Μοναξιά και αναλυτική σχέση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    2

    Μοναξιά και αναλυτική σχέση

    Καλησπέρα παιδιά ! Καινούργια εδώ !! 28 χρόνων .
    Νιώθει κανείς αυτή την μοναξιά ; Στον κόσμο ολο είσαι εσυ και ο εαυτός σου ..
    κανένα πραγματικός φίλος κοντά μου ( πάντα λάθος παρέες,λάθος επιλογές , και όταν ξανά έβρισκα τον εαυτό μου έβλεπα ότι δεν ταιριάζω μαζί τους μεγαλώναμε αλλάζαμε καταλαβαίνετε πως πηγαίνουν αυτά! Άλλοι έφυγαν εξωτερικό χαθήκαμε με δίκη τους επιλογή )
    Όποτε καμία αδερφή ψυχή εδώ κοντά πέρα το σκυλάκι μου να πάμε μια βόλτα εδώ κοντά να ξαλαφρωσουν οι ψυχές μας !!
    Έχω μια καλή σχέση εδώ και 4 χρόνια περίπου μένουμε μαζί αλλά είναι ναυτικός όποτε καταλαβαίνετε ότι και εκεί πολλές φορές νιώθω ότι η δουλειά τον παίρνει παραπάνω από το σπίτι οτι δεν με καταλαβαίνει σε κάποια πράγματα και νιώθω πως τα θέλει όλα στον αυτόματο
    Νιώθω ότι έχω πιάσει αδιέξοδο
    Ξυπνάω χωρίς όρεξη για τίποτα ! Εγώ δουλειά (η οποία είναι κάτω από το σπίτι και σπίτι χωρίς να ανταμείβομαι καλά !
    Νιώθω ότι έχω πέσει σε βούρκο
    Νιώθω μια διπολικότητα
    Έχω χάσει τον εαυτό μου και δεν ξέρω τι είναι αυτό που με έχει φτάσει σε αυτο το σημείο !
    Αρχίζω να νιώθω ότι ζητάω διαφορετικά πράγματα από την ζωή μου και τον σύντροφο μου αλλά τι φταίει και πνίγομαι ;
    Μήπως απλά ο εαυτός μου τα δημιουργεί όλα αυτά ;

    Μήπως πάντα τελικά θα πνίγομαι ?

  2. #2
    kopela93
    Guest
    Δεν ξέρω για πόσο ακόμα θα πνίγεσαι και τι ζητάς ακριβώς. Τι θα ήθελες για να σε κάνει να μη νιώθεις έτσι; Θα βοηθούσαν οι παρέες ή μήπως όχι; Ένας φίλος μια φίλη που να νοιάζεται πραγματικά για σένα.; Ψυχολόγος; Τι άλλο;
    Τα άτομα γύρω μας είναι πολύ σημαντικό να τα διαλέγουμε εξονυχιστικά.
    Δεν αξίζουν όλοι δυστυχώς.
    Δεν είμαστε όλοι το ίδιο. Άλλοι δίνουν πολλά κι άλλοι λίγα. Προσπάθησε να είσαι σαν αυτούς που δίνουν πολλά και να διαλέγεις άτομα που έχουν μεγάλη και καλή καρδιά. Οι υπόλοιποι είναι χάσιμο χρόνου και ωραίων στιγμών.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    75
    οχι δεν θα πνιγεσαι. και γω το ενιωθα αυτο στα 28. μετα με τον καιρο φευγει. μεγαλωνεις, μαθαινεις

Similar Threads

  1. Αναλυτική ψυχοθεραπεία ή συμπεριφορική?
    By petros81 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 68
    Last Post: 20-12-2021, 04:09
  2. ΓΝΩΣΤΙΚΗ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ
    By gdgreece in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 0
    Last Post: 17-10-2018, 12:59
  3. εξωτερικο και σχεση ή εσωτερικο και μοναξια?
    By narki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 05-03-2014, 00:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •