Γνωμη σχετικα με τα instagram story καθημερινα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    30

    Γνωμη σχετικα με τα instagram story καθημερινα

    Θελω να ξεκινησω ενα θεμα που εχει πολλες εκδοχες και το σκεφτομαι χρονια τωρα και θελω να τις ακουσω απο πολους εδω μεσα. Εχει να κανει με τα social πχ. instagram.
    Ενα ατομο που ειναι σε σχεση και ανεβαζει καθε μερα story με το τι κανει ολη μερα. Για ποιους λογους πιστευετε κατα την γνωμη σας οτι μπορει να το κανει?
    Εγω μονο για μενα μπορω να απαντησω. Η μονη περιοδος που ξεκιναω και ανεβαζω διαφορα story καθε μερα σχετικα με το τι κανω και που ειμαι ειναι οταν ειμαι ελευθερος. Θελω να "φανω" καπως να βγω λιγο στην επιφανεια, ζηταω μια αλληλεπίδραση. Τι γνωμη εχετε πανω στο θεμα? Πιστευετε οτι κατι ζητανε? ειναι εθισμος? Περναει απλα η ωρα?(δεν θελω να το ακουω αυτο)
    Αν ειστε σε σχεση, το κανει η κοπελα/αγορι σας? Το κανετε εσεις μηπως?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by flavor View Post
    Θελω να ξεκινησω ενα θεμα που εχει πολλες εκδοχες και το σκεφτομαι χρονια τωρα και θελω να τις ακουσω απο πολους εδω μεσα. Εχει να κανει με τα social πχ. instagram.
    Ενα ατομο που ειναι σε σχεση και ανεβαζει καθε μερα story με το τι κανει ολη μερα. Για ποιους λογους πιστευετε κατα την γνωμη σας οτι μπορει να το κανει?
    Εγω μονο για μενα μπορω να απαντησω. Η μονη περιοδος που ξεκιναω και ανεβαζω διαφορα story καθε μερα σχετικα με το τι κανω και που ειμαι ειναι οταν ειμαι ελευθερος. Θελω να "φανω" καπως να βγω λιγο στην επιφανεια, ζηταω μια αλληλεπίδραση. Τι γνωμη εχετε πανω στο θεμα? Πιστευετε οτι κατι ζητανε? ειναι εθισμος? Περναει απλα η ωρα?(δεν θελω να το ακουω αυτο)
    Αν ειστε σε σχεση, το κανει η κοπελα/αγορι σας? Το κανετε εσεις μηπως?
    θα πρεπει να εξαιρεσουμε αυτους που βγαζουν χρηματα ενω δεν φαινεται. δλδ, προωθουν προιοντα, διαφημιζουν τον εαυτο τους κλπ.
    απο τους υπολοιπους, θεωρω οτι οσοι το κανουν σε υπερβολη, προσπαθουν να παρουσιασουν μια εικονα που δεν υπαρχει.
    εξαρταται καπως και απο την ηλικια. νομιζω οι πολυ νεοι το εχουν και σαν παιχνιδακι να ανεβαζουν ιστοριουλες. οπως και το φυλο. νομιζω πολλες νεαρες γυναικες το κανουν απο ματαιοδοξια, κυριως αν ειναι η αν νομιζουν οτι ειναι ωραιες.
    το θεμα της σχεσης καπου με ολα αυτα ισοσταθμιζεται.
    νομιζω οποιος περναει καλα, δεν ειναι πολυ ενεργος στα σοσιαλ, ενω οποιος ψαχνεται, ειναι...
    για τι ηλικιες και φυλο μιλαμε;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Κάποιες νεαρές που το κάνουν , εκδίδονται , όχι με παραδοσιακούς, παλιούς τρόπους. Κάποιες, πιο πολλές, ανεβάζουν φωτογραφίες μέσω συνεργατών και παριστάνουν ότι εκδίδονται , οπότε ζητάνε λεφτά μέσω του "λεφτά στο λεπτό" ή paysafe , ψάχνοντας ηλίθιους, που νομίζουν ότι δίδουν προκαταβολές σε δήθεν εκδιδόμενες ! Φυσικά τα λεφτά κάνουν φτερά ! Άλλες παριστάνουν ότι γκομενίζουν και ζητάνε κάρτες κινητής ! Υπάρχουν άλλα ψώνια που ψάχνουν πλούσιο γκόμενο/γαμπρό . Το θέμα είναι ... ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ;;;

  4. #4
    Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    θα πρεπει να εξαιρεσουμε αυτους που βγαζουν χρηματα ενω δεν φαινεται. δλδ, προωθουν προιοντα, διαφημιζουν τον εαυτο τους κλπ.
    απο τους υπολοιπους, θεωρω οτι οσοι το κανουν σε υπερβολη, προσπαθουν να παρουσιασουν μια εικονα που δεν υπαρχει.
    εξαρταται καπως και απο την ηλικια. νομιζω οι πολυ νεοι το εχουν και σαν παιχνιδακι να ανεβαζουν ιστοριουλες. οπως και το φυλο. νομιζω πολλες νεαρες γυναικες το κανουν απο ματαιοδοξια, κυριως αν ειναι η αν νομιζουν οτι ειναι ωραιες.
    το θεμα της σχεσης καπου με ολα αυτα ισοσταθμιζεται.
    νομιζω οποιος περναει καλα, δεν ειναι πολυ ενεργος στα σοσιαλ, ενω οποιος ψαχνεται, ειναι...
    για τι ηλικιες και φυλο μιλαμε;
    Για κορίτσια 18-25. Χωρίς να εννοώ αυτούς που βγάζουν λεφτα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Αυτοί που βγάζουν λεφτά ... είναι γυναίκες .

  6. #6
    Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Αυτοί που βγάζουν λεφτά ... είναι γυναίκες .
    Τόση ώρα καταλαβαίνεις για τι μιλαω. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πας κόντρα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Τα social media στην μαζικοτητα που εχουν τωρα ειναι περιπου μια δεκαετια που εμφανιστηκαν. Καπου 5 χρονια περιπου εμφανιστηκαν οι λεγομενοι influencers. Τωρα περιπου 1 στα 5 παιδια που ρωτανε τι θες να γινεις, διαβασα σε ενα βιβλιο λενε influencer εκει που λεγανε παλια αστροναυτης. Αλλαζουν τα δεδομενα πολυ γρηγορα, κατι που φαινοταν περιεργο στο παρελθον ειναι απολυτα φυσιολογικο ή θα ειναι σε λιγο διαστημα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by flavor View Post
    Θελω να ξεκινησω ενα θεμα που εχει πολλες εκδοχες και το σκεφτομαι χρονια τωρα και θελω να τις ακουσω απο πολους εδω μεσα. Εχει να κανει με τα social πχ. instagram.
    Ενα ατομο που ειναι σε σχεση και ανεβαζει καθε μερα story με το τι κανει ολη μερα. Για ποιους λογους πιστευετε κατα την γνωμη σας οτι μπορει να το κανει?
    Εγω μονο για μενα μπορω να απαντησω. Η μονη περιοδος που ξεκιναω και ανεβαζω διαφορα story καθε μερα σχετικα με το τι κανω και που ειμαι ειναι οταν ειμαι ελευθερος. Θελω να "φανω" καπως να βγω λιγο στην επιφανεια, ζηταω μια αλληλεπίδραση. Τι γνωμη εχετε πανω στο θεμα? Πιστευετε οτι κατι ζητανε? ειναι εθισμος? Περναει απλα η ωρα?(δεν θελω να το ακουω αυτο)
    Αν ειστε σε σχεση, το κανει η κοπελα/αγορι σας? Το κανετε εσεις μηπως?

    Δε νομιζω οτι υπαρχει υποχρεωτικα καποιος κακος λογος απο πισω..πονηρος...παρανομος...α ν κατι τετοιο εννοεις.Δε σημαινει οτι ο αλλος ψαχνεται σωνει και ντε.Εγω αν κρινω απο τον εαυτο μου...σε περιοδους που δε δουλευα οποτε ειχα ελευθερο χρονο ασχολιομουν πιο πολυ με social..οπως μιλαγα και με φιλους πιο πολυ.Τα τελευταια 2 χρονια που τρεχω και δε φτανω δεν ασχολουμαι γιατι δεν προλαβαινω.Τωρα σε πιο μικρες ηλικιες αυτο ειναι και πιο εντονο.Αλλα δε θα μου αρεσε πχ να ενοχλειται ο συντροφος μου.Κρινεις βεβαια και απο το τι ανεβαζει ο αλλος.Καλαταβαινεις δλδ αν ο αλλος ανεβαζει ασχετα χωρις λογο η αν ψαχνεται.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Και για να συμπληρωσω, δεν χρειαζεται να εισαι τοπ. Πολλοι παιζουν ποδοσφαιρο, λιγοι γινονται παικτες α εθνικης, πολλοι παιζουν βιντεοπαιχνιδια και τα στριμαρουν στο twitch, λιγοι ειναι αυτοι που ειναι εκατομυριουχοι. Πολλοι σαν τους influencers μεταδιδουν online προσωπικα πραγματα σχετικα με τη ζωη τους και περνανε τις ωρες τους στα social media, λιγοι γινονται top.
    Αλλα σημασια εχει οτι πολλοι ασχολουνται, για να ξεχωρισουν αυτοι οι λιγοι. Μερικοι δεν περνανε το επιπεδο χομπυ ή δεν καταναλωνουν και καμμια προσπαθεια να το περασουν.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by nicolina View Post
    Δε νομιζω οτι υπαρχει υποχρεωτικα καποιος κακος λογος απο πισω..πονηρος...παρανομος...α ν κατι τετοιο εννοεις.Δε σημαινει οτι ο αλλος ψαχνεται σωνει και ντε.Εγω αν κρινω απο τον εαυτο μου...σε περιοδους που δε δουλευα οποτε ειχα ελευθερο χρονο ασχολιομουν πιο πολυ με social..οπως μιλαγα και με φιλους πιο πολυ.Τα τελευταια 2 χρονια που τρεχω και δε φτανω δεν ασχολουμαι γιατι δεν προλαβαινω.Τωρα σε πιο μικρες ηλικιες αυτο ειναι και πιο εντονο.Αλλα δε θα μου αρεσε πχ να ενοχλειται ο συντροφος μου.Κρινεις βεβαια και απο το τι ανεβαζει ο αλλος.Καλαταβαινεις δλδ αν ο αλλος ανεβαζει ασχετα χωρις λογο η αν ψαχνεται.
    την καθημερινότητα από το πρωί ως το βράδυ.

Similar Threads

  1. Αίτημα φιλίας στο Instagram και ζήλια
    By guest1 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 11-12-2019, 16:12
  2. Κοινωνικά δίκτυα (facebook, instagram κλπ)
    By DelMem201217a in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 15-12-2017, 09:44
  3. Αγχώνομαι καθημερινά...
    By astimatnam in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 28-08-2014, 11:54
  4. Περιμένοντας κατι καθημερινα
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 20-07-2013, 17:45
  5. Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με μια σημαντική απόφαση που προσπαθώ να πάρω...
    By Κύκνος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 20-01-2012, 19:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •