Σήμερα έχει γενεθλια ο φιλος μου που εχασα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728

    Σήμερα έχει γενεθλια ο φιλος μου που εχασα

    Γεννήθηκε σαν σήμερα, σκοτώθηκε πριν μερικα χρονια. Δεν ξερω αν οι ημερομηνιες με κανουν χειροτερα. Θυμάσαι τα γενεθλια, θυμασαι τη γιορτη του, ποτε πεθανε. Δεν θελω να ξεχασω. Η δεν μπορω. Η δεν μαφηνουν να ξεχασω ολες αυτες οι ημερομηνιες. Παω σε ψυχολογο, μαρεσει που μιλαω, αλλα τι αλλαζει; Πισω δεν γυριζει. κι αν πεθανω και δεν υπαρχει επομενη ζωη, ειναι οριστικο οτι δεν θα ξανασμιξουμε.
    Δεν σκεφτομαι πραγματα του στυλ αν εκανα εκεινο η το αλλο. Ουτε μετανοιωνω για πραγματα που ελεγα, ηξερε οτι τον αγαπουσα και τον εκτιμουσα. Και απλα ειμαι σε ενα τελμα. Που να βρω ενα φιλαρακι; που λεει και το τραγουδι. Σε νεους φιλους ψαχνω παλι να βρω το προσωπο του. Απο την αλλη ημουν τυχερος που τον γνωρισα. Αλλοι παιρνουν μια ζωη χωρις να χουν εναν πραγματικο φιλο, εγω ειχα. Αδερφο δεν ειχα, αλλα αν ειχα πρεπει το αισθημα να ειναι σαν να εχω εκεινον. Τον θεωρουσα αδερφο μου. Στεναχωριεμαι και για τους γονεις του και τον αδερφο του. Η μανα του μου ειχε ζητησει να προσεχω τον αδερφο του.
    Εχουμε μια ενδιαφερουσα θα ελεγα σχεση. Τον αγαπουσα επειδη ηταν αδερφος του. Δεν ηταν οτι καναμε τρελη παρεα, αλλα τους θεωρουσα το ιδιο. Του μοιαζει κιολας. Θεωρω οτι εχει περασει και δυσκολα γτ ολο τον συγκριναν με τον αδερφο του. Ακομα και που πεθανε, θεωρω οτι ακομα παραμενει ο αδερφος του Χ και οχι ο Υ. Παρολα αυτα ποναει για εκεινον. Παιρνει και αντικαταθλιπτικο φαρμακο, παει σε ειδικο. Δεν ξερω τι μπορει να κανει για να νιωσει καλυτερα. Ουτε εγω το εχω αποδεκτει. Μονο βολτα με την μηχανη τον παω που του αρεσει και τον παιρνω τηλεφωνο να ερθει για καθαρισμο :P

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    175
    Δυστυχώς έτσι είναι η ζωή άλλοι φεύγουν νωρίς και είναι κρίμα άλλοι φεύγουν αργά και μας μένουν απλά ωραίες στιγμές από τους ανθρώπους

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Εχω στιγμες, εκεινον δεν εχω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    175
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Εχω στιγμες, εκεινον δεν εχω
    Σε καταλαβαίνω έχω χάσει και εγώ άτομο ξαφνικά αλλά το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι σφίγγουμε τα δόντια και συνεχίζουμε και όταν σε παίρνει από κάτω να προσπαθείς να αλλάζεις τη σκέψη σου να σκέφτεσαι άλλα πράγματα ακριβώς αντίθετα από αυτά που σκέφτεσαι.Θα σε βοηθήσει

Similar Threads

  1. Γενεθλια σημερα παιδια
    By davidh in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-2021, 10:54
  2. Σήμερα έχω γενέθλια αλλά η στεναχώρια της ΙΨΔ θα μου τα χαλάσει.
    By Moser in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 11-02-2021, 15:53
  3. ΕΧΩ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΣΗΜΕΡΑ !!!
    By Lacrymosa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 16-05-2011, 18:10
  4. Replies: 42
    Last Post: 26-01-2010, 12:11
  5. ΕΧΩ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΣΗΜΕΡΑ!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΥΧΟΥΛΕΣ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ....
    By afrula in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 19-01-2010, 01:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •