Πρόβλημα πρόωρης Εκσπερμάτωσης - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 110
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Epsilon View Post
    Δεν υπάρχει λόγος να κάτσω να κάνω διάλογο με κάποια που δεν σέβεται την επιθυμία ενός άλλου μέλους να μην ασχολείται μαζί του και φωνάζει και φίλους της από τα παλιά για ενισχύσεις. Να π*διόμαστε ξέρουμε όλοι, να σεβόμαστε τους συνομιλητές μας στο φόρουμ δεν ξέρουμε.
    Ο,τι ναναι μια ζωη, οπως και το μελος στο οποιο αναφερεσαι...
    Δεν ειναι τυχαιο.
    Κανεις δεν σου ζητησε διαλογο. Ο,τι και να αποφασισεις να κανεις, ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΣ ΣΚΑΣΙΛΑ.

    Το μελος γκοσα η καπως ετσι που παραπαπονεθηκε πιο πανω για την συμπεριφορα του αιολου, οχι μονο δεν το γνωριζω, αλλα μιας και δεν επισκεπτομαι ποτε το θεμα οπου βριζετε τους οριακους εδω και 2 χρονια ανενοχλητοι (ομολογω πως ποτε δεν εχω κανει αναφορα), και την πεφτετε ομαδικα σε οποιον ψελλιζει οτι το εχετε ξεφτιλισει, δεν ηξερα καν την υπαρξη του μελους... χθες τον ειδα πρωτη φορα, που εγραψε εδω.
    Οπως και ο φιλαρακος σου, εισαι μανουλα στο ψεμα, στην συκοφαντια και χειριστικοτητα. Δεν απορω για τις αΝτιδρασεις σου. Όμοιος ομοίω.

    Δεν το ξεραμε οτι θα κανουμε τα κεφια των μπουληδων του φορουμ για να μην ακουστει η αληθεια.
    Ασχημο ονειρο ειδατε κι οι δυο σας.

    ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ.
    ( με χαροποιησε παντως που ξερεις να πηδιεσαι κατα δηλωση σου).

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Γίνεται λοιπόν σαφές ότι ο μόνος καημός σου ήταν να με υποτιμήσεις, να δημιουργήσεις εντυπώσεις, να αποπροσανατολίσεις την κουβέντα και όχι να κάνεις μία ουσιαστική συζήτηση. Παρόλο που ειμαι ο μόνος που παραθέτω στοιχεία και έρευνες, λες υποτιμητικά αυτό, παρόλο που εσύ ήσουν η πρώτη που αναφέρθηκες σε ρινόκερους και κουνούπια.
    Εγιναν σαφη δυο πραγματα.
    Το ενα οτι ελεγες ανυποστατα στοιχεια. ΔΕΝ τελειωνουν ολα τα ζωα σε 15 δευτ. Τοπ, Οπως μερικοι ανδρες, οπως ψευδως ειπες και μετα θυμωνες επειδη εκτεθηκες. Και ναι, ενα παραδειγμα ειναι οι ρινοκεροι. Γιατι το παραβλεπεις; οι χιμπατζηδες που μας μιλουσες ειναι πιο αξιοπιστο δειγμα;; εφοσον μιλησες για ζωα, σου παρεθεσα ζωα, αν και ειναι τελειως λαθος το σκεπτικο σου να συγκρινεις διαφορετικα ζωα μεταξυ τους.

    Το δευτερο που εγινε σαφες ειναι οτι εχεις μεγαλη διαθεση να μιλας μαζι μου , οποτε αδικα κλαψουριζεις και φωναζεις και τις φιλες σου να κλαψουριζουν οτι δεν θες να μου μιλας.

    Να ξεκαθαρισω, οτι εγω δεν εχω κανενα προβλημα οταν απαντας.
    Προβλημα εχω με τις υποδείξεις aka "προτασεις" που δεν με ενδιαφερουν.

    Αν τυχει να κανεις καμια ενδιαφερουσα προταση, ευχαριστως θα την συζητησω..

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Εγιναν σαφη δυο πραγματα.
    Το ενα οτι ελεγες ανυποστατα στοιχεια. ΔΕΝ τελειωνουν ολα τα ζωα σε 15 δευτ. Τοπ, Οπως μερικοι ανδρες, οπως ψευδως ειπες και μετα θυμωνες επειδη εκτεθηκες. Και ναι, ενα παραδειγμα ειναι οι ρινοκεροι. Γιατι το παραβλεπεις; οι χιμπατζηδες που μας μιλουσες ειναι πιο αξιοπιστο δειγμα;; εφοσον μιλησες για ζωα, σου παρεθεσα ζωα, αν και ειναι τελειως λαθος το σκεπτικο σου να συγκρινεις διαφορετικα ζωα μεταξυ τους.
    Η διαφωνία δλδ ειναι στη λέξη "ολα"; οκ ας το κάνουμε "τα περισσότερα" που είναι σύμφωνη διατύπωση με τις μελέτες που παρέθεσα: "Στα ζώα, η σεξουαλική επαφή είναι συνήθως σύντομη (Hong, 1984)". Είμαστε εντάξει τώρα; Την αναφορά στα ζώα την κάνουν οι ερευνητές που μελετούν τη σεξουαλικότητα του ανθρώπου και τον μηχανισμό εκσπερμάτωσης, καθώς όλα τα πρωτεύοντα θηλαστικά έχουν περάσει από παρόμοια διαδικασία εξέλιξης. Οι ερευνητές συμφωνούν στο ότι η φυσική εξέλιξη στα περισσότερα ζώα (και στον άνθρωπο) ευνόησε την γρήγορη εκσπερμάτωση και όχι την αργή η οποία καθορίζεται από νευροβιολογικούς μηχανισμούς. Αυτά λένε οι έρευνες. αν διαφωνείς στείλε ένα mail στους ερευνητές. Εγώ δεν φταίω γι αυτό. Οι ρινόκεροι δεν ξέρω τι κάνουν. Μπορεί να αποτελούν εξαίρεση, μπορεί πάλι να χύνουν σε 10 λεπτά γιατί χρειάζονται ενιάμισι να ανεβούν στη ρινοκερίνα. Δεν γνωρίζω. Η αναφορά στους χιμπατζίδες ως παράδειγμα γίνεται σε επίσημη έρευνα των Hong J. J Sex Res. 20:109-112; 1984. Δεν παραυλέπω κάτι, απλά πηγαίνω στο γενικό συμπέρασμα των ερευνητών που είναι ότι τα ζώα και ο άνθρωπος είναι κατασκευασμένα να χύνουν γρήγορα. Δεν τα λέω εγώ οι έρευνες τα λένε ΟΚ;

    Το δευτερο που εγινε σαφες ειναι οτι εχεις μεγαλη διαθεση να μιλας μαζι μου , οποτε αδικα κλαψουριζεις και φωναζεις και τις φιλες σου να κλαψουριζουν οτι δεν θες να μου μιλας.
    Εγω δεν απευθύνθηκα σε εσένα σε αυτό το νημα, εσύ το έκανες. Εσύ σχολίασες δικό μου ποστ. Επίσης ούτε κλαψουρίζω, ούτε φώναξα ενισχύσεις. Αρκετά με τις μαλακίες.


    Να ξεκαθαρισω, οτι εγω δεν εχω κανενα προβλημα οταν απαντας.
    Προβλημα εχω με τις υποδείξεις aka "προτασεις" που δεν με ενδιαφερουν.
    Επαναλαμβάνω ότι δεν έκανα υποδείξεις. Κι εγώ έχω πρόβλημα με την επιθετικότητά σου και με το ότι παραποιείς τα λεγόμενά μου.

  4. #64
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    13
    το ξεφτιλίσατε παιδια επειδη εγω εχω μιλησει με τον γιατρο μου λοιπον τα πραγματα ειναι ως εξης το 1/3 των αντρων πασχει απο προωρη εκσπερμάτιση, υπαρχουν 2 ειδη η χρονια που εχεις απο την πρωτη σου επαφη και η επίκτητη που συμβαινει καποια στιγμη στη ζωη σου. η χρονια δεν θεραπευεται αλλα διαχειριζεται με φαρμακα που εγραψα πιο πανω και αναλογα τον οργανισμο εχουν και την αναλογη επιδραση. Η επικτητη θεραπευεται και συνηθως ειναι ψυχογενης ενω η χρονια ειναι οργανικη. τωρα για τον χρονο του σεξ με βαση τα στατιστικα στοιχεια μου ειπε ο γιατρος ο μεσος ορος για τον αντρα ειναι 3-5 λεπτα στη μελετη που ειχε γινει μου ειπε οτι υπηρχαν και ακραια παραδείγματα οπως 34 δευτερολεπτα αλλα και 40 λεπτα ομως ο ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ ειναι 3-5. και δεν βαζω καν στη κουβεντα την στυτικη δυσλειτουργία. οποτε παιδια σας προτεινω να ειστε ολοι λιγο πιο προσεκτικοι σε αυτα που λετε γιατι και προβλημα ειναι και μεγαλο κομματι του πλυθησμου επιρεαζει και λογικες οτι α αχρηστος ο αντρας παω σε αλλον δεν βοηθανε δεν ειναι ολοι πορνοσταρ ! αν σας νιαζουν μονο αυτα υπαρχουν και συνοδοι που ειναι επαγγελματιες

  5. #65
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    39
    Είπα ότι δεν θέλω να χαλάσω το thread του παιδιού αλλά αναφέρθηκε το όνομα μου.

    Epsilon και Αιολε, όπως σας είπα και στο άλλο thread. Σταματήστε να κυνηγάτε ανεμόμυλους.

    Ούτε την remedy γνωρίζω, ούτε τον oboro, ούτε είμαι παλιό μέλος. Άρχισα να διαβάζω το thread για τους οριακούς γιατί με ενδιέφερε και εκεί είδα κάποιους ανθρώπους (ειδικά εσείς οι δύο) να κατηγοριοποιείται μια (ευάλωτη) ομάδα ανθρώπων και να λέτε για το πόσο χειριστικοί και κακοποιητές είναι. Χωρίς να έχετε τις απαραίτητες γνώσεις και χωρίς να έχετε καμία επαφή με διαγνωσμένο οριακό.

    Εσύ Epsilon αμέσως μετά το πρώτο μου μήνυμα έγραψες ότι είπα ψέματα και ότι είμαι εγώ οριακός και δεν μπήκες καν στην διαδικασία συζήτησης. Μετά άρχισες τις ειρωνείες και τις υποθέσεις ότι είμαι παλιό μέλος. Και εσύ Αιόλε παρέθετες "δεδομένα" χωρίς να στηρίζεις πουθενά και σου είπα ότι αυτό δεν είναι σωστό. Και για αυτό σε κατηγορώ για τραμπισμο. Λες ότι σου κατέβει στο κεφάλι, ανεξάρτητα αν είναι αλήθεια ή ψέμα. Και δεν το λες μόνο μια φορά, κάνεις γενικά πολύ θόρυβο.

    Παιδιά κάντε μια αυτοκριτική γιατί φαίνεται ότι δεν αντέχετε όταν κάποιος έχει αντίθετη άποψη από εσάς.

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Το μελος γκοσα η καπως ετσι που παραπαπονεθηκε πιο πανω για την συμπεριφορα του αιολου, οχι μονο δεν το γνωριζω, αλλα μιας και δεν επισκεπτομαι ποτε το θεμα οπου βριζετε τους οριακους εδω και 2 χρονια ανενοχλητοι (ομολογω πως ποτε δεν εχω κανει αναφορα), και την πεφτετε ομαδικα σε οποιον ψελλιζει οτι το εχετε ξεφτιλισει, δεν ηξερα καν την υπαρξη του μελους... χθες τον ειδα πρωτη φορα, που εγραψε εδω.
    Το μέλος γκοσα ειναι ο Oboro με νέο προφιλ και καλώ τη διαχείρηση να το ψάξει καθώς αν αυτό ισχύει ειναι αντίθετο στους όρους χρήσης. Προσωπικά δεν βρίζω οριακούς, αυτή ειναι άλλη μία συκοφαντία. Τον τελευταίο χρόνο (και παραπάνω) σχολιάζω μόνο όταν μπει κάποιο νέο μέλος. Δεν έχω κανένα πρόβλημα ακόμα και αν διαγραφεί το νήμα αυτό. Υποστηρίζεις ότι την πεφτουμε ομαδικά σε οποιον ψελλιζει οτι το εχουμε ξεφτιλήσει!!! Για κάνε τον κόπο και δες τα μυν του πρώην oboro για να καταλάβεις πόσο προσβλητικά και επιθετικά είναι. Πας να παρουσιάσεις μία εντελώς διαφορετική πραγματικότητα.

    Οπως και ο φιλαρακος σου, εισαι μανουλα στο ψεμα, στην συκοφαντια και χειριστικοτητα. Δεν απορω για τις αΝτιδρασεις σου. Όμοιος ομοίω.
    Σε προκαλώ να παρθέσεις τα σημεία στα οποία υπήρξα ψευτης, χειριστικός και συκοφάντης. Αν όντως τα έκανα αυτά θα ήθελα να σου ζητήσω συγνώμη. Αν όχι θα επιθυμούσα μία συγνώμη από εσένα.

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν ισχυει αυτο που λες με την προσαρμογη την βιολογικη, γιατι απλουστατα, μια χαρα προσαρμοσμενοι ειναι οι περισσοτεροι ανδρες. αυτοι που εχουν τετοιο προβλημα ειναι μειοψηφια. και οπως ξερεις η ""κανονικοτητα" καθοριζεται απο αυτο που συνηθως συμβαινει που ειναι αρκετος ελεγχος πανω στον χρονο εκσπερματισης απο την πλειοψηφια και οχι προωρη...

    επιπλεον αποδειξη της "κανονικοτητας", ειναι οτι παρα πολλοι ανδρες με τετοιο προβλημα, δεν ειχαν παντα προβλημα αλλα το απεκτησαν καποια στιγμη. επομενως, μια χαρα ειχαν ευκολια ελεγχου πριν αποκτησουν προβλημα. το δε προβλημα ενω παρα πολλες φορες μπορει να ειναι ψυχολογικο, υπαρχουν και περιπτωσεις που ειναι ιατρικο (πχ κυκλοφορικο και καποιες αλλες παθησεις η φαρμακα).
    Quote Originally Posted by sososo View Post
    εγω εχω μιλησει με τον γιατρο μου λοιπον τα πραγματα ειναι ως εξης το 1/3 των αντρων πασχει απο προωρη εκσπερμάτιση,... τωρα για τον χρονο του σεξ με βαση τα στατιστικα στοιχεια μου ειπε ο γιατρος ο μεσος ορος για τον αντρα ειναι 3-5 λεπτα στη μελετη που ειχε γινει μου ειπε οτι υπηρχαν και ακραια παραδείγματα οπως 34 δευτερολεπτα αλλα και 40 λεπτα ομως ο ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ ειναι 3-5. και δεν βαζω καν στη κουβεντα την στυτικη δυσλειτουργία. οποτε παιδια σας προτεινω να ειστε ολοι λιγο πιο προσεκτικοι σε αυτα που λετε γιατι και προβλημα ειναι και μεγαλο κομματι του πλυθησμου επιρεαζει
    Βλέπεις Remedy ότι τελικά δεν ειναι και τόσο μικρή μειοψηφία αυτοί που αντιμετωπίζουν το πρόβλημα. Ένας στους τρεις δεν το λές και μικρή μειοψηφία. Ούτε μια χαρα προσαρμοσμενοι ειναι οι περισσοτεροι ανδρες. Προσπαθούν να προσαρμοστούν.

    και λογικες οτι α αχρηστος ο αντρας παω σε αλλον δεν βοηθανε δεν ειναι ολοι πορνοσταρ ! αν σας νιαζουν μονο αυτα υπαρχουν και συνοδοι που ειναι επαγγελματιες
    Συμφωνώ πάρα πολύ με αυτό που γράφεις

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Gohan View Post
    Epsilon και Αιολε, όπως σας είπα και στο άλλο thread. Σταματήστε να κυνηγάτε ανεμόμυλους.
    ρε άνθρωπε δεν κυνηγάμε κάτι, εσυ ασχολείσαι μαζί μας. έλεος δλδ!

  9. #69
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    ρε άνθρωπε δεν κυνηγάμε κάτι, εσυ ασχολείσαι μαζί μας. έλεος δλδ!
    Ναι ναι, δεν κυνηγάτε τίποτα για αυτό θα ψάξεις μαζί με την φίλη σου αν είμαι ο oboro. Δεν μπορείς να δεχτείς ότι υπάρχουν αρκετοί άνθρωποι που έχουν διαφορετική άποψη από σένα. Στο ξανά λέω, ψάξε όσο θες, το αποτέλεσμα δεν θα σε δικαιώσει.

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Gohan View Post
    Ναι ναι, δεν κυνηγάτε τίποτα για αυτό θα ψάξεις μαζί με την φίλη σου αν είμαι ο oboro. Δεν μπορείς να δεχτείς ότι υπάρχουν αρκετοί άνθρωποι που έχουν διαφορετική άποψη από σένα. Στο ξανά λέω, ψάξε όσο θες, το αποτέλεσμα δεν θα σε δικαιώσει.
    δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις διαφορετικές απόψεις. Έχω πρόβλημα με τη συκοφαντία τη χειριστικότητα και την κακοήθεια.

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Να πούμε επίσης ότι 1/3 ανδρών με πρόβλημα πρόωρης εκσπερμάτωσης (ΠΕ) δεν σημαίνει ότι το υπόλοιπο 2/3 ειναι duraccel.

    Το 90% των ανδρών με δια βίου πρόωρης εκσπερμάτωσης (ΠΕ) εκσπερματώνουν εντός 60 δευτ.

    Σύμφωνα με το DSM V για να διαγνωστεί ΠΕ θα πρέπει να πληρούνται τα παρακάτω κριτήρια:

    1. Επίμονη και επαναλαμβανόμενη εκσπερμάτιση, κατά την σεξουαλική επαφή με συντροφο, μέσα σε περίπου 1 λεπτό και πριν την επιθυμία του ατόμου.
    2. Το σύπτωμα πρέπει να έχει διάρκεια τουλάχιστον 6 μήνες και συμβαίνει σε όλες ή σχεδόν όλες (75%-100%) τις περιστάσεις.
    3.Το σύμπτωμα προκαλεί κλινική δυσφορία Η σεξουαλική δυσλειτουργία δεν εξηγείται καλύτερα από ψυχική διαταραχή ή ως συνέπεια σοβαρών προβλημάτων σχέσης ή άλλων σημαντικών στρεσσογόνων παραγόντων, και δεν αποδίδεται στις επιπτώσεις ουσιών ή άλλων ιατρικών παθήσεων.

    Αυτό σημαίνει ότι ένας άνδρας που εκσπερματώνει σε 2-3 λεπτά, δεν θεωρείται ότι έχει ΠΕ. Έτσι δικαιολογείται και ο μέσος όρος 3-5 λεπτά.

    Αυτό μάλλον μας λέει ότι η προσαρμογή δεν ειναι και τόσο..... επιτυχημένη

    Πηγή: https://docplayer.gr/5842433-Proori-...piptoseis.html

    για να μην λέτε ότι γράφω ότι ναναι από το μυαλό μου.

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Βλέπεις Remedy ότι τελικά δεν ειναι και τόσο μικρή μειοψηφία αυτοί που αντιμετωπίζουν το πρόβλημα. Ένας στους τρεις δεν το λές και μικρή μειοψηφία. Ούτε μια χαρα προσαρμοσμενοι ειναι οι περισσοτεροι ανδρες. Προσπαθούν να προσαρμοστούν.



    Συμφωνώ πάρα πολύ με αυτό που γράφεις
    με τα μαθηματικα τα κανονικα, το 1/3 ειναι μειοψηφια....
    μικρη- μεγαλη, δεν θα την βγαλουμε να την μετρησουμε (αυτα τα καναμε σε αλλο θεμα), αλλα ειναι μειοψηφια και ειναι και δυσλειτουργια, γιατι αν δεν ηταν, δεν θα εψαχνε θεραπεια (το 1/3).
    δεν ξερω καν αν ειναι τοσο το ποσοστο, αλλα το δεχομαι, δεν μου φαινεται παραλογο. στην δικη μου ζωη, δεν ηταν καθολου 1/3. ηταν 1 στους 10 κι ακομα λιγοτερο. αλλα η προσωπικη μου ζωη δεν αποτελει στατιστικη, εστω οτι ειναι πολυ παραπανω λοιπον.
    ωστοσο ειναι μειοψηφια.

    και το αλλο που λες παρακατω σχετικα με τα λεπτα, πιθανον να ισχυει, δεν το εχω ψαξει, αλλα δεν λαμβανεις υποψη σου το πιο σημαντικο.

    μιλαει για λεπτα συνεχους παλμικης κινησης.
    ειναι ΑΛΛΟ θεμα η συνεχης παλμικη κινηση και ΑΛΛΟ θεμα το ποση διαρκεια εχει καποιος στο σεξ.
    ΠΡΟΦΑΝΩΣ για να πετυχει διαρκεια κανει και αλλαγες στον ρυθμο στις κινησεις κλπ. τα ξερετε αυτα. αλλα καποιοι δεν μπορουν να το κανουν. ξεκινανε, διαρκουν συντομα και τελειωνουν χωρις να το ελεγχουν.

    εμεις εδω συζηταμε ως προωρη εκσπερματιση το να μην εχει καποιος τον ελεγχο της εκσπερματισης και σε συντομο χρονο να τελειωνει, χωρις να μπορει να επιβραδυνει, να αλλαξει κινσηεις στασεις κλπ.

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    με τα μαθηματικα τα κανονικα, το 1/3 ειναι μειοψηφια....
    μικρη- μεγαλη, δεν θα την βγαλουμε να την μετρησουμε (αυτα τα καναμε σε αλλο θεμα), αλλα ειναι μειοψηφια και ειναι και δυσλειτουργια, γιατι αν δεν ηταν, δεν θα εψαχνε θεραπεια (το 1/3).
    δεν ξερω καν αν ειναι τοσο το ποσοστο, αλλα το δεχομαι, δεν μου φαινεται παραλογο. στην δικη μου ζωη, δεν ηταν καθολου 1/3. ηταν 1 στους 10 κι ακομα λιγοτερο. αλλα η προσωπικη μου ζωη δεν αποτελει στατιστικη, εστω οτι ειναι πολυ παραπανω λοιπον.
    ωστοσο ειναι μειοψηφια.

    και το αλλο που λες παρακατω σχετικα με τα λεπτα, πιθανον να ισχυει, δεν το εχω ψαξει, αλλα δεν λαμβανεις υποψη σου το πιο σημαντικο.

    μιλαει για λεπτα συνεχους παλμικης κινησης.
    ειναι ΑΛΛΟ θεμα η συνεχης παλμικη κινηση και ΑΛΛΟ θεμα το ποση διαρκεια εχει καποιος στο σεξ.
    ΠΡΟΦΑΝΩΣ για να πετυχει διαρκεια κανει και αλλαγες στον ρυθμο στις κινησεις κλπ. τα ξερετε αυτα. αλλα καποιοι δεν μπορουν να το κανουν. ξεκινανε, διαρκουν συντομα και τελειωνουν χωρις να το ελεγχουν.

    εμεις εδω συζηταμε ως προωρη εκσπερματιση το να μην εχει καποιος τον ελεγχο της εκσπερματισης και σε συντομο χρονο να τελειωνει, χωρις να μπορει να επιβραδυνει, να αλλαξει κινσηεις στασεις κλπ.
    Δεν το γνωρίζω αυτό. Νομίζω ότι μιλάει για τον συνολικό χρόνο κατά τον οποίο το πέος βρίσκεται μέσα στο κόλπο της γυναίκας.

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    εσύ μάλλον τα ξέρεις καλύτερα από τους ερευνητές και τους ειδικούς επιστήμονες.
    Αν εσυ θεωρεις νορμαλ να τελειωνει καλοιος στα 2 λεπτά τι να σου πω.Επισης ολοι το θεωρούν πρόβλημα.Οχι μονο εγώ.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    εσύ μάλλον τα ξέρεις καλύτερα από τους ερευνητές και τους ειδικούς επιστήμονες.
    Η πρόωρη εκσπερμάτιση θεωρείται διαταταχη.Οποτε ναι λυπαμαι παρα πολυ που στο χαλαω.καληνυυυυυυχτα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να καταλάβω εάν έχω πρόβλημα ή δεν έχω πρόβλημα?
    By Dionysios in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 08-07-2021, 20:18
  2. Αναλύω Το Πρόβλημα Μου. Ένα Περίπλοκο Πρόβλημα.
    By Erudinam in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 20-07-2020, 00:10
  3. ΠΡΟΒΛΗΜΑ - SOS :)
    By tzimani in forum Παχυσαρκία
    Replies: 4
    Last Post: 15-05-2020, 04:22
  4. Το πρόβλημα είναι να παραδεχτείς το πρόβλημα
    By καθρεπτης in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 51
    Last Post: 18-01-2015, 01:11
  5. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ
    By OPTIMUS in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 20
    Last Post: 17-08-2011, 16:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •