Διακοπές
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    130

    Διακοπές

    Καλησπέρα σας θα πάω διακοπές σήμερα και έχω ένα τρελό ανχος!! Με την σχέση Μ πρώτες διακοπές.... φοβάμαι ότι θα είναι μακριά από το σπίτι μου σε ένα νησί μικρό μην γίνει τίποτα μην πάθω κάτι ....και με έχουν πιάσει όλα !! ......κ δεν θέλω να πάω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    225
    Ημουν στη θεση σου πριν πολλα χρονια. Εν τελει πηγα και απο το αγχος δεν κοιμομουν, δεν ετρωγα, ειχα ζαλαδα ολη μερα και μιλουσα με τους δικούς μου στο τηλ συνεχώς. Ειχα ψαξει απο πριν κεντρο υγειας κτλ, ειχα αποθηκευσει το τηλ, ηξερα που ειναι κτλ. Τι εγινε τελικα; Κατεστρεψα γξσ διακοπες μου, και απο τοτε ακομα ζω, εχω παει σε αλλα χιλιαδες μέρη και μετα απο τοσα χρονια καταλαβα ποσο χαζη ημουν που δεν το απολαμβανα. Πλεον με τις υποχρεωσεις και το αγχος τους αν γυριζα το χρονο πίσω θα τα αλλαζα ολα. Να περασεις τελεια, δεν θα παθεις τιποτα!! Ζηστο!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Καλησπερα..μην το κανεις αυτο και μην σκεφτεσαι ετσι.ξερω τι περνας γιατι κι εγω τα ιδια περναω.το μονο που θα καταφερεις ειναι να νιωθεις συνεχεια φοβο και θα χαλασεις τις διακοπες σου.δεν το θες αυτο.θετικη σκεψη και ολα θα πανε καλα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    130
    Προσπαθώ παρά πολύ!!! Έχω μιλήσει με τν ψυχολόγο μου...και με τν σύντροφό μου ...αλλά δεν με βοηθάνε αυτές η σκέψεις δεν σταματάτε ποτέ ...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Απο μονες τους δεν θα σταματησουν.εμεις πρεπει να τις σταματησουμε.ξερω οτι ειναι δυσκολο και ο φοβος υπερνικα αλλα πρεπει να προσπαθησουμε οσο μπορουμε για καλο δικο μας

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν θα αφήνεις το μυαλό σου να ξεφεύγει. Αφού πας με το φίλο σου, όταν βλέπεις ότι αρχίζεις να αισθάνεσαι άγχος και συμπτώματα, θα του μιλάς. Δεν θα του λες τώρα δεν αισθάνομαι καλά κι αν πάθω κάτι κι έτσι κι αλλιώς κι αλλιώτικα και να σε ρωτάει κάθε 5 λεπτά κι αυτός τι αισθάνεσαι. Θα του λες κάτι άσχετο "Αύριο τι λες να κάνουμε; Διάβασα έχει πολύ ωραίο φαγητό εκεί. Σου αρέσουν τα μύδια;" ή κάτι να ξεκινήσει μία άσχετη συζήτηση. Αφού είναι και οι πρώτες σας διακοπές μαζί επικεντρώσου να τον γνωρίσεις καλύτερα και να περάσετε καλά. Δεν θα απαντάς μηχανικά σκεπτόμενη τα δικά σου, θα επικεντρωθείς στη συζήτηση. Και θα δεις ότι θα σου περνάει.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by stavrinafly View Post
    Καλησπέρα σας θα πάω διακοπές σήμερα και έχω ένα τρελό ανχος!! Με την σχέση Μ πρώτες διακοπές.... φοβάμαι ότι θα είναι μακριά από το σπίτι μου σε ένα νησί μικρό μην γίνει τίποτα μην πάθω κάτι ....και με έχουν πιάσει όλα !! ......κ δεν θέλω να πάω
    Καλησπέρα! Πόσο σε καταλαβαίνω. Πέρυσι πήγα πρώτες διακοπές με το αγόρι μου. Στις 3 μέρες γυρίσαμε πίσω. Δεν άντεξα άλλο. Κλάματα φουλ ψυχοσωματικα φοβος... Φέτος πήγαμε 7 μέρες διακοπές και περασαμε τέλεια. Είχα άγχος μια μέρα πριν φύγουμε αλλά μόλις μπήκα στο πλοίο μου έφυγε. Βέβαια από πέρυσι πήγα σε ψυχίατρο και παίρνω αγωγή. Χωρίς αγωγή τα ίδια χάλια θα ήμουν.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    130
    Λοιπόν και πήγα και νοικιάσαμε αυτοκίνητο μέσα στις στροφές στο νησί μείναμε σε ένα κάμπινγκ πολύ μακριά από το κέντρο χωρίς σήμα ίντερνετ ....έβρεχε έγινε χαμός κρύωσα .... και δεν έπαθα τίποτα και στεναχωρήθηκα που φύγαμε τα ξεπέρασα όλα...... Πήρα λίγο ζάναξ και βέβαια και με βοήθησε αρκετά.... Μην το βάζετε κάτω για τίποτα!!!!!!!!!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    Μπράβο σου!!! Δωσμου δυναμη γιατί εγώ τώρα θα παω και τρέμω το αεροπλάνο. Φοβάμαι μην παθω θρόμβωση από το ταξίδι. Και γενικά φοβάμαι τα πάντα. Φοβάμαι και το αεροπλάνο σαν αεροπλάνο. Ένα χάλι...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    194
    Καλη μου Elli μην φοβασαι παιδι μου.δεν θα παθεις θρομβωση απο το ταξιδι.τωρα το οτι φοβασαι τα αεροπλανα δεν μπορω να πω κατι γιατι κι εγω τα τρεμω..αλλα θρομβωση δεν θα παθεις με την καμια.παρε βαθια ανασα και προχωρα.μην μασας

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Μπράβο σου!!! Δωσμου δυναμη γιατί εγώ τώρα θα παω και τρέμω το αεροπλάνο. Φοβάμαι μην παθω θρόμβωση από το ταξίδι. Και γενικά φοβάμαι τα πάντα. Φοβάμαι και το αεροπλάνο σαν αεροπλάνο. Ένα χάλι...
    Εμένα πάλι τα αεροπλάνα και τα ταξίδια με ηρεμούν.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    130
    Δεν παθαίνεις θρόμβωση από ταξίδια το αεροπλάνο έτσι χωρίς ιστορικό Εγώ πάλι έκανα πάρα πολλά πριν την κατάληψη

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Για λοιπόν να δούμε τα κορίτσια πως περνανε στις διακοπές;;
    Θα σας πω κ γώ, παλαιότερα είχα περάσει ακριβως το ίδιο ( και παραλίγο κ φέτος) με χτύπησαν όλα τα ψυχοσωματικά τότε που λέτε κ μου βγήκαν όλα στις διακοπές…
    Φοβόμουν κάθε μέρα μην πάθω ανακοπη, ξυπνούσα μέσα στον ύπνο μου κ πάθαινα κρίσεις πανικού κ αλλά τέτοια κουλά και το μόνο που κατάφερα ήταν να μην χαρώ το όμορφο νησί που είχα επισκεφθεί…

    Υ.Γ. Βέβαια αυτό ήταν ένα καλό crash test για το τότε αγόρι μου γτ παρόλη τη μούρλα μου…με παντρεύτηκε!!! ????????

Similar Threads

  1. Διακοπές
    By Meditation in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 5
    Last Post: 03-08-2020, 19:46
  2. Διακοπές
    By Mara.Z in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 30-07-2017, 23:15
  3. διακοπές
    By αννα_παπ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 34
    Last Post: 04-07-2016, 22:32
  4. Διακοπές...?Που??
    By Βάσω26 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 117
    Last Post: 15-07-2010, 21:47
  5. Διακοπές
    By afrula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 21-07-2008, 13:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •