Αρχίζω και πνίγομαι - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    247
    Εγώ έχει 2-3 βδομάδες που το μείωσα, τώρα 5mg 3 φορές την εβδομάδα

    αποτέλεσμα ξυπνάω από τα άγρια χαράματα. Εχθές ξύπνησα 5 και πήγα βραδιάτικα στη δουλειά

    Σήμερα ξύπνησα 4 και λέω πάλι να πάω νωρίς νωρίς να ανοίξω

    Το πρωί δεν ησυχάζω σπίτι μετά το απόγευμα το σπίτι και τη μοναξιά τα επιζητώ και περνάω καλά και χαλαρώνω

    Σε κάθε μείωση που κάνω κατα διαστήματα δεν κοιμάμαι κανονικά το βράδυ, ωστόσο κάποια στιγμή επανέρχομαι στα φυσιολογικά επίπεδα ύπνου

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    175
    Quote Originally Posted by petros81 View Post
    Γιατί με ενδιαφέρει η αντιστοίχιση που έγινε στη δοσολογία, πόσα Mg έπαιρνες Zyprexa και πόσο τώρα abilify?
    Απο 10mg σε 10mg πήγα. Αλλά η μετάβαση ήταν ταυτόχρονα 5mg ziprexa και 10 mg abilify. 3 φορές την βδομάδα τα παίρνεις? Εγώ τα παίρνω κάθε μέρα από ένα .και είμαι don't stop περπάτημα με το abilify δεν παλεύεται μπορεί να είναι και νωρίς ακόμα

  3. #18
    davidh
    Guest
    δες τσοντες ως τελικης (πτωσης)

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    175
    Quote Originally Posted by davidh View Post
    δες τσοντες ως τελικης (πτωσης)
    Χαχαχα.Είναι μία πρόταση και αυτή μέχρι να το σιχαθώ και να μην ξαναδώ ποτέ μου

  5. #20
    Elenia781
    Guest
    Φοβάμαι πολύ την αλλαγή αν και επαιρνα abilify πολλα χρόνια. εχω ρωτήσει 4 γιατρούς ο καθένας λεει τις δικές του αναλογίες και σκέφτομαι να μειώσω απο 10 σε 7.5 το zyprexa και να δω πως θα λειτουργώ. Και μετά απο καιρό να γινει η αλλαγή 5mg olanzapine/10-15mg abilify. Δεν έχω τον χρόνο να χαλάσει η υγεία μου και να ειμαι στο μεταιχμιο.
    Τωρα πως είσαι Tony?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    175
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Φοβάμαι πολύ την αλλαγή αν και επαιρνα abilify πολλα χρόνια. εχω ρωτήσει 4 γιατρούς ο καθένας λεει τις δικές του αναλογίες και σκέφτομαι να μειώσω απο 10 σε 7.5 το zyprexa και να δω πως θα λειτουργώ. Και μετά απο καιρό να γινει η αλλαγή 5mg olanzapine/10-15mg abilify. Δεν έχω τον χρόνο να χαλάσει η υγεία μου και να ειμαι στο μεταιχμιο.
    Τωρα πως είσαι Tony?
    Λίγο καλύτερα είμαι αλλά κατά τα άλλα τα ίδια.Από ότι κατάλαβα είναι θέμα το χαπιών Που έχω κόψει περπάτημα και θέλω να βγαίνω όλη την ώρα έξω.εκτός από ότι δεν έχω Με τι να ασχοληθώ.μίλησα με τον ψυχίατρο και μου είπε θα αλλάξουμε την αγωγή .αύριο θα μάθω .

  7. #22
    Elenia781
    Guest
    το abilify δεν σε ριχνει το αντιθετο, σε κανει υπερκινητικο και ανεβαζει και την λιμπιντο. Τι σου ειπε ο γιατρος? εμενα μου εξηγησαν οτι μπορει να χρειαστει 3-4 μηνες για σταδιακη μειωση του αλλου
    Last edited by Elenia781; 24-10-2021 at 14:23.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    175
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    το abilify δεν σε ριχνει το αντιθετο, σε κανει υπερκινητικο και ανεβαζει και την λιμπιντο. Τι σου ειπε ο γιατρος? εμενα μου εξηγησαν οτι μπορει να χρειαστει 3-4 μηνες για σταδιακη μειωση του αλλου
    Ήθελε να να γυρίσω στο ολμιζεν γιατί ήμουνα πιο σταθερός του το φέρα τρόπο και του είπα όχι . Μου έδωσε ladose αντικαταθλιπτικό αλλά μου είπε ότι δεν θα μου πολύ κάνει δουλειά και έτσι όπως είμαι ο μπορεί να πάθω υποτροπή . Από κει και πέρα για την υπερκινητικότητα μου είπε ότι μπορούμε να γράψουμε ταβόρ δεν μου έγραψε ακόμα άσε να δούμε πως θα πάει . Μακάρι να σου το μειώσουν και να πας καλά

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Πνιγομαι
    By hlias1988 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 05-05-2020, 08:59
  2. Αρχίζω
    By stellagla89 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 22-11-2019, 16:06
  3. Αρχίζω και τρελαίνομαι!!!
    By estoyaqui in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 14-05-2017, 22:32
  4. αρχιζω και εγω!!
    By anastasoula22 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 79
    Last Post: 24-05-2013, 21:55
  5. Πώς αρχίζω ξανά???
    By chrys in forum Παχυσαρκία
    Replies: 17
    Last Post: 25-08-2012, 22:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •