Παντρεμένος με παιδί , με ελάχιστο σεξ ! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 180
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Πραγματικα θεωρω εχετε πολυ σοβαροτερα θεματα με τη γυναικα σου να λυσετε ...αλλα εσενα σε απασχολει μονο το σεξ.Μονο εκει βλεπεις το προβλημα.Αν ειχες το σεξ που θελεις ολα τα αλλα θα τα δεχοσουν.Κλασσικη περιπτωση αντρα.Επισης μια καλη κουβεντα γι ατη γυναικα σου μεχρι στιγμης δε μας εχεις πει.Αληθεια το παιδι ποιος το μεγαλωνει...τρεχει...φροντιζ ει?Το σπιτι?Τιποτε ποια αυτη η γυναικα δεν κανει?Μονο σκορπαει χρηματα?Σαν ανθρωπο αληθεια τη συμπαθεις ?Θεεις να περνας χρονο μαζι της?Το οτι προτιμαει να βγανει με τις φιλες της και οχι με εσενα θα επρεπει να σου λεει πολλά...και οχι δεν ειναι για τα χρηματα.Εσυ στη ζωη σου τι κανεις γενικα?Στη καθημερινοτητα σου εννοω.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,499
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Ίσως οι φράσεις δεν περιέγραψαν με ακρίβεια την κατάσταση ή έδωσαν κάποια υπερβολική εντύπωση . Ανταγωνιστικότητα δεν υπάρχει με τη μορφή κόντρας ή θυμός με την έννοια καβγάδων . Θεωρεί η σύζυγος φυσιολογικό να εξασφαλίζονται όλα τα του σπιτιού από μένα χωρίς δική της συμμετοχή και το να χαλάει τα δικά της χρήματα αποκλειστικά για τον εαυτό της (και το παιδί). Το να πηγαίνουν για ψώνια (χαζά και άσκοπα) με το παιδί χωρίς εμένα ή βόλτες και για φαγητό έξω, δεν με χαλάει τόσο . Δεν με παίρνουν , επειδή δεν μου είναι εφικτό πλέον να τους τα πληρώνω όλα, αποκλειστικά από δικά μου χρήματα. Ούτε βέβαια δείχνει την αλληλεγγύη ή συμπάθεια, να πει , ότι "αφού ο άνδρας μου δεν έχει λεφτά να πάει να γεμίσει 5-10 τσάντες ρούχα, δεν πάω ούτε εγώ" . Πάνε χωρίς εμένα. Εκτός από τα ψώνια και σε ταινίες, θέατρα , κάθε πιθανή βόλτα μάνας με παιδί.Αυτό εννοούσα με το "φτωχός συγγενής".

    Είναι μία κατάσταση άσχημη , αλλά όχι τόσο ενοχλητική ή αφόρητη . Η παραπάνω εννοώ. Το ότι είμαι παντρεμένος όμως, με την έννοια ότι δεν είμαι ελεύθερος να ψάξω σεξ , αλλά κλεισμένος σπίτι , χωρίς σεξ ούτε με τη γυναίκα μου (εκτός 3-4 φορές το μήνα) , με χαλάει πολύ. Είναι αφόρητο .
    καλημερα.
    σε λυπηθηκε η ψυχη μου, αλλα εχεις ευθυνες...
    πραγματικα σου φερεται σαν να εισαι ο φτωχος συγγενης και το χειροτερο, δειχνει αυτο και στο παιδι σας...
    η ευθυνη σου ειναι οτι δεν εκατσες να κανεις μια συζηττηση, οτι γαμος ειναι κοινες ευθυνες και κοινες απολαβες.
    εφοσον αλλαξαν τα πραγματα στα οικονομικα και τα δικα σου χειροτερεψαν ενω τα δικα της βελτιωθηκαν, επρεπε να κανετε καποια αλλη ρυθμιση, ωστε να πληρωνετε μαζι τα εξοδα η εστω, πληρωνοντας οπως ναναι τα εξοδα, τα λεφτ α που περισσευουν απο τον "πλουσιο" να ειναι και για τους δυο.
    δεν μπορει να σε εχουν παρατημενο στην γωνια χωρις ρουχα, διασκεδασεις, ταξιδια και να κανει ζωαρα, ενω επι τοσα χρονια πληρωνεις τα παντα εσυ, και δ εν εχεις ουτε για να πας μαζι τους σε ενα ταξιδι...

    για το αλλο με το σεξ, σορι, αλλα δεν φταιει. αν της περασε η διαθεση για παραπανω (διοτι δεν το εκοψε, μονο το ελλατωσε), το σεξ δεν γινεται με το ζορι.
    μπορεις να της τονισεις ποσο σημαντικο ειναι για σενα και να σκεφτεις αν ειναι λογος διαζυγιου, ή λογος να της πεις να εχετε ελευθερα εξωσυζυγικες σχεσεις. γνωστες ομως. οχι στα κρυφα.

  3. #18
    Αγαπητέ μεσήλικα, δεν ξέρω αν τρολάρεις αλλά θα προσπαθήσω να σου απαντήσω σοβαρά

    Είμαι λίγο μετά τα 45
    Εγώ 46, συμπάσχω.

    Είμαι παντρεμένος 12 χρόνια με παιδί . Ο γάμος μου συνοπτικά, περιγράφεται στα παρακάτω. Μένουμε σε δικό μου σπίτι (μεγάλο που κοστίζει πολλά και σε πάγια και ενφια κοκ) , καλύπτω εγώ όλα τα έξοδα του σπιτιού και τρόφιμα τα πάντα. Το ίδιο και στις διακοπές. Η σύζυγός μου από την άλλη, βγάζει δικά της λεφτά που τα χρησιμοποιεί για τα προσωπικά της έξοδα. Έχει και εισόδημα, αφού έχει ένα σπίτι δικό της, που εισπράτει ενοίκιο μη ευκαταφρόνητο.
    Σε έναν καλό γάμο (σπανιότατο φαινόμενο) , υπάρχει η αγάπη. Πρακτικά αυτό σημαίνει ότι ο ένας εκτιμά τον άλλον, τον βάζει στις προτεραιότητες του, θέλει να τον κάνει να αισθάνεται καλά, να περνάνε μαζί καλά, να συζητάνε και να έχουν μία όμορφη κοινή ζωή, μοιράζοντας ευθύνες , υποχρεώσεις, χαρές και λύπες. Το σκηνικό που περιγράφεις εσύ είναι πλήρους ασυννενοησίας, δεν μοιράζεστε τίποτα, βασίζεται σε όρους συναλλαγής, σου παρέχω σπίτι και εσύ παίζεις το ρόλο της part time συζύγου.

    Εκτός από τις εξόδους η γυναίκα μου , έχει και δραστηριότητες που δαπανά μεγάλο ποσοστό από τον ελεύθερο χρόνο της Πάει βόλτες με φίλες της , τρώνε έξω, πίνουν ποτά , φαγητά κτλ
    Πόσο συχνά το κάνει αυτό ? Άλλο μία φορά τις 15 και άλλο τρεις φορές την βδομάδα.

    Στις αρχές του γάμου, το κάναμε κάθε μέρα και σε διακοπές και ελεύθερο χρόνο , μπορεί να το κάναμε και 2-3 φορές την ημέρα
    Το ξέρεις φαντάζομαι ότι το σεξ φθίνει εκθετικά σε κάθε γάμο, όσο ελκυστικός και να (σου φαινόταν κάποτε) είναι ο σύντροφος σου

    Νοίωθω μεγάλη έλλειψη . Δεν υπάρχει λύση . Η σύζυγος, δεν θέλει να αυξήσει συχνότητα. Και να την πιέσω, θα φτάσει το μέγιστο 1-2 φορες την εβδομάδα . Το σύνηθες είναι 2-3 το μήνα ! Για μένα είναι ελάχιστες.
    Έχω μεγάλο πρόβλημα. Δεν θα ήθελα τώρα, να καταφύγω στον πληρωμένο έρωτα , όπως όταν ήμασταν 18-20 χρονών .
    Είναι καλό που είσαι καυλιάρης, αλλά την γυναίκα σου την παρουσιάζεις σαν καρικατούρα, μόνο βγαίνει και δεν σου κάθεται. Δεν μιλάτε ? Για το παιδί ? Για την ζωή σας ? Τις δραστηριότητες, τα φροντιστήρια του παιδιού ποιός τα πληρώνει ? Δημόσιο σχολείο ? Άλλο χρόνο δεν περνάτε μαζί με κάποιο τρόπο ? Συμβαίνει γενικά κάτι στην σχέση σας που να δείχνει ότι έχετε σχέση ?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by nicolina View Post
    Πραγματικα θεωρω εχετε πολυ σοβαροτερα θεματα με τη γυναικα σου να λυσετε ...αλλα εσενα σε απασχολει μονο το σεξ.Μονο εκει βλεπεις το προβλημα.Αν ειχες το σεξ που θελεις ολα τα αλλα θα τα δεχοσουν.Κλασσικη περιπτωση αντρα.Επισης μια καλη κουβεντα γι ατη γυναικα σου μεχρι στιγμης δε μας εχεις πει.Αληθεια το παιδι ποιος το μεγαλωνει...τρεχει...φροντιζ ει?Το σπιτι?Τιποτε ποια αυτη η γυναικα δεν κανει?Μονο σκορπαει χρηματα?Σαν ανθρωπο αληθεια τη συμπαθεις ?Θεεις να περνας χρονο μαζι της?Το οτι προτιμαει να βγανει με τις φιλες της και οχι με εσενα θα επρεπει να σου λεει πολλά...και οχι δεν ειναι για τα χρηματα.Εσυ στη ζωη σου τι κανεις γενικα?Στη καθημερινοτητα σου εννοω.
    Νομίζω είπα ότι είμαι σίγουρος ότι δεν με απατάει και δεν πάει με άλλους. Δεν την απασχολεί κάτι τέτοιο . Δεν έχει πρόβλημα να βγούμε μαζί , αλλά αν βγούμε , πρέπει εκτός από έναν καφέ πχ να κάνει και ψώνια και μετά να πάμε για φαγητό και όλα να τα πληρώνω εγώ. Όταν δεν το μπορώ αυτό , βγαίνει με τις φίλες της και με άλλες μαμάδες με τα παιδιά. Δεν αντέχω οικονομικά , γιαυτό δεν βγαίνει μαζί μου. Το σπίτι δεν έχει ιδιαίτερες ανάγκες, αφού απουσιάζουμε όλοι, όλη μέρα. Από φαγητό , η μάνα από μου δίπλα το τακτοποιεί , με δικά της ψώνια με δική μου βοήθεια. Η σύζυγος δεν μαγειρεύει. Από καθημερινότητα, εγώ πέρα από τη δουλειά , δεν κάνω τίποτε άλλο πλέον , γιατί οι δραστηριότητες που είχα, ήταν δαπανηρές, οπότε τις σταμάτησα. Όλες. Το παδί ακόμη δεν χρειάζεται φροντιστήρια, το βοηθάμε στη μελέτη όλοι και η μάνα μου, μπορούμε.
    Το να μη συμμετέχει σε κανένα έξοδο του σπιτιού, της το δίδαξαν οι γονείς της.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by mantelas nelson View Post
    Αγαπητέ μεσήλικα, δεν ξέρω αν τρολάρεις αλλά θα προσπαθήσω να σου απαντήσω σοβαρά
    Εγώ 46, συμπάσχω.
    Πόσο συχνά το κάνει αυτό ? Άλλο μία φορά τις 15 και άλλο τρεις φορές την βδομάδα.
    Το ξέρεις φαντάζομαι ότι το σεξ φθίνει εκθετικά σε κάθε γάμο, όσο ελκυστικός και να (σου φαινόταν κάποτε) είναι ο σύντροφος σου
    Είναι καλό που είσαι καυλιάρης, αλλά την γυναίκα σου την παρουσιάζεις σαν καρικατούρα, μόνο βγαίνει και δεν σου κάθεται.
    Κάθε μέρα λείπει λόγω δουλειάς. Πάντα όμως συνδιάζει τη δουλειά με φαγητό έξω, ψώνια , καφέδες με φίλες. Βόλτες και καφέδες με φίλες, χωρίς να το συνδιαζει με δουλειά , το κάνει κι αυτό τακτικά, πάνω από 2 μέσα στην εβδομάδα, όχι 1 κάθε 15 πάντως, σίγουρα ! Οπότε έχει και καλή δικαιολογία που δεν κάνει σεξ μαζί μου. Το ότι φθίνει το σεξ στο γάμο , το ακούω κι από άλλους. Εκείνοι όμως, ούτε στις αρχές το έκαναν όπως εμείς, ούτε τώρα το έχουν φτάσει σε τόσο αραιά όσο εμείς ! Άλλοι δηλαδή από 10 το μήνα πήγαν στις 4 κι εμείς από κάθε μέρα πήγαμε στις 2-3 το μηνα. Ελκυστική μια χαρά μου φαίνεται , δεν έχω καμία δυσκολία να το κάνω μαζί της και 2-3 την ημέρα ! Αλλα να μην το παίζει βαριεστημένη , ότι μου κάνει χάρη και να θέλει να ξεμπερδεύει .

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ήταν έτσι από την αρχή τα πράγματα, να ζείτε ξεχωριστές ζωές και να έχετε διαφορετικά πορτοφόλια;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    479
    Εμένα δεν θά Με χαλούσε νά τό κάναμε Μία φορά τή βδομάδα. Αλλά θά Με χαλούσε απίστευτα αν τήν/τόν συντηρούσα εγώ Με ΌΛΑ μου τά χρήματα. Μα πόσο άδικο;;;; πόσο άδικο καί άσχημο;;; τά κανονισατε έτσι;
    Αυτή κάνει τή ζωή της καί εσύ πληρώνεις τά πάντα;γουαι;;;

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Ήταν έτσι από την αρχή τα πράγματα, να ζείτε ξεχωριστές ζωές και να έχετε διαφορετικά πορτοφόλια;
    Στην αρχή η γυναίκα μου έβγαζε λιγότερα. Εγώ έβγαζα περισσότερα και είχα και τους γονείς μου που βοηθούσαν , οπότε τα δικά της χρήματα τα είχε χαρτζηλίκι και κάναμε μαζί τα πάντα, αλλά τα πλήρωνα όλα εγώ. Από το 2011 , άρχισε να ζορίζει η κατάσταση για μένα , οπότε λιγοστέψαμε ταξιδάκια, φαγητό έξω και άλλες εξόδους. Από το 2013 , τα μηδενίσαμε σχεδόν . Τότε άρχισε να βγαίνει με φίλες, μόνο γυναίκες και με κάποιες χωρισμένες, όπως οι αδελφές της. Να συμμετάσχει σε οποιδήποτε έξοδο του σπιτιού , της απαγόρευαν πάντα οι γονείς της, που ελέγχουν τα οικονομικά όλων των παιδιών τους. Π.χ. όταν έσκασε ο καυστήρας του καλοριφέρ, ενώ είχε χρήματα για να αλλαχθεί η γυναίκα μου , δεν έδωσε ούτε 1€ . Είχα ακούσει τη μάνα της, να λέει στο τηλέφωνο ΔΕΝ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΥΣΤΗΡΑ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ , ΝΑ ΤΟΥ ΜΕΙΝΕΙ ΑΝ ΣΕ ΧΩΡΙΣΕΙ . Είχαμε μείνει χωρίς θέρμανση 1.5 μήνα, μέχρι να βρώ εγώ τα λεφτά που ήθελε η επισκευή. Από το 2013 περίπου , πήγε το σεξ μία στις 3 μέρες το πολύ. Μετά λιγόστεψε κι άλλο .

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    και τι τις απάντησες για αυτό που άκουσες?

  10. #25
    Και οι δύο πρέπει να συνεισφέρουν στα έξοδα του σπιτιού εφόσον και οι δύο εργάζονται και σύμφωνα με την οικονομική του δυνατότητα ο καθένας.
    Προσωπικά, δυστυχώς, δεν νομίζω ότι αυτή η γυναίκα σε αγαπάει πραγματικά και σε νοιάζεται.
    Πώς μπορεί να προτιμάει να μην βγαίνετε πουθενά μαζί επειδή δεν μπορείς να της πληρώνεις "το όλο πακέτο" μαζι με τα ψώνια;
    Δηλαδή, όταν βγαίνει με τις φίλες της, της πληρώνουν εκείνες τα δικά της ψώνια και έξοδα;
    Όχι, βέβαια!!! Τότε γιατί να μην βγει μαζί σου; Ποια η διαφορά από οικονομικής άποψης;
    Επίσης, γιατί δεν μπορείτε να πάτε ένα θέατρο την Κυριακή (που δεν είναι ανοιχτά τα καταστήματα);
    Εντάξει, εγώ δεν θα το ανεχόμουν στην θέση σου.
    Όταν υποτίθεται αγαπάς έναν άνθρωπο θέλεις να χαίρεστε μαζί αυτά που έχετε και κυρίως τις βόλτες και τις εξόδους. Αυτά που κάνει η γυναίκα σου δείχνουν ότι είναι ατομίστρια και μεγάλο παρτάλι.
    Και αν δεν ενδιαφέρεται για εσένα, να σκεφτεί τί εικόνα δίνει στο παιδί της για την οικογένεια.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Και οι δύο πρέπει να συνεισφέρουν στα έξοδα του σπιτιού εφόσον και οι δύο εργάζονται και σύμφωνα με την οικονομική τους δυνατότητα.
    Προσωπικά, δυστυχώς, δεν νομίζω ότι αυτή η γυναίκα σε αγαπάει πραγματικά και σε νοιάζεται.
    Πώς μπορεί να προτιμάει να μην βγαίνετε πουθενά μαζί επειδή δεν μπορείς να της πληρώνεις "το όλο πακέτο" μαζι με τα ψώνια;
    Δηλαδή, όταν βγαίνει με τις φίλες της, της πληρώνουν εκείνες τα δικά της ψώνια και έξοδα;
    Όχι, βέβαια!!! Τότε γιατί να μην βγει μαζί σου; Ποια η διαφορά από οικονομικής άποψης;
    Επίσης, γιατί δεν μπορείτε να πάτε ένα θέατρο την Κυριακή (που δεν είναι ανοιχτά τα καταστήματα);
    Εντάξει, εγώ δεν θα το ανεχόμουν στην θέση σου.
    Το ότι δεν συνεισφέρει οικονομικά, είναι κάτι που της το πέρασαν οι γονείς της, αποκλειστικά, οι οποίοι ελέγχουν τα οικονομικά της ολοκληρωτικά. Το ίδιο κάνουν σε όλα τα παιδιά τους, γιαυτό και οι αδελφές της χώρισαν και οι δύο άσχημα και τον αδελφό της στα 40 του , δεν τον έχει πλησιάσει ποτέ γυναίκα, αφού οι γονείς του το μόνο που του έμαθαν, είναι να μην ξοδευτεί να κεράσει γυναίκα κανά φραπέ. Μένει στο παιδικό του δωμάτιο στα 40 και είναι παρθένος, ενώ οι μισθοί του είναι ακέραιοι όλοι σε λογαριασμό ταμιευτηρίου.
    Όταν παντρευτήκαμε η γυναίκα μου έδειχνε τρελά ερωτευμένη μαζί μου. Αυτή ζητούσε επίμονα το γάμο κι εγώ δέχτηκα. Τότε, δεν έλεγε ποτέ όχι για σεξ. Ίσως τότε ήμουν υπερβολικός, αλλά έτσι ήμουν πάντα. Αργίες, ίσως να το κάναμε 3-4 φορές την ημέρα.
    Θέατρα κυριακές και κινηματογράφοι , ήταν έξοδοι που κάναμε που και που, αλλά κι αυτά προσπάθησα να τα λιγοστέψω, για οικονομικούς λόγους, γιατί θέατρο με τη γυναίκα μου, δεν σήμαινε επιστροφή στο σπίτι μετά. Μετά το θέατρο ζήταγε να πάμε για φαγητό και μετά σε κανά μπαράκι , οπότε η δαπάνη μετά το τέλος της παράστασης, ήταν ένα πρόσθετο τουλάχιστον 5-6 φορές όσο τα εισιτήρια του θεάτρου. Με τις φίλες της φυσικά, δεν λειτουργεί έτσι .

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Και εγω πιστευω πως το προβλημα σας ειναι πολυ μεγαλυτερο απο το οτι δεν κανετε σεξ . Ακουω μια κυνικη αντιμετωπιση της κοινης ζωης σας και παντελης ελειψη αγαπης , ερωτα και συντροφικοτητας . Οταν αποφασισουμε να κανουμε οικογενεια με καποιον ανθρωπο και να μοιραστουμε τη ζωη μας μαζι του/της , τοτε καπου το "μου" σταματαει κα γινεται "μας" . Μεσα σε ενα σπιτι υπαρχουν δεδομενα εξοδα , δεν μπορει μοναχα η μια πλευρα να επομιστει με αυτα και η εταιρη να ξοδευει ασυστολα . Αντιθετα ειναι απαραδεκτο σε κοινες σας εξοδους να περιμενει απο σενα μοναχα να πληρωσεις για ολα , βασικα δεν το καταλαβαινει καν ο νους μου αυτο διοτι με τον συντροφο μου εχουμε μαθει να λειτουργουμε μαζι σαν κοινο πορτοφολι . Επειεδη εγω εργαζομαι απο το σπιτι , εχω επωμιστει εγω την πληρωμη εξοδων , τραπεζων, εφοριας , τα παντα δηλαδη λειτουργικα εξοδα , σουπερ μαρκετ , αλλα με κοινο πορτοφολι . Αρθριστικα δικα μου εσοδα και δικα του σε ενα κοινο λογαριασμο . Αμα περισεψει θα βγουμε , αμα χρειαστει καποιος να βγει με φιλους θα βγει , αμα περισεψει απο οσα χρειαζονται τα παιδια μας θα μεινει και για εμας ή θα μεινει απλα στην ακρη πραγμα παντα σπανιο . Μα καλα τι παει να πει οτι βγαινετε και εκεινη απαιτει να πληρωσεις εσυ τα παντα , θελω να πω , οτι μεσα σε ενα σπιτι και τα δυο μελη γνωριζουν μεχρι που φτανουν οι οικονομικες δυνατοτητες . Δηλαδη αμα τελειωσουν τα δικα σου χρηματα και δεν μπορεις να αποπληρωσεις υποχρεωσεις δεν αναλαμβανει εκεινη ? αμα τελειωσουν τα δικα σου και δεν εχεις χρηματα να βγεις με καποιο φιλο σου ή μαζι της δεν θα βοηθησει εκεινη ? μιλαμε πως ειναι παντελης ελειψη κοινης ζωης αυτο . Ακουγεται σαν να εισαστε δυο απλοι συγκατοικοι στο ιδιο σπιτι , μονο που σε εκεινη την περιπτωση και παλι θα πληρωνατε απο κοινου τις σπιτικες υποχρεωσεις . Αγαπη υπαρχει μεταξυ σας ? ερωτας ? παθος ? γιατι για να φτασουμε στο σεξ πρεπει να δουμε τι απο ολα αυτα τα συστατικα υπαρχει . Βεβαια το εχω ακουσει και απο φιλη μου , κυνικα να λεει πως οταν βγαινει με τον αντρα της δεν παιρνει πορτοφολι μαζι της διοτι εκεινος πληρωνει για ολα , και εγω αναρωτιεμαι "μα απο αλλο σπιτι βγαινουν ?" . Οχι , οχι ειναι πολυ εγωιστικο ολο αυτο το μοτιβο . Υπηρχαν εποχες που εβγαζα περισσοτερα απο τον συντροφο μου , υπηρχαν εποχες που εβγαζε εκεινος περισσοτερα . Ποτε δεν λειτουργησαμε ατομικα . Ποτε . Οσο αφορα το σεξ. Πολλες φορες μεσα σε μια κοινη πορεια , γαμο η σχεση , ιδιαιτερα οταν υπαρχουν παιδια κανει κυκλους . Τη μια περιοδο υπαρχει εντονα , την αλλη μπορει λιγοτερο . Δεν ειναι πραγμα που μπορει να μπει σε ενα καλουπι. Δηλαδη εσενα το μοναδικο προβλημα σου ειναι οτι δεν σου καθεται συχνα ? αμα δηλαδη εκανες οσο συχνα σεξ ηθελες τοτε θα θεωρουσες πως εχεις μια καθολα τελεια σχεση ?

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    VictoriaSkG δεν πιστεύω ότι υπάρχει τέλεια σχέση . Εγώ σίγουρα δεν είχα ποτέ κάτι τέτοιο. Ωστόσο πιστεύω ότι στο ξεκίνημα , ήμασταν καλά. Επίσης ουδέποτε έγινε κάτι άσχημο , καυγάδες, προσβολές, εντάσεις κτλ . Ίσως σου ακούγεται κυνική η περιγραφή μου, επειδή γράφω ξερές περιγραφές, με απλές λέξεις, χωρίς εντυπωσιακές λέξεις , μινιμαλιστικά δηλαδή. Ίσως ένα κοινό που είχαμε , κοινό μειονέκτημα ή κουσούρι , όταν γνωριστήκαμε, ήταν ότι ξενυχτάγαμε πολύ, γυρίζαμε έξω πολύ και σπαταλάγαμε λεφτά . Από πριν το γάμο βέβαια, είχαμε μειώσει αυτούς τους ρυθμούς, λόγω δουλειάς και λόγω του ότι είχα φτιάξει εγώ ένα εργένικο σπίτι και βρισκόμασταν εκεί . Τονίζω και πάλι , ότι για το ότι δεν συμμετέχει η ίδια , στα έξοδα, σε πολύ μεγάλο βαθμό , φταίει η καθοδήγηση των δικών της, που είναι ακραίες παθολογικες περιπτώσεις φιλοχρήματων . Αυτό δημιούργησε την κατάσταση να μη βλεπόμαστε πάρα πολλές ώρες. Από την άλλη, όταν είμαστε έξω με άλλους, μας λένε ότι τους θυμίζουμε τον καιρό που ήμασταν και εμείς και οι φίλοι ελεύθεροι και ότι φαινόμαστε μια χαρά κτλ . Οι ώρες αυτές, είναι λίγες βέβαια. Δεν με απασχολεί τόσο αυτό .

    Όπως το λες, ότι "δεν μου κάθεται" είναι σαν να λες ότι οι γυναίκες κάνουν χάρη στους άνδρες όταν κάνουν σεξ μαζί τους. Δεν ήθελα ποτέ κάτι τέτοιο . Και η εντύπωση που είχα και με τη γυναίκα μου, δεν ήταν ότι έκανε αγγαρεία ! Φαινόταν ότι πέρναγε πολύ καλά και της άρεσε πολύ. Και τώρα, όταν γίνεται , έτσι δείχνει . Απλά δείχνει επίσης, ότι το θέλει πιο σύντομο , όχι συχνά, όχι δεύτερη φορά την ίδια μέρα . Και με όλα αυτά , είμαστε στις 3-4 το μήνα. Αυτό είναι αφόρητο και με ενοχλεί πολύ περισσότερο από όλα. Είναι και σαν να αναιρεί το γάμο ουσιαστικά. Συχνά, κάνοντας πλάκα, λέει , ότι είχε πάρει overdose sex , ότι σαν εμάς κανένα άλλο ζευγάρι δεν έκανε τόσο σεξ και κάτι τέτοια . Πολλές φορές λέει επίσης , ότι μεγαλώσαμε , δεν χρειάζεται πια συχνά και κάτι τέτοια. Ίσως ο καταναλωτισμός με τον οποίο έχει κολλήσει τελευταία, την έχει απορροφήσει και δεν σκέφτεται . Στην πρώτη καραντίνα, παράγγελνε αηδίες από το ίντερνετ όλη μέρα και όλη νύχτα.

    Σχετικά με το αν "έκανα σεξ όσο συχνά ήθελα" που λες, ίσως να ήμουν υπερβολικός που περίμενα κάθε μέρα ή σχεδόν κάθε μέρα ; Αλλά πάλι , εγώ έτσι ήμουν πάντα και το ήξερε. Δεν άλλαξα εγώ. Αυτή άλλαξε και πολύ.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    VictoriaSkG δεν πιστεύω ότι υπάρχει τέλεια σχέση . Εγώ σίγουρα δεν είχα ποτέ κάτι τέτοιο. Ωστόσο πιστεύω ότι στο ξεκίνημα , ήμασταν καλά. Επίσης ουδέποτε έγινε κάτι άσχημο , καυγάδες, προσβολές, εντάσεις κτλ . Ίσως σου ακούγεται κυνική η περιγραφή μου, επειδή γράφω ξερές περιγραφές, με απλές λέξεις, χωρίς εντυπωσιακές λέξεις , μινιμαλιστικά δηλαδή. Ίσως ένα κοινό που είχαμε , κοινό μειονέκτημα ή κουσούρι , όταν γνωριστήκαμε, ήταν ότι ξενυχτάγαμε πολύ, γυρίζαμε έξω πολύ και σπαταλάγαμε λεφτά . Από πριν το γάμο βέβαια, είχαμε μειώσει αυτούς τους ρυθμούς, λόγω δουλειάς και λόγω του ότι είχα φτιάξει εγώ ένα εργένικο σπίτι και βρισκόμασταν εκεί . Τονίζω και πάλι , ότι για το ότι δεν συμμετέχει η ίδια , στα έξοδα, σε πολύ μεγάλο βαθμό , φταίει η καθοδήγηση των δικών της, που είναι ακραίες παθολογικες περιπτώσεις φιλοχρήματων . Αυτό δημιούργησε την κατάσταση να μη βλεπόμαστε πάρα πολλές ώρες. Από την άλλη, όταν είμαστε έξω με άλλους, μας λένε ότι τους θυμίζουμε τον καιρό που ήμασταν και εμείς και οι φίλοι ελεύθεροι και ότι φαινόμαστε μια χαρά κτλ . Οι ώρες αυτές, είναι λίγες βέβαια. Δεν με απασχολεί τόσο αυτό .

    Όπως το λες, ότι "δεν μου κάθεται" είναι σαν να λες ότι οι γυναίκες κάνουν χάρη στους άνδρες όταν κάνουν σεξ μαζί τους. Δεν ήθελα ποτέ κάτι τέτοιο . Και η εντύπωση που είχα και με τη γυναίκα μου, δεν ήταν ότι έκανε αγγαρεία ! Φαινόταν ότι πέρναγε πολύ καλά και της άρεσε πολύ. Και τώρα, όταν γίνεται , έτσι δείχνει . Απλά δείχνει επίσης, ότι το θέλει πιο σύντομο , όχι συχνά, όχι δεύτερη φορά την ίδια μέρα . Και με όλα αυτά , είμαστε στις 3-4 το μήνα. Αυτό είναι αφόρητο και με ενοχλεί πολύ περισσότερο από όλα. Είναι και σαν να αναιρεί το γάμο ουσιαστικά. Συχνά, κάνοντας πλάκα, λέει , ότι είχε πάρει overdose sex , ότι σαν εμάς κανένα άλλο ζευγάρι δεν έκανε τόσο σεξ και κάτι τέτοια . Πολλές φορές λέει επίσης , ότι μεγαλώσαμε , δεν χρειάζεται πια συχνά και κάτι τέτοια. Ίσως ο καταναλωτισμός με τον οποίο έχει κολλήσει τελευταία, την έχει απορροφήσει και δεν σκέφτεται . Στην πρώτη καραντίνα, παράγγελνε αηδίες από το ίντερνετ όλη μέρα και όλη νύχτα.

    Σχετικά με το αν "έκανα σεξ όσο συχνά ήθελα" που λες, ίσως να ήμουν υπερβολικός που περίμενα κάθε μέρα ή σχεδόν κάθε μέρα ; Αλλά πάλι , εγώ έτσι ήμουν πάντα και το ήξερε. Δεν άλλαξα εγώ. Αυτή άλλαξε και πολύ.
    Τωρα το διατυπωσες πολυ καλυτερα . Φυσικα και το σεξ η τον ερωτα πρεπει να το απολαμβανουν και οι δυο πλευρες σε μια σχεση αλλιωτικα δεν μπαινεις καν στη διαδικασια να το κανεις . Να εκμεεις ηδονη , ευχαριστηση αλλα και συντροφικοτητα και αμεσοτητα απο τον ανθρωπο σου . Η απομακρυνση της να φανταστω εχει ενταθει περισσοτερο τους τελευταιους μηνες? οσο αφορα με τον ακραια καταναλωτισμο ,δυστυχως ειναι μια αρρωστια της εποχης μας . Βεβαια θα μπορουσε να εχει υποβαθρο σε διαταραχες ( διπολικη ή και οριακη διαταραχη) ή απλα να εξυπηρετησει αλλα απωθημενα ριχνοντας ουσιαστικα το βαρος σε αχρηστες αγορες μετα μανιας . Μηπως υπαρχει περιπτωση να περναει καποιο ειδους καταθλιψη ? αυτο θα μπορουσε να δικαιολογησει και την αρση της επιθυμιας της για σεξ .

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by VictoriaSkG View Post
    Τωρα το διατυπωσες πολυ καλυτερα . Φυσικα και το σεξ η τον ερωτα πρεπει να το απολαμβανουν και οι δυο πλευρες σε μια σχεση αλλιωτικα δεν μπαινεις καν στη διαδικασια να το κανεις . Να εκμεεις ηδονη , ευχαριστηση αλλα και συντροφικοτητα και αμεσοτητα απο τον ανθρωπο σου . Η απομακρυνση της να φανταστω εχει ενταθει περισσοτερο τους τελευταιους μηνες? οσο αφορα με τον ακραια καταναλωτισμο ,δυστυχως ειναι μια αρρωστια της εποχης μας . Βεβαια θα μπορουσε να εχει υποβαθρο σε διαταραχες ( διπολικη ή και οριακη διαταραχη) ή απλα να εξυπηρετησει αλλα απωθημενα ριχνοντας ουσιαστικα το βαρος σε αχρηστες αγορες μετα μανιας . Μηπως υπαρχει περιπτωση να περναει καποιο ειδους καταθλιψη ? αυτο θα μπορουσε να δικαιολογησει και την αρση της επιθυμιας της για σεξ .
    Ίσως της βγαίνει απωθημένο. Η αλήθεια είναι ότι τα οικονομικά τα δικά της είναι στα καλύτερά τους τώρα (αντίθετα από τα δικά μου).Οπότε αγοράζει πράγματα με μανία, κυρίως ρούχα βέβαια αλλά και καλλυντικά . Ωστόσο η τωρινή συχνότητα (σεξ), ήταν παρόμοια και πριν τον κόβιντ. Από την άλλη, η ενόχληση η δική μου από την έλλειψή του , τώρα, ίσως είναι μεγαλύτερη , γιατί τη βλέπω πιο πολύ , οπότε χαλιέμαι πιο πολύ. Αυτή πάντως, θεωρεί ότι όλα πάνε καλά και δεν δείχνει καμία διάθεση να αλλάξει κάτι . Αν αναφέρω κάτι , με αντιμετωπίζει σαν παιδί που παραπονιέται για κάτι τελείως χαζό, χωρίς σοβαρότητα.

Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. 65 χρονών Παντρεμένος αλλά εξαρτημένος με νεότερη Βουλγάρα S.O.S
    By Matakia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 170
    Last Post: 19-10-2021, 01:35
  2. Παντρεμένος με σχέση
    By Adagio in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 28
    Last Post: 17-06-2021, 09:10
  3. Replies: 4
    Last Post: 21-07-2014, 04:37
  4. μου ειπε πως ηταν παντρεμενος!
    By eva-sunstar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 28-01-2011, 21:08
  5. Replies: 92
    Last Post: 04-02-2010, 01:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •