karkinos - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: karkinos

  1. #16
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    91
    Καλημέρα, Boyla!
    Ναι, σκεφτόμουνα κι εγώ αυτό που σου έγραψε ο Remedy παραπάνω:
    Originally posted by Remedy
    υπαρχουν ειδικευμενα ιατρεια,λεγονται\" ιατρεια πονου\", στην θεσσαλονικη ειναι στο αχεπα, εκει που ζεις δεν ξερω που ειναι.
    εχουν τοσο ισχυρα φαρμακα κατα του πονου
    Ίσως να το έψαχνες λίγο; Αντιμετωπίζει κανείς καλύτερα τα πράγματα όταν δεν πονάει...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Βούλα είμαστε δίπλα σου στον αγώνα σου.....
    Έχεις ένα ισχυρό όπλο μαζί σου:τη θέλησή σου!
    Ξέρω κ γω άτομο που ζει χρόνια με καρκίνο παρόλες ακόμα κ τις προβλέψεις των γιατρών!!!!!
    Η θέλησή του για ζωή,η μαχητικότητα τον έβγαλαν νικητή σ΄αυτόν τον αγώνα.
    Σου το εύχομαι ολόψυχα κ θα χαιρόμουν πολύ να διαβάζω μηνύματα σου..

    Είμαστε εδώ να σε ακούσουμε.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by boyla
    Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΟΛΟΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΣΕ Κ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΝΙΩΘΟΥΝ ΑΒΟΛΑ...............


    Κ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΖΗΣΩ ΚΙ ΑΣ ΠΟΝΑΩ !!!
    Boyla.
    Νομίζω οτι θα είναι καλό να έχεις αυτές τις δύσκολες ώρες τους ανθρώπους σου γύρω σου και δίπλα σου.
    Να την δώσετε όλοι μαζί την μάχη.
    Χαίρομαι για την δύναμη που βλέπω σε εσένα, είσαι μια αγωνίστρια και πιστεύω οτι θα το ξεπεράσεις!!!
    Αλλά, μην κλείνεσαι μόνη σου και κλαις και πονάς.
    Μην κρύβεστε πίσω απο μισόλογα.
    Μιλήστε ανοιχτά για το πρόβλημα, ζήτα τους ανοιχτά να σταθούν ήρεμοι και δυνατοί, μαζί σου, αντιμετωπίζοντας κατάματα την κατάσταση.
    Μην φοβάσαι μήπως νιώσουν άβολα.
    Ας νιώσουν.
    Θα είναι μόνο στην αρχή!
    Μετά το να μιλάτε άμεσα ο ένας στον άλλο για το πως νιώθει, θα σας λυτρώσει και μόνο δύναμη θα δώσει.

    Καλή εξέλιξη εύχομαι στον αγώνα σου.
    Να μας γράφεις ότι θέλεις εδω πέρα.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ... ΕΙΜΑΙ ΟΚ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΜΕ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΚΙ ΑΥΤΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ Κ ΜΟΥ ΔΕΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΛΕΨΩ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΕΙΣ ΤΟ ΚΑΘΕΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΣΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΙΟΥΝΤΑΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΟΤΙ Κ ΝΑ ΝΑΙ ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ..ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΟΙ ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΟΤΕ ΙΣΩΣ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΟΛΑ.. ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΧΑΣΩ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ ΞΕΡΩ Π[ΩΣ ΘΑ ΧΑΣΩ ΚΙ ΑΛΛΑ ΚΙΛΑ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΧΩ ΜΕΤΟΥΣ Κ ΖΑΛΑΔΕΣ ΜΟΥ ΤΑ ΧΟΥΝ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΟΛΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΣΤΩ Κ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΛΑ ΘΑ ΜΠΩ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ Κ ΑΝ ΜΕ ΒΑΛΟΥΝ η ζωη μου τωρα ειναι 50/50 ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟΠΚΑΙΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΧΑΡΩ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΤΗΣ ΚΟΡΟΥΛΑΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΔΩΣΩ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΡΙΣΙΜΗ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΩ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΗ ΑΠΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ!!!ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝΑΦΕΡΕ ΕΔΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΘΕΣΗ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ. ΛΑΘΟΣ!!! ΑΥΤΟΣ ΘΕΛΕΙ Κ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Κ ΜΕ ΑΥΤΟ ΘΑ ΝΙΩΣΕΙ ΜΙΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΙΣΩΣ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΑΘΑ ΔΕΝ ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΚΑΙ ΠΑΛΕΥΩ ΜΕ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΗΣΤΥΧΩΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑΝ ΤΗΝ ΜΑΧΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ.ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΤΟ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ!!!!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by boyla
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ... ΕΙΜΑΙ ΟΚ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΜΕ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΚΙ ΑΥΤΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ Κ ΜΟΥ ΔΕΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΛΕΨΩ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΕΙΣ ΤΟ ΚΑΘΕΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΣΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΙΟΥΝΤΑΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΟΤΙ Κ ΝΑ ΝΑΙ ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ..ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΟΙ ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΟΤΕ ΙΣΩΣ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΟΛΑ.. ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΧΑΣΩ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ ΞΕΡΩ Π[ΩΣ ΘΑ ΧΑΣΩ ΚΙ ΑΛΛΑ ΚΙΛΑ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΧΩ ΜΕΤΟΥΣ Κ ΖΑΛΑΔΕΣ ΜΟΥ ΤΑ ΧΟΥΝ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΟΛΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΣΤΩ Κ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΛΑ ΘΑ ΜΠΩ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ Κ ΑΝ ΜΕ ΒΑΛΟΥΝ η ζωη μου τωρα ειναι 50/50 ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟΠΚΑΙΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΧΑΡΩ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΤΗΣ ΚΟΡΟΥΛΑΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΔΩΣΩ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΡΙΣΙΜΗ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΩ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΗ ΑΠΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ!!!ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝΑΦΕΡΕ ΕΔΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΘΕΣΗ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ. ΛΑΘΟΣ!!! ΑΥΤΟΣ ΘΕΛΕΙ Κ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Κ ΜΕ ΑΥΤΟ ΘΑ ΝΙΩΣΕΙ ΜΙΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΙΣΩΣ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΑΘΑ ΔΕΝ ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΚΑΙ ΠΑΛΕΥΩ ΜΕ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΗΣΤΥΧΩΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑΝ ΤΗΝ ΜΑΧΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ.ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΤΟ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ!!!!
    Βούλα,
    μακάρι όλα να πάνε καλά.
    Στο εύχομαι απο τα βάθη βάθη της καρδιάς μου κοπέλα μου.
    ρούφα την ζωή, όσο πιο πολύ μπορείς.
    Είμαι σίγουρη, οτι αυτή η δυσάρεστη εμπειριά σε έχει αλλάξει και ωριμάσει.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by boyla
    ΑΠΛΑ ΤΟ ΣΠΑΣΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΟΛΗ ΥΠΟΘΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΞΩ ΣΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΠΟΥ ΣΑΝ ΝΑ ΛΕΕΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ Π[ΑΕΙ ΑΚΟΜΑ.. ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΣΑΤΙΖΕΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ..ΟΠΟΣ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΧΕΚΙΝΑΟ ΧΗΜΙΟΤΗΕΡΑΠΙΑ Κ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΜΕ ΒΑΛΟΥΝ Κ ΓΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΟ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ Χ3ΕΡΟ.. ΑΛΛΑ ΟΙ ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΘΟΥΝ.. Κ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΖΗΣΩ ΚΙ ΑΣ ΠΟΝΑΩ !!!
    Μολις ειδα και αυτο: ο κοσμος δεν ξερει πώς να σε αντιμετωπισει. δεν σημαινει πώς ο κοσμος σκεφτεται αυτο που λες. αυτος ειναι ο δικος σου φοβος καθρεφτισμενος στα προσωπα των αλλων...Ετσι νομιζω τουλαχιστον. Δωσε στους αλλους, κ σ αυτους που αγαπας να νιωσουν τί θες κ τί σκεφτεσαι. Ειναι προτιμοτερο να μιλας ελευθερα, απο το να καταπιεζεσαι κ να αυτολογοκρινεσαι....Θα βοηθησεις κ εσενα ετσι κ τους αλλους. Κ μπορεις να νιωσεις πιο ζεστα ετσι....ελπιζω να το πιστέψεις κ να το δεις

    Καλη δυναμη κ καλη αρχη σου εύχομαι ολοψυχα την Δευτερα στη χημειοθεραπεια....
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    βουλα καλησπερα και απο μενα.Κατ αρχην δεν εχει τελειωσει τιποτα και για αυτο να εισαι σιγουρη.Εχει αλλαξει μια σελιδα στη ζωη σου.πρεπει να πολεμησεις για κατι σημαντικο,γιατη ζωη.και για αυτο πρεπει να βαλεις ολες σου τις δυναμεις.Προσπαθησε να μιλησεις με αλλα ατομα που πασχουν απο καρκινο.Να σου πουν τις εμπειριες τους.Κατ αρχην απο τη στιγμη που ξεκινας χημειοθεραπειες ειναι καλο γιατι σημαινει πως μπορει να καταπολεμηθει.Αλλοιως δεν θα ασχολουνταν οι γιατροι.το ξερω πως ειναι δυσκολο αλλα θα ξυπνας καθε πρωι και θα σκεφτεσαι ενα και μοναδικο πραγμα.\"ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ,ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ\".αυτο θα σκεφτεσαι καθε φορα που θα σε ριχνουν οι σκεψεις σου.θα περασεις καποιο διαστημα απομονομενη,θα ειναι ο προσωπικος σου πολεμος αυτος.θα γνωρισεις εναν αλλο σου εαυτο.πιο συναισθηματικο,θα καταλαβεις αυτα που αξιζουν.και αυτα σκεπτομενη θα πολεμησεις.μην χανεις το θαρρος σου.ο κοσμος δεν γνωριζει για αυτο μπορει να σε κοιταει πιστευοντας πως ολα τελειωσαν.ισως και εσυ νατο σκεφτοσουν για τους αλλους.ειναι η αγνοια.τιποτα δεν τελειωσε.θα το δεις σε ατομα που θα γνωρισεις που περασαν τον καρκινο.απο αυτους θα παιρνεις θαρρος.και αφου καταφεραν να το ξεπερασουν αυτοι γιατι οχι και εσυ.θα παρεις την αγαπη απο τα παιδια σου και τον αντρα σου και θα τα χρησιμοποιεισεις στον αγωνα σου.μας γραφεις εδω περα,περπατας,αισθανεσαι.Ε� �ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΜΕ ΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΖΟΡΙΣΕΙ,ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.μη το ξεχνας αυτο... καλη δυναμη βουλα
    το msn μου ειναι [email protected] . Οποτε θελεις μπορεις να μου μιλησεις.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Boyla, καλησπέρα,
    σου εύχομαι ολόψυχα καλή δύναμη. Αν και βλέπω ότι έχεις πολλή. Από όσα έχω δει από συγγενείς και φίλους μην κρατάς το φορτίο μέσα σου καλή μου. Να εξωτερικεύεις ό,τι σκέφτεσαι, ό,τι σε απασχολεί. Η εξωτερίκευση αυτή βοηθάει την άμυνα του οργανισμού σου. Οπως και η πίστη στην επιτυχία της θεραπείας βοηθάει.
    Μία γνωστή μου με ίδιο πρόβλημα στον πνεύμονα, διαγνωσμένο στο 4ο στάδιο, με πρόβλεψη ζωής κάποιων μηνών, ζει 7 χρόνια τώρα και μάλιστα απίστευτα. Εκανε ταξίδια στο εξωτερικό, πάντρεψε το παιδί της, απέκτησε εγγόνι, το χαίρεται σαν τρελλή. Και το καλύτερο: ο καρκίνος όχι μόνο δεν επεκτάθηκε, αλλά μίκρυνε αρκετά!
    Είμαστε εδώ πρόθυμοι πάντα να σε ακούσουμε και να μοιραστούμε τις αγωνίες σου.

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6
    ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΕ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΑΣ Κ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΓΩ ΜΠΗΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΞΩ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΟΤΙ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΣΠΑΤΑΛΑΜΕ ΕΤΣΙ..ΝΑ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΦΟΒΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΥΓΙΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΥΛΟΓΙΑ!!!ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΙΝΩ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΟ ΑΓΩΝΑ ΑΠΛΑ ΓΙΑΤΙ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΙΑ!!!ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΖΟΥΝ Κ 15ΧΡ..ΜΕ ΚΑΡΚΙΝΟ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΙΣΧΥΡΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΣΟΥ.. ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΟΣ ΚΙ ΑΚΟΜΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ..ΙΣΩΣ ΝΑ ΔΥΝΑΜΩΣΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΙΣΩΣ!!!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    είναι τόσο όμορφη αυτή σου η δύναμη για ζωη!είμαστε όλοι στο πλευρό σου!
    Καλη δύναμη με τη θεραπεια και πάνω από όλα πιστη!μπορείς να τα καταφέρεις!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Είσαι στο αρχικό στάδιο που σημαίνει ίαση.Θα κανεις τις θεραπείες σου και θα δυναμώσεις.Πέρυσι το Πάσχα η αδελφή μιας φίλης μου ετοιμαζόταν να παντρευτεί και ανακάλυψε κάτι στο στήθος.Ηταν προχωρημένη η κατάσταση μεταστάσεις στον εγκέφαλο στα κόκκαλα χάλια.Τώρα μετά τις θεραπείες κάνει αξονικές και δεν υπάρχει ιχνος είναι μια χαρά εξακολουθεί να κάνει κάποια συντήρηση με πιο ελαφριά φάρμακα.Είχε πίστη και αγαπούσε τον αρραβωνιαστικό της,εσύ έχεις τα παιδάκια σου απ αυτά θα παίρνεις δύναμη και όλα θα πάνε καλά.Εχεις τις ευχές όλων μας και την θετική μας ενέργεια.Να μας γράφεις πως είσαι καλή δύναμη μπόρα είναι θα περάσει.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    400
    Βουλα γεια σου,
    σε καταλαβαινω απολυτα για αυτο που περνας. Ειμαι 25 χρονων και εβλεπα τον πατερα μου να παλευει με τον καρκινο για 5 χρονια. Ειχε την δυναμη που εκπεμπει κι εσυ και τον βοηθησε παρα πολυ. Αληθεια. Καθε φορα που πιστευε στον εαυτο του και ειχε αυτοπεπεοιθηση τον εβλεπες ολο και καλυτερα. Οι χημειοθεραπειες δεν ειναι απαραιτητο να σου προκαλεσουν ολες τις παρενεργειες που σου αναφεραν οι γιατροι. Και στον πατερα μου ειχαν αναφερει χιλιες δυο παρενεργειες. Ειχε φυσικα καποιες ( πτωση μαλλιων και αδιαθεσια ) αλλα οχι ολα αυτα που του ειχαν πει. Μην απογοητευεσαι. Να παιρνεις δυναμη απο τα παιδια σου, θα σε βοηθησει πολυ. Αυτο εκανε και ο πατερας μου. Ελαμπε οταν βρισκοταν με εμενα και τον αδερφο μου. Να παιρνεις δυναμη απο την καθε μερα Βουλα.

    Αυτο που εχω καταλαβει εγω ειναι οτι εχθρος του καρκινου ειναι η ανεβασμενη ψυχολογια και η αυτοπεπεοιθηση. Τον τραβαει πισω, αληθεια. Ημουν συνεχεια διπλα στον πατερα μου, και στις χημειοθεραπειες και σε επεμβασεις και εβλεπα ποσο διαφορετικη ηταν η κατασταση του αναλογα με την ψυχολογια του.

    Μεινε εκει στο υψος σου Βουλα και μην φοβασαι τιποτα. Κανε οτι περναει απο το χερι σου.

    Η σκεψη μου ειναι μαζι σου..

    Καλο κουραγιο

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •