Ψυχοσωματικά άγχους;;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    Ψυχοσωματικά άγχους;;;

    Καλησπέρα σας.Περναω μια περίοδο αυτή τη στιγμή και έχω έντονο άγχος.Ξαφνικα μια μέρα άρχισα να έχω κάτι καούρες φοβερές,ψιλοπερασαν αυτές ,δεν έδωσα σημασία και χτες που είχα πάλι, αγχώθηκα και μετά είχα και ένα πλακωμα στο στήθος.Αγχωθηκα περισσότερο και εκεί που πήγαινα να κοιμηθώ πςταγομουν νομίζοντας ότι παθαίνω έμφραγμα.αναζητησα σήμερα καρδιολόγο άλλο όλοι ήταν κλεισμένοι,ούτε λόγος να πάω σε νοσοκομείο.νοιωθω ακόμα πλακωμα και τώρα που περπατούσα λες και είχα ζαλάδες.Οι παλμοί μου είναι νορμάλ από 60-70.ετσι είναι το άγχος;;;;έτσι μου έρχεται να πάρω κανέναν zanax του πατέρα μου να δοκιμάσω.Υποφερω πολύ αυτόν τον καιρό.....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Quote Originally Posted by Orion16 View Post
    Καλησπέρα σας.Περναω μια περίοδο αυτή τη στιγμή και έχω έντονο άγχος.Ξαφνικα μια μέρα άρχισα να έχω κάτι καούρες φοβερές,ψιλοπερασαν αυτές ,δεν έδωσα σημασία και χτες που είχα πάλι, αγχώθηκα και μετά είχα και ένα πλακωμα στο στήθος.Αγχωθηκα περισσότερο και εκεί που πήγαινα να κοιμηθώ πςταγομουν νομίζοντας ότι παθαίνω έμφραγμα.αναζητησα σήμερα καρδιολόγο άλλο όλοι ήταν κλεισμένοι,ούτε λόγος να πάω σε νοσοκομείο.νοιωθω ακόμα πλακωμα και τώρα που περπατούσα λες και είχα ζαλάδες.Οι παλμοί μου είναι νορμάλ από 60-70.ετσι είναι το άγχος;;;;έτσι μου έρχεται να πάρω κανέναν zanax του πατέρα μου να δοκιμάσω.Υποφερω πολύ αυτόν τον καιρό.....
    Join the club
    Όλα αυτά που περιγράφεις ειναι σύμπτωμα κρίσεις άγχους
    Προσπάθησες όσο μπορείς να μην δίνεις σημασία εκείνη την στιγμή γιατί τόσο θα αυξάνονται και θα τρελενεσαι και μπορεί να πάθεις κρίση πανικού
    Ζαναξ μην παίρνεις έτσι χωρις συνταγή γιατρού
    Εγώ θα σε συμβούλευα να πας σε ένα ψυχίατρο να τον συμβουλευτείς πρώτα

  3. #3
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    75
    τι 60 παλμοι. εμενα ειναι στο θεο. ηρεμησε. πηγαινε σε εναν καρδιολογο να σου φυγει το αγχος.

  4. #4
    Καλησπέρα,σημερα πήγα καρδιολόγο.εκανα υπέρηχο και καρδιογράφημα.αποβτο άγχος είχα 130 παλμούς...τα είδε όλα ο γιατρός...μου είπε ότι έκανα τεστ κοπώσεως ξαπλωμένος....από καρδιολογική πλευρά ήμουν άριστος....τώρα μάλλον έχει σειρά ο ψυχολόγος.....

Similar Threads

  1. Περί υπερβολικου άγχους και ψυχοσωματικά
    By Thodor68 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 15-06-2020, 17:40
  2. Ψυχοσωματικά;
    By Hex in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 01-09-2018, 15:03
  3. Ψυχοσωματικά λόγω άγχους ή ανίατες ασθένειες?
    By Peach in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 22
    Last Post: 16-10-2014, 18:31
  4. ψυχοσωματικα...
    By aggelikoula89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-06-2012, 00:09
  5. ψυχοσωματικά
    By Nickbin in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 07-05-2010, 05:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •