Μικρά κόκκινα σημάδια στο χέρι φόβος για λευχαιμία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1

    Μικρά κόκκινα σημάδια στο χέρι φόβος για λευχαιμία

    Καλησπέρα στην ομάδα !
    κατα καιρούς με πιάνουν κρίσεις πανικού και φοβίες. Το τελευταίο διάστημα ήμουν εντάξει μέχρι που ανακάλυψα σήμερα στο μπράτσο μου μικρές μικρές κόκκινες κουκκίδες. Το μέγεθος τους είναι σαν μια βελόνα.
    Τι ήθελα και έψαξα στο γκοογκλε μου έβγαλε αμέσως λευχαιμία ! Είμαι να τρελαθώ ! Το είχε κανένας σας ;;
    Επίσης έκανα εξετάσεις αίματος αρχές Αυγούστου απλά σκέφτομαι να ξανά παγ τώρα..
    Δεν ξέρω έχω αγχωθεί απίστευτα πολύ σκέφτομαι μόνο αυτό το θέμα :(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Λεονη όσο δύσκολο κι αν σου είναι, η αρχή να ξεπεράσεις όλα αυτά τα κολλήματα είναι να μη το ψάχνεις. Και σίγουρα όχι στο google!

  3. #3
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Λεονη όσο δύσκολο κι αν σου είναι, η αρχή να ξεπεράσεις όλα αυτά τα κολλήματα είναι να μη το ψάχνεις. Και σίγουρα όχι στο google!
    Το ξέρω και έχεις απόλυτο δίκιο ! Το κακό είναι έχω ψάξει τόσο πολύ στο παρελθόν που κάποια πράγματα τα ξερω απέξω πλέον :( τώρα αυτό με τα σημάδια με έχει φοβίσει παρα πολύ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Λεονη View Post
    Το ξέρω και έχεις απόλυτο δίκιο ! Το κακό είναι έχω ψάξει τόσο πολύ στο παρελθόν που κάποια πράγματα τα ξερω απέξω πλέον :( τώρα αυτό με τα σημάδια με έχει φοβίσει παρα πολύ
    Λογικα εσύ εννοείς τις πετεχειες.Ετσι λεγονται αν κατάλαβα σωστα.Μην ανησυχεις και εγω βγαζω καποιες φορες.Γενικα όταν ψάχνεις κατι στο google καταλήγεις ετοιμοθανατος.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #5
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Λογικα εσύ εννοείς τις πετεχειες.Ετσι λεγονται αν κατάλαβα σωστα.Μην ανησυχεις και εγω βγαζω καποιες φορες.Γενικα όταν ψάχνεις κατι στο google καταλήγεις ετοιμοθανατος.
    Καλημερααα μάλλον πετεχειες ναιιι. Είναι πολύ πολύ μικρές κουκκίδες κόκκινες. Αλλά όχι μαζί σκορπισμένες στο μπράτσο.
    Ακριβώς μόλις το γκουγκλάρα μ έβγαλε λευχαιμία άσε :(

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Λεονη View Post
    Καλημερααα μάλλον πετεχειες ναιιι. Είναι πολύ πολύ μικρές κουκκίδες κόκκινες. Αλλά όχι μαζί σκορπισμένες στο μπράτσο.
    Ακριβώς μόλις το γκουγκλάρα μ έβγαλε λευχαιμία άσε :(
    Το γκουγκλ βγαζει οτι να ναι.Εμενα μου βγαίνουν και οταν ερεθιζεται το δερμα.Δηλαδη λιγο να ξυστω θα βγάλω για αυτο μη τρελαίνεσαι
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Αυτά τά έχουν πολλοί άνθρωποι απορούσα καί εγώ τί είναι. Θεωρούσα ότι είναι από ήλιο. Καί από αυτό είναι τελικά. Κόκκινες μικροσκοπικες κουκκιδες στα μπράτσα, από τόν ήλιο, μου είπε καί η δερματολόγος.
    Χαλαρωσε

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Εγώ είχα βγάλει έρπη στα ούλα και όχι μόνο μια φορά και μάντεψε τι μου έβγαλε στο Google!! Καρκίνος, γι'αυτό μακριά από αναζητήσεις στο διαδίκτυο!

  9. #9
    Elenia781
    Guest
    Το εχω και γω απο την εφιδρωση συνηθως με τις ζεστες ,θυλακιτιδα μου ειχε πει η δερματολογος.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ελα , μην εισαι ανοητη οτι εχεις κατι κακο, οπως σου λενε ολοι, σταματα να διαβαζεις διαγνωσεις απο το γκουγκλ, αμα τις διαβαζα κι εγω , θαμουν του πεθαμου !

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by Λεονη View Post
    Καλησπέρα στην ομάδα !
    κατα καιρούς με πιάνουν κρίσεις πανικού και φοβίες. Το τελευταίο διάστημα ήμουν εντάξει μέχρι που ανακάλυψα σήμερα στο μπράτσο μου μικρές μικρές κόκκινες κουκκίδες. Το μέγεθος τους είναι σαν μια βελόνα.
    Τι ήθελα και έψαξα στο γκοογκλε μου έβγαλε αμέσως λευχαιμία ! Είμαι να τρελαθώ ! Το είχε κανένας σας ;;
    Επίσης έκανα εξετάσεις αίματος αρχές Αυγούστου απλά σκέφτομαι να ξανά παγ τώρα..
    Δεν ξέρω έχω αγχωθεί απίστευτα πολύ σκέφτομαι μόνο αυτό το θέμα :(
    Καλησπέρα σας. Έτσι και εγω. Πριν 2 μέρες στα μπράτσα και διάσπαρτα στο σώμα και σημερα 3 4 στα χείλη. Ένας πανικός επειδή διάβασα στο internet.

Similar Threads

  1. δυσαισθησια στο χέρι φόβος για κάτι σοβαρό
    By Sotirishatzi in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 0
    Last Post: 01-02-2021, 19:42
  2. Κόκκινα σημαδια στο μουστάκι και στα φρύδια
    By Pantelhs in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 28-01-2019, 02:45
  3. Δwς μου το χέρι σου
    By fevgatos67 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 01-05-2013, 21:52
  4. φοβος για λευχαιμια
    By chesire in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 03-03-2012, 15:06
  5. πρασινα και κοκκινα κουτακια
    By Pou_Zoume in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 4
    Last Post: 14-10-2010, 20:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •