Ζηλεύω τις πρώην - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 68
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ναι, αλλά και στην περίπτωση της κοπέλας δεν φαίνεται να υπάρχουν red flags κι εδώ πάτε να της βάλετε ένα σωρό ιδέες με όλα αυτά που γράφετε.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Ναι, αλλά και στην περίπτωση της κοπέλας δεν φαίνεται να υπάρχουν red flags κι εδώ πάτε να της βάλετε ένα σωρό ιδέες με όλα αυτά που γράφετε.
    Τις ιδέες τις είχε από πριν αλλιώς δε θα ζήλευε.Επίσης για να ανοίγει θέμα εδώ σημαίνει ότι την απασχολεί πολύ.Κακά τα ψέματα οι άνθρωποι μπορούν να κάνουν τα πάντα και ο καθένας έχει τον χαρακτήρα και την συμπεριφορά του και δεν αντιδρούν όλοι το ίδιο.Γι αυτό εγώ τα περιμένω όλα και από όλους.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Από τη μία λέμε όμως ότι είναι να γίνει θα γίνει, ηρέμησε, κι από την άλλη με όλη αυτή την κουβέντα ρίχνουμε λάδι στη φωτιά.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Από τη μία λέμε όμως ότι είναι να γίνει θα γίνει, ηρέμησε, κι από την άλλη με όλη αυτή την κουβέντα ρίχνουμε λάδι στη φωτιά.
    Το ένα δεν αναιρεί το άλλο.Ναι μπορεί να κάνει μαλακία,μπορεί και να μην κάνει αλλά με το να έχει άγχος ή να ζηλεύει μόνο χειροτερα γίνονται τα πράγματα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αυτό λέω κι εγώ.
    Τεσπα...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Ναι, αλλά και στην περίπτωση της κοπέλας δεν φαίνεται να υπάρχουν red flags κι εδώ πάτε να της βάλετε ένα σωρό ιδέες με όλα αυτά που γράφετε.
    Δεν είναι σίγουρο ότι πρόκειται για red flags, γι αυτό έκανα κάποιες διερευνητικες ερωτήσεις, που έμειναν αναπάντητες. Προσωπικά, αν τύχαινε στο τμήμα του φροντηστηρίου που πήγαινα να βρίσκεται μία πρώην μου, δεν θα ανέφερα κάτι για να μην προκαλέσω ζήλιες και να μη δημιουργήσω καταστάσεις χωρίς λόγο. Θα το έκανα μόνο αν η παρουσία της πρώην ήταν σε κοινή παρέα-συνθήκη, όταν δλδ θα υπήρχε γνωριμία μεταξύ τους.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Δεν είναι σίγουρο ότι πρόκειται για red flags, γι αυτό έκανα κάποιες διερευνητικες ερωτήσεις, που έμειναν αναπάντητες. Προσωπικά, αν τύχαινε στο τμήμα του φροντηστηρίου που πήγαινα να βρίσκεται μία πρώην μου, δεν θα ανέφερα κάτι για να μην προκαλέσω ζήλιες και να μη δημιουργήσω καταστάσεις χωρίς λόγο. Θα το έκανα μόνο αν η παρουσία της πρώην ήταν σε κοινή παρέα-συνθήκη, όταν δλδ θα υπήρχε γνωριμία μεταξύ τους.
    δεν θυμαμαι ποια ακριβως δεν σου απαντηθηκαν, αλλα ειπε ξεκαθαρα οτι δεν ειχε καθολου ενδειξεις απο την συμπεριφορα του οτι ψαχνεται.
    επομενως (θεωρουμε οτι ) ρεντ φλαγκς δεν υπαρχουν...
    μπορει να ηταν μια καλη επιλογη να μην το ελεγες, εσυ.
    αυτο ομως δεν ειναι αποδειξη οτι αυτος που το ειπε ειχε λογο αλλο απο την ειλικρινεια του, χωρις να θελει ουτε ζηλειες να προκαλεσει, ουτε καποια αναστατωση..

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν θυμαμαι ποια ακριβως δεν σου απαντηθηκαν,
    Θα σου θυμίσω εγώ:

    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Γιατί να σου πει κάτι τέτοιο; ότι δλδ ότι στα μαθήματα σουηδικών που κάνει είναι μια άλλη πρώην;
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Τα αναμνηστικά και τις φώτο με τις πρώην τις είχε σε κοινή θέα;

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ..αλλα ειπε ξεκαθαρα οτι δεν ειχε καθολου ενδειξεις απο την συμπεριφορα του οτι ψαχνεται.
    Είπε ότι δεν έχει δώσει δικαίωμα για κάτι, αλλά τι σημαίνει αυτό; ότι αποκλείεται η περίπτωση συγκαλυμμένης πρόκλησης ζήλιας; Άφησα μωρό μου εντελώς τυχαία κάποια αναμνηστικά μιας πρώην ώστε να τα δεις.... Α! ναι κάνω αγγλικά με μια πρώην επίσης!!!

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    επομενως (θεωρουμε οτι ) ρεντ φλαγκς δεν υπαρχουν...
    Εντελώς άκυρο συμπέρασμα. Εγώ βασικά δεν θεωρώ κάτι, υποθέσεις κάνω τις οποίες προσπάθησα να διερευνήσω.


    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μπορει να ηταν μια καλη επιλογη να μην το ελεγες, εσυ
    Κατ' αρχάς, δεν θα μου πεις εσύ τι θα λέω και τι όχι.
    Γιατί όμως δεν είναι καλή επιλογή; επειδή δεν βιάστηκα να βγάλω τη θεματοθέτρια "ζηλιάρα" και προβληματική;

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ...αυτο ομως δεν ειναι αποδειξη οτι αυτος που το ειπε ειχε λογο αλλο απο την ειλικρινεια του, χωρις να θελει ουτε ζηλειες να προκαλεσει, ουτε καποια αναστατωση..
    Δεν υποστήριξα πουθενά ότι αποδεικνύεται κάτι. Είπα ότι υπάρχει και αυτή η περίπτωση.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν θυμαμαι ποια ακριβως δεν σου απαντηθηκαν, αλλα ειπε ξεκαθαρα οτι δεν ειχε καθολου ενδειξεις απο την συμπεριφορα του οτι ψαχνεται.
    επομενως (θεωρουμε οτι ) ρεντ φλαγκς δεν υπαρχουν...
    μπορει να ηταν μια καλη επιλογη να μην το ελεγες, εσυ.

    αυτο ομως δεν ειναι αποδειξη οτι αυτος που το ειπε ειχε λογο αλλο απο την ειλικρινεια του, χωρις να θελει ουτε ζηλειες να προκαλεσει, ουτε καποια αναστατωση..
    Και ένα ακόμα σχόλιο σε αυτά που λες, επειδή υποστηρίζεις ουσιαστικά ότι εγώ είπα ότι υπάρχουν red flags! Σε ποιο σημείο ακριβώς το έκανα αυτό;

  10. #40
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Κατ' αρχάς, δεν θα μου πεις εσύ τι θα λέω και τι όχι.
    Γιατί τόσο επιθετικός όμως? Δεν κατάλαβα να σου έγιναν πουθενά συστασεις στο τι θα λες...

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Γιατί τόσο επιθετικός όμως? Δεν κατάλαβα να σου έγιναν πουθενά συστασεις στο τι θα λες...
    Όταν μου υποδεικνύουν άμεσα ή έμμεσα ότι θα ήταν καλό να μην έλεγα κάτι που δεν είπα, μου προκαλεί έναν θυμό.

  12. #42
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Όταν μου υποδεικνύουν άμεσα ή έμμεσα ότι θα ήταν καλό να μην έλεγα κάτι που δεν είπα, μου προκαλεί έναν θυμό.
    Βελπω απλώς να έχετε διαφορετική αποψη, τιποτα παραπάνω.

    Τεσπα.

    Φέρνοντας τον εαυτο μου στη θέση του συντρόφου της θεματοθέτριας.

    Αν είχα μαθήματα με τον πρώην μου και δεν ελεγα στον συντροφό μου τίποτα, πιθανόν να είχαμε ησυχία στη σχέση για καποιο διάστημα.

    Όταν όμως το μάθαινε ότι του έκρυψα μια μικρούλα αλλά σημαντικούλα λεπτομερεια θα γινότανε το σώσε. Και με το δίκιο του μετά δεν θα με εμπιστευόταν. Γιατί θα είχε στο μυαλό του για ποιό λόγο να παραλείψω να αναφέρω ότι τόσους μήνες βλεπω τον πρώην μου 2-3 φορες την εβδομάδα.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    ...
    Κατ' αρχάς, δεν θα μου πεις εσύ τι θα λέω και τι όχι.
    Γιατί όμως δεν είναι καλή επιλογή; επειδή δεν βιάστηκα να βγάλω τη θεματοθέτρια "ζηλιάρα" και προβληματική;

    ....
    απ την πρεμουρα σου μην σου την πουνε, δεν καταλαβες καν τι ειπα....
    ΔΕΝ ΕΙΠΑ οτι δεν επρεπε να μας πεις εδω την εκδοχη αυτην...
    εννοω, οτι ΑΝ ησουν στην θεση του φιλου της, ισως εσυ λειτουργουσες ετσι οπως περιεγραψες, αυτο ομως δεν αποδεικνυει οτι ο φιλος της που λειτουργησε αλλιως, λειτουργησε με δολο η με ναρκισισμο η με ζωροαστρισμο... μπορει απλα να ειναι ειλικρινης η και αφελης.
    κατα τα αλλα, συνιστω ψυχραιμια. παρερμηνευεις και αρπαζεσαι ολη την ωρα...

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    απ την πρεμουρα σου μην σου την πουνε, δεν καταλαβες καν τι ειπα....
    ΔΕΝ ΕΙΠΑ οτι δεν επρεπε να μας πεις εδω την εκδοχη αυτην...
    εννοω, οτι ΑΝ ησουν στην θεση του φιλου της, ισως εσυ λειτουργουσες ετσι οπως περιεγραψες, αυτο ομως δεν αποδεικνυει οτι ο φιλος της που λειτουργησε αλλιως, λειτουργησε με δολο η με ναρκισισμο η με ζωροαστρισμο... μπορει απλα να ειναι ειλικρινης η και αφελης.
    κατα τα αλλα, συνιστω ψυχραιμια. παρερμηνευεις και αρπαζεσαι ολη την ωρα...
    Δεν έχω κανένα πρόβλημα αν θα μου την πούνε ή όχι και άσε τα εξυπναδίστικα συμπεράσματα και την ειρωνεία η οποία σε ακολουθεί παντού. Έχω πρόβλημα όταν υποστηρίζουν ότι είπα πράγματα ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΠΑ. Αυτό δλδ που έκανες ΚΑΙ σε αυτό σχόλιο, διότι εγώ ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΥΠΟΣΤΉΡΙΞΑ ότι αποδεικνείεται οτι ο φιλος της που λειτουργησε έτσι, λειτουργησε με δολο η με ναρκισισμο η με ζωροαστρισμο ή αν θες και με μορμονισμό. Είπα ότι υπάρχει αυτή η περίπτωση. Μπορεί πράγματι να ειναι ειλικρινείς όπως το περιγράφει το σπουργίτι παραπάνω. Αυτό θα φανεί στο μέλλον. Το κατάλαβες καλύτερα τώρα;

    Επίσης, μην προσπαθείς να κάνεις κωλοτούμπα. Εγώ προηγουμένως δεν αντέδρασα επειδή (όπως λες τώρα θέλοντας να τα γυρίσεις), μου απαγόρεψες να πω αυτή την εκδοχή, αλλά επειδή υποστήριξες ότι εγώ είπα ότι υπάρχουν red flags, κάτι που επίσης δεν συνέβει ποτέ.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Βελπω απλώς να έχετε διαφορετική αποψη, τιποτα παραπάνω.

    Τεσπα.

    Φέρνοντας τον εαυτο μου στη θέση του συντρόφου της θεματοθέτριας.

    Αν είχα μαθήματα με τον πρώην μου και δεν ελεγα στον συντροφό μου τίποτα, πιθανόν να είχαμε ησυχία στη σχέση για καποιο διάστημα.

    Όταν όμως το μάθαινε ότι του έκρυψα μια μικρούλα αλλά σημαντικούλα λεπτομερεια θα γινότανε το σώσε. Και με το δίκιο του μετά δεν θα με εμπιστευόταν. Γιατί θα είχε στο μυαλό του για ποιό λόγο να παραλείψω να αναφέρω ότι τόσους μήνες βλεπω τον πρώην μου 2-3 φορες την εβδομάδα.
    Καταλαβαίνω τι λες, και συμφωνώ, αλλά αναρωτιέμαι, το γεγονός του ότι σύντροφός σου θα ξέρει ότι για μήνες θα βλέπεις τον πρώην σου 2-3 φορες την εβδομάδα, θα σου δημιουργούσε πιστεύεις λιγότερα προβλήματα;

    Επίσης δεν καταλαβαίνω την βεβαιότητα ότι θα το μάθει. Πως θα το μάθει δλδ; Δεν καταλαβαίνω επίσης το γιατί ειναι τόσο βέβαιο ότι αν το μάθει θα καταστραφεί η εμπιστοσύνη του; Αν σου έχει τόση εμπιστοσύνη που θα ειναι οκ με το να βλέπεις έναν πρώην 2-3 φορές την εβδομάδα για μήνες, γιατί να μην σου δείξει εμπιστοσύνη και στην άλλη περίπτωση;

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Πόσο ζηλεύω...
    By venom in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 15
    Last Post: 26-08-2020, 16:52
  2. Ζηλεύω πολύ!
    By guest1 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 15
    Last Post: 25-11-2019, 14:19
  3. Ζηλευω....
    By Miliva21 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 117
    Last Post: 24-08-2017, 01:38
  4. Πως να ζηλεύω λιγότερο;
    By WhyAlwaysMe? in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 179
    Last Post: 18-11-2016, 21:18
  5. Ζηλεύω πολύ
    By iliaktida in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 19-07-2012, 21:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •