Η ψυχίατρός μου, μου αλλάζει τη διάγνωση συνέχεια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 52
  1. #16
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    75
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Καλησπέρα. Ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημα με αυτό που κάνει η γιατρός σου; Όχι ότι αλλάζει διάγνωση αλλά το ότι σου λέει τη διάγνωση χωρίς να είναι σίγουρη. Θέλω να πω ότι ο δικός μου ψυχίατρος μου είχε πει όταν στην αρχή τον ρωτούσα επίμονα τι είχα, ποια ήταν η διάγνωση κλπ πως ανάλογα με τον χρόνο που θα με γνωρίζει θα κάνει ενδεχομένως άλλη διάγνωση. Και πως δεν έχει μεγάλη σημασία το να μου βάλει μια ταμπέλα, ίσα ίσα και αυτός και ο παλιός μου ψυχίατρος θεωρούσαν ότι το να λες στον ασθενή τη διάγνωση μόνο αρνητικό του κάνει.
    Έτσι είχε πει και η δικιά μου στην αρχή. Ότι σημασία δεν έχουν οι ταμπέλες. Αλλά μιας και τις άρχισε, δεν τις σταματάει. Σήμερα έκανα σκαιπ με έναν άλλον, μου έδωσε άλλη διάγνωση και απέρριψε όλες τις ψυχιάτρου. ΄Εχω τόσες πολλές διαφορετικές προσωπικότητες άραγε, ή απλά είναι τόσο δύσκολη η δουλειά τους?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by nousername View Post
    Έτσι είχε πει και η δικιά μου στην αρχή. Ότι σημασία δεν έχουν οι ταμπέλες. Αλλά μιας και τις άρχισε, δεν τις σταματάει. Σήμερα έκανα σκαιπ με έναν άλλον, μου έδωσε άλλη διάγνωση και απέρριψε όλες τις ψυχιάτρου. ΄Εχω τόσες πολλές διαφορετικές προσωπικότητες άραγε, ή απλά είναι τόσο δύσκολη η δουλειά τους?
    Είναι λίγο περίεργη η θέση σου και καταλαβαίνω ότι θα νιώθεις τελείως μπερδεμένη.Κάνε τη δική σου έρευνα αν θες την γνώμη μου και δες με ποιες παθήσεις ταιριάζεις πιο πολύ.Το έκανα εγώ και έπαθα ένα μικρό σοκ(θα σου εξηγήσω πριβέ αν θες)
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #18
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    75
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Είναι λίγο περίεργη η θέση σου και καταλαβαίνω ότι θα νιώθεις τελείως μπερδεμένη.Κάνε τη δική σου έρευνα αν θες την γνώμη μου και δες με ποιες παθήσεις ταιριάζεις πιο πολύ.Το έκανα εγώ και έπαθα ένα μικρό σοκ(θα σου εξηγήσω πριβέ αν θες)
    καλή ιδέα! θα το κανω τωρα μιας και δεν πιανει gnmt στο λαπτοπ λολ.
    πριβε ναι, αλλα δεν πρεπει να μαζεψω καποιον αριθμο μνμ για να μπορω να στειλω?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by nousername View Post
    καλή ιδέα! θα το κανω τωρα μιας και δεν πιανει gnmt στο λαπτοπ λολ.
    πριβε ναι, αλλα δεν πρεπει να μαζεψω καποιον αριθμο μνμ για να μπορω να στειλω?
    Νομιζω τα 50.. Τα μάζεψες
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #20
    Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    43
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Με ολο το συμπάθειο αλλα που ξερεις αν δεν ισχύει κάποια διάγνωση;Οκ μπορει ο θεραπευτής της να μην ειναι καλος όμως κυοφορούν κ άλλοι έξω.Δε συμφωνώ να κόψει τη βοηθεια που έχει.Καποιοι δε μπορούν να διαχειριστούν το πένθος και δεν είναι κακο.

    Οι διαγνώσεις είναι ρουλέτα και ότι πετύχουμε? Αλήθεια μόνο στην ψυχιατρική υπάρχει αυτό. Σε οποιαδηποτε άλλη ειδικότητα θα φευγαμε τρέχοντας ή στην καλύτερη περίπτωση θα τρεχαμε το γιατρό στον ιατρικό σύλλογο. Α όχι έχεις μυοκαρδητιδα, α όχι τελικά αποφάσισα έχεις αρρυθμίες.....μπα τελικά έχεις μυαπλασία της καρδιάς, ε μάλλον έκανα λάθος έχεις μυικούς σπασμούς της καρδιάς. Και στην αληθινή ιατρική σου λένε τι έχεις, ενώ στην ψυχιατρική σου λένε τι είσαι. Θα μου πει εμένα καποιος τι είμαι? Είμαι καλός άνθρωπος ανοικτοχέρης κλπ, αυτά χαρακτηρίζουν τον άνθρωπο και κάποιο τα έχουν λιγότερο και άλλοι περισσότερο. Τι παει να πει ναρκισσιστική διαταραχή. Σαχλαμάρες. Είναι νάρκισσος, δηαλδή υπερβολικό εγωιστικής. Ολοι μπορέι να γίνουμε νάρκισοι. Ολοι μπορεί να γίνουμε ψυχαναγκαστικοί. Εχει εφευρει η ψυχιατρική παθήσεις για να επιβιώσει και να δίνει φάρμακα. Δεν υπάρχει πάθηση στην ψυχιατρική. Υπάρχει δυσλειτουργία της ψυχής απο τραυματα, υπάρχει πόνος, υπάρχουν ασχημα βιώματα όπου η ψυχή θέλει ίαση. Ιατρική της ψυχής τι σημαίνει. Γιατρευω την ψυχή τι σημαίνει? Σημαίνει γιατρευω αυτό που σου λείπει και σε εφερε σε αυτό το σημέιο.

    Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω πως θα μπορέσει κάποιος να σε βοηθήσει να διαχειριστείς κάτι αφού μόνο εσύ είσαι υπευθυνος να το διαχειριστείς και κανένας άλλος. Η διαχείριση των συναισθημάτων μας είναι δική μας υπόθεση. Μέσα στο κεφάλι μας κανονικά θα έπρεπε να είμαστε εμείς και κανένας άλλος. Απο ότι διάβασα παρακάτω η κοπέλα δεν μπορεί να κλάψει. Δεν έχει πεαφή με το συναίσθημα της. Το λέει μόνη της. Αυτό έχει. Αυτό είναι το πρόβλημα της. Αυτή είναι η δυσλειτουργία της ψυχής της. Με το συναίσθημα της πρέπει να έρθει σε επαφή αφού πρώτα βρει τι την δυσκολευει και τι την έκανε να φτάσει εκεί. Γιατί δεν έχει επαφή με το συναισθημα της? Ποιος της προκάλεσε κάτι [που την έκανε να μην έχει επαφη με το συναίσθημα της? Γι αυτό βλέπει στον ύπνο της το φίλο της συνέχεια. Ουσιαστικά δεν έχει πενθήσει μέσα της όπως πρέπει. Διάβασα το παρακάτω ποστ της και τα λέει όλα μόνη της. Εχει σωματοποιήσει όλα της τα συναισθήματα. Το σώμα της πονάει γιατί η ψυχή της δεν έχει επαφή με τα συναισθήματα της. Στομαχόπονος, αυπνίες κλπ. Και δεν μας αναφέρει πουθενά ότι η ψυχιατρος ασχολήθηκε με αυτό. Με τα εγκλωβισμένα συναισθήματα. Ο άνθρωπος εχει συναισθήματα. Οταν δεν έχουμε επαφή με αυτά δεν ξέρουμε τι βιώνουμε.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Kapa25 View Post
    Οι διαγνώσεις είναι ρουλέτα και ότι πετύχουμε? Αλήθεια μόνο στην ψυχιατρική υπάρχει αυτό. Σε οποιαδηποτε άλλη ειδικότητα θα φευγαμε τρέχοντας ή στην καλύτερη περίπτωση θα τρεχαμε το γιατρό στον ιατρικό σύλλογο. Α όχι έχεις μυοκαρδητιδα, α όχι τελικά αποφάσισα έχεις αρρυθμίες.....μπα τελικά έχεις μυαπλασία της καρδιάς, ε μάλλον έκανα λάθος έχεις μυικούς σπασμούς της καρδιάς. Και στην αληθινή ιατρική σου λένε τι έχεις, ενώ στην ψυχιατρική σου λένε τι είσαι. Θα μου πει εμένα καποιος τι είμαι? Είμαι καλός άνθρωπος ανοικτοχέρης κλπ, αυτά χαρακτηρίζουν τον άνθρωπο και κάποιο τα έχουν λιγότερο και άλλοι περισσότερο. Τι παει να πει ναρκισσιστική διαταραχή. Σαχλαμάρες. Είναι νάρκισσος, δηαλδή υπερβολικό εγωιστικής. Ολοι μπορέι να γίνουμε νάρκισοι. Ολοι μπορεί να γίνουμε ψυχαναγκαστικοί. Εχει εφευρει η ψυχιατρική παθήσεις για να επιβιώσει και να δίνει φάρμακα. Δεν υπάρχει πάθηση στην ψυχιατρική. Υπάρχει δυσλειτουργία της ψυχής απο τραυματα, υπάρχει πόνος, υπάρχουν ασχημα βιώματα όπου η ψυχή θέλει ίαση. Ιατρική της ψυχής τι σημαίνει. Γιατρευω την ψυχή τι σημαίνει? Σημαίνει γιατρευω αυτό που σου λείπει και σε εφερε σε αυτό το σημέιο.

    Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω πως θα μπορέσει κάποιος να σε βοηθήσει να διαχειριστείς κάτι αφού μόνο εσύ είσαι υπευθυνος να το διαχειριστείς και κανένας άλλος. Η διαχείριση των συναισθημάτων μας είναι δική μας υπόθεση. Μέσα στο κεφάλι μας κανονικά θα έπρεπε να είμαστε εμείς και κανένας άλλος. Απο ότι διάβασα παρακάτω η κοπέλα δεν μπορεί να κλάψει. Δεν έχει πεαφή με το συναίσθημα της. Το λέει μόνη της. Αυτό έχει. Αυτό είναι το πρόβλημα της. Αυτή είναι η δυσλειτουργία της ψυχής της. Με το συναίσθημα της πρέπει να έρθει σε επαφή αφού πρώτα βρει τι την δυσκολευει και τι την έκανε να φτάσει εκεί. Γιατί δεν έχει επαφή με το συναισθημα της? Ποιος της προκάλεσε κάτι [που την έκανε να μην έχει επαφη με το συναίσθημα της? Γι αυτό βλέπει στον ύπνο της το φίλο της συνέχεια. Ουσιαστικά δεν έχει πενθήσει μέσα της όπως πρέπει. Διάβασα το παρακάτω ποστ της και τα λέει όλα μόνη της. Εχει σωματοποιήσει όλα της τα συναισθήματα. Το σώμα της πονάει γιατί η ψυχή της δεν έχει επαφή με τα συναισθήματα της. Στομαχόπονος, αυπνίες κλπ. Και δεν μας αναφέρει πουθενά ότι η ψυχιατρος ασχολήθηκε με αυτό. Με τα εγκλωβισμένα συναισθήματα. Ο άνθρωπος εχει συναισθήματα. Οταν δεν έχουμε επαφή με αυτά δεν ξέρουμε τι βιώνουμε.
    Απο το κείμενο σου εγω βλεπω ότι δε πιστεύεις πολυ στους ψυχιάτρους και συγγνώμη αλλα είμαι τέρμα αντίθετη.Αρχικα ακυρο το αρχικο του κειμενου γιατι της ειπα ότι δεν ειναι καλος που αλλαζει διαγνωσεις.Αυτο που ρωτησα ειναι αν ειναι σιγουρη ότι δεν ισχύει κατι από αυτα.Τα υπόλοιπα του κείμενο δεν υπαρχει λόγος να τα σχολιασω γιατι τα βλέπω παράλογα.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #22
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    75
    Quote Originally Posted by Kapa25 View Post
    Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω πως θα μπορέσει κάποιος να σε βοηθήσει να διαχειριστείς κάτι αφού μόνο εσύ είσαι υπευθυνος να το διαχειριστείς και κανένας άλλος. Η διαχείριση των συναισθημάτων μας είναι δική μας υπόθεση. Μέσα στο κεφάλι μας κανονικά θα έπρεπε να είμαστε εμείς και κανένας άλλος. Απο ότι διάβασα παρακάτω η κοπέλα δεν μπορεί να κλάψει. Δεν έχει πεαφή με το συναίσθημα της. Αυτό είναι το πρόβλημα της. Αυτή είναι η δυσλειτουργία της ψυχής της. Με το συναίσθημα της πρέπει να έρθει σε επαφή αφού πρώτα βρει τι την δυσκολευει και τι την έκανε να φτάσει εκεί. Γιατί δεν έχει επαφή με το συναισθημα της? Ποιος της προκάλεσε κάτι [που την έκανε να μην έχει επαφη με το συναίσθημα της? Γι αυτό βλέπει στον ύπνο της το φίλο της συνέχεια. Ουσιαστικά δεν έχει πενθήσει μέσα της όπως πρέπει. Διάβασα το παρακάτω ποστ της και τα λέει όλα μόνη της. Εχει σωματοποιήσει όλα της τα συναισθήματα. Το σώμα της πονάει γιατί η ψυχή της δεν έχει επαφή με τα συναισθήματα της. Στομαχόπονος, αυπνίες κλπ. Και δεν μας αναφέρει πουθενά ότι η ψυχιατρος ασχολήθηκε με αυτό. Με τα εγκλωβισμένα συναισθήματα. Ο άνθρωπος εχει συναισθήματα. Οταν δεν έχουμε επαφή με αυτά δεν ξέρουμε τι βιώνουμε.
    Η δυσκολία επαφής μου με το συναίσθημα είναι από τότε που ήμουν μικρή. Δεν μου συνέβει τίποτα. Δεν έχω κάποιο τραύμα. Οπότε αν πάμε με αυτή τη λογική τότε η ναρκισσιστική διαταραχή πχ ταιριάζει. Ο αυτισμός ταιριάζει. Η αποφευκτική δεν ξέρω, αλλά ίσως. Και μπορεί να είναι και 2 από όσα μου είπε. Και 3. Ή κανένα. Αυτά χρειάζονται βοήθεια, δεν είναι ότι μπορεί αυτός που τα εχει να τα βάλει όλα στην άκρη και να πει ..θα μιλήσω με την ψυχή μου και θα διορθωθούν. Ιδίως αν είναι διαταρχή προσωπικότητας, θα ήθελα να με βοηθήσω με ψυχίατρο, να ζήσω πιο ευχάριστα. Επίσης, αν είναι διπολική, θα χρειαστώ χάπια.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by nousername View Post
    Έτσι είχε πει και η δικιά μου στην αρχή. Ότι σημασία δεν έχουν οι ταμπέλες. Αλλά μιας και τις άρχισε, δεν τις σταματάει. Σήμερα έκανα σκαιπ με έναν άλλον, μου έδωσε άλλη διάγνωση και απέρριψε όλες τις ψυχιάτρου. ΄Εχω τόσες πολλές διαφορετικές προσωπικότητες άραγε, ή απλά είναι τόσο δύσκολη η δουλειά τους?
    Έκανε διάγνωση μέσα σε μία ώρα! και μέσω σκαιπ; wow! Σαΐνι ο τύπος

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Mεσω σκαιπ γίνεται δουλειά; Τι σου είπε ο νέος ψυχίατρος τελικά τι έχεις; Τόσες πολλές διαγνώσεις διαφορετικές , περίεργο.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by Kapa25 View Post
    Διαβάζω τα σχόλια και γελώ. Λυπάμαι και στεναχωριεμαι που οι ανθρωποι δεν ζουν τη ζωή τους αλλά θέλουν να βάλουν ένα κεχαγιά στο κεφάλι τους. Να μου πεις εσύ ήσουν καλύτερη. Οχι κι εγώ τα ίδια έκανα έτρεχα στον καθε βλάκα για βοήθεια. Και υελικά κατέληξα να πονάω να υποφέρω να με έχουν κάνει υποχείρια τους. Διαβαζω το σχόλιο σου και δεν βρίσκω πουθενα λογική. Πήγες γιατί δεν μπορούσες να διαχειριστείς το θάνατο τους αδερφού σου και κατέληξες να σου δείνει διαγνώσεις....?αυτισμό? μεταιχμιακή, διπολική....νάρκισσος....δεν θα την ακούσεις την συμβουλή μου και το ξέρω....αλλά θα στην πω....ούτε εγώ την άκουγα όταν μου την έλεγαν κάποιοι άλλοι...πήγαινε κοπέλα μου σπίτι σου...σώσε τα χρήματα σου και το χρόνο σου και την ψυχική σου υγεία. Κλάψε για τον αδερφο σου και δες μόνη σου γιατί δεν μπορείς να το διαχειριστείς. Δες τι έχει συμβεί μέσα σου. Στα συναισθήματα σου απλά και ανθρώπινα. Στο συνειδητό και στο ασυνείδητο. Αναγνώρισε τα αγγάλειασε τα. Φώτησε τα άγνωστα κομμάτια του εαυτού σου. Οπως ακριβώς είναι η ζωή. Απλή. Τα υπόλοιπα είναι για να βγάζουν λεφτά οι ψυχολόγποι και ιο ψυχίατροι. Εχασα την αδερφή μου πριν μερικά χρόνια απο καρκίνο. Αν θέλεις να μιλήσεις σε κάποιον ευχαρίστψς να σε ακούσω. Οταν δεν ξέρεις τι γίνεται μέσα σου ο άλλος θα σου πει μια μαλακία και θα σε τσακίσει το έχω περάσει και το ξέρω.
    Ποσο δίκιο έχεις, έχω τραυματιστεί ψυχικά από όλους αυτούς τους θεραπευτές, μόνο για το χρήμα ήτανε.

  11. #26
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    75
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Mεσω σκαιπ γίνεται δουλειά; Τι σου είπε ο νέος ψυχίατρος τελικά τι έχεις; Τόσες πολλές διαγνώσεις διαφορετικές , περίεργο.
    ψυχολόγος ήταν. είπε κατι τελείως άλλο. οτι ναναι. προφανως μοιαζουν τα στοιχεια ολων αυτων, απλά για κάποιο λόγο δεν με καταλαβαίνουν. ίσως υποσυνείδητα κάνω κάτι εγώ. δεν ξέρω.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by nousername View Post
    ψυχολόγος ήταν. είπε κατι τελείως άλλο. οτι ναναι. προφανως μοιαζουν τα στοιχεια ολων αυτων, απλά για κάποιο λόγο δεν με καταλαβαίνουν. ίσως υποσυνείδητα κάνω κάτι εγώ. δεν ξέρω.
    Εσύ τι φταις βρε παιδί μου , σε επαγγελματίες πας . Αν δεν ξέρουν αυτοί που το σπούδασαν τότε ποιος ξέρει, η καφετζού της γειτονιάς; Ε δεν γίνονται 10 διαγνώσεις μαζί η έχεις εκείνο η το άλλο.

  13. #28
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    75
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Εσύ τι φταις βρε παιδί μου , σε επαγγελματίες πας . Αν δεν ξέρουν αυτοί που το σπούδασαν τότε ποιος ξέρει, η καφετζού της γειτονιάς; Ε δεν γίνονται 10 διαγνώσεις μαζί η έχεις εκείνο η το άλλο.
    :( δεν ξέρω ρε σεις, και στενοχωριέμαι γιατί χρειάζομαι όντως λίγη βοήθεια. θα της πώ αυτής ότι πάω διακοπές, για να μην πληρώνω και δεν έχω, και θα ψάξω να βρώ άλλον. είναι μήνες αυτή η κατάσταση. δεν νομίζω ότι είμαι πια και τόσο περίπλοκος άνθρωπος. μήπως μπερδεύει τις ιστορίες των πελατων της ξέρω ξω? πάει πολύ με τα βιβλία...πχ λέει..'νευριάζεις πολλές φορές μέσα στη μέρα. έτσι αλλάζουν διάθεση οι διπολικοί' .. ή 'τρέχουν οι σκέψεις σου? αν τρέχουν είναι το χ και το ψ'

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by nousername View Post
    :( δεν ξέρω ρε σεις, και στενοχωριέμαι γιατί χρειάζομαι όντως λίγη βοήθεια. θα της πώ αυτής ότι πάω διακοπές, για να μην πληρώνω και δεν έχω, και θα ψάξω να βρώ άλλον. είναι μήνες αυτή η κατάσταση. δεν νομίζω ότι είμαι πια και τόσο περίπλοκος άνθρωπος. μήπως μπερδεύει τις ιστορίες των πελατων της ξέρω ξω? πάει πολύ με τα βιβλία...πχ λέει..'νευριάζεις πολλές φορές μέσα στη μέρα. έτσι αλλάζουν διάθεση οι διπολικοί' .. ή 'τρέχουν οι σκέψεις σου? αν τρέχουν είναι το χ και το ψ'
    Άλλαξε την παιδί μου, μην πληρώνεις τσάμπα, μην έχεις ενοχές. Δίνουμε και έναν σκασμό λεφτά , έχουμε και ενοχές από πάνω.

  15. #30
    Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    43
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Απο το κείμενο σου εγω βλεπω ότι δε πιστεύεις πολυ στους ψυχιάτρους και συγγνώμη αλλα είμαι τέρμα αντίθετη.Αρχικα ακυρο το αρχικο του κειμενου γιατι της ειπα ότι δεν ειναι καλος που αλλαζει διαγνωσεις.Αυτο που ρωτησα ειναι αν ειναι σιγουρη ότι δεν ισχύει κατι από αυτα.Τα υπόλοιπα του κείμενο δεν υπαρχει λόγος να τα σχολιασω γιατι τα βλέπω παράλογα.
    Οχι δεν πιστευω στους ψυχιάτρους. Αλλά αυτό δεν έχει καμία σχέση με το πόσο παράλογο είναι κάποιος να πηγαίνει να διαχιεριστεί το πενθος που υπάρχει μέσα του και να καταλήγει να του λένε ότι πασχει απο ναρκισιστική διαταραχή ή διπολική διαταραχή και ένα σωρό αλλες διαταραχές που ακριβώς τις έχουν ονομάσει έτσι γιατί δεν είναι παθήσεις. Οτι στην ιατρική είναι μη αποδεδειγμένο το λένε διαταραχή ή συνδρομο. Κι αυτό επειδή κάποιος το ονομασε έτσι. Οχι γιατί στην παργαμτκότητα υπάρχει. Κατηγοριοποίησαν τις συμπεριφορές ανθρώπων για να σταθεί η ψυχιατρική. Στο εξωτερικό αυτά έχουν αρχίσει σιγα σιγά να εξαλύφονται. Εδώ έχουμε δρόμο ακόμα. Στο εξωτερικό στη Σουηδία θεραπευουν σχιζοφρενεις χωρίς φάρμακα. Εδώ χαπακώνουν ακόμα και αυτούς που έχουν μια μορφή ελαφριάς καταθλιψη και τους δίνουν αντιψυχωσικά.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Αλλάζει ο ναρκισσος;
    By Laila in forum Ναρκισσιστική Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 9
    Last Post: 06-10-2023, 23:46
  2. Ο ανθρωπος δεν αλλαζει...
    By hlias1988 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 13
    Last Post: 19-10-2021, 02:11
  3. αλλάζει μια ζωή;
    By καμμενος 1993 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 16-06-2014, 02:37
  4. Αλλάζει ο άνθρωπος ή δεν αλλάζει?
    By mariafil in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 06-01-2014, 14:23
  5. αλλαζει ο ανθρωπος?
    By debbie73 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 17-02-2011, 18:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •