Δεν έχω την δύναμη ούτε να πάω μπροστά ούτε να μείνω εδώ που είμαι.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1

    Δεν έχω την δύναμη ούτε να πάω μπροστά ούτε να μείνω εδώ που είμαι.

    Ίσως κ να με παρεξηγήσετε κ ίσως να πείτε ότι φταίω που έφτασα εδώ..
    Δίκιο θα έχετε.
    Μα πονάω,πονάω τόσο πολύ που έχω πάρει αγκαλιά τα ηρεμιστικά κ πασχίζω να βρω την δύναμη να μην τα πάρω όλα μαζί...
    Ερωτεύτηκα κ αγάπησα έναν άνθρωπο που ξέρω ότι μέχρι και σήμερα εκμεταλλεύεται την αγάπη που του έχω, έναν άνθρωπο που δεν νοιάζεται για μένα,έναν άνθρωπο που έχει άλλη σχέση κ εγώ είμαι δεύτερη στην ζωή του,αν δεν είμαι κ τρίτη.
    Γιατί έμπλεξα μαζί του θα μου πείτε λοιπόν?
    Γιατί στην αρχή έφαγα το παραμύθι της τελειωμένης σχέσης,του δώσε μου λίγο χρόνο κ όταν κατάλαβα την αλήθεια ήταν αργά να φύγω γιατί μου κοβόταν η ανάσα στην σκέψη να είμαι μακριά του..
    Προσπάθησα κ προσπαθώ να βρω την δύναμη να φύγω,να κάνω πράγματα που με έκαναν χαρούμενη παλιά να ο,τι κ αν κάνω μοιάζει με κενό πια.
    Μια ζωή γεμάτη πληγές είχα μέχρι τώρα κ αυτή ήρθε κ έσβησε τα τελευταία αποθεματα δύναμης που είχα για να συνεχίσω να παλεύω.
    Θέλω απλά να κοιμηθώ κ να μην ξυπνήσω ποτέ,θέλω να μην νιώθω πια,θέλω να ξεκουραστώ...
    Σας ευχαριστώ που θα με "διαβάσετε",δεν περιμένω απάντηση,μόνο ήθελα να τα βγάλω λίγο από μέσα μου

  2. #2
    kopela93
    Guest
    Γεια σου. Θα περάσει κι αυτό όπως όλα περνάνε.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,499
    Quote Originally Posted by ellina View Post
    Ίσως κ να με παρεξηγήσετε κ ίσως να πείτε ότι φταίω που έφτασα εδώ..
    Δίκιο θα έχετε.
    Μα πονάω,πονάω τόσο πολύ που έχω πάρει αγκαλιά τα ηρεμιστικά κ πασχίζω να βρω την δύναμη να μην τα πάρω όλα μαζί...
    Ερωτεύτηκα κ αγάπησα έναν άνθρωπο που ξέρω ότι μέχρι και σήμερα εκμεταλλεύεται την αγάπη που του έχω, έναν άνθρωπο που δεν νοιάζεται για μένα,έναν άνθρωπο που έχει άλλη σχέση κ εγώ είμαι δεύτερη στην ζωή του,αν δεν είμαι κ τρίτη.
    Γιατί έμπλεξα μαζί του θα μου πείτε λοιπόν?
    Γιατί στην αρχή έφαγα το παραμύθι της τελειωμένης σχέσης,του δώσε μου λίγο χρόνο κ όταν κατάλαβα την αλήθεια ήταν αργά να φύγω
    γιατί μου κοβόταν η ανάσα στην σκέψη να είμαι μακριά του..
    Προσπάθησα κ προσπαθώ να βρω την δύναμη να φύγω,να κάνω πράγματα που με έκαναν χαρούμενη παλιά να ο,τι κ αν κάνω μοιάζει με κενό πια.
    Μια ζωή γεμάτη πληγές είχα μέχρι τώρα κ αυτή ήρθε κ έσβησε τα τελευταία αποθεματα δύναμης που είχα για να συνεχίσω να παλεύω.
    Θέλω απλά να κοιμηθώ κ να μην ξυπνήσω ποτέ,θέλω να μην νιώθω πια,θέλω να ξεκουραστώ...
    Σας ευχαριστώ που θα με "διαβάσετε",δεν περιμένω απάντηση,μόνο ήθελα να τα βγάλω λίγο από μέσα μου
    καλησπερα.
    οχι, δεν θα σου πω γιατι εμπλεξες.
    ηθελες κι εμπλεξες. δικαιωμα σου.
    δεν εχει σημασια αν ειναι ηθικο η οχι για καποιον. παρανομο δεν ειναι παντως. σημασια εχει οτι εσυ αποφασισες να μπλεξεις.
    μπορει επειδη πιστεψες οτι θα φυγει, μπορει επειδη ανταγωνιζεσαι τις αλλες γυναικες, μπορει επειδη δεν αγαπας τον εαυτο σου και ηθελες να μπλεξεις με κατι αδιεξοδο για να μην υπαρχει περιπτωση να ευτυχησεις...

    δεν θα σε ρωτησω ουτε για δεν εφυγες οταν καταλαβες οτι σε δουλευει.

    θα σε ρωτησω το μονο εφικτο και λογικο.
    ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙΣ ΤΩΡΑ;;;;


    απο ολα οσα γραφεις, το οτι ειναι πια αργα (ποσο δραμα..), ειναι εντελως λαθος και ειναι τρικλοποδια προς τον εαυτο σου.
    ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΡΓΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ. ΡΙΞΕ ΜΙΑ ΜΟΥΝΤΖΑ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΦΥΓΕ!!! ΤΩΡΑ!!!!

    ας μην κοιμασαι, ας μην ξυπνας, ας μην τρως. αυτα, θα κρατησουν λιγο. θα περασουν συντομα και μετα θα πετας και θα πας παρακατω.
    αν δεν τελειωσουν και πεσεις σε ασχημα αδιεξοδα, δεν εισαι για συζητηση, εισαι για ψυχοθεραπεια κι εκει θα πρεπει να αποτανθεις...
    ο μονος λογος να μην φυγεις εστω και τωρα, ειναι το οτι μισεις τον εαυτο σου. και αυτο, θελει ψυχοθεραπεια..

  4. #4
    kopela93
    Guest
    Μόνο το τώρα έχουμε. Φύγε τώρα.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    42
    Καταλαβαίνω πως έχεις πολλά συναισθήματα για αυτόν τον άνθρωπο και συμπάσχω μαζί σου ! Αλλά είμαι σίγουρη πως έχει έστω και λίγο αυτοεκτίμηση για να γράφεις αυτό το κείμενο ! Αντιλαμβάνεσαι πως δεν σου αξίζει όλο αυτό ! Αρχικά ξεκινά ψυχοθεραπεία ! Δεύτερον πρέπει δυστυχώς να βρεις την δύναμη και να φύγεις ,αυτός ο άνθρωπος θα πάρει όσα μπορεί από εσένα και μετά θα σε αφήσει αυτός και εκεί είναι που θα καταρρακωθείς και θα θεωρείς πως εσυ δεν έκανε σ κάτι καλά και δον “έχασες ” συγνώμη που στο λέω αλλά δεν τον είχες ποτέ ! Και ούτε πρόκειται ,ΤΡΕΧΑ

Similar Threads

  1. Δεν αντέχω άλλο... Αλλά ούτε μπορώ να αυτοκτονήσω γιατί είμαι δειλή.
    By magenda in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 47
    Last Post: 16-05-2021, 22:19
  2. Ουτε διακοπες... :(
    By pewlepepe in forum Άλλες Ειδικές Φοβίες
    Replies: 9
    Last Post: 07-09-2019, 13:43
  3. ουτε ενα μυνημα δε ντρεπεστε;;
    By μανμαν in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 149
    Last Post: 17-05-2015, 16:29
  4. Ούτε κι εγώ ξέρω
    By Kaskoli in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 03-10-2012, 01:32
  5. χωρισα ... ουτε να τα ξαναβρω μαζι του γινεται ... ουτε να τον ξεχασω ...
    By stellou1989 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 30-07-2010, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •