Ζαλάδες (άγχος η κάτι άλλο ; )
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    Ζαλάδες (άγχος η κάτι άλλο ; )

    Καλησπέρα στην ομάδα.
    Δεν είμαι καλά καθόλου εδώ και 3 μερες νιώθω μια ζάλη και μια αστάθεια.
    Θελω να τονίσω ότι είμαι φοβερά αρρωστοφοβικη μέχρι εκεί που δεν πάει άλλο… υποφέρω κάθε μέρα παλεύω με τον εαυτό μου να με πείσω ότι είμαι καλά… κάθε μέρα φοβάμαι και κάτι άλλο.. δν μπορώ να ζησω ελεύθερα…
    Ψυχοθεραπεία κανω αλλά δν με βοηθάει και ιδιαίτερα… δεν το αντέχω άλλο όλο αυτο έχω κουραστεί απίστευτα …. Τώρα με τις ζαλάδες νιώθω ότι έχω κάτι σοβαρό δν ξέρω τι να κάνω πλέον …

  2. #2
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    34
    Ζαλάδες είχα αρκετές στο παρελθόν και έχουν επανέλθει και τώρα τελευταία λόγο του άγχους. Ειδικα είναι στιγμές που νιώθω ότι θα πεεσω κατω. Όταν αναλύσω τη σκέψη μου όμως εκείνη τη στιγμή μετά μου περνάει. Βέβαια μπορεί να ξαναέρθει πάλι από μόνη της

  3. #3
    [QUOTE=Tsixla;1178759]Ζαλάδες είχα αρκετές στο παρελθόν και έχουν επανέλθει και τώρα τελευταία λόγο του άγχους. Ειδικα είναι στιγμές που νιώθω ότι θα πεεσω κατω. Όταν αναλύσω τη σκέψη μου όμως εκείνη τη στιγμή μετά μου περνάει. Βέβαια μπορεί να ξαναέρθει πάλι από μόνη της

    Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να τα έχω όλα στο μυαλό μου ; Μακάρι να είναι μόνο αγχος..
    Φοβάμαι μην έχω κάτι στο κεφάλι μου κανένα όγκο η δεν ξέρω

  4. #4
    Εγώ είχα ζαλάδες και αστάθεια είχα πάει σε 6 καρδιολογους με.ειδε νευρολόγος με έκανε αξονική στο κεφάλι όλα καθαρά..εξετάσεις αίματος 3 φορές όλες καθαρές..και πάλι όμως πιάνουν λόγο άγχους δεν είναι κάτι απλά να κάνεις ασκήσεις αναπνοής βοηθάει πάρα πολύ

  5. #5
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    34
    Δυστυχώς είναι κυρίως στο μυαλό μας... Από εκεί και πέρα βέβαια είναι απαιρετητες οι εξετετασεις

  6. #6
    Εξετάσεις έχω κάνει τέλη Ιουλίου γενική αίματος μετα ειχα πάει πάλι τον Μάιο για αίμα ήταν όλα καλά. Μέσα σε ένα 6μηνο πήγα δθο φορές και αυτό πάλι από τις φοβίες μου…
    Αφήστε είμαι σε χάλια κατάσταση ψάχνω όλο το σώμα μ μην πιάσω κάτι κακό τώρα εκτός από τις ζαλάδες νιώθω την μια μασχάλη μ πιο πρισμενη από την άλλη. Το άστειο είναι ότι προχτές είδα ένα βιντεάκι με θέμα καρκίνο στους λεμφαδενες και τσουπ σήμερα το πρωί παρατήρησα κάτι π τόσες μέρες δεν το είδα…
    Δν μπορώ να καταλάβω άμα το μυαλό μ μ παίζει τόσο τρέλα παιχνίδια.. συγνώμη που σας ζαλίζω απλώς πραγματικά ο περίγυρος μου δεν με παίρνει πλέον στα σοβαρά… και είναι ότι χειρότερο αυτό…

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    177
    Αχ Λεονη μου. Ζαλαδες! Εγω αμα αγχωθω και κουραστω κιολας πολυ, γέρνω προς τα δεξιά! Εχω ενα θεματακι με τον λαβυρινθο του αυτιου μου και για αυτο αλλα κυριως το αγχος! Εκεινη την ωρα να λες οτι θα φαω κατι και ολα καλα. Κατι αλμυρο ας πουμε για να τονοθεις! Παρε και βιταμινουλες!

  8. #8
    Quote Originally Posted by Lia22387 View Post
    Αχ Λεονη μου. Ζαλαδες! Εγω αμα αγχωθω και κουραστω κιολας πολυ, γέρνω προς τα δεξιά! Εχω ενα θεματακι με τον λαβυρινθο του αυτιου μου και για αυτο αλλα κυριως το αγχος! Εκεινη την ωρα να λες οτι θα φαω κατι και ολα καλα. Κατι αλμυρο ας πουμε για να τονοθεις! Παρε και βιταμινουλες!
    Εγώ νιώθω όταν κάθομαι η όταν ξαπλώνω ότι κουνιέται το δωμάτιο σαν να είμαι σε καράβι ένα πράγμα. Δεν ξέρω τι είναι αυτό πολύ με αγχώνει..
    βιταμίνες παίρνω συνέχεια .. δεν ξέρω τι με έχει πιάσει ..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Το ζάχαρο και η πίεση μας μεταβάλλονται δεκάδες φορές. Καποιες από τις "κρίσεις πανικού" και οι ζαλάδες που έχω βιώσει ήταν είτε υπόταση είτε υπογλυκαιμία. Δοκιμασε βα πιεις ενα χυμο οταν το νιώθεις και δες αν μεταβάλλεται.

Similar Threads

  1. Άγχος ή κάτι άλλο;
    By Sonataa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 04-12-2018, 20:03
  2. Αγχος ή κατι αλλο
    By Stathis in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 24-11-2018, 15:59
  3. αγχος η κατι αλλο?
    By vasilis 80 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 16-03-2017, 22:41
  4. Υπερβολικο αγχος ή κατι αλλο?
    By Atyxos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 28-11-2012, 06:09
  5. Άγχος ή κάτι άλλο;
    By Elie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 18-05-2011, 13:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •