Κοροϊδία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1

    Κοροϊδία

    Καλησπέρα σε όλα τα μέλη.
    Παιδιά πριν ενάμιση μήνα γνώρισα ένα κορίτσι. Αποφασίσαμε να βγούμε, γνωριστήκαμε και είπαμε να το δούμε με τον καιρό μήπως και κάναμε σχέση γιατί άρεσε ο ένας στον άλλον πολύ.
    Πολύ όμορφο κορίτσι, της την πέφτανε αρκετοί αλλα εγώ δεν της έδειχνα πως με πειράζει για να αποφύγω τυχόν τσακωμό.
    Μην τα πολυλογώ παιδιά, ενώ είχαμε κανονίσει να έρθει για φαγητό σπίτι μου, μου βρίσκει δικαιολογίες και το αποφεύγει.
    Την επόμενη ημέρα κάνει έναν καβγά για πολύ ασήμαντο λόγο λέγοντας μου ότι βαρέθηκε τα πάντα, εμένα, φίλους, τη δουλειά και θέλει να σηκωθεί να φύγει να πάει στο μέρος της (δεν ήταν συντοπιτισα μου).
    Προσπαθώ να την ηρεμήσω και δεν μου απαντάει στα μηνύματα, ξαναπροσπαθω μου απαντάει μονολεκτικά, δεν μ αφήνει περιθώρια να μιλήσουμε και μετά από 3 ημέρες με περνει τηλέφωνο και έρχεται στα Γεννεθλια μου (χθες), και μου κάνει δώρο 220 ευρώ ρολόι.
    Πάω να τη φέρω πιο κοντά να τη φιλήσω, με αποφεύγει.
    Της λέω να βρεθούμε να μιλήσουμε πάλι με αποφεύγει.
    Τι πρέπει να κάνω έχω αγανακτήσει, δυστυχώς την ερωτεύτηκα και με έχει τρελάνει.. Έχω χάσει 4 κιλά σε 10 μέρες, έχω διαταραχές στον ύπνο, βγαίνω με παρέες και με ρωτάνε όλοι τι έχεις, δεν ξέρω τι συμβαίνει. Υποψιάζομαι πως επειδή είναι πολύ όμορφη, της την έπεσαν κι άλλοι και την είδε αλλιώς. Θα χρειαστώ τη συμβουλή σας!!

  2. #2
    kopela93
    Guest
    Μάλλον αυτή ψιλοχεστηκε. Τι να πω;
    Εσύ πιστεύεις ότι αξίζει να προσπαθείς;
    Και τι σχέση έχει αν της την πέφτουν και εκατό; Δεν πρέπει να έχει μάτια για άλλους αν θέλει εσένα δεν πρέπει να κοιτάει κανέναν. Σιγά μη ζεις μέσα στο άγχος που αυτή δε σε θέλει αρκετά. Γραψτην.

  3. #3
    Ευχαριστώ για την απάντηση σου. Στεναχωριέμαι που έβλεπα μηνύματα στο κινητό μου από εκείνη και τώρα δε βλέπω τίποτα. Απορώ πως μπορεί να αλλάξει ένας άνθρωπος από τη μια μέρα στην άλλη. Πραγματικά δε μπορώ να το πιστέψω.. Μου αρέσει τόσο πολύ αλλά η αλήθεια δεν ταιριάζουμε στα θέλω μας.. Όταν βγαίνει έξω για ποτό είναι από το ένα τραπέζι στο άλλο, χαιρετούρες, συστήνεται σε όλους, της μιλάνε στο αυτί κι εγώ μια φορά που έτυχε να βρίσκομαι σε μια παραδίπλα παρέα αναρωτήθηκα τι ρόλο βαράω στη ζωή της και τα κάνει αυτά μπροστά μου.. Σήμερα την είδα μέσα στην καλή χαρά ενώ εγώ έχω αυτό το γνωστό βάρος στο θώρακα από τη στεναχώρια..

  4. #4
    kopela93
    Guest
    Είναι πολύ θετικό το να βλέπεις ότι δεν ταιριάζετε. Θα σε βοηθήσει να το ξεπεράσεις πολύ πιο γρήγορα.
    Να θυμάσαι κανείς δεν είναι απόλυτα χαρούμενος οπότε μη νομίζεις ότι αυτή είναι καλά και εσύ στα πατώματα.
    Λογικά έχετε μεγαλώσει με άλλο τρόπο και απλά κάπου δεν κολλάτε. Μην ανησυχείς ψάξε αλλού.
    Δεν μπορείς και να κολλάς κιόλας κάποια στιγμή θα σου περάσει.

  5. #5
    Θα ήθελα να μου δώσει μερικές εξηγήσεις, εκείνη χρησιμοποίησε τη μέθοδο του Ghosting και το άφησε έτσι χωρίς να δώσει εξηγήσεις να καταλάβω κι εγώ σε τι ακριβώς έφταιξα... Και έχω μείνει με το παράπονο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Αν εξαιρέσεις το δώρο , θα έλεγε κανείς ότι σε έχει γραμμένο . Το δώρο όμως τα αλλάζει όλα. Αν σε είχε γραμμένο και δεν θα ερχόταν και δεν θα σου έκανε δώρο . Αν μιλάμε για 220€ και για μικρή σχετικά ηλικία, είναι μεγάλο ποσό για αυτή , εκτός αν είναι εύπορη . Με βάση το δώρο λοιπόν και τον ερχομό στα γεννέθλια θα έλεγα ότι ενδιαφέρεται . Καλή ιδέα θα ήταν να δοκίμαζες να την συναντήσεις κάπου ήσυχα που να μην υπάρχουν ουρακοτάγκοι που της αποσπούν την προσοχή. Και να δημιουργούσες ερωτική ατμόσφαιρα, με σκοπό να δρομολογήσετε το να κάνετε σεξ . Το οινόπνευμα βοηθάει να πέσουν οι άμυνες. Μια άλλη καλή ιδέα, είναι οι έξοδοι , να είναι σε άλλη περιοχή, που δεν θα ξέρει κόσμο και δεν θα αποσπάται .

  7. #7
    Πήγα και τη βρήκα την ώρα που σχολούσε από τη δουλειά της. Τα είπαμε "στο πόδι" για 10 λεπτά.
    Τη ρώτησα γιατί κρατάει αυτή τη στάση και είμαστε απόμακροι και μου είπε σαν δικαιολογία πως έχει πολλή δουλειά δούλευε 15 ώρες την ημέρα και δεν ήθελε κανέναν δίπλα της.
    Μου ειπε πως οι προθέσεις της για μένα δεν έχουν αλλάξει, παρόλα αυτά την επόμενη ημέρα όταν προσπάθησα να την προσεγγίσω μου απαντούσε απότομα στα μηνύματα και όταν τη ρώτησα αν σταμάτησε να ενδιαφέρεται για την παρουσία μου, με άφησε στο διαβάστηκε... Εδώ και 3 ημέρες με έχει στο διαβάστηκε. Οπότε περνάει έξω από τη δουλειά μου συνέχεια κοιτάει μέσα από το τζάμι να δει αν είμαι μέσα. Είμαι σκατα.. Δεν ξέρω τι συμβαίνει με την τύπισσα. Απόφαση μου ειναι να μην ξανακάνω κινηση να την προσεγγίσω.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    τι ηλικιες εχετε;

  9. #9
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Balajohk View Post
    Πήγα και τη βρήκα την ώρα που σχολούσε από τη δουλειά της. Τα είπαμε "στο πόδι" για 10 λεπτά.
    Τη ρώτησα γιατί κρατάει αυτή τη στάση και είμαστε απόμακροι και μου είπε σαν δικαιολογία πως έχει πολλή δουλειά δούλευε 15 ώρες την ημέρα και δεν ήθελε κανέναν δίπλα της.
    Μου ειπε πως οι προθέσεις της για μένα δεν έχουν αλλάξει, παρόλα αυτά την επόμενη ημέρα όταν προσπάθησα να την προσεγγίσω μου απαντούσε απότομα στα μηνύματα και όταν τη ρώτησα αν σταμάτησε να ενδιαφέρεται για την παρουσία μου, με άφησε στο διαβάστηκε... Εδώ και 3 ημέρες με έχει στο διαβάστηκε. Οπότε περνάει έξω από τη δουλειά μου συνέχεια κοιτάει μέσα από το τζάμι να δει αν είμαι μέσα. Είμαι σκατα.. Δεν ξέρω τι συμβαίνει με την τύπισσα. Απόφαση μου ειναι να μην ξανακάνω κινηση να την προσεγγίσω.
    Όσο δύσκολο κι αν είναι αγνόησε την. Νομίζω ότι δε θέλει να κάνει κίνηση. Κάτι της φταίει. Σταμάτα να ασχεισαι όσο κι αν σε πικραίνει. Θα σου περάσει αρκεί να κάνεις την αρχή.
    Όταν δεν μπορούμε κάτι να το έχουμε,αναγκαστικά πρέπει να το ξεχάσουμε.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by Balajohk View Post
    Καλησπέρα σε όλα τα μέλη.
    Παιδιά πριν ενάμιση μήνα γνώρισα ένα κορίτσι. Αποφασίσαμε να βγούμε, γνωριστήκαμε και είπαμε να το δούμε με τον καιρό μήπως και κάναμε σχέση γιατί άρεσε ο ένας στον άλλον πολύ.
    Πολύ όμορφο κορίτσι, της την πέφτανε αρκετοί αλλα εγώ δεν της έδειχνα πως με πειράζει για να αποφύγω τυχόν τσακωμό.
    Μην τα πολυλογώ παιδιά, ενώ είχαμε κανονίσει να έρθει για φαγητό σπίτι μου, μου βρίσκει δικαιολογίες και το αποφεύγει.
    Την επόμενη ημέρα κάνει έναν καβγά για πολύ ασήμαντο λόγο λέγοντας μου ότι βαρέθηκε τα πάντα, εμένα, φίλους, τη δουλειά και θέλει να σηκωθεί να φύγει να πάει στο μέρος της (δεν ήταν συντοπιτισα μου).
    Προσπαθώ να την ηρεμήσω και δεν μου απαντάει στα μηνύματα, ξαναπροσπαθω μου απαντάει μονολεκτικά, δεν μ αφήνει περιθώρια να μιλήσουμε και μετά από 3 ημέρες με περνει τηλέφωνο και έρχεται στα Γεννεθλια μου (χθες), και μου κάνει δώρο 220 ευρώ ρολόι.
    Πάω να τη φέρω πιο κοντά να τη φιλήσω, με αποφεύγει.
    Της λέω να βρεθούμε να μιλήσουμε πάλι με αποφεύγει.
    Τι πρέπει να κάνω έχω αγανακτήσει, δυστυχώς την ερωτεύτηκα και με έχει τρελάνει.. Έχω χάσει 4 κιλά σε 10 μέρες, έχω διαταραχές στον ύπνο, βγαίνω με παρέες και με ρωτάνε όλοι τι έχεις, δεν ξέρω τι συμβαίνει. Υποψιάζομαι πως επειδή είναι πολύ όμορφη, της την έπεσαν κι άλλοι και την είδε αλλιώς. Θα χρειαστώ τη συμβουλή σας!!
    Την βρίσκω αδιάφορη, αλλά τα 220 ευρώ για ρολόι και την τιμή που την έμαθες εσύ;; Εγώ πάντως θα αποφευγα σε ένα δώρο να έλεγα την τιμή!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Την βρίσκω αδιάφορη, αλλά τα 220 ευρώ για ρολόι και την τιμή που την έμαθες εσύ;; Εγώ πάντως θα αποφευγα σε ένα δώρο να έλεγα την τιμή!!
    δεν χρειαζεται να ρωτησεις. αν γκουγκλαρεις, βρισκεις οποια τιμη θελεις...

Similar Threads

  1. Η κοροϊδία συνεχίζεται...
    By Sakis1984 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 27-10-2021, 20:07
  2. Απόσταση και κοροϊδία
    By mason595 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 38
    Last Post: 05-01-2019, 01:46
  3. Κοροιδία ή Αγάπη ?
    By kallitsi in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 58
    Last Post: 04-02-2018, 11:01
  4. Κοροϊδία
    By weird in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 102
    Last Post: 11-05-2017, 23:16
  5. Δε μπορώ να ξεπεράσω την κοροϊδία της.. Η ιστορία μου..
    By 12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 10-11-2011, 22:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •