Ζηλεύω τις πρώην - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 68 of 68
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Επέτρεψέ μου να απαντήσω με τα δικά σου λόγια.
    ναι, συμφωνω, ΟΜΩΣ τετοια αποδοχη θελει εναν βαθμο εμπιστοσυνης που ουτε εχει η καθε σχεση, ουτε υπαρχει απο την πρωτη στιγμη, αλλα χτιζεται.
    επομενως, δεν μπορει να λειτουργησει παντα ,αλλα μονο υπο τις παραπανω προυποθεσεις.

    σε γενικες γραμμες δηλαδη, θεωρω πιο αξιοπιστη συμπεριφορα το να το πει εξ αρχης.

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    εν τω μεταξύ, αυτό που μπαίνει κάποιος στο φόρουμ, ανοίγει ένα θρεντ, μετά εξαφανίζεται, αλλά εμείς πλακωνόμαστε από κάτω, έχει πολύ πλάκα χαχα

  3. #63
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    17
    Καλησπέρα!Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!Εφόσον έχουν προκύψει κάποια ζητήματα θα ήθελα να διευκρινίσω ότι τα αναμνηστικά της πρώην ήταν κάπου καταχωνιασμενα προφανώς δεν ήταν σε κοινή θέα για να ζηλέψω..κατά τύχη βρέθηκαν..Κ επίσης μου είπε για την πρώην στο φροντιστήριο γιατί το έφερε κάπως η κουβέντα και ήθελε να το μοιραστεί για να είναι ειλικρινής και να μην το μάθαινα μήνες μετά και του έλεγα γιατί το κρύβεις ή αν υπήρχε ενδεχόμενη συνάντηση σε κοινή παρέα με το φροντιστήριο οπότε θα ήταν και εκείνη μαζί..

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    εν τω μεταξύ, αυτό που μπαίνει κάποιος στο φόρουμ, ανοίγει ένα θρεντ, μετά εξαφανίζεται, αλλά εμείς πλακωνόμαστε από κάτω, έχει πολύ πλάκα χαχα
    ή τους τρομαζουμε, ή μας δουλευουν...

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ή τους τρομαζουμε, ή μας δουλευουν...
    Η απλά παίρνουν τις απαντήσεις που θελουν και δεν απαντουν μετα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  6. #66
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    17
    Σας απάντησα λίγο πιο πάνω βρε παιδιά!μην με κακολογείτε!χαχα

  7. #67
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Καταλαβαίνω τι λες, και συμφωνώ, αλλά αναρωτιέμαι, το γεγονός του ότι σύντροφός σου θα ξέρει ότι για μήνες θα βλέπεις τον πρώην σου 2-3 φορες την εβδομάδα, θα σου δημιουργούσε πιστεύεις λιγότερα προβλήματα;

    Επίσης δεν καταλαβαίνω την βεβαιότητα ότι θα το μάθει. Πως θα το μάθει δλδ; Δεν καταλαβαίνω επίσης το γιατί ειναι τόσο βέβαιο ότι αν το μάθει θα καταστραφεί η εμπιστοσύνη του; Αν σου έχει τόση εμπιστοσύνη που θα ειναι οκ με το να βλέπεις έναν πρώην 2-3 φορές την εβδομάδα για μήνες, γιατί να μην σου δείξει εμπιστοσύνη και στην άλλη περίπτωση;
    Θα σου πω μέχρι στιγμήςτι έχει γινει στις σχέσεις μου , και πες μου αν διαφωνείς με κάτι..

    Ανέκαθεν οιάντρες που ημασταν μαζί ήταν πιο ζηλιάρηδες, αφού και ως γυναίκα εγω επαιρνα περισσότερη προσοχή απο το άλλο φύλο. Στις πολύ αρχές της σχέσης , κάναμε μια συζήτηση για να ξέρουμε και πού βαδίζουμε.

    Όλοι μου ζήτησαν ειλικρίνεια. Αν μου έλεγε κάποιος " δε θέλω να ξέρω, προτιμώ να έχω το κεφάλι μου ήσυχο" πιστεψέ με δεν θα του έλεγα τίποτα. Αλλά αφού συμφωνούσαμε να τα λέμε, τα έλεγα ΟΛΑ, ότι γίνεται , ακόμη και περίεργο μήνυμα να λαμβανα θα του έδινα το κινητό να δει μόνος τουπως χειρίστηκα τη συνομιλία.

    Κανένας ποτέ δεν μου έκανε σκηνή για κάατι που του είπα ( το οποίο και δεν θα μάθαινε αλλιως). Απλά αν δεν μπορούσε να ηρεμήσει ο ανθρωπος κάναμε τις προσαρμογες μας ( πχ. αλλαζα γυμναστήριο και τέλος).

    Τώρα σε αυτό που λές πως θα το μάθει ...
    Πες ότι μου λέει μια μέρα " θα σε περιμένω εξω απο το φροντιστήριο να βγούμε μια βολτα". Πώς θα τα κάλυπτα την ωρα που θα εβλεπε τη μούρη του πρώην?

    Θεωρώ πως αν είχαμε συμφωνήσει να τα λέμε και εγω το έκρυβα θα ήμουν φαουλ. Επίσης, γιατί να μπω στη διαδικασία να ανησυχώ αν θα μάθει /δεν θα μάθει και πως θα το πάρει?
    Λέω τι γινεται στα ίσια και αν δεν το εκτιμήσει δικό του πρόβλημα. Ας μην ήθελε ειλικρίνεια στη τελική.

  8. #68
    Quote Originally Posted by snowhite17 View Post
    Καλησπέρα!Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!Εφόσον έχουν προκύψει κάποια ζητήματα θα ήθελα να διευκρινίσω ότι τα αναμνηστικά της πρώην ήταν κάπου καταχωνιασμενα προφανώς δεν ήταν σε κοινή θέα για να ζηλέψω..κατά τύχη βρέθηκαν..Κ επίσης μου είπε για την πρώην στο φροντιστήριο γιατί το έφερε κάπως η κουβέντα και ήθελε να το μοιραστεί για να είναι ειλικρινής και να μην το μάθαινα μήνες μετά και του έλεγα γιατί το κρύβεις ή αν υπήρχε ενδεχόμενη συνάντηση σε κοινή παρέα με το φροντιστήριο οπότε θα ήταν και εκείνη μαζί..
    εγώ σωστό τον βρίσκω, μη βάζεις βλακείες στο μυαλό σου. Αν έπαιζε κάτι πονηρό θα είχες ενδείξεις!

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. Πόσο ζηλεύω...
    By venom in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 15
    Last Post: 26-08-2020, 16:52
  2. Ζηλεύω πολύ!
    By guest1 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 15
    Last Post: 25-11-2019, 14:19
  3. Ζηλευω....
    By Miliva21 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 117
    Last Post: 24-08-2017, 01:38
  4. Πως να ζηλεύω λιγότερο;
    By WhyAlwaysMe? in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 179
    Last Post: 18-11-2016, 21:18
  5. Ζηλεύω πολύ
    By iliaktida in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 19-07-2012, 21:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •