμπιστοσύνη ούτε στον κωλο μου και για μένα το να κρυψει κάποιος κατι ειναι ότι χειρότερο ανεξάρτητα απο την δικαιολογία που θα έδινε οποτε θα ειχα φύγει τρεχοντας οτι κ να ακουγα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,624
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Εγω γενικα δεν θα χω εμπιστοσύνη ούτε στον κωλο μου και για μένα το να κρυψει κάποιος κατι ειναι ότι χειρότερο ανεξάρτητα απο την δικαιολογία που θα έδινε οποτε θα ειχα φύγει τρεχοντας οτι κ να ακουγα
    το δεχομαι.
    εχει σημασια οπως το διατυπωνεις, γιατι για μενα δεν ισχυει ετσι απολυτα οπως το λες.
    κι αυτο, γιατι μπορει να το εκανα κι εγω, χωρις να σημαινει κατι.
    δλδ, αναλογα ποιον θα ειχα, μπορει και να του εκρυβα κατι που δεν ειναι σημαντικο αλλα μπορει να τον αναστατωσει, ενω ειμαι αθωα. χωρις να εχω κανει κατι επιληψιμο δηλαδη.
    οποτε, θα το δεχομουν κι απ τον αλλον αν ηταν αξιοπιστος.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το να αλλαξεις φροντιστηριο θα ηταν μια κινηση που σιγουρα θα ξεκαθαριζε την θεση σου.
    αν ομως δεν αλλαζες και εκρυβες οτι ειστε στην ιδια ταξη και το μαθαινε με καποιον τροπο, πως θα δικαιολογουσες οτι δεν το ανεφερες;

    προσωπικα, θα πιστευα πολυ πιο ανετα καποιον που θα το ελεγε εξ αρχης, παρα να το ελεγε αφου το μαθω.
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    σε καταλαβαινω, αλλα κατα βαθος ειναι θεμα εμπιστοσυνης, συμπεριφορας κλπ.
    δηλαδη.
    αν μου απαντουσε οτι "ε μωρε, σιγα το σοβαρο θεμα που επρεπε και να το αναφερω", θα μου βρωμουσε πολυ ασχημα... και προκειμενου να παιδευομαι, θα εφευγα νυχτα.
    αν ομως μου απαντουσε " δεν το ανεφερα για να μην μπεις σε σκεψεις και ανησυχεις, μιας και πραγματικα αυτη η κοπελα δεν σημαινει τπτ για μενα, αλλα πιστευω οτι εσυ δεν θα ενοιωθες καλα", τοτε, αν του ειχα εμπιστοσυνη θα το δεχομουν. αν υπηρχαν κενα και γκριζα σημεια και σημαιες διαφορων χρωματων, θα εφευγα.
    Επέτρεψέ μου να απαντήσω με τα δικά σου λόγια.

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το δεχομαι.
    εχει σημασια οπως το διατυπωνεις, γιατι για μενα δεν ισχυει ετσι απολυτα οπως το λες.
    κι αυτο, γιατι μπορει να το εκανα κι εγω, χωρις να σημαινει κατι.
    δλδ, αναλογα ποιον θα ειχα, μπορει και να του εκρυβα κατι που δεν ειναι σημαντικο αλλα μπορει να τον αναστατωσει, ενω ειμαι αθωα. χωρις να εχω κανει κατι επιληψιμο δηλαδη.
    οποτε, θα το δεχομουν κι απ τον αλλον αν ηταν αξιοπιστος.
    Καταλαβαινω την διαφορετική οπτική που το βλεπεις αλλα γενικά ειμαι ανθρωπος που θα πει την αληθεια κ δε θα κρυψει κατι με οτι επιπτωσεις εχει αυτο οπότε θα ηθελα κ την αναλογη αντιμετώπιση
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. Πόσο ζηλεύω...
    By venom in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 15
    Last Post: 26-08-2020, 15:52
  2. Ζηλεύω πολύ!
    By guest1 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 15
    Last Post: 25-11-2019, 13:19
  3. Ζηλευω....
    By Miliva21 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 117
    Last Post: 24-08-2017, 00:38
  4. Πως να ζηλεύω λιγότερο;
    By WhyAlwaysMe? in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 179
    Last Post: 18-11-2016, 20:18
  5. Ζηλεύω πολύ
    By iliaktida in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 19-07-2012, 20:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •