Οι ασυνήθιστες προτιμήσεις μου, μου δυσκολεύουν τη ζωή
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    12

    Οι ασυνήθιστες προτιμήσεις μου, μου δυσκολεύουν τη ζωή

    Καλησπέρα,

    Είμαι 23 και λόγω των σεξουαλικών προτιμήσεών μου δυσκολεύομαι να κάνω ουσιαστικές φιλίες, καθότι πάντα πρέπει να προσποιούμαι για το τι μου αρέσει και τι όχι, πράγμα που με γεμίζει άγχος και μάλλον ντροπή για τις προτιμήσεις μου. Έλκομαι από πολύ μεγαλύτερους άντρες (π.χ. 40-60), τους οποίους οι άλλες κοπέλες στην ηλικία μου θα έβρισκαν αηδιαστικούς. Αλλά το πιο παράξενο είναι ότι μου έχουν γίνει εμμονή οι Τούρκοι άντρες αυτού του τύπου.

    Από το γυμνάσιο μου άρεσαν οι μεγαλύτεροι άντρες (π.χ. καθηγητές μου). Από ένα σημείο και μετά, μέσα από αντίστοιχες σειρές κλπ, είδα ότι τα χαρακτηριστικά των αντρών που μου άρεσαν είναι πολύ διαδεδομένα σε Τούρκους, τα συνδύασα με αυτούς και άρχισε να με ερεθίζει το ίδιο το γεγονός ότι κάποιος είναι Τούρκος. Π.χ. μεταξύ ενός Τούρκου και ενός Έλληνα (ή άλλης εθνικότητας) που είναι ίδιοι οπτικά και μου αρέσουν, ο πρώτος με ερεθίζει περισσότερο!

    Μέχρι στιγμής δεν έχω μοιραστεί με καμιά φίλη μου τις προτιμήσεις αυτές. Ούτε για τους άντρες μεγαλύτερης ηλικίας γενικά, ούτε για τους Τούρκους ειδικότερα. Σε άσχετες φάσεις έχω κάνει γενικόλογα και ήπια σχόλια για να δω αντιδράσεις. Για παράδειγμα, έχω πει για μεγαλύτερους άντρες "για την ηλικία του δεν είναι άσχημος", "μπορεί να μην είναι μοντέλο, αλλά είναι γοητευτικός" ή για Τούρκους "έχει μερικά ωραία χαρακτηριστικά" και οι αντίδραση ήταν πάντα πολύ άσχημη. Έτσι, από το να προσποιούμαι, έχω καταλήξει να μην έχω στενές φιλίες, δε συμμετέχω σε τέτοιες συζητήσεις κλπ.

    Επίσης, ήταν δύσκολο για μένα να προσεγγίσω άντρες που μου άρεσαν, δεν το έκανα ποτέ και απ' όταν πέρασα στη σχολή μου άρχισα να επικεντρώνομαι όλο και περισσότερο σε Τούρκους. Έκανα έναν δεύτερο λογαριασμό στο φβ όπου γνωρίζω μόνο Τούρκους, μιλάω μαζί τους, φλερτάρω και συχνά κάνω διαδικτυακό σεξ. Περνάω άπειρες ώρες έτσι, ουσιαστικά αντί να αυτοϊκανοποιούμαι βλέποντας πορνό, το έκανα μέσω φβ.

    Γύρω στα 20 γνώρισα και έκανα σχέση με έναν πολύ μεγαλύτερό μου (Έλληνα) και ενώ μείωσα τις ώρες που περνούσα στο φβ, δεν μπορούσα να σταματήσω να σκέφτομαι Τούρκους, παρότι μου άρεσε πολύ ο συγκεκριμένος στην εμφάνιση. Αισθανόμουν πολύ άσχημα που είχα σχέση μαζί του και σκεφτόμουν άλλους. Είχαμε πάνω από έναν χρόνο σχέση και κάποια στιγμή αρχίσαμε να κάνουμε σεξ με ρόλους. Του είπα μεταξύ σοβαρού και αστείου να κάνει τον Τούρκο και προς έκπληξή μου δέχτηκε. Το κάναμε μερικές φορές, οι οποίες για μένα ήταν οι καλύτερες, αλλά μετά το αφήσαμε. Του το ξαναζήτησα μετά από λίγο και αντέδρασε άσχημα, νόμιζα ότι με κατάλαβε (είχε πει κάτι στο στυλ "Τούρκο θέλεις;") και ντράπηκα πάρα πολύ. Του ζήτησα να χωρίσουμε γιατί κουράστηκα να προσποιούμαι και έπεσα πάλι με τα μούτρα στο φβ.

    Από τότε και μέχρι το φετινό καλοκαίρι δεν ξανάκανα κάτι με άντρα εκτός ίντερνετ. Λόγω της δουλειάς που βρήκα έμεινα πρώτη φορά στην πόλη που σπουδάζω το καλοκαίρι και έχοντας μπουχτίσει χωρίς επαφή τόσο καιρό δέχτηκα να με επισκεφτεί ένας από τους Τούρκους που γνώρισα στο φβ. Δυστυχώς αυτό το πρώτο βήμα και η στέρηση των προηγούμενων ετών με έκαναν να αφεθώ και πήγα στο άλλο άκρο, αφού ανά μερικές μέρες γνώριζα κι έναν διαφορετικό άντρα. Μάλιστα τους φιλοξενώ εγώ, παρότι ξέρω ότι δεν είναι ασφαλές να γνωρίζουν το σπίτι μου άντρες που έχω γνωρίσει από το ίντερνετ. Τουλάχιστον δεν είχα κάποιο πρόβλημα μέχρι τώρα, αλλά απηύδησα και με αυτή την κατάσταση και τη σταμάτησα.

    Δεν ξέρω τι να κάνω, από τη μια με ενοχλεί που δεν έχω στενές φιλίες και που η ερωτική μου ζωή είναι τόσο ανορθόδοξη, από την άλλη όμως μόνο από αυτούς τους άντρες έλκομαι ερωτικά. Νομίζω πως ιδανικά μια σχέση με ένα Τούρκο θα με βοηθούσε να μη σκέφτομαι άλλους και θα έφερνε μια ισορροπία στη ζωή μου, τουλάχιστον στην ερωτική, γιατί άντε να πω σε κάποιον ότι έχω σχέση με έναν Τούρκο που έχει τα διπλά μου χρόνια. Αλλά σχέση εξ αποστάσεως και μάλιστα από άλλη χώρα είναι δύσκολο να γίνει.

    Τέλος πάντων, δεν ξέρω καν τι περιμένω γράφοντας αυτά εδώ, μάλλον ήθελα κάπου να τα πω και ίσως να δω πώς το βλέπουν κι άλλοι ή αν γνωρίζουν παρόμοιες περιπτώσεις.

  2. #2
    kopela93
    Guest
    Να πας να κάνεις μεταπτυχιακό στην Κωνσταντινούπολη ας πούμε. Να ταξιδέψεις στην Τουρκία και να γνωρίσεις κόσμο από εκεί, όλων των ηλικιών Τούρκους. Θα δεις θα διαλέξεις.
    Είναι ένα φετίχ φαίνεται.
    Μην ντρέπεσαι για αυτό που είσαι δεν είναι ντροπή! Τα ακούω αυτά και εκνευρίζομαι. Όποιος δεν το δέχεται είναι κλειστομυαλος. Όταν με τις επιλογές μας ΔΕΝ βλαπτουμε τους άλλους τότε θα πρέπει να μην έχει κανείς αποψη στη ζωή μας ή τουλάχιστον να μη μας επηρεάζει.
    Καλή επιτυχία στο να βρεις τον Τούρκο σου. Μην κολλάς, αυτό σε κάνει χαρούμενη αυτό θα κάνεις!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,037
    Έχεις daddy issues.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    254
    Ο όρος Τούρκος πιάνει κι εμάς τους Παοκτσηδες ;;; :) :)

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Να πας να κάνεις μεταπτυχιακό στην Κωνσταντινούπολη ας πούμε. Να ταξιδέψεις στην Τουρκία και να γνωρίσεις κόσμο από εκεί, όλων των ηλικιών Τούρκους. Θα δεις θα διαλέξεις.
    Είναι ένα φετίχ φαίνεται.
    Μην ντρέπεσαι για αυτό που είσαι δεν είναι ντροπή! Τα ακούω αυτά και εκνευρίζομαι. Όποιος δεν το δέχεται είναι κλειστομυαλος. Όταν με τις επιλογές μας ΔΕΝ βλαπτουμε τους άλλους τότε θα πρέπει να μην έχει κανείς αποψη στη ζωή μας ή τουλάχιστον να μη μας επηρεάζει.
    Καλή επιτυχία στο να βρεις τον Τούρκο σου. Μην κολλάς, αυτό σε κάνει χαρούμενη αυτό θα κάνεις!


    Μακάρι τα συναισθήματα να ακολουθούσαν τη λογική και με το που σκέφτομαι ότι είναι κλειστόμυαλοι αυτοί που δεν με αποδέχονται, να ένιωθα καλά. Η αλήθεια όμως είναι ότι αυτό δε με βοήθησε ποτέ κι ας ήξερα ότι πολλοί από αυτούς που απορρίπτουν τις προτιμήσεις μου είναι απλά κλειστόμυαλοι. Αν είχα βρει κάποια άτομα που να είναι πιο δεκτικά σίγουρα θα ήταν ευκολότερο να το κάνω αυτό, αλλά ποτέ δε συνέβη.

    Αντίστοιχα, ευκολότερο στη θεωρία παρά στην πράξη είναι το να κάνω σχέση όταν αυτός που ψἀχνω είναι σε άλλη χώρα. Τα χρήματα, η γλώσσα, η δουλειά, όλα αυτά είναι μεγάλα εμπόδια, ακόμη και αν έβρισκα κάποιον και θέλαμε και οι δυο μας να μείνουμε μαζί. Σε ευχαριστώ πολύ για την ενθάρρυνση πάντως <3

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Έχεις daddy issues.
    Αν "daddy issues" σημαίνει ότι μου αρέσουν μεγαλύτεροι ηλικιακά άντρες, τότε ναι. Αν σημαίνει κάτι άλλο από αυτό, δεν νομίζω.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    @Ισημερια

    στο γκει πορνο υπαρχει ακομα και hashtag #daddies γιατι ειναι αρκετα κοινο. Ακοομα και στουντιο που ασχολουνται με συγκεκριμενη κατηγορια πορνο που περιστρεφεται γυρω απο αυτο. Οι 40ρηδες μπορει να ειναι πολυ γοητευτικοι και οι φιλες σου ειναι χαζες που δεν το καταλαβαινοιυν σορυ. Το 60 ξεφευγει απο τα γουστα μου, αλλα ειναι γουστα αυτα. Η πρωτη μου εμπειρια στα 17 με 40ρη ηταν.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by Ισημερία View Post
    .....
    Γύρω στα 20 γνώρισα και έκανα σχέση με έναν πολύ μεγαλύτερό μου (Έλληνα) και ενώ μείωσα τις ώρες που περνούσα στο φβ, δεν μπορούσα να σταματήσω να σκέφτομαι Τούρκους, παρότι μου άρεσε πολύ ο συγκεκριμένος στην εμφάνιση. Αισθανόμουν πολύ άσχημα που είχα σχέση μαζί του και σκεφτόμουν άλλους. Είχαμε πάνω από έναν χρόνο σχέση και κάποια στιγμή αρχίσαμε να κάνουμε σεξ με ρόλους. Του είπα μεταξύ σοβαρού και αστείου να κάνει τον Τούρκο και προς έκπληξή μου δέχτηκε. Το κάναμε μερικές φορές, οι οποίες για μένα ήταν οι καλύτερες, αλλά μετά το αφήσαμε. Του το ξαναζήτησα μετά από λίγο και αντέδρασε άσχημα, νόμιζα ότι με κατάλαβε (είχε πει κάτι στο στυλ "Τούρκο θέλεις;") και ντράπηκα πάρα πολύ. Του ζήτησα να χωρίσουμε γιατί κουράστηκα να προσποιούμαι και έπεσα πάλι με τα μούτρα στο φβ.
    ......
    πως κανει καποιος τον τουρκο, δηλαδη; για δωσε μια περιγραφη; αρχισε να σου λεει "μασαλα, μασαλα";;;;;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,037
    Quote Originally Posted by Ισημερία View Post
    Αν "daddy issues" σημαίνει ότι μου αρέσουν μεγαλύτεροι ηλικιακά άντρες, τότε ναι. Αν σημαίνει κάτι άλλο από αυτό, δεν νομίζω.
    Εννοώ ότι προσπαθείς να υποκαταστήσεις το πατρικό πρότυπο, στο πρόσωπο του εραστή σου...Δεν είναι απαραίτητα διαστροφή...Μάλλον προτίμηση...Δεν ξέρω...Το έχεις προσεγγίσει εσύ από αυτην την σκοπιά?
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Εννοώ ότι προσπαθείς να υποκαταστήσεις το πατρικό πρότυπο, στο πρόσωπο του εραστή σου...Δεν είναι απαραίτητα διαστροφή...Μάλλον προτίμηση...Δεν ξέρω...Το έχεις προσεγγίσει εσύ από αυτην την σκοπιά?
    Όχι, πρώτα απ' όλα μ' αρέσει η εμφάνιση αυτών που με ελκύουν, δεν ψάχνω στοιχεία του πατέρα μου.

    Αποφάσισα πάντως ότι θέλω να επιδιώξω να κάνω σχέση με κάποιον Τούρκο, δεν ξέρω πώς μπορεί να γίνει αυτό αλλά νομίζω θα με βοηθήσει να ξεκολλήσω λίγο από κάποιες κακές συμπεριφόρες και σκέψεις μου. Απ' όσους γνώρισα το καλοκαίρι, μερικούς μόνο συνάντησα πάνω από μια φορά και σκοπεύω να ξεκόψω και από τους υπόλοιπους για να επικεντρωθώ σε αυτόν ο οποίος πιστεύω μ'αρέσει περισσότερο. Δεν νομίζω ότι έχω πολλές πιθανότητες να τα καταφέρω αλλά έστω και η προσπαθεία ίσως αξίζει.

Similar Threads

  1. Σεξουαλικές προτιμήσεις : πιθανά αίτια και τρόποι επηρεασμού
    By Driver in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 84
    Last Post: 24-12-2011, 21:22
  2. ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΕΒΑΣΜΟΥ ΣΤΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 05-08-2011, 14:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •