Διαπροσωπικές σχέσεις ...Τρελα!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Elenia781
    Guest
    Καλώς σας βρίσκω μετά απο μια σύντομη απουσία απο το φορουμ. Θέλω να μιλήσω για ένα άτομο που με ενδιαφέρει αλλά όσο περναει ο καιρός συνειδητοποιώ ότι έχει προβληματικές πλευρές και όταν γνωρίζεσαι αυτα 10πλασιαζοντε . Μου φέρεται με οικειότητα και μου είναι συμπαθής αλλά δεν δίνει σημασία σε πράγματα που του λέω είναι σαν να ζει μες το κεφάλι του. Είναι στον χώρο της εργασίας μου και τις προάλλες αρπάχτηκε με εναν άλλο και εξεπλαγην με τον τρόπο του. Μετά ήρθε στο γκισέ μου και επαθε παραλληρημα να μου εξηγεί τι έγινε και στο τέλος γυρνάει και μου λέει ξαφνικά :Κατάλαβες ? μου εκανε το κεφαλι μπαρμ******λά και εφυγε λεγοντας καλο σ/κ!! Νιωθω οτι με μαγνητίζει αλλα τελικά δεν είναι κάτι που πρέπε να πάρω προσωπικά.
    Last edited by Elenia781; 24-10-2021 at 09:21.

  2. #2
    kopela93
    Guest
    Γνωστό φαινόμενο να μη μας αρέσουν τα πάντα σε έναν άνθρωπο. Όσο τον γνωρίζεις μπορεί να βρεις κι άλλα που δε θα σαρεσουν. Μην ανησυχείς θα τα ζυγίσεις.
    Τι σκοπό έχεις τώρα;

  3. #3
    Elenia781
    Guest
    σκέφτομαι ότι δεν αξίζει τον κόπο. απογοητεύτηκα . Είχε πάμπολες ευκαιρίες αλλα να το γυρίσει σε ασυναρτησίες πάει πολυ. τελικά καλά λενε οι κοντοί εχουν κομπλεξ

  4. #4
    kopela93
    Guest
    Κοίτα. Και εγώ ζω μέσα στο κεφάλι μου και αν κάποιος μου πει κάτι αυτόματα δε θα το ακούσω μερικές φορές. Μου συμβαίνει. Συμβαίνει σε μερικούς.
    Δεν ξέρω τι να υποθέσω. Μήπως δεν ενδιαφέρεται αρκετά ή απλά είναι στον κόσμο του από την άποψη ότι ίσως να μην μπορεί να συγκεντρωθεί, να μην έχει emotional mastery. Ξέρω γω;
    Αν κουράστηκες άστον.

  5. #5
    Elenia781
    Guest
    πως... ενδιαφέρεται. Οταν λείπω ρωτάει που ειμαι,οταν γυρισα απο διακοπές ήταν γλυκομιλητος και με ρωτουσε διάφορα. θα καταντήσει μολις τον βλεπω να σηκωνομαι να φευγω

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    Eμένα η αρχή μου είναι ότι αν σε κάποιον σε ενοχλούν καποιες συμπεριφορές που ίσως μπορεί σε άλλους να μην σε ενοχλούν, είναι κόκκινη σημαία.

  7. #7
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    πως... ενδιαφέρεται. Οταν λείπω ρωτάει που ειμαι,οταν γυρισα απο διακοπές ήταν γλυκομιλητος και με ρωτουσε διάφορα. θα καταντήσει μολις τον βλεπω να σηκωνομαι να φευγω
    Μάλλον κάτι σε τρώει μέσα σου. Τόσα και τόσα περνάμε αυτές τις εποχές. Εμένα να φανταστείς με ενοχλεί ο αδερφός μου που μπαίνει στο δωμάτιο και έρχεται να δει τι κάνω.....Εγώ λέω κράτα τη σχέση, κάνε κάτι να χαλαρώσεις και ''απομακρυνθείτε'' για λίγες μέρες. Εχεις πιεστεί.

  8. #8
    Elenia781
    Guest
    Quote Originally Posted by user View Post
    Eμένα η αρχή μου είναι ότι αν σε κάποιον σε ενοχλούν καποιες συμπεριφορές που ίσως μπορεί σε άλλους να μην σε ενοχλούν, είναι κόκκινη σημαία.
    Για να μην μπλέξω μαζι του?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    ε ναι, εφ όσον βλέπεις ότι σε τσατίζει ξερω γω, τόσο συχνά, θα είναι μια ρουτίνα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Επειδή τον είδες να έχει τσαντιστεί με κάποιον τον διέγραψες ; Εσύ δεν τα έχεις πάρει ποτέ με κανέναν ; Αν τον διέγραψες, γιατί αναφέρεις την ιστορία ; Μάλλον σε ενδιαφέρει . Αν σε ενδιαφέρει , το ότι τα πήρε με κάποιον , δεν είναι λόγος να πάψεις να εξετάζεις την περίπτωση !

  11. #11
    Elenia781
    Guest
    Εχω βάσιμες υποψίες οτι ειναι παντρεμενος με παιδί. Αυτο προέκυψε απο ενα τηλεφώνημα πρωι να ρωτήσει κάτι και ακουγοταν παιδική ομιλία!! Να εκανε μπειμπι σιτινγκ σαν θείος λιγοο κουλό.

Similar Threads

  1. Replies: 55
    Last Post: 19-05-2017, 11:33
  2. Ψυχικές ασθένειες και διαπροσωπικές σχέσεις
    By χωρίς ελπίδα in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 14-01-2016, 03:30
  3. Μια τρέλα όλα..
    By antigonim in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 24-03-2014, 16:10
  4. Τρελα
    By σακης in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 11-01-2012, 17:48
  5. ΖΕΣΤΗ=ΤΡΕΛΑ
    By gerginio in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 12-10-2006, 23:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •